„Manowskie Malwy”

sierpień 2018

Zespół „Manowskie Malwy” - informacje ogólne

Zespół powstał 27 wrzesnia 2006 roku. W ciągu tych pięciu lat otrzymaliśmy wiele nagród. Z każdym rokiem  liczba naszych wyjazdów  i spotkań zwiększyła się i nadal rośnie. Bardzo miło było nam gościć Panią Iwonę Niedzielską i Pana Marka Malit. W naszych sercach szczególne miejsce zajął pan Wojciech Siemion. W tym okresie została również nagrana płyta w Radio Koszalin, gdzie umieszczono 8 naszych utworów. Najbardziej popularną stała się piosenka pt.: "Kogut”, która śpiewamy na każdym występie.

W 2006 roku mieliśmy sześć wspaniałych występów. Pierwszy odbył się w Świdwinie, następny to spotkanie seniorów z Koszalina, Złota Jesień, imprezy okolicznościowe oraz po raz pierwszy odbyła się Kapeliada Manowska, w której uczestniczyło 4 kapele i 2 solistów.

Rok 2007 to już 35 wyjazdów i przeglądów, w tym spotkanie noworoczne, kolędowanie spotkanie karnawałowe oraz parafiady, udział w Siemionaliach . W listopadzie odbyła się Kapeliada Manowska oraz pierwsza rocznica zespołu. Uczestniczyło w niej 19 zespołów.

Nasze wyróżnienia:

-wyróżnienie na III Biesiadzie w Bobolicach

-III miejsce na przeglądzie w Wyszewie

-nagroda główna w V Przegladzie Ludowych Form Teatralnych ,,Spod Strzechy”

Rok 2008 był również bogaty w spotkania artystyczne- 24

-Jubileusz zespołu Radość z Tychowa