Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Zaproszenie na bal karnawałowy

Dzień Babci i Dziadka w Rosnowie

Świąteczne życzenia

Mikołajki w Wyszewie

Mikołajki

Kartki z okazji Dnia Seniora

Jeżykowe inspiracje - zajęcia plastyczne w Manowie

Sezon taneczny 2022/2023 START!

Cztery pory roku- zajęcia plastyczne w Grzybnicy

Warsztaty szycia w Rosnowie

Kolorowe ptaszki- zajęcia w Wyszeborzu

Zwierzęta z liści- zajęcia w Manowie

Zakończenie sezonu tanecznego

Moje wspomnienie z wycieczki- zajęcia plastyczne w Manowie

Sukces zespołu Just Dance

Kreatywne warsztaty z okazji Dnia Mamy

Dzień pszczół- zajęcia w Wyszeborzu

Międzynarodowy Dzień Pszczół- zajęcia w Manowie

Miód z mniszka- zajęcia w Wyszewie

Moja galaktyka

Festyn "Aktywny Senior II"

Warsztaty kreatywne dla Mamy i dziecka

Zakładki do książek

Dzień sportu w Rosnowie

Bocian- zajęcia plastyczne w Rosnowie

Dzień Pandy Wielkiej- zajęcia plastyczne w Manowie

Nabór na szkolenie on-line dla dzieci w Rosnowie

Nie dla dyskryminacji, Tak dla tolerancji- zajęcia w Manowie

wiosenne wazony wykonane przez dzieci z Grzybnicy

Zajęcia w projekcie "Sieć na kulturę"

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - świetlica Manowo

W dniach 05.07.2021 - 23.07.2021 r. w świetlicy w Manowie odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci. Zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Sołecką Manowa, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. W każdym tygodniu na dzieci uczęszczające do naszej świetlicy czekały różnorodne formy spędzania czasu wolnego: zajęcia plastyczne, techniczne, kulinarne, profilaktyczne, rajdy rowerowe, gry i zabawy na świeżym powietrzu oraz atrakcyjne wycieczki.

Zajęcia wakacyjne rozpoczęły się od przedstawienia regulaminu wakacji oraz regulaminu wycieczek. W tym samym dniu odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem "Bezpieczne wakacje". Celem zajęć było uświadomienie niebezpieczeństw i zagrożeń czyhających na najmłodszych podczas wakacji. Kształtowano nawyk bezpiecznego spędzania czasu wolnego, rozbudzano odpowiedzialność za własne bezpieczeństwo oraz utrwalano i ćwiczono praktycznie podstawowe zasady powiadamiania odpowiednich służb w sytuacjach zagrożenia. Na koniec powstał barwny plakat pod tytułem "Bezpieczne wakacje", który powiesiliśmy na świetlicowej gazetce ściennej. We wtorek odwiedziły nas dzieci ze świetlicy w Wyszewie. Dla dzieci z obu miejscowości przeprowadzono gry i zabawy sportowe: dwa ognie, mecz piłki nożnej i przeciąganie liny. W nagrodę za sportową postawę i zaangażowanie Pani Wanda Węgrzyńska - sołtys Manowo przygotowała dla wszystkich dzieci watę cukrową. W środę w świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których dzieci pod okiem instruktora przyrządziły dwie pizze. Wiele radości i satysfakcji dostarczyło dzieciom samodzielne przygotowanie potrawy. Pizza okazała się bardzo smaczna. W czwartek przeprowadzono zajęcia plastyczne pod tytułem "W podmorskiej głębinie". Do wykonania pracy plastycznej użyliśmy farb plakatowych i malarskiej taśmy. Praca z taśmą malarską okazał się nie lada wyzwaniem dla wszystkich. Ostatni tydzień zajęć wakacyjnych zakończyliśmy rajdem rowerowym do Wyszewa. Przypomniano dzieciakom podstawowe zasady poruszania się rowerem po drogach publicznych. Dzień upłynął nam na wspólnych zabawach integracyjnych na placu rekreacyjnym oraz na biesiadowaniu przy ognisku.

W drugim tygodniu, w poniedziałek przygotowaliśmy kolorową masę solną, z której powstały popularne figurki z gry "Among us". We wtorek odbyły się zajęcia kulinarne i plastyczne. Najpierw przygotowaliśmy galaretkę z owocami, następnie wykonaliśmy wakacyjny obrazek, przedstawiający żaglówkę na jeziorze. Do wykonania pracy wykorzystano kolorowy papier kreatywny i piankowe naklejki. Na zakończenie dnia dzieciaki skonsumowały wcześniej przygotowaną galaretkę. W środę odbył się wyjazd do Parku Dinozaurów - Łeba Park. Podczas wycieczek dzieci mają możliwość integracji, poznania i wspólnej zabawy z rówieśnikami z różnych świetlic z terenu Gminy Manowo. Kształtują nawyki odpowiedniego i odpowiedzialnego zachowania poza domem, doskonalą swoją sprawność fizyczną, a przede wszystkim poznają podstawy zdrowego stylu życia z uwzględnieniem zachowania zasad bezpieczeństwa. W parku rozrywki skorzystaliśmy z wielu atrakcji: dinozaury w skali 1:1, wodne zjeżdżalnie, diabelski młyn, kino 7D, pojazdy Flinstonów, zamek strachu, labirynt magicznych luster i wiele innych. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale szczęśliwe z przeżytych tego dnia przygód.

W kolejnych dniach wykonaliśmy samodzielnie płyn do baniek. Zabawa była przednia, a bańki gigantyczne. Powstała dużych rozmiarów praca plastyczna, przedstawiająca barwną, letnią łąkę i jej mieszkańców. Tydzień zakończył się słodko. Podczas zajęć kulinarnych powstał przepyszny deser, jabłka pod kruszonką. Zniknął z talerzy w ekspresowym tempie.

Trzeci tydzień zajęć wakacyjnych rozpoczęliśmy od zgłębiania tajemnic układu słonecznego. Na początku wyjaśniono budowę układu słonecznego, następnie wykonaliśmy ruchomy model. Na koniec zajęć każde dziecko potrafiło wymienić wszystkie elementy układu słonecznego w poprawnej kolejności. We wtorek przygotowano dla dzieci grę terenową - ekologiczne podchody, poświęcone zagadnieniom ochrony środowiska. Za odszukanie wszystkich ukrytych zadań oraz prawidłowe ich rozwiązanie wybraliśmy się na lody. 

Dnia 21 lipca, w środę odbył się wyjazd od parku rozrywki Pomerania Fun Park w Dygowie. Wszyscy wyśmienicie bawili się na różnego rodzaju karuzelach, kolejkach, rollercoasterach, autodromach, dmuchanych placach zabaw i zjeżdżalniach. W czwartek na świetliczaki czekały kolejne wyzwania kulinarne. Przyrządziliśmy pyszne naleśniki z dżemem truskawkowym i kremem czekoladowym. W drugiej części dnia samodzielnie wykonaliśmy gniotki - zabawki antystresowe bardzo lubiane przez dzieci. Gniotki antystresowe to doskonały sposób na rozładowanie napięcia. Ich kojące dla organizmu działanie sprawia, że każdy powinien je mieć zawsze pod ręką. Ostatniego dnia zajęć wakacyjnych, w piątek za sprawą zajęć plastycznych, naszą świetlicę opanowali "Pirani z Manowa". Dzieciaki wykonały z papierowych talerzyków i materiałów kreatywnych, chłopcy - pirata, dziewczynki - piratkę. Tego dnia w kalendarzu świąt nietypowych odchodziliśmy Dzień Włóczykija. W związku z tym wybraliśmy się na włóczęgę po Manowie zakończoną zjedzeniem smacznych lodów.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują za pomoc, zaangażowanie oraz sfinansowanie zajęć wakacyjnych i wycieczek: Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wyszewie, Radzie Sołeckiej Manowo oraz rodzicom. Podziękowania kieruję także do: dyrektora i pracowników GOKu za współpracę przy organizacji zajęć wakacyjnych, Pani Wandy Węgrzyńskiej - Sołtys Manowo za codzienną współpracę ze świetlicą, Pana Piotra Witkowskiego za pomoc w opiece nad dziećmi podczas rajdu rowerowego do Wyszewa oraz Firmy Przywozy Osobowo-Towarowe "Rumcajs" za bezpieczne dowiezienie nas w miejsca wycieczek. Dziękujemy i liczymy na owocną współpracę w przyszłości.

Instruktor: Anna Mikulska

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-09-07 11:15przez:
Opublikowano:2021-09-07 11:15przez:
Zmodyfikowano:2021-09-07 10:44przez:
Podmiot udostępniający: Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie
Odwiedziny:1399

Rejestr zmian

  • [2021-09-07 10:44:08]-