Kalendarium imprez  

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

Sprawozdanie z ferii 2017

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Wyszewo 2017rok

W okresie 13.02.2017 – 24.02.2017 r. w świetlicy wiejskiej w Wyszewie, w dni powszednie, organizowane były zajęcia zimowe dla dzieci i młodzieży. Tegoroczne zajęcia były sfinansowane przez Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, Radę Sołecką w Wyszewie oraz rodziców.

W poniedziałek 13 lutego, odbyło się pierwsze spotkanie na którym omówiliśmy zasady obowiązujące w czasie trwania zorganizowanych zajęć. Tego dnia  przyjechali do nas pracownicy Fabryki Pomysłów - Akademia Odkrywców z Koszalina. Akademia ta ma na celu przekazanie wiedzy naukowej w sposób zabawny, ciekawy i zrozumiały.  Eksperymenty, jakie przedstawili pracownicy Fabryki Pomysłów, pozwoliły dzieciom spojrzeć na naukę z innej perspektywy. Po zajęciach odbył się konkurs w „ JENGA”. W kategorii dziewczynek wygrała Zuzanna Wojnarowska, natomiast w kategorii chłopców Michał Terka. Gratulujemy. Następnego dnia odbyła się wycieczka do Koszalina do "Fly Parku". Park trampolin - to miejsce rozrywki i aktywnego spędzania czasu dla całych rodzin. Uczestnicy wyjazdu mieli świetną okazję do integracji i miłego spędzenia czasu.

15 lutego dzieci uczestniczyły w warsztatach z kalkografii. Kalkografia to prosta i możliwa do zastosowania technika graficzna. Najpierw podopieczni świetlicy zaprojektowali obrazek, a potem za pomocą kalki ołówkowej i żelazka stworzyły przepiękne prace. Po warsztatach odbyły się zajecia kulinarne. Spotkania, które systematycznie odbywają się w środę, są bardzo lubiane przez dzieci, dlatego też w czasie ferii chętnie w nich uczestniczą. Wszystkie uwielbiają wspólne konsumowanie "wyczarowanych" przez siebie potraw czy smakołyków. Po zajęciach kulinarnych pani Karolina Mielnik przeprowadziła teleturniej 1 z 13, gdzie mistrzem wiedzy o bajkach i nie tylko, została Martynka Fiedorowicz.

 W czwartek 16 lutego wybraliśmy się do kręgielni w Koszalinie. Gra nie sprawiała dzieciom żadnych problemów, ponieważ był to nie pierwszy już wyjazd na kręgle. Podopieczni zostali poczęstowani pyszną pizzą. Uczestnicy wycieczki mieli świetną okazję do integracji i miłego spędzenia czasu.

17 lutego odbyło się spotkanie z panią Natalią Ostojską, która przyprowadziła ze sobą dwa pieski rasy Wilczak czechosłowacki. Podczas spotkania Pani Natalia w prosty i zrozumiały dla dzieci sposób przekazała wiedzę na temat rozwoju psa od szczeniaka aż do starości. Zwróciła także uwagę na umiejętność rozpoznawania potrzeb zwierząt. Dzieci dowiedziały się również jak podchodzić do psa i jak się chronić i obronić w razie ataku. Po spotkaniu odbyły się zajęcia plastyczne, które prowadziła, jak co roku, Pani Aneta Kurek. W tym roku temat brzmiał: „ Krokusy”. Podczas wykonywania prac plastycznych przez dzieci, widać było zaangażowanie oraz radość z osiągnięcia zamierzonych celów. Bardzo dziękujemy pani Anecie za miłe i ciekawe spędzenie czasu. W przerwie miedzy zajęciami odbył się konkurs z hula -hop, gdzie mistrzem został Bartosz Pietrzak.

W poniedziałek 18 lutego odbyły się zajęcia sportowe oraz profilaktyczne:, „Co wiemy o paleniu papierosów”, które przeprowadziła pani Karolina Mielnik. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani do dyskusji na powyższy temat. Następnie dzieci wzięły udział w warsztatach, przygotowanych przez panią Małgorzatę Szutko. Podczas zajęć odkrywaliśmy sposoby zastosowania belgijskiego utwardzacza Powertex. Tym razem efektem pracy były zakładki do książek, które powstały pod okiem pani Małgorzaty.

19 lutego, odbył się wyjazd do Manowa. W świetlicy odwiedział nas teatr „ Art- re” z Krakowa, który przestawił spektakl pt: „ Śpiąca Królewna i 7 krasnoludków". Wspólnie z tamtejszymi dziećmi obejrzeliśmy przestawienie, które bardzo się wszystkim podobało. Po powrocie do świetlicy odbyły się zajecia plastyczne pt.: „ Gdzie mieszkają pingwiny" z panią Hanna Psiuch z biblioteki  w Boninie. Każdy uczestnik mógł wypowiedzieć się na temat tych niezwykłych stworzeń. Dzieci wykonały pracę plastyczną z pingwinami w roli głównej.

Środa to długo oczekiwany dzień przez dzieci-Wycieczka do Szczecina. Nasza wycieczkę rozpoczęliśmy od „ Ciuchci na fali”. Jest to wystawa: repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych. Następnie wybraliśmy się do najważniejszego kościoła w mieście, Bazyliki Archikatedralnej św. Jakuba Apostoła. Uczestnicy wycieczki z wieży katedry mięli okazję podziwać panoramę Szczecina. Wszyscy wracali do domu bardzo zadowoleni. Następnego dnia wybraliśmy się do piekarni Państwa Dzietczyk. Podczas wizyty dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Dowiedziały się także jak nazywają się poszczególne maszyny i narzędzia piekarskie. Nie zabrakło także poczęstunku, którym były świeżutkie pączki z tej właśnie piekarni. Było interesująco, pachnąco i smacznie. Po wizycie w piekarni odbyły się zajęcia profilaktyczne  dotyczące uzależnienia od papierosów i alkoholu.

Na zakończenie ferii zimowych udaliśmy się do Fabryki Pluszowych Zabawek " Kolor - Plusz" w Koszalinie.  Dzieci mogły zobaczyć jak produkuje się „pluszaki”, od powstania projektu aż do gotowej maskotki. Największym skarbem fabryki jest najstarsza kukła Misia Uszatka wykorzystywana do animacji filmowej. Następnie wybraliśmy się do Multikina w Koszalinie. Dzieci mogły zwiedzić najskrytsze zakamarki  kina oraz obejrzeć film pt: „ Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai”.

Dzieci ze świetlicy wiejskiej w Wyszewie wraz z instruktorem Małgorzatą Kowal składają serdeczne podziękowania za sfinansowanie oraz pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć zimowych: Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radzie Sołeckiej w Wyszewie, pani Sylwii Krępeć, Firmie Przewozy Osobowo – Towarowe „ Rumcajs" z Rosnowa, Pani Hannie Psiuch za czwartkowe zajęcia, Pani Anecie Kurek, za coroczne zajęcia plastyczne Państwu Dzietczyk, Karolinie Mielnik, Katarzynie Rębisz, Katarzynie Zawartowskiej i Pani Natalii Ostojskiej.

Opracowała: mgr Małgorzata Kowal

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie