Kalendarium imprez  

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Światowy Dzień Ziemi!

Szczegóły

Światowy Dzień Ziemi

Dnia 20 kwietnia br. , podobnie jak w latach poprzednich, dzieci ze świetlicy wzięły udział w „ Światowym Dniu Ziemi". Jak co roku udaliśmy się w nasze piękne lasy,gdzie odbyło się spotkanie z strażnikiem leśnym, panem Krzysztofem Żaczkiem. Podczas pracy uczestnicy używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków. Akcja przebiegała sprawnie. Zebraliśmy 2 worki odpadów, wśród których przewagę stanowiło szkło i plastik. Dzieci chętnie i z wielkim przejęciem uczestniczyły w sprzątaniu. Doskonale zdawały sobie sprawę, że czystość naszej Planety Ziemi ,zależy także od nich. Celem naszej wyprawy było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw spowodowanych zanieczyszczeniem ,grożącym życiu ludzi oraz kształtowanie współodpowiedzialności za stan najbliższego środowiska. Sprzątanie Ziemi zakończyło się wspólnymi lodami,które pani Małgorzata kupiła świetliczakom w nagrodę za ciężką pracę i wytrwałość ,a które wszyscy zjedli z wielkim apetytem,
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc, w szczególności Nadleśnictwu Manowo,za zakup worków na śmieci oraz pani sołtys Sylwii Krępeć za zakup rękawiczek.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo dziecka w internecie-zajęcia profilkatyczne

Szczegóły

 

„ Bezpieczeństwo dziecka w internecie”

Dnia 18.04.2018 r. w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. „ Bezpieczeństwo dziecka
w internecie”. Celem zajęć było zapoznanie dzieci ze wskazówkami dotyczącymi bezpiecznego korzystania z internetu, uświadomienie dzieciom roli ograniczonego zaufania do tego , co znajduje się w sieci,wypracowanie zasad mądrego korzystania z internetu. Dzieci w grupach zapisywały
na brystolu jakie są zalety i wady pracy na różnych stronach internetowych oraz napisały kodeks: „ Zasady bezpieczeństwa w internecie”. Po zakończonych zajęciach uczestniczyły zajęciach kulinarnych.

 

Czytaj więcej...

Konkurs Wielkanocny 2018

Szczegóły

 

Konkurs Wielkanocny

Dnia 26 marca br., w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie odbył się konkurs kulinarny dla dzieci pt: „Jajko w potrawie wielkanocnej". Wszystkie dania na powyższą uroczystość przygotowały własnoręcznie lub z pomocą rodziców, dzieci ze świetlicy. Komisja w składzie: sekretarz Gminny Manowo pani Irena Oleksy, radna sołectwa - pani Sylwia Krępeć oraz pan Adrian Staciwa wyznaczyła dwie kategorie: I kategoria - ciasta i II -potrawy wielkanocne. W kategorii pierwszej, miejsce I zajął Andrzej Lipiński za babeczki z czekoladą, II miejsce Jakub Błaszczyk za ciasto „ sernik” i III miejsce Zuzanna Wiśniewska za „ Babeczki świąteczne”. W kategorii drugiej I miejsce zajęła Katarzyna Kowal za „ Jajka faszerowane z pieczarkami”, II miejsce Lena Sobańska za „ Jajka z łososiem” i III miejsce zajęła Katarzyna Żmajlik za „ Jajka z groszkiem”. Wszystkie potrawy były przepyszne. Dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Sołecką. Atmosfera na spotkaniu była bardzo serdeczna, czas upłynął nam bardzo miło. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym
w zorganizowanie spotkania.

Czytaj więcej...

Powitanie Wiosny 2018

Szczegóły

 

Powitanie Wiosny

21 marca w świetlicy dzieci obchodziły „Pierwszy Dzień Wiosny", pod hasłem: „ WITAJ WIOSNO! RAZEM Z NAMI ŚWIAT POMALUJ KOLORAMI.”. Świetliczaki najpierw wyruszyły z „Marzanną" do lasu. Po wspólnym spacerze, zgodnie z tradycją dzieci pożegnały zimę poprzez podpalenie ekologicznej kukły, którą wcześniej własnoręcznie wykonały na zajęciach technicznych. Jak co roku również dzieci upiekły kiełbaski przy ognisku przygotowanym przez pana Darka Niezgodę.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Szczegóły

DSCN7993

Czytaj więcej...

Mroźny luty w świetlicy

Szczegóły

 

Czytaj więcej...

Zajęcia kulinarne !

Szczegóły

 

Czytaj więcej...

Dyskoteka Walentynkowa

Szczegóły

 

 

Czytaj więcej...

Turniej tenisa stołowego 2018

Szczegóły

 

27 stycznia br.. z inicjatywy Jakuba Chotkowskiego, został rozegrany Czwarty Turniej Tenisa Stołowego. Miejscem rozgrywek była sala w Gminnym Ośrodku Kultury w Wyszewie. Turniej był skierowany do dzieci, młodzieży i dorosłych. Do udziału zgłosiło się wielu chętnych. W kategorii „Dzieci” miejsce I zajął Krzysztof Rembisz, miejsce II Bartosz Pietrzak natomiast miejsce III Józef Artym. W kategorii „Młodzież” miejsce I zajął Radosław Chotkowski, drugie Julia Zawadzka miejsce III Jakub Chotkowski. Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami, natomiast pozostali otrzymali wyróżnienia.

Czytaj więcej...

FERIE W ŚWIETLICY

Szczegóły

 

 

Czytaj więcej...

ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ

Szczegóły

 mc

Czytaj więcej...

Spotkanie wigilijne

Szczegóły

spotkanie wigilijne01015 grudnia br. odbyło się spotkanie wigilijne. Na początku dzieci uczęszczające do świetlicy zaśpiewały przepiękne kolędy. Było również wspólne dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń oraz poczęstunek. Chciałabym bardzo podziękować wszystkim aktywnym mamom za współpracę ze świetlicą, radzie sołeckiej, pani sołtys Sylwii Krępeć, za to, że w czasie wszystkich imprez, które odbywają się w świetlicy, możemy na nich liczyć.

Z okazji nadchodzących Świat Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkim zdrowia, szczęścia, spełnienia marzeń. Żeby ten magiczny, świąteczny czas każdy spędził w gronie najbliższych, w miłej, ciepłej atmosferze. Życzymy wszystkim najjaśniejszej gwiazdki, przepięknej choinki, smacznego karpia w wigilię oraz moc prezentów. W Nowym zaś, 2018 Roku, niech wszystko będzie lepsze niż w poprzednim i tak niech się dzieje już, co rok. Życzymy, więc pomyślności, samych radosnych chwil i jak najwięcej rodzinnej miłości. Wspólnie z Wami dzielimy się opłatkiem. Niech będzie to zapowiedź wszystkiego, co najlepsze w przyszłości. Życzą dzieci ze świetlicy w Wyszewie wraz z Panią Małgorzatą Kowal.

Czytaj więcej...

Warsztaty –wianki adwentowe

Szczegóły

WARSZTATY- WIANKI ADWENTOWE009Dnia 01.122017 r. w świetlicy w Wyszewie odbyły się warsztaty robienia wianków adwentowych. Zajęcia prowadziła pani sołtys Sylwia Krępeć. Pani Sylwia krok po kroku pokazała w jaki sposób można samodzielnie wykonać wianek. Wszystkie wianki udały się znakomicie!

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI

Szczegóły

andrzejki13Dnia 29 listopada br. o godz.14: 00 w świetlicy w Wyszewie odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Wszyscy bawili się świetnie, a powodów do radości było wiele. Wróżki przy pomocy rekwizytów przepowiadały dzieciom przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji. Świetliczaki doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki.

Czytaj więcej...

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Szczegóły

11 listopada021Dnia 11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. To wielka data- symbol miłości do ojczyzny, walki o wolność, wiary i zwycięstwa. 08 listopada br. wychowankowie świetlicy uczestniczyli w zajęciach, mających na celu uczczenia 99 rocznicy niepodległości naszego kraju. Dzieci biorące udział w spotkaniu, wysłuchały pogadanki na temat powyższego święta. Podczas zajęć dzieci w kolorowały godło, flagę oraz zrobiły kotyliony narodowe.

Czytaj więcej...

Pamiętajmy o mogiłach na "wyszewskich cmentarzach"

Szczegóły

stroiki014Dnia 26 października br. w świetlicy zostało zorganizowane spotkanie w ramach akcji „Pamiętajmy o mogiłach na wyszewskich cmentarzach". W spotkaniu tym uczestniczyła Pani sołtys Sylwia Krępeć, instruktor świetlicy , dzieci oraz mamy. Pod kierownictwem pani Sylwii Krępeć i pani Małgorzaty Kowal, dzieci wykonały stroiki, które 30 października zanieśliśmy na cmentarze. Dzięki tej akcji ,żadna mogiła w tym wyjątkowym dniu 1-ego listopada nie zostanie pominięta. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc,a w szczególności Nadleśnictwu Manowo za przekazanie nam środków na zakup zniczy i kwiatów.

Czytaj więcej...

KONKURS

Szczegóły

KONKURS013Dzieci ze świetlicy wzięły udział w konkursie „ Moje miejsce do spędzania wolnego czasu.” Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w czasie „ I Biesiady Wyszewskiej”. Wszystkie dzieci, które zgłosiły się do konkursu otrzymały nagrody. Uczestnikom gratulujemy. Organizatorem konkursu była Rada Sołecka Wyszewo oraz Stowarzyszenie „ Przyjazna Dłoń”.

Czytaj więcej...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Szczegóły

DZIEN EDUKACJI NARODOWEJ15Z okazji Dnia Nauczyciela, podczas zajęć plastycznych, dzieci ze świetlicy wykonały własnoręcznie laurki dla swoich ulubionych nauczycieli.  
Uczestnicy zajęć stworzyli przepiękne „kartki". Podczas pracy widać było ich ogromne zaangażowanie i zadowolenie z efektów końcowych.

Czytaj więcej...

RAJD ROWEROWY

Szczegóły

glownewyszewo

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA KULINARNE

Szczegóły

GŁÓWNE

Czytaj więcej...

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Szczegóły

SPRZĄTANIE ŚWIATA037Dnia 22 września br. dzieci ze świetlicy Wyszewie, wzięły udział w akcji „ Sprzątanie świata”. Jak co roku udaliśmy się do pobliskich lasów.
„Świetliczaki” chętnie sprzątały świat i dokładnie segregowały zebrane odpady, wykazując się przy tym dużą wiedzą. Cieszymy się, że choć tak mogliśmy pomóc oczyścić Naszą Planetę. Pani sołtys Sylwii Krępeć dziękujemy za zakup worków i pysznych lodów.

Czytaj więcej...

BEZPIECZNA DROGA

Szczegóły

BEZPIECZNA DROGA027Wraz z początkiem roku szkolnego wzrasta natężenie ruchu drogowego.
Bardzo często najmłodsi nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, zachowując się nierozważnie i niebezpiecznie. Przez cały tydzień w świetlicy tematem zajęć była „Bezpieczna droga do szkoły i świetlicy”. Dzieci poznały podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do świetlicy i szkoły. Na zajęciach zostały omówione podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym, sygnalizacji świetlnej, przejścia dla pieszych, znaków drogowych, przejścia poboczem oraz jazdy na rowerze. Po wspólnej pogadance każde dziecko otrzymało odblask do plecaka.

Czytaj więcej...

SPACER DO LASU

Szczegóły

GŁÓWNE

Czytaj więcej...

WAKACJE 2017

Szczegóły

 

główne

SPRAWOZDANIE WAKACJE 2017 (KLIKNIJ TUTAJ)

Czytaj więcej...

"WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI"

Szczegóły

Udział dzieci w Gminym spotkaniu integracyjnym
 " WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI"

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie