Kalendarium imprez  

wrzesień 2020
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Wyszebórz 2015 rok

Szczegóły

W okresie od 19.01. do 30.01.2015 r. w świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu odbyły się ferie zimowe dla dzieci w wieku od 6 – 13lat. Zajęcia były sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, radę sołecką, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie i składki rodziców.


W pierwszym dniu ferii zapoznano dzieci z programem i regulaminem, omówiono również zasady bezpieczeństwa podczas zajęć w świetlicy oraz w czasie wyjazdów. Dzieci uczestniczyły także w zajęciach ,,Pomagamy ptakom i zwierzętom'', podczas których zachęcono do aktywnej ochrony środowiska przyrodniczego, omówiono z dziećmi trudne warunki życia ptaków i zwierząt. Po zajęciach teoretycznych wybraliśmy się do lasu, gdzie dzieci powiesiły na gałązkach pokarm dla ptaków i zwierząt.
Kolejnego dnia odbyły się warsztaty wytwarzania mydła. Na warsztatach zapoznano dzieci z różnymi właściwościami i składnikami dodawanych do mydeł oraz sposobem wytwarzania. Po teorii przyszedł czas na praktykę, każde dziecko wyprodukowało własnoręcznie mydełko, które stało się później prezentem dla babci i dziadka z okazji ich święta.
W czasie ferii odbyły się dwie wycieczki. Pierwsza odbyła się do Koszalina, gdzie wybraliśmy się do multikina na film pt. ,,Paddington'' oraz do kręgielni. „Padington" była to opowieść o misiu, który mieszkał w Peru. Pewnego dnia jego dom został zniszczony, a niedźwiadek wyjeżdża do Anglii, aby tam szukać szczęścia i nowego domu. Po filmie udaliśmy się do kręgielni w ,,Galerii Kosmos'', gdzie spędziliśmy bardzo aktywnie czas.
W dniu następnym odbyły się zajęcia kulinarne ,,Naleśniczek'', podczas nich dzieci poznały zasady zdrowego odżywiania i jego znaczenia dla rozwijającego się organizmu. Po rozmowie, z niewielką pomocą instruktora „świetliczaki" przygotowały wyśmienite naleśniki.
Kolejne zajęcia - ,,Mały krawiec'' , które odbyły się w świetlicy miały na celu rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dzieci. Podczas nich doskonalono u dzieci umiejętności praktyczne w zakresie szycia. Na zajęciach udało się uszyć poduszki oraz fartuchy.
Drugi tydzień ferii rozpoczęliśmy od warsztatów plastyczno – technicznych, które poprowadziła Pani Anna Wiśniewska – instruktor „scrapbookingu". Podczas zajęć dzieci wykonały ,,Pudełko na skarby''.
We wtorek odbyły się u nas zajęcia profilaktyczne ,, Stop narkotykom, papierosom '', podczas nich utrwalano wiedzę na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu i zażywania narkotyków. Uświadomiono również o psychicznych, fizycznych i społecznych skutkach stosowania substancji uzależniających. Zapoznano również dzieci z przyczynami sięgania po środki uzależniające oraz wdrożono zasady asertywnej odmowy.
Kolejnego dnia wybraliśmy się do Parku wodnego ,,Jan'' w Darłówku. Była to wielka atrakcja dla dzieci. Podczas trzygodzinnej zabawy dzieci zjeżdżały ze zjeżdżalni oraz pływały w basenach.
W sobotę natomiast zorganizowany został wyjazd dla młodzież do kręgielni w ,,Galeria Kosmos''. Młodzież rywalizowała między sobą i świetnie się bawiła.
W ostatnim dniu ferii odwiedził nas teatrzyk z Krakowa Art.-Re, który zagrał dla nas bajkę pt. ,, Księżniczka na ziarnku grochu''. Ta baśń opowiadała o księciu, który chciał się ożenić ale tylko z prawdziwą księżniczką. Pewnego dnia podczas straszliwej ulewy do bramy miasta zadzwoniła dziewczyna, która mówiła że jest prawdziwą księżniczka, lecz matka księcia musiała sie upewnić i zanim dziewczyna poszła spać pod dwadzieścia materacy i pod dwanaście puchowych pierzyn położyła jedno ziarnko grochu. Rano gdy dziewczyna powiedziała że źle jej sie spało i ma ciało w siniakach byli już pewni że to była prawdziwa księżniczka. Po pewnym czasie i przygotowaniach księżniczka z księciem wzięli ślub i żyli długo i szczęśliwie. Ostatnia atrakcją tegorocznych ferii i jednocześnie zakończeniem była „nocka w świetlicy".


Wszystkie dzieci uczestniczące w zajęciach zimowych ze świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu wraz z instruktorem serdecznie dziękują za sfinansowanie Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania problemów Alkoholowych, Radzie Sołeckiej Wyszeborza, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Wyszewie oraz rodzicom.

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie