Kalendarium imprez  

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Tłusty czwartek

Szczegóły

Tłusty czwartek 07W świetlicy, jak co roku obchodziliśmy tłusty czwartek. Gimnazjaliści, przygotowali niespodziankę młodszym "świetliczakom" i przed ich przybyciem do świetlicy upieki drożdżowe faworki, oraz pączki. Podczas przygotowywania, młodzieży bardzo chętnie pomagała nasza najmłodsza świetliczanka, trzy letnia Lenka.

Czytaj więcej...

Spotkanie przedświąteczne

Szczegóły

Spotkanie przedświąteczne 05W dniu 21.12.2017 r. w świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy spotkanie przedświąteczne. Zaproszeni goście podzielili się opłatkiem z dziećmi, życząc sobie zdrowych i wesołych świąt.

Dzieci i młodzież z Panią Jolą życzą wszystkim mieszkańcom Gminy Manowo Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

JASEŁKA

Szczegóły

SPOTKANIE Z MIKOĹAJEM004W dniu 16.12,2017r. w świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu dzieci i młodzież przedstawiły dla mieszkańców oraz rodziców Jasełka. Po przedstawieniu wszystkie dzieci z sołectwa otrzymały paczki od organizacji ,,SAMARITAN’s PURSE’’. Bardzo dziękujemy za otrzymane prezenty.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI

Szczegóły

MIKOŁAJKI004W dniu 06.12.2017r. w  świetlicy wiejskiej w Wyszeborzu zorganizowaliśmy ,,Mikołajki’’. Świetliczaki z niecierpliwością czekały na przyjście Mikołaja. Maluchy jak zawsze bały się same podejść , ale dzieci starsze i młodzież , bardzo chętnie podchodziły i nawet śpiewały piosenkę  lub recytowały wierszyki. Po rozdaniu drobnych upominków, dzieci i młodzież porwały Mikołaja do wspólnej zabawy.

Czytaj więcej...

"MASTER SZEFIK"

Szczegóły

MASTER SZEFIK009W dniu 17.11.2017r. w Świetlicy Wiejskiej w Wyszeborzu  odbył się konkurs kulinarny ,,Master  Szefik”. W konkursie udział wzięły dzieci i młodzież  uczęszczająca do świetlicy wraz z rodzicami. Zadaniem kulinarnym było wykonanie sałatki warzywnej lub warzywno owocowej. W konkursie za sałatkę owocowo warzywną pierwszą nagrodę Master Szefika zdobyła Sara Ścisła i Jagoda Wołoszyńska. Wyróżnione zostały również dwie warzywne sałatki. 
Drugie miejsce zajęła sałatka warzywna Karolina Gorgol i Dżesika Gorgol, trzecie miejsce Lidia Wołoszyńska i Kornelia Gorgol.  Pozostałe grupy otrzymały medal za udział w konkursie.   

Czytaj więcej...

Czytamy jesienną poezję

Szczegóły

Jesienna poezja 1430 października br. w naszej świetlicy zorganizowany został konkurs czytania jesiennej poezji. Do konkursu przystąpiły dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które zostały podzielone na trzy kategorie wiekowe. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja wyłoniła po jednej osobie, z każdej kategorii, która najlepiej zaprezentowała swój wiersz. W konkursie nie było przegranych, każdy uczestnik otrzymał nagrodę w postaci książki oraz dyplom.

 


Pierwsze miejsca zajęły:
Sara Ścisła - III kl. SP – kategoria I
Kornelia Gorgol – VI kl. SP – kategoria II
Oliwia Rodziewicz VII kl. SP – kategoria III

Czytaj więcej...

Pamiętamy

Szczegóły

znicz 14Wszystkich Świętych to dzień, w którym wspominamy bliskich zmarłych i znajomych. W przeddzień tego święta w naszej świetlicy przeprowadzono z dziećmi pogadankę na temat jak należy się zachowywać w miejscach pamięci oraz na cmentarzach. Po krótkiej rozmowie, wybraliśmy się jak co roku na stary niemiecki cmentarz, aby zapalić znicze.

Czytaj więcej...

"JAK MÓWIĆ NIE-TRUDNA SZTUKA ODMAWIANIA"

Szczegóły

TRUDNIA SZTUKA ODMAWIANIA0313.10.2017r. w świetlicy Wyszebórz odbyło się spotkanie  na temat uzależnień od narkotyków.

Bycie asertywnym okazuje się być jedną z tych cech charakteru, które mają największy wpływ na kreowanie otaczającej nas rzeczywistości. To właśnie sztuka umiejętnego odmawiania w sposób nieuległy i nie raniący innych pozwala ukształtować naszą przyszłość. Z uwagi na fakt, że asertywność jest cechą nabytą w ramach prowadzonych zajęć, odbyło się  spotkania z pracownikiem – wychowawcą  Panią Agnieszką Ośrodka Terapii Uzależnień Darżewo i wychowankiem Michałem. W trakcie spotkania omówione zostały aspekty braku asertywności w zachowaniach zmierzających do uzależnienia. Zagrożeniach wynikających z tego stanu rzeczy. To Michał  w przeszłości  był osobą uzależnioną i zechciał opowiedzieć nam własne doświadczenia  związane z „wejściem” w problematykę narkotyków oraz trud wyjścia z uzależnienia.  Spotkanie miało na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń wynikających z zażywania środków psychotropowych i im podobnych.  

Czytaj więcej...

BAKALIOWE BABECZKI

Szczegóły

BAKALIOWE BABECZKI011 Na piątkową dyskotekę, starsze dziewczyny postanowiły upiec babeczki.    Podczas przygotowywania słodkiego poczęstunku, wykazały się pomysłowością i dobrym smakiem. Dzieciaki czekały na babeczki z niecierpliwością a kiedy się pojawiły „znikały w mgnieniu oka”.

Czytaj więcej...

FANTAZYJNE JEŻYKI

Szczegóły

GŁÓWNE

Czytaj więcej...

JESIEŃ

Szczegóły

Jesień

Liście z drzew opadają
Tworząc dywan kolorowy
To jesień - malowała pędzlem  
żółtym i pomarańczowym.

Czytaj więcej...

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Szczegóły

SPRZĄTANIE ŚWIATA025W dniu 22.09.2017r. w świetlicy odbyła się pogadanka na temat ,,Sprzątanie świata’’. Uświadomiono dzieciom jakie niebezpieczeństwa grożą życiu ludzi, spowodowane dewastacją najbliższego środowiska przyrodniczego. Kształtowano poczucie odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego, oraz zachęcono dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskim Dniu Sprzątania świata. Po rozmowie dzieci i młodzież uczęszczająca do świetlicy, wraz z opiekunem rozpoczęli sprzątanie okolic swojej miejscowości. W akcji również wzięły udział najmłodsze nasze pociechy: Lenka, Hania, Filip i Klaudiusz. Po zakończonym sprzątaniu, dzieci piekły kiełbaski przy ognisku.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA KULINARNE PIZZA

Szczegóły

PIZZA011,,PIZZA’’

Młodzież wspólnie z młodszymi świetliczakami  postanowili upiec pizze. Dzieciaki zajęły się obieraniem pieczarek i starciem sera, a starsi przygotowaniem ciasta, krojeniem kiełbaski i cebuli. Wszyscy z niecierpliwością czekali na poczęstunek. Smacznego!

Czytaj więcej...

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY

Szczegóły

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY002

Zajęcia profilaktyczne ,,Bezpieczna droga do szkoły’’ dla dzieci  6 – 12 lat.

Cele operacyjne : - pogłębienie rozumienia zasad bezpieczeństwa na drogach, kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły, wdrażanie do dyscypliny i słuchania poleceń prowadzącego.

Cele szczegółowe:  dziecko wykonuje polecenia i zadania, zgodnie współdziała z kolegami w grupie, rozwijanie koordynacji wzrokowo – słuchowo – ruchową.

Czytaj więcej...

NASZA DYSKOTEKA

Szczegóły

GLÓWNE

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z MŁODZIEŻĄ

Szczegóły

ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z MŁODZIEŻĄ001Temat zajęć – Świadomość emocjonalna.

Celem zajęć było rozpoznawanie uczuć, tworzenie słownika do ich wyrażania, dostrzeganie powiązań między uczuciami, myślami i reakcjami, oraz komunikowanie przez kontakt wzrokowy, wyraz twarzy, ton głosu i gesty.

Album emocji – młodzież otrzymała kartki z opisem jednej z sześciu emocji – radość, smutek, gniew, zdziwienie, strach i wstręt. Dopasowują te opisy do zdjęć przedstawiające różne twarze , które znajdują się na planszy. Następnie dzieci zostały podzielone na 3 grupy, w ciągu dziesięciu minut piszą opowiadanie na temat wylosowanych wcześniej ,,dwóch emocji’’ (smutek i złość, miłość i wstyd, zazdrość i radość, lęk i ulga, nuda i żal). Potem jedna osoba  z dane grupy czyta opowiadanie a dzieci z innych grup odgadują o jakie uczucia chodziło. Odegrano także scenki dramowe i odgadywano jakie uczucie występowało na twarzy kolegi. Na koniec zajęć młodzież dowiedziała się, że doznawanie wszystkich uczuć jest w porządku!, że jedną  z najważniejszych umiejętności, którą warto zdobyć, jest panowanie nad złością. Każdy ma prawo odczuwać niekiedy złość, jak również pozostałe emocje. Chodzi jednak o to, aby mieć wpływ na reakcje, które może ona powodować.

Czytaj więcej...

ZABAWY Z JARZEBINĄ

Szczegóły

ZABAWA Z JARZĘBINA 001Celem  zajęć było rozbudzenie kreatywności twórcze dzieci, ćwiczenie logicznego myślenia, wypowiadania się, rozwijanie fantazji i wyobraźni twórczej.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2017

Szczegóły

głowne2

WAKACJE 2017 (KLIKNIJ TUTAJ)

Czytaj więcej...

BARWY LATA

Szczegóły

BARWY LATA03403.07.2017r. Zajęcia plastyczne ,,Barwy lata’’, malowanie farbami. Celem zajęć jest pobudzenie kreatywności dzieci i odkrywanie  przyjemności tworzenia. Rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci  oraz indywidualnych zdolności twórczych.Gry i zabawy w świetlicy i na powietrzu.

Czytaj więcej...

"WSZYSCY JESTEŚMY TACY SAMI"

Szczegóły

WSZYSCY JESTEĹšMY TACY SAMI00829 czerwca br. w Wyszewie  odbyło się spotkanie integracyjne ,,Wszyscy jesteśmy tacy sami’’. Festyn zorganizował  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Manowie, w którym wzięły udział dzieci ze świetlicy Wyszebórz. Czas dzieciom upłynął na bardzo wesołej zabawie, którą umilały klaun Kulka i Kulek. Na zakończenie dla uczestników zabawy przygotowano kiełbaski z grilla, słodkości i drobne nagrody.

Czytaj więcej...

Moje mocne i słabe strony

Szczegóły

Zajęcia moje mocne i śłabe strony01

Celem zajęć było zachęcenie dzieci do pozytywnego myślenia o sobie, wzmacniania poczucia własnej wartości, rozpoznawanie swoich słabych i mocnych stron, moje wady i zalety, oraz mój stosunek do pozytywnych i negatywnych emocji.

Czytaj więcej...

DZIEŃ TATY

Szczegóły

Dzień Taty

Tato, tato ukochany

My życzenia Ci składamy

Przesyłamy jakby z procy

Sto całusów z całej mocy

Czytaj więcej...

Plan pracy

Szczegóły

Plan pracy świetlicy w okresie zorganizowanych zajęć wakacyjnych

Czytaj więcej...

WAKACJE

Szczegóły

ZAPRASZAMY DZIECI W WIEKU 7-13 LAT NA ZAJĘCIA WAKACYJNE

DZIEŃ DZIECKA

Szczegóły

DzieĂÄĂâĹľ Dziecka6W dniu 03.06.20017r.zorganizowano Dzień Dziecka w Rosnowie.Dzieci z sołectwa Wyszebórz brały udział w różnych konkurencjach:
- łowienie rybek na czas;
- żut do celu;
-bieg w płetwach;
- zabawy na dmuchańcach
Największą atrakcją była przejażdżka motorówką, i motorami. Młodzież wzięła także udział w konkurencji podnoszenia ciężarka.
Za miłą zabawę dziękujemy organizatorom:
-Radzie Osiedla Rosnowo
- Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej
- Sołectwu Kretomino
- Sołectwu Wyszebórz
- Radzie Rodziców SP w Rosnowie.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie