Kalendarium imprez  

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Drzewa owocowe z naszych sadów i ogrodów

Szczegóły

Drzewa owocowel09

Czytaj więcej...

Nie spal się na starcie - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

Nie pal30

Przekazanie informacji o przyczynach i skutkach uzależnienia od nikotyny, zachęcenie dzieci do propagowania zdrowego stylu życia w swoim otoczeniu to zagadnienia poruszane podczas zajęć profilaktycznych, które odbyły się w naszej świetlicy.

Czytaj więcej...

Pizza - zajęcia kulinarne

Szczegóły

Pizza09

Czytaj więcej...

Jesienne inspiracje

Szczegóły

Jesienne inspiracje75

Czytaj więcej...

Maseczki ochronne - warsztaty krawiectwa

Szczegóły

maseczki ochronne04

Podczas warsztatów krawiectwa w naszej świetlicy nauczyliśmy się szyć maseczki ochronne.

Czytaj więcej...

Akcja Sprzątania Świata w Wyszeborzu

Szczegóły

 

sprzatanie swiata02

18 wrzesnia  dzieci i rodzice wzięli udział w akcji Sprzątania Świata. Posprzątaliśmy teren rekreacyjny i drogę do lasu. Po akcji sprzątania odbyło się ognisko.

Czytaj więcej...

Wrzesień w świetlicy

Szczegóły

 

wrzesień12

Najmłodsze świetliczaki bardzo chętnie wykonują różnorodne prace plastyczne. Wrzesień w wykonaniu maluchów był bardzo kreatywny.

Czytaj więcej...

Uwaga rodzice

Szczegóły

Od dnia 02 września br. świetlica w Wyszeborzu jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców obojga pracujących. Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w świetlicy podczas zagrożenia epidemicznego.

 

PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO COVID-19


W związku z otwarciem instytucji kultury w stanie epidemii COVID-19, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie informuje, że od 2 września 2020r. do odwołania, świetlice w Grzybnicy, Manowie, Rosnowie i Wyszeborzu będą otwarte dla uczestników zajęć z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa, określonych w niniejszym aneksie:

1. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00-18.00.
2. W świetlicy może przebywać jednocześnie do 12 dzieci.
3. Zostają zawieszone w świetlicach, do odwołania, zajęcia edukacyjne, koncerty, warsztaty, wykłady i inne formy działalności dedykowane liczniejszemu/ powyżej 12 osób/ gronu odbiorców.
4. Przed wejściem do świetlicy dzieci i rodzice zobowiązani są do założenia maseczki zakrywającej usta i nos i dezynfekcji rąk. Podczas zajęć nie ma obowiązku noszenia maseczek ale należy zachować dystans społeczny oraz edukować dzieci o zasadach i procedurach obowiązujących w okresie epidemii. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci zapisane, nie ma możliwość udziału w zajęciach w dowolnej chwili i czasie.
5. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci bez wyraźnych objawów chorobowych/ kaszel, katar, podwyższona temperatura ciała/. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka w ciągu jednej godziny.
6. W toalecie zostanie zaostrzony reżim sanitarny. Będą w niej umieszczone instrukcje mycia i dezynfekcji rąk. W toalecie mogą przebywać dwie osoby.
7. Dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w świetlicy będzie przeprowadzana codziennie, przed rozpoczęciem zajęć z dziećmi.
7. Pracownicy zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, lecz pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
8. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie wdroży procedury ustalone przez Ministerstwo Zdrowia. Pracownik zostanie niezwłocznie odsunięty od pracy i odesłany transportem indywidualnym do domu lub – w przypadku, gdy jest to niemożliwe – będzie oczekiwał na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, odizolowany od innych osób. Na obszarze, na którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzone zostanie rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami zakładowymi, oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych (klamek, poręczy, uchwytów itp.). Zostanie też ustalona lista osób (współpracowników i gości), które mogły mieć kontakt z potencjalnym chorym.
9. We wszystkich działaniach dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w okresie pandemii.

 

Przedwiośnie

Szczegóły

przedwiosnie01Otaczająca nas przyroda i warunki atmosferyczne sprawiły, iż coraz częściej myślimy o nadchodzącej wiośnie. Dzieci w świetlicy w Wyszeborzu postanowiły przywołać cieplejszą porę roku za pomocą pięknych prac plastycznych. W czasie zajęć świetliczaki wykonały obrazki z użyciem wacików kosmetycznych, patyczków higienicznych itp.

Czytaj więcej...

Święto kobiet na całym świecie

Szczegóły

dzien kobiet12W trakcie zajęć w świetlicy w Wyszeborzu dzieci wykonały piękne kwiatki i bukiety. Wraz z serdecznymi życzeniami: zdrowia, szczęścia i spełnienia marzeń przekazały swoje dzieła najbliższym paniom.

Czytaj więcej...

Zima - zajęcia plastyczne

Szczegóły

Zima - zajęcia plastyczne

Czytaj więcej...

Bezpieczna zima

Szczegóły

bezpieczna zima

Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym województwie. Niektóre z dzieci mają zaplanowany wypoczynek w górach, gdzie obecnie śnieżna zima  zagościła na dobre. 10 lutego w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „Bezpieczna zima", których celem było uświadomienie konieczności zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz w czasie uprawiania sportów zimowych. Dzieci doskonale znają i starają się stosować podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. Jeśli będziemy o nich rozmawiać i przypominać wówczas wypoczynek zimowy dzieci będzie radosny, aktywny, a przede wszystkim bezpieczny i zdrowy.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie