Kalendarium imprez  

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Dzień Niepodległości

Szczegóły

Polskie symbole narodowel06

Z okazji Dnia Niepodległości dzieci ze świetlicy w Rosnowie wykonały flagi i kotyliony w barwach czerwono-białych.

Czytaj więcej...

Figurki z masy solnej

Szczegóły

masa solna07

Czytaj więcej...

Wiązanki nagrobne- warsztaty florystyczne dla dzieci

Szczegóły

warsztaty florystyczne07

30 października w świetlicy odbyły się warsztaty florystyczne. Dzieci wykonały wiązanki nagrobne, które zostały zaniesione na opuszczone groby w Wyszewie.

Czytaj więcej...

Zakładki do książek

Szczegóły

origami07

28 października w świetlicy podczas zajęć plastycznych dzieci metodą origami wykonały kolorowe zakładki do książek.

Czytaj więcej...

Zabawy z pamięcią

Szczegóły

pamięć03

Czytaj więcej...

Opowieści babci Gruni - konkurs plastyczny

Szczegóły

opowiesci babci01

Dnia 14 października dzieci ze świetlicy wzięły udział w konkursie na ilustrację do książki "Opowieści babci Gruni" organizowanym przez Śpiewającą Bibliotekę.

Czytaj więcej...

Laurki z okazji Dnia Nauczyciela

Szczegóły

image006

Czytaj więcej...

Dzień gier planszowych

Szczegóły

image004

10 października 2020 obchodzimy - Dzień gier planszowych. Cała Polska gra w planszówki. Dzieci ze świetlicy w Rosnowie też zagrały. Zachęcamy wszystkich do gry i zabawy.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie w sieci

Szczegóły

image010

Dnia 06 października w świetlicy odbyły sie zajecia profilaktyczne pt:" Bezpiecznie w sieci". Celem zajęć było zapoznanie dzieci ze wskazówkami bezpiecznego korzystania z internetu, uświadomienie roli ograniczonego zaufania do tego, co znajduje się w sieci.

Czytaj więcej...

Zabawa terenowa -podchody

Szczegóły

image010

Czytaj więcej...

Jesienny obrazek

Szczegóły

image001

Czytaj więcej...

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Szczegóły

image011

Dnia 18 września br. dzieci ze świetlicy w Rosnowie wzięły udział w akcji „ Sprzątanie Świata". Dzieci z wielkim zaangażowaniem zbierały odpady, papierki, butelki, woreczki foliowe. Cieszymy się, że choć tak mogliśmy pomóc oczyścić Naszą Planetę. Dziękujemy Radzie Osiedla za przygotowanie ogniska i ufundowanie poczęstunku dla dzieci.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne - „ Bezpieczna droga do szkoły i świetlicy”

Szczegóły

image001

16 września w świetlicy w Rosnowie odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „ Bezpieczna droga do szkoły i świetlicy". Zostały omówione podstawowe zasady obowiązujące w ruchu drogowym, sygnalizacji świetlnej, przejścia dla pieszych oraz znaków drogowych.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne - „ Jak ochronić się przed koronawirusem”

Szczegóły

image001

11 września w świetlicy w Rosnowie odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „ Jak ochronić się przed koronawirusem". Podczas zajęć zostały omówione podstawowe zasady ochrony przed wirusem. Pod koniec zajęć dzieci wykonały plakat.

Czytaj więcej...

Wracamy do świetlicy

Szczegóły

image006

image001 image001 image001 image001
image001 image001 image001  

Uwaga rodzice

Szczegóły

Od dnia 03 września br. świetlica w Rosnowie jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 17.00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców obojga pracujących. Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w świetlicy podczas zagrożenia epidemicznego.

PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO COVID-19


W związku z otwarciem instytucji kultury w stanie epidemii COVID-19, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie informuje, że od 2 września 2020r. do odwołania, świetlice w Grzybnicy, Manowie i Wyszeborzu (Rosnowo od 3 września 2020r.)  będą otwarte dla uczestników zajęć z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa, określonych w niniejszym aneksie:

1. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 11.00-17.00.
2. W świetlicy może przebywać jednocześnie do 12 dzieci.
3. Zostają zawieszone w świetlicach, do odwołania, zajęcia edukacyjne, koncerty, warsztaty, wykłady i inne formy działalności dedykowane liczniejszemu/ powyżej 12 osób/ gronu odbiorców.
4. Przed wejściem do świetlicy dzieci i rodzice zobowiązani są do założenia maseczki zakrywającej usta i nos i dezynfekcji rąk. Podczas zajęć nie ma obowiązku noszenia maseczek ale należy zachować dystans społeczny oraz edukować dzieci o zasadach i procedurach obowiązujących w okresie epidemii. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci zapisane, nie ma możliwość udziału w zajęciach w dowolnej chwili i czasie.
5. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci bez wyraźnych objawów chorobowych/ kaszel, katar, podwyższona temperatura ciała/. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka w ciągu jednej godziny.
6. W toalecie zostanie zaostrzony reżim sanitarny. Będą w niej umieszczone instrukcje mycia i dezynfekcji rąk. W toalecie mogą przebywać dwie osoby.
7. Dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w świetlicy będzie przeprowadzana codziennie, przed rozpoczęciem zajęć z dziećmi.
7. Pracownicy zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, lecz pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
8. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie wdroży procedury ustalone przez Ministerstwo Zdrowia. Pracownik zostanie niezwłocznie odsunięty od pracy i odesłany transportem indywidualnym do domu lub – w przypadku, gdy jest to niemożliwe – będzie oczekiwał na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, odizolowany od innych osób. Na obszarze, na którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzone zostanie rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami zakładowymi, oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych (klamek, poręczy, uchwytów itp.). Zostanie też ustalona lista osób (współpracowników i gości), które mogły mieć kontakt z potencjalnym chorym.
9. We wszystkich działaniach dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w okresie pandemii.

 

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie