sierpień 2020

Sprawozdania

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych

Dobiegły końca zorganizowane zajęcia wakacyjne w świetlicy środowiskowej w Manowie sfinansowane jak co roku przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Manowa, Radę Sołecką z Manowa, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz z wpłat dokonanych przez rodziców.

Zajęcia w świetlicy w Manowie rozpoczęły się 04.07.2016 r. i trwały do 22.07. 2016 r.

Plan wspólnych wyjazdów wakacyjnych opracowany został przy współpracy dwóch instruktorów świetlic: w Manowie (Pani Bogumiła Tarczyluk) i w Wyszewie (Pani Małgorzata Kowal). Plan zakładał:
• wycieczkę do wioski tematycznej w Rewalu do Parku Wieloryba,
• wycieczkę do Sierakowa do,, Wioski Hobbitów",
• wycieczkę do Niechorza do Parku Miniatur Latarni Morskich i Motylarni,
• wycieczkę do Dobrzycy do Hortulusa „Ogrody Tematyczne",

Codziennie w zajęciach uczestniczyło szesnaścioro dzieci.

Poniedziałek, 04 lipca
• Przywitanie dzieci.
• Zapoznanie z programem zajęć i regulaminem.
• Zajęcia plastyczne, różne techniki.
• Gry i zabawy integracyjne na placu rekreacyjnym.
• Zapoznanie z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa- zaproszeni przedstawiciele Straży Gminnej.

Wtorek, 05 lipca
• Wizyta dzieci z Wyszewa- mecz piłki nożnej, piknik na boisku szkolnym, gry tematyczne.
• Zajęcia plastyczne z Sylwią Olesiak –Małe i duże wakacyjne podróże - podróż w baśniową krainę. Szukanie pirackiego skarbu.

Środa, 06 lipca
• Wycieczka do Rewala do Parku Wieloryba. To jedyne w okolicy miejsce, gdzie jednocześnie bawiąc i ucząc można dowiedzieć się wiele na temat tego, co wszyscy kochamy- morza. W czterech specjalnie przygotowanych sekcjach tematycznych dzieci mogły spojrzeć prosto w oczy groźnym rekinom i wielorybom, dowiedzieć się gdzie jest Nemo, a także poznać różne gatunki ryb.
• Gry i zabawy na świeżym powietrzu.
• Gry tematyczne, rozwijanie własnych zainteresowań

Czwartek, 07 lipca
• Zajęcia fotograficzne – zajęcia w plenerze – „Portret ".
• Gry i zabawy na świeżym powietrzu.
• Zajęcia profilaktyczne Nikotynizm – „Mówię wam , nie warto".
Piątek, 08 lipca
• Zajęcia kulinarne.
• Wykonywanie deserów lodowych.
• Zajęcia z muzykoterapii pod tytułem „Wiosna".

Poniedziałek, 11 lipca
• Spotkanie z Panią Dorotą Stasiak – szycie i ozdabianie identyfikatorów (nauka posługiwania się narzędziami krawieckimi, między innymi igłą, nożycami. Rozwijanie nowych pasji, poznawanie technik projektowania, wykrajania, dekorowania swoich dzieł). Dzieci własnoręcznie wykonywały swoje materiałowe identyfikatory.
• Spacer po okolicy, zabawy na boisku.

Wtorek, 12 lipca
• Pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wycieczki autokarowej.
• Zajęcia biblioteczne z Panią Sylwią Olesiak „Gry i zabawy czyli atrakcje na wakacje"

Środa, 13 lipca
• Pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wycieczki autokarowej
• Wycieczka do Sierakowa do wioski Hobbistów. Dzieci wzięły udział w rowerowej grze terenowej- Wyprawa przez Mroczną Puszczę. Uczestnicy wyruszyli w tajemniczą wyprawę poruszając się na rowerach (cześć grupy pojechała wozem elfów). Była to niezwykła przygoda w baśniowej scenerii mrocznej Puszczy. Uczestnicy wyruszając na wyprawę mieli za zadanie zdobyć zaszczytne miano Strażnika Śródziemia.

Czwartek, 14 lipca
• Warsztaty z filcowania -,,Broszki" w kształcie kwiatków i serduszek

Piątek, 15 lipca
• Wycieczka do lasu na wieżę obserwacyjną.
• Zwiedzanie punktu obserwacyjnego w leśnictwie Zacisze.

Poniedziałek, 18 lipca
• Zajęcia plastyczno-techniczne- Woreczki zapachowe

Wtorek, 19 lipca
• Zajęcia z profilaktyki na temat „Czym jest Alkohol?" -doświadczenia, krzyżówki i scenki dotyczące uzależnień.
Zajęcia z florystyczne z udziałem Beaty Kwiatkowskiej pt. "Obrazy w przestrzeni"

Środa, 20 lipca
• Pogadanka na temat bezpieczeństwa w czasie wycieczki autokarowej.
• Wycieczka całodniowa do Niechorza do Parku Miniatur Latarni Morskich, Motylarni.

Czwartek, 21 lipca
• Zabawy na świeżym powietrzu.
• Wycieczka do Dobrzycy- zwiedzanie ogrodów tematycznych Hortulus.

Piątek, 22 lipca
• Zakończenie zajęć wakacyjnych.

Dzieci ze świetlicy środowiskowej w Manowie wraz z instruktorem Bogumiłą Tarczyluk składają serdeczne podziękowanie za sfinansowanie, pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć wakacyjnych oraz za przeprowadzone zajęcia tematyczne:
• Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
• Pani Sołtys Wandzie Węgrzyńskiej i Radzie Sołeckiej w Manowie,
• Paniom Beacie Brzuszek i Krystynie Kamińskiej,
• Pani Małgorzacie Kowal- instruktorce świetlicy w Wyszewie za wspólne wycieczki i mile spędzony czas,
• Rodzicom,
• Pani Sylwii Olesiak za przeprowadzone lekcje biblioteczne,
• Pani Beacie Kwiatkowskiej za przeprowadzenie zajęć florystycznych,
• Pani Dorocie Stasiak za przeprowadzenie zajęć z rękodzieła,
• Firmie: EXPRES BUS Robert Łukawski –za bezpieczny transport podczas wycieczek.

Dzięki waszemu wsparciu i pomocy możliwa była realizacja naszego planu zajęć wakacyjnych. Rodzicom dziękuje za zaufanie i powierzenie pod moją opiekę swoich dzieci. Dziękuję również za miłe gesty, które mnie spotkały ze strony Rodziców i dzieci. Wszystkim uczestnikom świetlicy życzę dalszych fantastycznych i słonecznych wakacji.

Bogumiła Tarczyluk – instruktor w Świetlicy w Manowie