listopad 2018

Konkurs kulinarny dla mieszkańców Manowa - " Dary Lasu "

20181004 155502m4 października w naszej świetlicy odbył się konkurs kulinarny pt.: „Dary lasu”. Stół konkursowy prezentował się okazale. Znalazły się na nim potrawy z grzybami, owocami leśnymi oraz z dziczyzny. Pomiędzy daniami stały leśne figurki z masy solnej, przygotowane przez dzieci ze świetlicy. Organizatorami konkursu była Rada Sołecka w Manowie, Świetlica w Manowie oraz Biblioteka Publiczna w Manowie.

Z zaproszenia do udziału w konkursie skorzystali dorośli mieszkańcy Manowa, a także kilkoro dzieci. Dania oceniano pod względem prezentacji, zapachu i walorów smakowych. W skład komisji konkursowej wchodzili: Grażyna Góral, Dariusz Tucki i Barbara Pelc. Pierwsze miejsce zajęła Maja Stawicka, która przygotowała naleśniki z jagodami. Drugie miejsce przyznano Pani Mieczysławie Stemplowskiej za jagodzianki i przetwory z jarzębiny i owoców leśnych. Z uwagi na wysoki poziom konkursowych potraw przyznano dwa trzecie miejsca: Jakubowi Osmulskiemu za naleśniki z farszem w sosie kurkowym oraz dla dzieci i nauczycieli z Punktu Przedszkolnego TPD „Motylki” z Manowa za przygotowanie tortu „Jagodowy jeż”. Nagrodzeni oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez  Radę Sołecką w Manowie, Nadleśnictwo Manowo oraz Stowarzyszenie „Polska Samorządowa”.

Po części konkursowej zaproszono wszystkich do wspólnej degustacji. Ciekawym akcentem wieczoru była recytacja wierszy autorstwa Pani Elżbiety Kamińskiej, które napisała z myślą o konkursie kulinarnym „ Dary lasu”. Serdecznie  dziękujemy Pani Elżbiecie za trud i zaangażowanie, które wkłada w nasze projekty.

Konkurs kulinarny

Dary Lasu

Rada Sołecka w Manowie

aktywnością się wykazuje

Pani Sołtys Wanda Węgrzyńska

znakomicie Radą kieruje

Kolejny konkurs kulinarny

Dary Lasu – pięknie nazwany

Zew poszedł w świat cały

rozgłos dla Gminy doskonały.

Dary Lasu

Dziczyzna w smaku wyrafinowana

za rarytas przez smakoszy uznana

Na grzybobranie śpieszy kto żywy

nie tylko na Wigilię jadamy grzyby

Zupa jagodowa, pierogi

smaki z dzieciństwa pamiętane

A leśne borówki czerwone

do różnych mięs doskonałe

Smak jeżyn niepowtarzalny

Jarzębina także dobrym darem

Owoc przyleśnej dzikiej róży

podniebieniu naszemu służy

A wszystko naturalne, zdrowe

i – proszę państwa – darmowe

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Manowa za udział w konkursie oraz  zapraszamy na następny, który odbędzie się w przyszłym roku, a będzie nosił tytuł „Dary z sadu i ogrodu”.

Konkurs kulinarny dla mieszkańców Manowa "Dary Lasu"