Kalendarium imprez  

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Jak mogę ochronić się przed koronawirusem? - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

koronawirus

Rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w świetlicy. W czasie epidemii musimy szczególnie uważać, aby zachować zasady bezpieczeństwa i nie dać się wirusowi. 6 lipca odbyły się w naszej świetlicy zajęcia profilaktyczne pod tyułem: "Jak mogę ochronić się przed koronawirusem?". Podczas zajęć omówiliśmy podstawowe zasady ochrony przed wirusem oraz wykonaliśmy plakat profilaktyczny.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

zajęcia wakacyjne

Dzień Kobiet w Manowie 2020

Szczegóły

Dzien Kobiet

07 marca o godz. 14.00, w świetlicy w Manowie odbyło się Spotkanie przy muzyce z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem wydarzenia była Pani Sołtys Wanda Węgrzyńska, Rada Sołecka oraz świetlica w Manowie.
Dla pań uczestniczących w spotkaniu przygotowano powitalne kwiaty, kawę, herbatę, słodki poczęstunek, toast przy lampce szampana oraz humorystyczne zabawy integracyjne. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił zespół Manowskie Malwy z Manowa. Dla wielu pań uroczystość w świetlicy byłą doskonałą okazją do spotkania się, rozmów oraz zabawy w dobrym towarzystwie.

Dziękujemy, że były Panie z nami w tym dniu.

Czytaj więcej...

Kwiaty z okazji Dnia Kobiet

Szczegóły

 

papierowe tulipany

6 marca, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały kolorowe, papierowe tulipany. Sposób wykonania kwiatów jest bardzo prosty, nie przysporzył dzieciom wiele trudności, a nasze tulipany wyglądają bardzo efektownie. Będą miłym prezentem dla obdarowanych pań.

Wszystkim paniom z okazji ich święta życzymy: pogody ducha, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia i grona przyjaciół.

Czytaj więcej...

Zakończenie ferii 2020

Szczegóły

Ośrodek Edukacji Ekologicznej07Dziś już ostatni dzień naszej feryjnej zabawy. Na zakończenie wykonaliśmy prace pt. „Moje wymarzone ferie". Na wszystkich pracach widać, że najbardziej brakowało nam śniegu. Może w przyszłym roku na ferie zimowe będzie biało ?? Kto wie? Dziś wybraliśmy się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej PZŁ, czyli po prostu na strzelnicę myśliwską. Pracownicy Ośrodka przygotowali dla nas ognisko, więc nie obeszło się bez pieczenia kiełbasek. Mieliśmy także okazję zwiedzić teren, ostrożnie wejść na ambonę i zwyżki myśliwskie, „przytulić się" do jelenia i sarny, obejrzeć z bliska lisa i borsuka. Dzieci dowiedziały się co to „trzeszcze", „słuchy", „omyk" czy też „turzyca". Pogoda dopisała, a Wam wszystkim polecamy ten teren, a zwłaszcza kiedy PZŁ organizuje tam imprezy nie tylko dla myśliwych. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Mozolewskiemu oraz pracownikom ośrodka.

Czytaj więcej...

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek…

Szczegóły

Tłusty czwartek04Tradycji stało się zadość i my też dzisiaj postanowiliśmy upiec, zamiast pączków, faworki. Praca wrzała od samego rana. Faworków nam przybywało, więc postanowiliśmy podzielić się nimi. Wybraliśmy się więc do Urzędu Gminy i Nadleśnictwa w Manowie. Wszystkim obdarowanym nasze faworki smakowały.

"Bardzo dziękujemy Pani Sołtys Manowa za słodką niespodziankę na początek dnia, w postaci pączków"

Czytaj więcej...

Kolejne dni zabaw w naszej świetlicy

Szczegóły

Ferie08Minął pierwszy tydzień ferii i czas na kolejny. W ciągu dwóch dni pogoda nam dopisała, więc postanowiliśmy zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na wycieczkę, a tu proszę jak niespodzianka- drezyna, którą przyjechali pracownicy, aby dokonać przeglądu przejazdów kolejowych. Korzystając z postoju – rozsiedliśmy się we wnętrzu, bo nie za często jest ku temu okazja. A jak Wam się podoba nasz tor zręcznościowy ? Mało kto z nas pokonał go bez pomyłki. Przed nami kolejne dni. Tym razem będziemy Wam relacjonować na bieżąco.

Czytaj więcej...

Trzeci i czwarty dzień ferii w Manowie- relacja

Szczegóły

 

Trzeci i czwarty dzień ferii w Manowie- relacja

Oj dawno już nie informowaliśmy Was co się u nas dzieje. W środę jak już wiecie wspólnie ze świetlicą w Grzybicy i Wyszewie wybraliśmy się do Play Parku i Multikina, na film „Chłopiec i wilk". W Play Parku oczywiście zabawy było co nie miara. Skokom na trampolinach, wspinaczkom, skokom w piankach nie było końca! Zabawa przednia !
Później oczywiście szybki posiłek w McDonald ( rodzice pozwolili – a co!) i przyszła pora na seans. Film – to historia o Hugo, jego kuzynkach, tacie, wujostwie i Babci, do której Hugo przyjechał wraz z tatą na urodziny. Podczas wspólnego wieczoru Babcia opowiedziała wszystkim historię swojego życia i zakomunikowała , że już niebawem przyjdzie po Nią wilk, któremu obiecała to w dniu, w którym Ją ocalił. Poruszone tym dzieci postanawiają nie oddawać Babci. Poruszająca historia, która pokazuje ile można zrobić dla tych, których kochamy.
W czwartek natomiast zajęliśmy się przygotowywaniem kartek walentynkowych dla swoich najbliższych. Porozmawialiśmy sobie przy tym o swoich uczuciach, co to znaczy kochać innych i szanować ich. Pchani głosem serca, sprawiliśmy, że nasze kartki wyszły wspaniale.
Świecące za oknem słońce sprawiło, że wybraliśmy się na spacer. Za cel przyjęliśmy wejście na Czaplą Górę. Spacer sprawił, że na koniec dnia trochę zgłodnieliśmy, stąd wspólny posiłek na naszych zdjęciach.

Czytaj więcej...

Astronomia dla początkujących

Szczegóły

Sarbinowo 03Kolejny dzień ferii za nami. Dzisiaj pierwszy z serii wspólnych wyjazdów. Razem z uczestnikami zajęć feryjnych z Grzybnicy i Wyszewa, odwiedziliśmy Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie – Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie, na zajęciach pt. „Astronomia dla początkujących". Dzieci bardzo wiele dowiedziały się dzisiaj o astronomii, budowie teleskopu, obserwacji nieba. Miały okazję poznać mapę nieba – trzymając ją w rękach i odszukując odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania. Oczywiście praca przy komputerze także była, bo jakże w dzisiejszych czasach pracować bez nowoczesnych technologii ?
Dodatkowo dzieciaki miały okazję, korzystając z wietrznej pogody zobaczyć jak wygląda sztormowy Bałtyk.
A jutro – kolejny dzień feryjnych przygód....

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie

Szczegóły

Bezpieczne ferie 05Pierwszy dzień ferii zimowych za nami. Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl spotkań pt. „Spotkania z ciekawymi ludźmi". Jako pierwszy na zaproszenie uczestników zajęć odpowiedział strażnik gminny Pan Tomasz Mingoć. W bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Pan Tomasz uczulił dzieci o konieczności noszenia emblematów odblaskowych, zwłaszcza podczas szybko zapadającego zmroku. Aby nie być gołosłownym – dzieci otrzymały emblematy odblaskowe oraz książeczki o zasadach bezpieczeństwa. Dzisiaj także odbyły się zajęcia taneczno-gimnastyczne prowadzone przez Panią Paulinę Gryniewicz. Uczestnikom zajęć bardzo spodobała się zarówno rozgrzewka, jak i ćwiczenia gimnastyczne. Byliśmy także z wizytą u manowskich przedszkolaków. Okazało się, że starsze dzieci doskonale poczuły się w roli przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Pani Uli za możliwość spędzenia choć paru chwil w gronie tak przemiłych milusińskich.
A jutro kolejny dzień feryjnych atrakcji.

Czytaj więcej...

Plan zajęć - ferie 2020

Szczegóły

Plan zajęć podczas ferii 10-21.02.2020 rok

Odpłatność - 60 zł za tydzień - bilety wstępu podczas wyjazdów

 

Data i godziny zajęć

 

Hasło dnia

 

 

Co się będzie działo

 

Dodatkowe uwagi

10 luty  poniedziałek

1000-1600

 

Nareszcie ferie !!!

 

 

 

 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Bezpieczne ferie

Omówienie planu zajęć, Pogadanka nt. „Moje wymarzone ferie” i rozpoczęcie świetlicowego konkursu plastycznego pod tym samym hasłem.

 

Pierwsze z serii „Spotkań z ciekawymi ludźmi”.

Spotkanie ze strażnikiem gminnym na temat bezpieczeństwa podczas przerwy w nauce. Świetlicowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko. Wykonanie plakatu nt. bezpieczeństwa w drodze do domu i do szkoły.

 

11 luty

wtorek

1000-1600

 

WYJAZDOWY WTOREK

 

Wyjazd do Samorządowego Centrum Kultury w Sarbinowie

Zajęcia warsztatowe o tematyce : „Astronomia dla początkujących”.

12 luty

środa

1000-1600

 

WYJAZDOWA ŚRODA

 

Wyjazd do Play Parku i Multikina

Jeśli dzieci mają skarpetki do Play Parku – proszę o zabranie !

 

15 zł dodatkowo na popcorn.

 

13 luty

czwartek

1000-1600

 

Jak karnawał

 to karnawał !!!!!

 

Co to tak naprawdę jest ten karnawał ?? – krótka pogadanka.

 

 Przygotowujemy maski karnawałowe.

 

Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą rzeczy do ozdobienia i wykonania masek – bristol, bibuła, wycinanki, brokat, wstążeczki, itp. Nie muszą być to nowe rzeczy !!! Mogą być to pozostałości z wcześniejszych prac domowych.

14 luty

piątek

1000-1600

 

Walentynkowe szaleństwo

 

Przygotowujemy kartki i upominki walentynkowe.

Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą kartek w kolorze czerwonym z bloku technicznego i ozdób do dekoracji kartek walentynkowych.

17 luty

poniedziałek

1000-1600

 

 

 

 

17-18 luty

wtorek

 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Już potrafię

 

 

 

Pomagamy naszym braciom mniejszym…

Tym razem spotkanie z ratownikami przedmedycznymi. Dzieci będą miały okazję poznać lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, jak zrobić prawidłowy opatrunek, itp.

 

Rozpoczynamy pracę nad karmikami dla ptaków ze surowców wtórnych.

 

Na spotkanie warto ze sobą przynieść bandaże – elastyczne     i zwykłe.

 

 

Do przygotowania karmików potrzebne będą plastikowe butelki  po napojach. Mogą być większe lub mniejsze. Dodatkowo: zboża, słonecznik, kasza lub inne produkty nadające się na pokarm dla ptaków.

18 luty

wtorek

1000-1400

 

 

1430-1600

Pomagamy naszym braciom mniejszym…

 

 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Z elektryką za Pan Brat….

Kończymy pracę nad karmikami

 

 

 

 

Warsztaty elektryczne Pana Andrzeja Drąga

 

19 luty

środa

1000 -1600

 

WYJAZDOWA ŚRODA

 

Wyjazd do Yellow Parku  i CUKS-a

 

 

20 luty

czwartek

1000-1600

„Powiedział Bartek, że dziś TŁUSTY CZWARTEK”

Dlaczego „Tłusty czwartek”?

Warsztaty kulinarne z faworkami w roli głównej.

 

Po pracy – wspólna konsumpcja przy herbatce.

Prosimy o przyniesienie ze sobą wałków do ciasta. Jeśli można to bardzo proszę rodziców o wcześniejsze dostarczenie do świetlicy stolnic – znacznie ułatwi nam to pracę.

21 luty

piątek

1000-1400

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Czas na las

Kolejne z serii „Spotkań z ciekawymi ludźmi”.

Spotkanie z leśnikiem-myśliwym, który opowie o myślistwie. Tradycjach łowieckich, ceremoniale łowieckim, gwarze myśliwych.

 

Na spotkanie można przygotować pytania nt. łowiectwa .  Mile widziana pomoc rodziców !!!

 

 

1400

Podsumowanie ferii

Spotkanie podsumowujące ferie w świetlicy. Jeśli pogoda dopisze – ognisko z kiełbaskami na terenie strzelnicy.

Kiełbaski dzieci przynoszą ze sobą.

 

Zapisy na ferie

Szczegóły

Serdecznie zapraszam do zapisywania

 

dzieci na ferie do świetlicy w Manowie.

 

Opłata za ferie wynosi 60 zł/tydzień.

Wpłaty proszę dokonywać do 05.02.2020 r. na konto

 

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

 Numer rachunku 32858110142024000001130003

 

tytułem: imię i nazwisko dziecka oraz świetlica Manowo.

 

Zapisy dzieci w świetlicy od 03.02.2020.

 

Zapraszam

Zapraszamy na ferie

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy na m

Dzień Babci i Dziadka

Szczegóły

Dzień Babci i Dziadka 01W kalendarzu styczniowych świąt szczególne miejsce zajmują dwa dni – 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. To właśnie z myślą o swoich Babciach i Dziadkach uczestnicy zajęć postanowili, że tym razem przygotują coś specjalnego. Dzień babci i dziadka uczciliśmy piekąc samodzielnie babeczki, a później własnoręcznie je ozdobiliśmy i zapakowaliśmy w formie prezencików. Jeszcze raz WSZYSTKIM Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i cierpliwości do swoich wnucząt na dalsze lata.

Czytaj więcej...

Święta tuż tuż...

Szczegóły

kartki 05"Gdy łamiemy się opłatkiem, gdy z radością w oczach składamy sobie życzenia, wtedy otwierają się nasze serca i lepiej rozumiemy, że droga do szczęścia - to droga przez dobroć i miłość". Święta niebawem, więc dzisiaj najstarsi mieszkańcy Manowo otrzymali od dzieci kartki z życzeniami świątecznymi. Radość osób starszych była bezcenna. Kartki powstawały przez ostatnie tygodnie. Efekt naszej pracy możecie obejrzeć w galerii. Wszystkim Wam życzymy zdrowych, radosnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia.

Czytaj więcej...

Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe z Fundacją Banku PKO BP

Szczegóły

Integracyjne spotkanie mikołajkowe

08 grudnia br., już po raz kolejny dzieci ze świetlicy w Manowie wzięły udział w Integracyjnym Spotkaniu Mikołajkowym, które odbyło się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie. Organizatorem imprezy była Fundacja Banku PKO BP. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.
Każde dziecko mogło wziąć udział w przygotowanych „elfikowych warsztatach plastycznych", podczas których wykonywały kartki świąteczne, ozdoby ze słomy, tradycyjne polskie słomiane pająki, bałwanki z waty. Elfy miały także przygotowane pierniczki, które należało własnoręcznie ozdobić. Czas oczekiwania na przybycie Mikołaja dzieci spędziły w „Szkole św. Mikołaja" ucząc się świątecznego muzykowania, zimowej rozgrzewki, prawidłowej obsługi zaprzęgu renifera, elfikowego oszczędzania oraz biorąc udział w quzie o świętach. Podczas zajęć dzieci zbierały w dzienniczku pieczątki, które później uprawniały je do odbioru świątecznego upominku. Każdemu uczestnikowi spotkania to zadanie się udało.

Bardzo dziękujemy Pani Urszuli Tomaszewskiej –Martyniuk, Dyrektorowi Oddziału PKO w Bobolicach za zaproszenie.

Czytaj więcej...

Zabawa mikołajkowa w Manowie

Szczegóły

Zabawa mikołajkowa w Manowie

7 grudnia 2019 roku w świetlicy wiejskiej w Manowie odbyła się zabawa mikołajkowa dla dzieci z sołectwa Manowo. Organizatorem wydarzenia była Rada Sołecka Manowa we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wyszewie. Na spotkanie ze św. Mikołajem przybyło wiele dzieci z rodzicami.

Czytaj więcej...

Kotyliony - zajęcia plastyczne

Szczegóły

kotyliony11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości to szczególne święto w świadomości każdego Polaka. Uczestnicy zajęć samodzielnie wykonywali kotyliony, tak charakterystyczny symbol tego święta. Oprócz kotylionów dla siebie, dodatkowo wykonaliśmy także dekorację świetlicy.

Czytaj więcej...

"Cool - TURA "- konkursowa gra planszowa

Szczegóły

74496751 528693707709884 654989762544795648 nmPrzez kilka ostatnich dni trwały prace nad przygotowaniem gry planszowej na wojewódzki konkurs pn. „Kultura na Dziś". Ola Nowak i Natalia Przybysz pod opieką instruktora świetlicy przygotowały planszę do gry na mapie gminy Manowo. Pokolorowały ją, oznaczyły najważniejsze miejsca na kulturalnej mapie gminy oraz opracowały pytania dodatkowe. Całość prezentuje się okazale.Trzymajcie kciuki ! Rozstrzygnięcie konkursu już niebawem. O wynikach na pewno Was poinformujemy.

Czytaj więcej...

Dzień Pocztowca

Szczegóły

zajęcia w świetlicy 20Całkiem niedawno przypadał Dzień Pocztowca. Z tej okazji postanowiliśmy wspólnie nauczyć się wypełniać druki pocztowe, z którymi uczestnicy zajęć, bądź ich najbliżsi mogą się spotkać podczas wysyłania paczek lub listów. Zapoznaliśmy się także z takimi pojęciami jak adresat, nadawca, oraz z zasadami obsługi na poczcie, pracą listonosza, pani w okienku pocztowym. Przy okazji życzymy wszystkim pracownikom Poczty Polskiej zadowolenia z pracy, wszelkiej pomyślności i samych zadowolonych klientów.

Czytaj więcej...

Adwentowe lampiony

Szczegóły

zajęcia w świetlicy 05Adwent zbliża się wielkimi krokami. A jak Adwent, to nie może zabraknąć lampionów. Pomysłów na ich wykonanie było co nie miara. Ostatecznie zwyciężył tradycyjny papier i bibuła. Ale żeby nie było tak łatwo, spróbowaliśmy wykonania kilku lampionów z wykorzystaniem makaronu lasagne, pomalowanego farbami. Jak się okazało wymagało to pracy, precyzji i cierpliwości, bo trzeba poczekać aż makaron dokładnie wyschnie , zadbać, aby się nie powyginał i dokładnie skleić ze sobą wszystkie boki. Trzeba przyznać, że efekt końcowy zaskoczył samych wykonawców.

Czytaj więcej...

Jesienne kwiaty

Szczegóły

Przez ostatnie kilka dni, wiele się u nas działo. Wykorzystując uroki słonecznej jesieni i kolorowych liści, tworzyliśmy „jesienne kwiaty" z kasztanów i liści. Pokusiliśmy się także o wykonanie róż z liści klonu. Efekt naszej pracy oceńcie sami.

zajęcia w świetlicy 12 zajęcia w świetlicy 12 zajęcia w świetlicy 12  

Warsztaty dogoterapii

Szczegóły

dogoterapia 26Już całkiem za niedługo, bo 25 października, przypada Dzień Kundelka. Właśnie z tej okazji dzieci i młodzież z naszej świetlicy mieli okazję spotkać się dzisiaj z Alutką, psem rasy flat coated retriever wraz z opiekunką Joanną Piecuch. Pani Joanna od lat prowadzi zajęcia z dogoterapii, dzieli się swoją wiedzą na temat postępowania z psem, jego pielęgnacją i ułożeniem. Pani Joanna zaprezentowała, przy czynnym udziale Alutki i dzieci co zrobić, aby podczas naszej nieobecności w domu pies się nie nudził i nie wyrządzał szkód. Ponadto uczestnicy spotkania dowiedzieli się także jak prawidłowo reagować, gdy spotkamy nieznajomego agresywnego psa. Spotkanie minęło bardzo szybko, a Alutka wraz z opiekunką otrzymały od nas podziękowania.

Dziękujemy Pani Sołtys Manowa za pomoc w organizacji spotkania.

Czytaj więcej...

Na grzyby...

Szczegóły

na grzyby 09Sezon grzybowy w pełni. Dlatego też w naszej świetlicy zapytaliśmy się uczestników zajęć co wiedzą na temat grzybów, czy potrafią je rozróżniać, czy znają prawidłową technikę zbierania grzybów i jaki ekwipunek powinien mieć w lesie grzybiarz. O fachową pomoc poprosiliśmy Panią Wandę Węgrzyńską-Sołtysa Manowa, która bardzo dokładnie wyjaśniła dzieciom zasady zbierania grzybów. Pokazała najpopularniejsze (świeże) grzyby jadalne i trujące. Młodzież miała okazję zobaczyć i dokładnie przyjrzeć się jak wygląda borowik, kurka, rydz, kania, podgrzybek, maślak, oraz muchomor. Bardzo dziękujemy za tą prelekcję.
Na zakończenie należało z plasteliny ulepić własnego, wymarzonego grzyba oraz „przejść przez gąszcz" zagadek tematycznych.

Czytaj więcej...

A u nas już jesień - zajęcia plastyczne

Szczegóły

a u nas już jesień

Choć za oknem widać już pierwsze oznaki jesieni, u nas w świetlicy kolorowo.Bo przecież zbliżająca się jesień nie zawsze jest wietrzna i deszczowa. Efekt naszej wspólnej pracy obejrzycie sami.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w świetlicy w Manowie - lipiec 2019 r.

Szczegóły

kolaż

Sprawozdanie z zajęć (kliknij tutaj)

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

świetlica

Z okazji Dnia Taty...

Szczegóły

dzien taty42

23 czerwca to wyjątkowa data, w tym dniu swoje święto obchodzą tatusiowie. W świetlicy dzieci wykonały prezenty dla swoich tatusiów – magnesy na lodówkę. Najpierw świetliczaki przygotowały masę gipsową, wykonały odlewy figurek zwierząt, następnie pomalowały je farbami plakatowymi. Na zakończenie przykleiły do figurek taśmę magnetyczną. Magnesy przetestowaliśmy przyczepiając je do świetlicowej lodówki. Z okazji Dnia Taty wszystkim tatusiom składamy najserdeczniejsze życzenia następującą rymowanką:

Płynie Wisła, płynie, w wodzie rybki kryje,
a każdy nasz tata niechaj sto lat żyje!

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

wakacje

Na żaglówkę

Szczegóły

na zaglówkę

„Na żaglówkach rozkosz pływać
i na lekcje się nie zrywać.
Żadnej nauki , żadnej szkoły,
każdy dzień jest tu wesoły"...

Leszek Sulima Ciundziewicki
(fragment wiersza „Wyspy szczęśliwości")

12 czerwca w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne pod tytułem „Na żaglówkę". Zbliżają się wakacje, pogoda letnia za oknem, więc myślimy już o zasłużonym wypoczynku od szkoły i nauki. Niektórzy z nas spędzą ten czas nad wodą, kąpiąc się w jeziorze, pływając kajakiem lub łódką. Na zajęciach plastycznych dzieci wykonały letnie prace plastyczne, przedstawiające żaglówki pływające po jeziorze.

 

Czytaj więcej...

Palenie zabija powoli - plakat profilaktyczny

Szczegóły

palenie szkodzi10

31 maja jest Światowym Dniem bez Tytoniu. W świetlicy odbyła się gorąca dyskusja o szkodliwości palenia, w efekcie której powstał plakat profilaktyczny pod tytułem: „Palenie zabija powoli!!!".

Czytaj więcej...

Dziś dla Ciebie Mamo

Szczegóły

ramka dla mamy

Dziś dla ciebie mamo
Świeci słońce złote
Dla ciebie na oknie
Usiadł barwny motyl

Dziś dla ciebie mamo
Płyną białe chmurki
A wiatr je układa
W świąteczne laurki

Dziś dla ciebie mamo
Śpiewa ptak na klonie
I dla ciebie kwiaty
Pachną też w wazonie

Dzisiaj droga mamo
Masz twarz uśmiechniętą –
Niechaj przez rok cały
Trwa to twoje święto

                                                                            Ścisłowski Włodzimierz

W tym tygodniu dzieci w świetlicy zrobiły dla swoich mam prezenty. Wykonały kolorowe ramki, które ozdobiły kwiatami, guzikami i czerwonymi serduszkami. W ramkę można wkleić fotografię dziecka z mamą. Upominki wykonane samodzielnie są wyjątkowe i niepowtarzalne. Sprawiają obdarowanej osobie wiele radości oraz pokazują, że nam na niej bardzo zależy.

 

Czytaj więcej...

Portret mojej Mamy

Szczegóły

portret mamy

Wielkimi krokami zbliża się Dzień Mamy! 22 maja w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne pod tytułem „Portret mojej Mamy". Wszyscy z zapałem przystąpili do działania. Efektem pracy dzieci jest „namalowana sercem" przepiękna galeria portretów. Z okazji Dnia Matki składamy wszystkim Mamom najserdeczniejsze życzenia. 

Czytaj więcej...

Majowa łąka - zajęcia plastyczne

Szczegóły

majowa łąka

Czytaj więcej...

Wielkanocne inspiracje

Szczegóły

Wielkanocne inspiracje

Czytaj więcej...

Pisanki malowane plasteliną

Szczegóły

Pisanki plasteliną malowane

Czytaj więcej...

Wielkanocne kartki

Szczegóły

Wielkanocne kartki

Kolorowych jajeczek,
rozczochranych owieczek,
rozkicanych króliczków,
pyszności w koszyczku,
a przede wszystkim
mokrego ubrania
w dniu wielkiego lania!

Czytaj więcej...

Zajączek - zakładka do książki

Szczegóły

Zajączek - zakładka do książki

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami. Razem z dziećmi szukamy wielkanocnych inspiracji, ciekawych pomysłów na świąteczne dekoracje. W tym tygodniu powstały zajączki - zakładki do książek.

Czytaj więcej...

Portret Pani Wiosny

Szczegóły

Portret Pani Wiosny

Dmuchnął ciepły wiatr od łąki,
już na gruszy pierwsze pąki!
Na jabłonce skrzeczy kawka:
- Tam pod płotem wzeszła trawka!
A na grządce, czy nie słyszysz?
Żółte kiełki – to irysy!
- Słyszę – wróbel jej odwrzaśnie –
Pierwszy fiołek zakwitł właśnie!
Strzyżyk z gniazda się wychyla!
- Ja widziałem już motyla!
Wszędzie szczebiot, szum wesoły,
W ulu się zbudziły pszczoły.
Jaki ruch i gwar w ogródku!
Witaj wiosno, żegnaj smutku!

                                                                             Mieczysława Buczkówna

Czytaj więcej...

Logiczne puzzle geometryczne

Szczegóły

Logiczne puzzle geometryczne

26 marca w świetlicy dzieci układały puzzle geometryczne. Papierowa układanka składająca się z różnych figur geometrycznych miała trzy stopnie trudności, przygotowane odpowiednio do wieku dzieci. Układanki z puzzli geometrycznych rozwijają wyobraźnię twórczą, spostrzegawczość wzrokową oraz planowanie przestrzenne.  "Układanka - jajko" z pozoru wydająca się prostą do ułożenia, okazała się świetną zabawą i nie lada wyzwaniem dla dzieci.

Czytaj więcej...

Podwodni mieszkańcy jezior i rzek

Szczegóły

Podwodni mieszkańcy jezior i rzek

22 marca obchodzimy Światowy Dzień Wody. Tegoroczne hasło święta brzmi - "Woda dla każdego - kimkolwiek jesteś i gdziekolwiek mieszkasz dostęp do wody jest fundamentalnym prawem człowieka". Woda jest niezbędnym składnikiem życia ludzi i zwierząt. Wykorzystujemy ją do picia, przygotowania jedzenia, higieny i rekreacji.
Woda jest również środowiskiem życia ryb i innych zwierząt. Na zajęciach plastycznych powstała piękna praca plastyczna przedstawiająca kolorowych mieszkańców środowisk wodnych. Bazą do wykonania zwierząt wodnych były okrągłe talerzyki papierowe i bogata wyobraźnia naszych dzieci.

Czytaj więcej...

Bocian - zwiastun wiosny

Szczegóły

Bocian - zwiastun wiosny

Wiosna tuż, tuż! Nieodzownym zwiastunem wiosny jest bocian. Czekamy na te piękne ptaki z utęsknieniem. 14 marca w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których wykonaliśmy prace plastyczne przedstawiające bociany siedzące w gnieździe.

Czytaj więcej...

Rozśpiewany Dzień Kobiet w Manowie

Szczegóły

Rozśpiewany Dzień Kobiet w Manowie

10 marca w świetlicy w Manowie odbyło się spotkanie z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami wydarzenia byli: Sołtys Manowa, pani Wanda Węgrzyńska, Rada Sołecka Manowa oraz Świetlica w Manowie.

Panowie z Rady Sołeckiej oraz radny Gminy Manowo, pan Lucjan Sachajko  witali serdecznym słowem oraz kwiatami panie przybywające na uroczystość. Spotkanie rozpoczęła sołtys Manowa - pani Wanda Węgrzyńska. Zaprosiła na słodki poczęstunek oraz występy muzyczne, a obecnym panom przekazała lizaki i życzenia z okazji Dnia Mężczyzny. Natomiast, pan Lucjan Sachajko  złożył życzenia paniom z okazji ich święta oraz życzył wszystkim udanej zabawy.
W tym dniu gościliśmy w Manowie zespół "Konikowianki", który działa przy Kole Gospodyń Wiejskich w Konikowie. Panie z Konikowa zauroczyły nas swoim cudownym śpiewem i serdecznością. Wywarły na nas ogromne wrażenie. 
Podczas uroczystości zaśpiewał także nasz lokalny zespół ludowy - "Manowskie Malwy".

Serdecznie dziękujemy zespołom "Konikowianki" i "Manowskie Malwy" za wspaniałe występy muzyczne. Wdzięczność i podziekowania kierujemy do osób, które pomogły w organizacji spotkania dla mieszkanek Manowa oraz wsparły nas finansowo. Dziękujemy!

Czytaj więcej...

Pączki serowe - Tłusty czwartek w świetlicy

Szczegóły

 

Pączki serowe: Tłusty czwartek w świetlicy

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek,

a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła.

Czytaj więcej...

Niedźwiedź polarny - zajęcia plastyczne

Szczegóły

Niedźwiedź polarny

27 lutego jest Dniem Niedźwiedzia Polarnego. Bohaterem zajęć plastycznych w świetlicy tego dnia był biały miś polarny. Dzieci wycięły z kolorowanki  portret niedźwiedzia polarnego na śniegu, ozdobiły srebrnym brokatem śnieg. Do foliowej koszulki włożyły niebieską kartkę i misia, a następnie dosypały do środka skrawki białej kartki z dziurkacza, imitujące śnieg. Na koniec taśmą klejącą zakleiły koszulkę z misiem tak, aby nie wypadł z niej nasz "śnieg". W ten sposób powstały piękne prace plastyczne przedstawiające niedźwiedzia polarnego, w których  przy potrząsaniu pada śnieg.

Czytaj więcej...

Kwiatki dla Pani Wandy

Szczegóły

Kwiatki dla Pani Sołtys

25 lutego w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczno – techniczne, podczas których dzieci wykonały kolorowe, wiosenne hiacynty z bibuły. Kwiaty wykonaliśmy w prezencie dla Pani Sołtys, której z okazji urodzin życzymy dużo zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz sukcesów. Pani Wanda przygotowała dla dzieci słodką niespodziankę i poczęstowała nas przepysznym tortem. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Walentynki

Szczegóły

       Walentynki

14 lutego obchodzimy Dzień Zakochanych – Walentynki. Nazwa święta pochodzi od  św. Walentego, który jest patronem zakochanych. W tym dniu wysyłamy listy miłosne i obdarowujemy się drobnymi prezentami. Dzieci bardzo lubią Walentynki. Z tej okazji, na zajęciach w świetlicy wykonaliśmy czerwone strzały Amora, serce - budkę fotograficzną oraz kartki walentynkowe, które dzieci umieszczały w miłosnej skrzynce pocztowej. Na zakończenie zajęć otworzyliśmy naszą świetlicową „Pocztę Amora", a Wiktoria, pełniąca rolę anioła rozdała dzieciom kartki z życzeniami i wierszykami miłosnymi.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe - fotorelacja

Szczegóły

Ferie zimowe - fotorelacja

Czytaj więcej...

Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe

Szczegóły

Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe29 stycznia w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „Bezpieczne i zdrowe ferie zimowe", których celem było uświadomienie dzieciom zachowania bezpieczeństwa podczas zabaw i sportów zimowych. Zajęcia rozpoczęliśmy od pokazu slajdów pod tytułem „Bezpieczna zima". Na podstawie slajdów stworzyliśmy planszę: „Bezpieczne ferie zimowe", na której umieściliśmy najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu. W trakcie zajęć dzieci brały udział w zabawach z krzesełkami – Wycieczka do Zoo oraz Wyprawa do cyrku. Na zakończenie wykonaliśmy plakat profilaktyczny przedstawiający bezpieczne zabawy zimowe.

Czytaj więcej...

Babcia z Dziadkiem dziś świętują!

Szczegóły

Babcia z Dziadkiem dziś świętują

Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze ,
wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!

W styczniu swoje święto obchodzą babcia i dziadek. Z tej okazji, dzieci na zajęciach w świetlicy wykonały świeczniki z masy sodowej, które podarują swoim ukochanym Dziadkom.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie