Kalendarium imprez  

grudzień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Spotkanie z Mikołajem w świetlicy

Szczegóły

Spotkanie z Mikołajem w świetlicy7 grudnia do świetlicy zaprosiliśmy dzieci z Manowa na spotkanie ze Św. Mikołajem. Na uroczystość przybyło wiele dzieci i ich rodzice. Gospodarzem wieczoru była Pani Sołtys Wanda Węgrzyńska oraz Świetlica w Manowie. Prezenty dla dzieci ufundowała Rada Sołecka Manowa.

Czytaj więcej...

Warsztaty artystyczne dla dzieci

Szczegóły

Warsztaty artystyczne dla dzieci5 grudnia naszą świetlicę odwiedziła Pani Wanda Węgrzyńska - sołtys Manowa. Przeprowadziła dla dzieci warsztaty artystyczne. Pod okiem Pani Wandy dzieci wykonały przepiękne kompozycje świąteczne, domki i kościoły umieszczone w przezroczystych bombkach. Dziękujemy pani sołtys za poświęcenie nam swojego czasu, a przede wszystkim za bardzo interesujące zajęcia. 

Czytaj więcej...

Świąteczne pierniki

Szczegóły

20181203 162840m3 grudnia podczas zajęć kulinarych w świetlicy upiekliśmy świąteczne pierniki. Dzieci z zaangażowaniem dekorowały swoje pierniczki. W całej sali unosił się przepiękny zapach, który wprawił nas w bożonarodzeniowy nastrój.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zajęć.

Czytaj więcej...

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze

Szczegóły

Święty Andrzej Ci ukaże, co ci los przyniesie w darze

Zebrała się nasza gromada,
Gdy już wieczór zapada.
Chętna do zabawy w andrzejkową noc,
Bo dziś wróżb i magii moc.
Która pierwsza za mąż wyjdzie?
I do której szczęście przyjdzie?
Która dziś odpowiedź na pytanie znajdzie?
A która swą miłość odnajdzie?
Odpowiedzi na pytania i marzenia znamy,
Ale na wyniki jeszcze poczekamy.

Czytaj więcej...

Narkotykom mówię NIE!

Szczegóły

Narokotykom mówię Nie28 listopada w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „ Narkotykom mówię NIE !„. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom: co to są narkotyki, z jakich powodów ludzie sięgają po narkotyki, skutków uzależnienia się od narkotyków, rozwijanie umiejętności radzenia sobie z presją rówieśników oraz kształtowanie postaw asertywnych. Na zakończenie dzieci wykonały plakat profilaktyczny. Dziękuję uczestnikom za aktywny udział w zajęciach.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zajęć.

 

Czytaj więcej...

Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe w Koszalinie

Szczegóły

Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe w Koszalinie25 listopada dzieci ze świetlicy w Manowie wzięły udział w Integracyjnym Spotkaniu Mikołajkowym, które  odbyło się w Hali Widowiskowo – Sportowej w Koszalinie. Organizatorem imprezy jest Fundacja banku PKO BP. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

Czytaj więcej...

100 lat Niepodległości Polski

Szczegóły

100 lat Niepodległości PolskiW tym roku przypada 100-letnia rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy rozmawiają o zbliżającym się święcie i przygotowują się do uczczenia tego wydarzenia, my także. Na zajęciach w świetlicy słuchaliśmy pieśni patriotycznych, rozmawialiśmy o Polsce i polskich symbolach narodowych. Dzieci rozwiązywały krzyżówki i łamigłówki patriotyczne, wykonały flagi, które powiesiliśmy w oknach oraz namalowały plakat „100 lat Niepodległości". Pani sołtys otrzymała flagę Polski oraz życzenia od prezydenta Andrzeja Dudy. Flaga będzie ozdabiać budynek naszej świetlicy, natomiast plakat i kartkę z życzniami umieściliśmy na gazetce ściennej.

Czytaj więcej...

Halloween - konkurs kulinarny dla dzieci

Szczegóły

Halloween - konkurs kulinarny dla dzieci30 października w świetlicy odbył się konkurs kulinarny dla dzieci. Organizatorem wydarzenia była Rada Sołecka, Świetlica w Manowie oraz Biblioteka Publiczna w Manowie. Nagrody dla młodych kucharzy ufundowała Rada Sołecka Manowa. Zadaniem uczestników było przygotowanie potrawy związanej z Halloween. Do konkursu przystąpiło siedmioro podopiecznych naszej świetlicy. Potrawy przygotowane przez dzieci prezentowały się i pachniały pięknie, a przede wszystkim były bardzo smaczne.

Czytaj więcej...

Poniedziałkowe zajęcia kulinarne

Szczegóły

Poniedziałkowe zajęcia kulinarneW każdy poniedziałek w naszej świetlicy odbywa się „małe gotowanie". Podczas wspólnego kucharzenia dzieci poznają nowe przepisy oraz doskonalą swoje talenty kulinarne. Najprzyjemniejszym i najbardziej oczekiwanym przez dzieci momentem jest degustacja przygotowanych dań. W tym tygodniu w naszej kuchni przygotowaliśmy potrawę znaną i lubianą przez wszystkich – pizzę. Zniknęła z talerzy w rekordowym tempie;).

Czytaj więcej...

Jabłoń - cztery pory roku

Szczegóły

Jabłoń - cztery pory rokuW tym tygodniu rozmawiamy o drzewach i zastanawiamy się nad ich znaczeniem w życiu ludzi. Drzewa pełnią ważną rolę: pięknie się prezentują, możemy skryć się w ich cieniu przed słońcem, wykorzystujemy je do budowy domów, służą nam jako opał, zjadamy ich owoce. Pamiętajmy o tym na co dzień, chrońmy i szanujmy drzewa. Podczas zajęć plastycznych w świetlicy dzieciaki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą jabłoń w odsłonie czterech pór roku.

Czytaj więcej...

Na zdrowie! Sałatka jarzynowa :)

Szczegóły

Na zdrowie! Sałatka jarzynowa :)

„Sałatka".

Już się jesień rozminęła z latem
Przyszła pora na kolacje pstrokate
Synowie i córki!
Siekajcie ogórki
selery i pory,
marchew, pomidory
w drobniusieńką kratkę
Zrobimy sałatkę.
                                                                                                Joanna Papuzińska 

Czytaj więcej...

Festyn Zdrowia

Szczegóły

Festyn Zdrowia

Czytaj więcej...

Konkurs kulinarny dla mieszkańców Manowa - " Dary Lasu "

Szczegóły

 

20181004 155502m4 października w naszej świetlicy odbył się konkurs kulinarny pt.: „Dary lasu”. Stół konkursowy prezentował się okazale. Znalazły się na nim potrawy z grzybami, owocami leśnymi oraz z dziczyzny. Pomiędzy daniami stały leśne figurki z masy solnej, przygotowane przez dzieci ze świetlicy. Organizatorami konkursu była Rada Sołecka w Manowie, Świetlica w Manowie oraz Biblioteka Publiczna w Manowie.

Z zaproszenia do udziału w konkursie skorzystali dorośli mieszkańcy Manowa, a także kilkoro dzieci. Dania oceniano pod względem prezentacji, zapachu i walorów smakowych. W skład komisji konkursowej wchodzili: Grażyna Góral, Dariusz Tucki i Barbara Pelc. Pierwsze miejsce zajęła Maja Stawicka, która przygotowała naleśniki z jagodami. Drugie miejsce przyznano Pani Mieczysławie Stemplowskiej za jagodzianki i przetwory z jarzębiny i owoców leśnych. Z uwagi na wysoki poziom konkursowych potraw przyznano dwa trzecie miejsca: Jakubowi Osmulskiemu za naleśniki z farszem w sosie kurkowym oraz dla dzieci i nauczycieli z Punktu Przedszkolnego TPD „Motylki” z Manowa za przygotowanie tortu „Jagodowy jeż”. Nagrodzeni oraz pozostali uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez  Radę Sołecką w Manowie, Nadleśnictwo Manowo oraz Stowarzyszenie „Polska Samorządowa”.

Czytaj więcej...

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem masy solnej

Szczegóły

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem masy solne28 września w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci ulepiły figurki leśne z masy solnej. Figurki będą ozdobą stołu konkursu kulinarnego dla mieszkańców Manowa "Dary Lasu".

Czytaj więcej...

Konkurs kulinarny "Dary lasu"

Szczegóły

Konkurs kulinarny "Dary lasu"

Serdecznie zapraszamy mieszańców Manowa do udziału w konkursie kulinarnym „Dary Lasu"!

Regulamin konkursu:

Czytaj więcej...

Akcja segregacja - zajęcia ekologiczno - plastyczne

Szczegóły

20180918 160746mSprzątanie świata to międzynarodowy ruch na rzecz ochrony środowiska. Polska przystąpiła do akcji w 1994 roku. W całym kraju, w każdy trzeci weekend września odbywa się szereg działań edukacyjnych i społecznych poświęconych ochronie środowiska. W tym roku mottem przewodnim polskiej edycji jest hasło: „Akcja segregacja! 2 x więcej, 2 x szybciej!". Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
W związku z tym, w naszej świetlicy odbyły się zajęcia ekologiczno – plastyczne poświęcone segregowaniu odpadów. Dzieci namalowały farbami pojemniki na odpady, następnie pogrupowały wcześniej przygotowane ilustracje przedstawiające różnego rodzaju śmieci. Na koniec przyklejały obrazki na odpowiednie kontenery. Poradziły sobie z tym zadaniem wzorowo!

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w świetlicy - Lipiec 2018

Szczegóły

Zajęcia wakacyjne w świetlicy-Lipiec 2018

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych (kliknij tutaj).

Czytaj więcej...

Tata na medal

Szczegóły

20180625 072542mZ okazji Dnia Ojca dzieci w świetlicy przygotowały prezenty dla swoich tatusiów. Wykonały i ozdobiły medale z masy solnej oraz okazjonalne kartki z najserdeczniejszymi życzeniami i wierszykami.

Czytaj więcej...

Plan pracy świetlicy w Manowie podczas zajęć wakacyjnych

Szczegóły

 

Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 10.00 do godz. 16.00.

Okres trwania zajęć 02.07. 2018r. - 20.07.2018 r.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w Manowie

Szczegóły

Palenie szkodzi

Szczegóły

20180604 141204m04.06.2018r. w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pod tytułem „Palenie szkodzi", których celem było zwiększenie wiedzy na temat szkodliwości dymu papierosowego. Nasze zajęcia rozpoczęły się zagadkami zapachowymi. Zadaniem dzieci było odgadnięcie za pomocą zmysłu powonienia zapachów substancji ukrytych w saszetkach. Ukryłam w nich zapachy przyjemne oraz nieprzyjemne dla naszego nosa. Zadanie to przypadło dzieciom do gustu. W jednej z saszetek znajdowały się niedopałki papierosów, na które dzieci zareagowały niezadowoleniem. Osoba paląca wraz z powietrzem wciąga dym papierosowy, który wraz z krwią przedostaje się do każdej komórki organizmu. Wewnątrz organizmu, a więc też w płucach palącego jest wilgotno. Zmoczyliśmy niedopałki papierosów odrobiną wody, aby sprawdzić jaki zapach jest w płucach osoby palącej. Wrażenia zapachowe dzieci były bardzo negatywne. Poruszyliśmy także kwestię zagadnienia biernego palenia, czyli wdychania dymu papierosowego poprzez przebywanie w pomieszczeniu, w którym palą inne osoby. Na zakończenie zajęć wykonaliśmy wspólnie plakat profilaktyczny.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zajęć.

Czytaj więcej...

Lotniczy Dzień Dziecka w Zegrzu Pomorskim

Szczegóły

Lotniczy Dzień Dziecka w Zegrzu Pomorskim02.06.2018r. dzieci ze świetlicy w Manowie uczestniczyły w Lotniczym Dniu Dziecka w Zegrzu Pomorskim. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom za moc atrakcji oraz wspaniałą zabawę podczas festynu.

Dzieci wraz z instruktorem dziękują Radzie Sołeckiej Manowa oraz Pani Sołtys Wandzie Węgrzyńskiej za umożliwienie nam udziału w zabawie.

Czytaj więcej...

Ukochanej Mamie

Szczegóły

20180518 160020m26 maja przypada święto wszystkich Mam – Dzień Matki. W tak uroczystym dniu pragniemy wyrazić wdzięczność, miłość i podziękowanie dla najważniejszej osoby w naszym życiu, czyli Mamy. Na zajęciach w świetlicy dzieci zrobiły prezenty dla swoich mam. Uszyły kolorowe kwiaty z filcu i wykonały laurki. Mamy nadzieję, że wszystkie podarunki sprawiły dużą radość obdarowanym mamusiom.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zajęć.

Czytaj więcej...

Gdzie kucharek sześć...

Szczegóły

20180511 140433mW tym tygodniu podczas zajęć kulinarnych dzieci upiekły przepyszne ciasto – pleśniaka.Kucharek było sześć, ale w tym przypadku nie sprawdziło się stare przysłowie. W naszej świetlicy bowiem - „gdzie kucharek sześć, tam jest co zjeść".

Czytaj więcej...

Prawo do mówienia Nie

Szczegóły

Prawo do mówienia Nie9 maja w naszej świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pt.: „Prawo do mówienia Nie". Celem zajęć było budzenie szacunku i zrozumienia dla innych oraz zdobywanie przez dzieci umiejętności odmawiania w sytuacjach trudnych. Poprzez zabawę polegającą na naśladowaniu gestów oraz min innych, starałam się uzmysłowić dzieciom, że mają prawo do własnego zdania, nawet jeśli nie jest ono zgodne ze zdaniem innych. Następnie dzieci w parach odgrywały scenki, w których jedno namawiało do złego pomysłu, a drugie miało za zadanie skutecznie odmówić. Po ćwiczeniach praktycznych wspólnie stworzyliśmy planszę dotyczącą skutecznych sposobów odmawiania.
Zajęcia podsumowaliśmy wnioskiem: „myślę Nie, mówię Nie", który umieściliśmy na dużym arkuszu papieru. Wszystkie dzieci chętnie podpisały się pod nim i obiecały stosować na co dzień.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za sfinansowanie zajęć.

Czytaj więcej...

Slime - masa plastyczna

Szczegóły

Slime - masa plastycznaDzieci uwielbiają wykorzystywać do zabawy masy o właściwościach plastycznych. Slime, potocznie zwany glutkiem cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych. Dobrze się rozciąga, a przy gwałtownym ruchu można go rozrywać. W Internecie znajduje się wiele przepisów i filmów instruktażowych na wykonanie tej masy. Dzieci lubią eksperymentować i mieszać różne substancje ze sobą, postanowiły wykonać własny slime. Do zrobienia naszej masy plastycznej użyliśmy przezroczystego kleju, płynu do prania, sody oczyszczonej oraz pianki do golenia. W zależności od kreatywności można dodać koraliki, brokat, barwniki lub substancje zapachowe. Nasz slime wyszedł doskonale, a zabawa przy tworzeniu masy dostarczyła dzieciakom wiele uśmiechu, niezapomnianych wrażeń oraz satysfakcji.

Czytaj więcej...

Ekologia w moim domu

Szczegóły

Ekologia w moim domuW kwietniu przypada Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, która jest domem wszystkich ludzi na świecie. W świetlicy odbyły się zajęcia ekologiczne, które miały na celu uświadomić dzieciom, że sposób naszego życia ma ogromne znaczenie dla stanu świata oraz potrzebę dbania o naszą planetę każdego dnia. Na planie przedstawiającym budynek mieszkalny umieściliśmy sprzęty, przedmioty i urządzenia elektryczne znajdujące się w każdym domu. Na początku dzieci nie znały celu zadania. Podczas wspólnego malowania rozmawialiśmy jak postępować, aby nasz dom i sposób życia stał się bardziej ekologiczny. Okazało się, że dzieciaki mają dużą wiedzę w jaki sposób używać domowe urządzenia, tak aby oszczędzać wodę, energię elektryczną, wpływać na stan powietrza, którym oddychamy oraz jak postępować, aby produkować jak najmniej śmieci. Na zakończenie zajęć wypracowaliśmy wniosek, że troska o stan planety Ziemi zaczyna się od naszego postępowania ekologicznego na co dzień.

Czytaj więcej...

10.04.2010 Pamiętamy

Szczegóły

10.04.2010 Pamiętamy10 kwietnia dzieci ze świetlicy w Manowie z Panią sołtys Wandą Węgrzyńską złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem upamiętniającym ofiary katastrofy lotniczej polskiego samolotu rządowego w Smoleńsku. W tym roku obchodzimy 8 rocznicę katastrofy, w której zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, grupa parlamentarzystów, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta, szefowie instytucji państwowych, duchowni, przedstawiciele ministerstw, organizacji kombatanckich i społecznych oraz osoby towarzyszące, stanowiący delegację polską na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej, a także załoga samolotu.

Czytaj więcej...

Marzec w świetlicy

Szczegóły

Marzec w świetlicy

Czytaj więcej...

Wiosenny pokaz mody

Szczegóły

Wiosenny pokaz mody

Czytaj więcej...

Kolorowy zawrót głowy, czyli optyka bez tajemnic

Szczegóły

20180314 152549m14 marca gościliśmy w naszej świetlicy dzieci ze świetlicy w Kretominie, panią sołtys Marzenę Ziubrowską i pana Andrzeja Drąga. Pan Andrzej objaśnił i pokazał dzieciom następujące zagadnienia z optyki:
- mieszanie ręczne barw farb w szklanych pojemniczkach,
- mieszanie mechaniczne barw farb przez silnik,
- rozszczepienie światła przez pryzmaty,
- znaczenie słońca.
Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach. Forma podania naukowej wiedzy, która wykorzystuje elementy eksperymentu i zabawy, rozwija zainteresowania oraz sprawia, że nauka nie jest nudna.

Serdecznie dziękujemy Panu Andrzejowi za interesujące zajęcia oraz pani sołtys Marzenie Ziubrowskiej za zaangażowanie i dowóz dzieci do Manowa.

Czytaj więcej...

Lucy & Tom - koncert z okazji Dnia Kobiet

Szczegóły

Tom & Lucy - koncert z okazji Dnia KobietW piątek 09.03.2018r. w świetlicy w Manowie odbył się koncert z okazji Dnia Kobiet. Organizatorami koncertu byli Wójt Gminy Roman Kłosowski, Sołtys Manowa Wanda Węgrzyńska, Rada Sołecka Manowa oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Na koncert przybyły mieszkanki Manowa oraz panie z innych miejscowości naszej gminy. Duet Lucy & Tom zabrał nas w muzyczną podróż po całym świecie. Podczas koncertu zatytułowanego „Podróże z piosenką" wysłuchaliśmy utworów znanych wokalistek: Edith Piaf, Marleny Dietrich, Dalidy, Wioletty Villas oraz innych... Duet oczarował nasze panie, a każdy utwór nagradzany był gromkimi brawami. Na zakończenie zostaliśmy zaproszeni do wspólnego śpiewu z artystami. Zaśpiewaliśmy znane nam wszystkim piosenki takie jak: „Przyjdzie na to czas", „Chłopiec z gitarą", „Z tamtej strony jeziora", „Życzenie" „Sex appeal". Pani Sołtys podziękowała artystom za wspaniały występ. Zgromadzona publiczność swój zachwyt wyraziła brawami oraz poprosiła o zaśpiewanie na bis. Wieczór był niezapomniany. Po części artystycznej, zaproszono gości na kawę, herbatę oraz słodki poczęstunek. Każda z pań otrzymała kwiaty. Serdecznie dziękujemy za przybycie.

Czytaj więcej...

W marcu jak w garncu

Szczegóły

W marcu jak w garncuPo długiej i mroźnej zimie wszyscy z niecierpliwością czekamy na nadejście wiosny.
1 marca w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne pt.: „W marcu jak w garncu". Rozmawialiśmy o znaczeniu tego wiosennego przysłowia, które mówi o zmienności i kaprysach marcowej pogody. Dzieci narysowały plakat przedstawiający ogromny garnek. W naszym garnku „wymieszaliśmy" następujące symbole pogody: słońce, zachmurzenie, deszcz, śnieg, burzę i wiatr. Mamy nadzieję, że odpowiednie proporcje poszczególnych składników zapewnią nam piękną, ciepłą i słoneczną wiosnę.

Czytaj więcej...

"Zostań VIP" - nasza własna gra planszowa

Szczegóły

Zostań VIPW tym tygodniu w świetlicy rozmawiamy i gramy w różne gry planszowe. Zaproponowałam, abyśmy wymyślili naszą własną grę. Na podstawie popularnej wśród dzieci gry internetowej stworzyliśmy pionki przedstawiające sylwetki graczy oraz planszę do gry. Proces tworzenia gry był bardzo pracochłonny, ale wyjątkowo satysfakcjonujący. W taki oto sposób powstała towarzyska gra planszowa, którą zatytułowaliśmy „Zostań VIP". Po zakończeniu pracy dzieci ochoczo przystąpiły do gry.

Czytaj więcej...

Przez żołądek do serca

Szczegóły

Przez żołądek do serca14 lutego w naszej świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne pod hasłem „ Przez żołądek do serca". Dzieci upiekły i udekorowały kruche ciasteczka, w kształcie serc, które zostały słodkimi prezentami walentynkowymi dla rodziców oraz kolegów i koleżanek. Ciasteczka - serduszka zostały podpisane imieniem oraz ozdobione według własnego pomysłu. Niektóre trafiły od razu do rąk adresata, wywołując na twarzach obdarowanych dzieci szeroki uśmiech.

Czytaj więcej...

Zajęcia o prądzie elektrycznym

Szczegóły

Zajęcia o prądzie elektrycznym

09.02.2018. w naszej świetlicy odbyły się niezwykle interesujące zajęcia o prądzie elektrycznym. Co to takiego prąd? W jaki sposób płynie energia elektryczna od kabelka do kabelka zamieniając się w światło? Na te i inne pytania odpowiedział Pan Andrzej Drąg. Pokazał on dzieciom zastosowanie prądu w praktyce. Dzieciaki odczytały podstawowe informacje o prądzie i energii elektrycznej oraz rozwiązały krzyżówkę o urządzeniach elektrycznych przygotowaną przez Panią Basię Pelc z biblioteki.

Dzieci wraz z instruktorem dziękują Panu Andrzejowi za wspaniałe zajęcia i już z niecierpliwością czekamy na następne. :)

Czytaj więcej...

Karnawałowe inspiracje

Szczegóły

karnawałowe inspiracjeKarnawał to czas zabawy, w którym organizowane są bale przebierańców. W trakcie takiego balu oprócz przebrania ważną rolę pełnią rekwizyty, gadżety imprezowe. Na zajęciach plastycznych w świetlicy przygotowaliśmy kolorowe akcesoria imprezowe, które dodadzą nam blasku podczas każdej zabawy karnawałowej.

Czytaj więcej...

FERIE W ŚWIETLICY W MANOWIE

Szczegóły

 

Ferie w świetlicy

Czytaj więcej...

Witaj Nowy Roku!

Szczegóły

Witaj Nowy Roku014Po przerwie świątecznej z nową energią i zapałem wkraczamy w Nowy Rok.
W tym tygodniu powstały sylwestrowo – noworoczne prace plastyczne oraz duży ścienny kalendarz na 2018 rok. W naszym świetlicowym kalendarzu zaznaczyliśmy ważne dla nas daty: święta, ferie, wakacje oraz urodziny dzieci uczęszczających do naszej świetlicy.

Czytaj więcej...

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

Szczegóły

W OCZEKIWANIU NA SWIETA

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem

Szczegóły

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM03515 grudnia w naszej świetlicy miało miejsce wesołe wydarzenie - spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na uroczystość przybyło wiele dzieci i ich rodzice. Gospodarzem i organizatorem wieczoru była Pani Sołtys Wanda Węgrzyńska, Świetlica w Manowie oraz Biblioteka Publiczna w Manowie.

Pani sołtys przywitała gości, życząc wszystkim miłej zabawy. Spotkanie Mikołajkowe uświetnił występ grupy tanecznej Shock Dance z Manowa. Dziewczęta zaprezentowały przed publicznością dwa układy taneczne. Następnie zaproszono dzieci do wspólnej zabawy.  Przygotowano wiele ciekawych konkursów związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia: konkurs plastyczny, jedzenie pierników na nitce, segregowanie prezentów wysypanych z worka Św. Mikołaja, wyścigi drużynowe w klejeniu świątecznego łańcucha choinkowego na czas oraz pakowanie w kolorowy papier dzieci jako prezenty mikołajkowe. Konkursy sprawiły dzieciakom dużo radości oraz miały za zadanie wprowadzić je w świąteczny nastrój. Po części konkursowej przygotowano dla najmłodszych test wiedzy o Świętym Mikołaju, który dzieci zdały śpiewająco.

Na zakończenie poproszono wszystkich, aby głośno trzy razy wykrzyknęli zdanie „ Święty Mikołaju przyjdź do nas!”. Przy dźwiękach dzwonków do sali świetlicowej dumnie wkroczył Święty Mikołaj niosąc dla dzieci słodkie prezenty.

Serdecznie dziękuję Paniom Wandzie Węgrzyńskiej i Pani Basi Pelc za współpracę przy organizacji Spotkania z Mikołajem.

Czytaj więcej...

Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Szczegóły

INTEGRACYJNE SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE0182 grudnia 2017 r. podopieczni Świetlicy w Manowie zostali zaproszeni na Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe do Słupska. Organizatorem zabawy była Fundacja PKO Banku Polskiego.Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: wspólne tworzenie tradycyjnych ozdób choinkowych i stroików świątecznych, zabawy ruchowe, konkursy, budkę fotograficzną, gdzie każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz słodki poczęstunek.Na zakończenie poproszono, aby dzieci się zebrały i usiadły, ponieważ zbliża się tajemniczy gość. W towarzystwie elfów przybył Święty Mikołaj.Przywitał się serdecznie z dziećmi i porosił o pomoc w zrobieniu listy najpopularniejszych prezentów, na które czekają najmłodsi.W ten oto sposób dzieci uczestniczyły w podróży zaprzęgu Świętego Mikołaja w różne strony Polski.  Mikołaj dotarł w góry, na Śląsk i nad morze spotykając mieszkańców tamtych stron. Uczestnicy z entuzjazmem pomagali stworzyć listę prezentów, z których ucieszą się mieszkające tam dzieciaki.W nagrodę za okazaną pomoc Mikołaj wręczył wszystkim wspaniałe prezenty.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują Pani Urszuli Tomaszewskiej-Martyniuk za zaproszenie na Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe.

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI

Szczegóły

andrzejki032„Dziś cień wosku Ci ukaże, Co Ci życie niesie w darze” - 30 listopada w naszej świetlicy odbył się magiczny wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. Kiedyś święto miało charakter matrymonialny i przeznaczone było dla panien. Dzisiaj, to doskonała zabawa dla wszystkich   małych i dużych. Wykonaliśmy takie wróżby jak: magiczne liczby, magiczne kolory, magiczne znaki, losowanie zawodów, ustawianie butów, przekłuwanie serc z imionami przyszłych mężów i żon oraz lanie wosku. Dzięki wróżbom dzieci dowiedziały się co czeka je w przyszłym życiu zawodowym i w miłości. Po wróżbach na uczestników czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panią sołtys Wandę Węgrzyńską oraz zabawy przy muzyce.

Serdecznie dziękuję Pani Wandzie Węgrzyńskiej i Pani Basi Pelc z Biblioteki za pomoc w organizacji zabawy dla dzieci.

Czytaj więcej...

STOP DOPALACZOM

Szczegóły

stop dopalaczom21 listopada w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne „ Stop dopalaczom”, które są częścią programu profilaktycznego „ Dopalacze? Oferta Nie dla mnie”, sfinansowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Celem zajęć było sprawdzenie i uzupełnienie poziomu wiedzy dzieci na temat środków uzależniających, w tym dopalaczy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o dopalaczach, poznały przyczyny i skutki  sięgania po środki uzależniające przez dzieci. Staraliśmy się zwrócić uwagę na alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego bez sięgania po środki psychoaktywne.        Na rysunkach dzieci uczestniczące w zajęciach przedstawiły ulubione sposoby spędzania czasu wolnego. Na zakończenie chętni narysowali plakaty profilaktyczne.

Czytaj więcej...

Niezwykły Pan Ziemniak

Szczegóły

NIEZWYKŁY PAN ZIEMNIAK01017 listopada w Manowie odbywa się konkurs kulinarny dla mieszkańców pod tytułem „Ziemniaczane szaleństwo”. Organizatorami konkursu są Rada Sołecka, Biblioteka Publiczna i Świetlica. Postanowiliśmy razem z dziećmi przyłączyć się do przygotowań i puszczając wodze wyobraźni wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne przedstawiające bohatera konkursu w różnych wcieleniach. W ten sposób powstały żartobliwe ilustracje „Niezwykłego Pana Ziemniaka”, które ozdobią salę Biblioteki podczas konkursu kulinarnego.

Czytaj więcej...

HALLOWEENOWE INSPIRACJE

Szczegóły

hallowen

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA KULINARNE W PAŹDZIERNIKU - SAŁATKA JARZYNOWA, NALEŚNIKI, BABECZKI!

Szczegóły

KULINARIA GLOWNE

Czytaj więcej...

WARSZTATY FLORYSTYCZNE- WIĄZANKI NA GROBY

Szczegóły

WARSZTATY FLORYSTYCZNE- WIĄZANKI NA GROBY016

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pamiętamy  o zmarłych. Udajemy się całymi rodzinami na cmentarz aby odwiedzić groby naszych bliskich, zapalić znicz, postawić kwiaty oraz pomodlić się w intencji zmarłych.

26 października w świetlicy w Manowie odbyły się warsztaty florystyczne dla pań.  Pod okiem pani Basi Podolak uczestniczki warsztatów wykonały przepiękne wiązanki na groby bliskich osób.

Serdeczne podziękowania składam paniom Barbarze Podolak i  sołtys Wandzie Węgrzyńskiej za zorganizowanie warsztatów.

Czytaj więcej...

JESIENNE LUDZIKI, ZWIERZĄTKA I STWORKI - czyli jesienne zabawy plastyczne rozwijające wyobraźnię.

Szczegóły

JESIENNE LUDZIKI ZWIERZĄTKA I STWORKI

Czytaj więcej...

DZIEŃ DRZEWA

Szczegóły

DZIEŃ DRZEWA01310 października obchodzimy Dzień Drzewa. W Polsce święto to organizowane jest od 2002 roku i powstało w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństw, poprzez akcje sadzenia drzew. W ramach tego dnia, odbyły się w naszej świetlicy zajęcia plastyczne, podczas których rozmawialiśmy o znaczeniu drzew dla naszej planety oraz wykonaliśmy modele drzew z papieru i liści.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie