Kalendarium imprez  

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

"Zostań VIP" - nasza własna gra planszowa

Szczegóły

Zostań VIPW tym tygodniu w świetlicy rozmawiamy i gramy w różne gry planszowe. Zaproponowałam, abyśmy wymyślili naszą własną grę. Na podstawie popularnej wśród dzieci gry internetowej stworzyliśmy pionki przedstawiające sylwetki graczy oraz planszę do gry. Proces tworzenia gry był bardzo pracochłonny, ale wyjątkowo satysfakcjonujący. W taki oto sposób powstała towarzyska gra planszowa, którą zatytułowaliśmy „Zostań VIP". Po zakończeniu pracy dzieci ochoczo przystąpiły do gry.

Czytaj więcej...

Przez żołądek do serca

Szczegóły

Przez żołądek do serca14 lutego w naszej świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne pod hasłem „ Przez żołądek do serca". Dzieci upiekły i udekorowały kruche ciasteczka, w kształcie serc, które zostały słodkimi prezentami walentynkowymi dla rodziców oraz kolegów i koleżanek. Ciasteczka - serduszka zostały podpisane imieniem oraz ozdobione według własnego pomysłu. Niektóre trafiły od razu do rąk adresata, wywołując na twarzach obdarowanych dzieci szeroki uśmiech.

Czytaj więcej...

Zajęcia o prądzie elektrycznym

Szczegóły

Zajęcia o prądzie elektrycznym

09.02.2018. w naszej świetlicy odbyły się niezwykle interesujące zajęcia o prądzie elektrycznym. Co to takiego prąd? W jaki sposób płynie energia elektryczna od kabelka do kabelka zamieniając się w światło? Na te i inne pytania odpowiedział Pan Andrzej Drąg. Pokazał on dzieciom zastosowanie prądu w praktyce. Dzieciaki odczytały podstawowe informacje o prądzie i energii elektrycznej oraz rozwiązały krzyżówkę o urządzeniach elektrycznych przygotowaną przez Panią Basię Pelc z biblioteki.

Dzieci wraz z instruktorem dziękują Panu Andrzejowi za wspaniałe zajęcia i już z niecierpliwością czekamy na następne. :)

Czytaj więcej...

Karnawałowe inspiracje

Szczegóły

karnawałowe inspiracjeKarnawał to czas zabawy, w którym organizowane są bale przebierańców. W trakcie takiego balu oprócz przebrania ważną rolę pełnią rekwizyty, gadżety imprezowe. Na zajęciach plastycznych w świetlicy przygotowaliśmy kolorowe akcesoria imprezowe, które dodadzą nam blasku podczas każdej zabawy karnawałowej.

Czytaj więcej...

FERIE W ŚWIETLICY W MANOWIE

Szczegóły

 

Ferie w świetlicy

Czytaj więcej...

Witaj Nowy Roku!

Szczegóły

Witaj Nowy Roku014Po przerwie świątecznej z nową energią i zapałem wkraczamy w Nowy Rok.
W tym tygodniu powstały sylwestrowo – noworoczne prace plastyczne oraz duży ścienny kalendarz na 2018 rok. W naszym świetlicowym kalendarzu zaznaczyliśmy ważne dla nas daty: święta, ferie, wakacje oraz urodziny dzieci uczęszczających do naszej świetlicy.

Czytaj więcej...

W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

Szczegóły

W OCZEKIWANIU NA SWIETA

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem

Szczegóły

SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM03515 grudnia w naszej świetlicy miało miejsce wesołe wydarzenie - spotkanie ze Świętym Mikołajem. Na uroczystość przybyło wiele dzieci i ich rodzice. Gospodarzem i organizatorem wieczoru była Pani Sołtys Wanda Węgrzyńska, Świetlica w Manowie oraz Biblioteka Publiczna w Manowie.

Pani sołtys przywitała gości, życząc wszystkim miłej zabawy. Spotkanie Mikołajkowe uświetnił występ grupy tanecznej Shock Dance z Manowa. Dziewczęta zaprezentowały przed publicznością dwa układy taneczne. Następnie zaproszono dzieci do wspólnej zabawy.  Przygotowano wiele ciekawych konkursów związanych ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia: konkurs plastyczny, jedzenie pierników na nitce, segregowanie prezentów wysypanych z worka Św. Mikołaja, wyścigi drużynowe w klejeniu świątecznego łańcucha choinkowego na czas oraz pakowanie w kolorowy papier dzieci jako prezenty mikołajkowe. Konkursy sprawiły dzieciakom dużo radości oraz miały za zadanie wprowadzić je w świąteczny nastrój. Po części konkursowej przygotowano dla najmłodszych test wiedzy o Świętym Mikołaju, który dzieci zdały śpiewająco.

Na zakończenie poproszono wszystkich, aby głośno trzy razy wykrzyknęli zdanie „ Święty Mikołaju przyjdź do nas!”. Przy dźwiękach dzwonków do sali świetlicowej dumnie wkroczył Święty Mikołaj niosąc dla dzieci słodkie prezenty.

Serdecznie dziękuję Paniom Wandzie Węgrzyńskiej i Pani Basi Pelc za współpracę przy organizacji Spotkania z Mikołajem.

Czytaj więcej...

Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe

Szczegóły

INTEGRACYJNE SPOTKANIE MIKOŁAJKOWE0182 grudnia 2017 r. podopieczni Świetlicy w Manowie zostali zaproszeni na Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe do Słupska. Organizatorem zabawy była Fundacja PKO Banku Polskiego.Przygotowano dla dzieci wiele atrakcji: wspólne tworzenie tradycyjnych ozdób choinkowych i stroików świątecznych, zabawy ruchowe, konkursy, budkę fotograficzną, gdzie każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie oraz słodki poczęstunek.Na zakończenie poproszono, aby dzieci się zebrały i usiadły, ponieważ zbliża się tajemniczy gość. W towarzystwie elfów przybył Święty Mikołaj.Przywitał się serdecznie z dziećmi i porosił o pomoc w zrobieniu listy najpopularniejszych prezentów, na które czekają najmłodsi.W ten oto sposób dzieci uczestniczyły w podróży zaprzęgu Świętego Mikołaja w różne strony Polski.  Mikołaj dotarł w góry, na Śląsk i nad morze spotykając mieszkańców tamtych stron. Uczestnicy z entuzjazmem pomagali stworzyć listę prezentów, z których ucieszą się mieszkające tam dzieciaki.W nagrodę za okazaną pomoc Mikołaj wręczył wszystkim wspaniałe prezenty.

Dzieci wraz z instruktorem serdecznie dziękują Pani Urszuli Tomaszewskiej-Martyniuk za zaproszenie na Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe.

Czytaj więcej...

ANDRZEJKI

Szczegóły

andrzejki032„Dziś cień wosku Ci ukaże, Co Ci życie niesie w darze” - 30 listopada w naszej świetlicy odbył się magiczny wieczór wróżb i zabaw andrzejkowych. Kiedyś święto miało charakter matrymonialny i przeznaczone było dla panien. Dzisiaj, to doskonała zabawa dla wszystkich   małych i dużych. Wykonaliśmy takie wróżby jak: magiczne liczby, magiczne kolory, magiczne znaki, losowanie zawodów, ustawianie butów, przekłuwanie serc z imionami przyszłych mężów i żon oraz lanie wosku. Dzięki wróżbom dzieci dowiedziały się co czeka je w przyszłym życiu zawodowym i w miłości. Po wróżbach na uczestników czekał słodki poczęstunek przygotowany przez panią sołtys Wandę Węgrzyńską oraz zabawy przy muzyce.

Serdecznie dziękuję Pani Wandzie Węgrzyńskiej i Pani Basi Pelc z Biblioteki za pomoc w organizacji zabawy dla dzieci.

Czytaj więcej...

STOP DOPALACZOM

Szczegóły

stop dopalaczom21 listopada w świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne „ Stop dopalaczom”, które są częścią programu profilaktycznego „ Dopalacze? Oferta Nie dla mnie”, sfinansowanego przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.Celem zajęć było sprawdzenie i uzupełnienie poziomu wiedzy dzieci na temat środków uzależniających, w tym dopalaczy. Dzieci obejrzały prezentację multimedialną o dopalaczach, poznały przyczyny i skutki  sięgania po środki uzależniające przez dzieci. Staraliśmy się zwrócić uwagę na alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego bez sięgania po środki psychoaktywne.        Na rysunkach dzieci uczestniczące w zajęciach przedstawiły ulubione sposoby spędzania czasu wolnego. Na zakończenie chętni narysowali plakaty profilaktyczne.

Czytaj więcej...

Niezwykły Pan Ziemniak

Szczegóły

NIEZWYKŁY PAN ZIEMNIAK01017 listopada w Manowie odbywa się konkurs kulinarny dla mieszkańców pod tytułem „Ziemniaczane szaleństwo”. Organizatorami konkursu są Rada Sołecka, Biblioteka Publiczna i Świetlica. Postanowiliśmy razem z dziećmi przyłączyć się do przygotowań i puszczając wodze wyobraźni wykonaliśmy przepiękne prace plastyczne przedstawiające bohatera konkursu w różnych wcieleniach. W ten sposób powstały żartobliwe ilustracje „Niezwykłego Pana Ziemniaka”, które ozdobią salę Biblioteki podczas konkursu kulinarnego.

Czytaj więcej...

HALLOWEENOWE INSPIRACJE

Szczegóły

hallowen

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA KULINARNE W PAŹDZIERNIKU - SAŁATKA JARZYNOWA, NALEŚNIKI, BABECZKI!

Szczegóły

KULINARIA GLOWNE

Czytaj więcej...

WARSZTATY FLORYSTYCZNE- WIĄZANKI NA GROBY

Szczegóły

WARSZTATY FLORYSTYCZNE- WIĄZANKI NA GROBY016

1 listopada obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu pamiętamy  o zmarłych. Udajemy się całymi rodzinami na cmentarz aby odwiedzić groby naszych bliskich, zapalić znicz, postawić kwiaty oraz pomodlić się w intencji zmarłych.

26 października w świetlicy w Manowie odbyły się warsztaty florystyczne dla pań.  Pod okiem pani Basi Podolak uczestniczki warsztatów wykonały przepiękne wiązanki na groby bliskich osób.

Serdeczne podziękowania składam paniom Barbarze Podolak i  sołtys Wandzie Węgrzyńskiej za zorganizowanie warsztatów.

Czytaj więcej...

JESIENNE LUDZIKI, ZWIERZĄTKA I STWORKI - czyli jesienne zabawy plastyczne rozwijające wyobraźnię.

Szczegóły

JESIENNE LUDZIKI ZWIERZĄTKA I STWORKI

Czytaj więcej...

DZIEŃ DRZEWA

Szczegóły

DZIEŃ DRZEWA01310 października obchodzimy Dzień Drzewa. W Polsce święto to organizowane jest od 2002 roku i powstało w celu podnoszenia świadomości ekologicznej społeczeństw, poprzez akcje sadzenia drzew. W ramach tego dnia, odbyły się w naszej świetlicy zajęcia plastyczne, podczas których rozmawialiśmy o znaczeniu drzew dla naszej planety oraz wykonaliśmy modele drzew z papieru i liści.

Czytaj więcej...

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Szczegóły

roze

14 października – Dzień Nauczyciela

      Wszystkim Nauczycielom

z okazji Dnia Edukacji Narodowej

serdeczne życzenia

składają dzieci ze Świetlicy w Manowie

Czytaj więcej...

ŚWIETLICOWA KSIĄŻKA KUCHARSKA

Szczegóły

ŚWIETLICOWA KSIĄŻKA KUCHARSKA015W naszej świetlicy zajęcia kulinarne odbywają się w każdą środę.                
Wspólnie przygotowaliśmy  i skonsumowaliśmy już wiele potraw.                Wszystkie potrawy przyrządzone do tej pory postanowiliśmy zebrać i umieścić w „Świetlicowej książce kucharskiej”. Wykonaliśmy ilustracje do każdej strony, dzieciaki przepisują wszystkie przepisy kulinarne z kartek na komputer, ćwicząc jednocześnie umiejętność redagowania tekstu w programie Word.                        Świetlicową książkę kucharską będziemy uzupełniać systematycznie po każdych zajęciach kulinarnych.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA KULINARNE

Szczegóły

 

Babcia zupę gotowała

I do garnka powrzucała:

Dwie marchewki, trzy pietruszki,

Sól i cztery kurze nóżki,

Garść guzików, pół ziemniaka,

Trzy gazety i buraka,

Ząbek czosnku, kości cztery,

Trzy pluskiewki, dwa selery,

Kłębek nici, motek wełny,

Aż się garnek zrobił pełny!

Gotowała siedem dni

A te zupę zjesz dziś ty!

Czytaj więcej...

WRZESZCZY WRZESIEŃ, ŻE JUŻ JESIEŃ

Szczegóły

WRZESZCZY WRZESIEŃ ŻE JUŻ JESIEŃ002

Wrzesień zainspirował nas plastycznie. Za oknem liście przybrały piękne barwy.
W lasach trwa sezon grzybowy. Poznaliśmy zasady bezpiecznego grzybobrania, oglądaliśmy fotografie grzybów, które można spotkać w naszych lasach, a następnie wyklejaliśmy grzyby plasteliną. Ze spacerów po naszym Manowskim parku przynieśliśmy mnóstwo skarbów: szyszki, różnokolorowe liście, żołędzie, jarzębinę, buczynę. Posłużyły nam one do wykonania jesiennych prac plastycznych.

Czytaj więcej...

SIERPIEŃ W ŚWIETLICY

Szczegóły

SIERPIEŃ  ŚWIETLICY

Czytaj więcej...

WAKACJE 2017

Szczegóły

WAKACJE2017

WAKACJE 2017 (KLIKNIJ TUTAJ)

Czytaj więcej...

FESTYN RODZINNY

Szczegóły

FESTYN RODZINNY00330 czerwca w Manowie odbył się festyn rodzinny. Organizatorami imprezy była Rada Sołecka, Świetlica Wiejska w Manowie oraz Biblioteka Publiczna w Manowie. Z uwagi na intensywne opady deszczu zabawa odbyła się w pomieszczeniu świetlicy.
Dla licznie przybyłych gości organizatorzy festynu przygotowali wiele atrakcji: występ zespołu tanecznego Shock Dance, wielkie rodzinne czytanie, zabawy i konkursy dla dzieci, prezenty dla rodziców przygotowane przez dzieci ze świetlicy w Manowie oraz słodki poczęstunek dla wszystkich i pieczone kiełbaski.

Czytaj więcej...

Zajęcia plastyczne- Podwodny świat

Szczegóły

zajęcia plastyczne13Podwodny świat jest piękny i bardzo interesujący. Pod wodą żyje mnóstwo zwierząt i każde z nich jest inne. Przedstawiam podmorską głębinę widzianą oczami dzieci ze świetlicy w Manowie.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie