Kalendarium imprez  

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Polskie symbole narodowe

Szczegóły

Polskie symbole narodowel13

6 listopada w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne pod tytułem: "Polskie symbole narodwe". Inspiracją do przeprowadzenia zajęć było zbliżające się Święto Niepodległości Polski. Z tej okazji porozmawialiśmy o naszych symbolach narodwych, dzieciaki ułożyły puzzle przedstawiające godło Polski, a na zakończenie wykonaliśmy flagi biało-czerwone.

Czytaj więcej...

Duszki, dynie, pająki, nietoperze...

Szczegóły

duszki dynie01

29 października w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, do których inspiracją było lubiane przez dzieci święto Halloween. Z rolek wykonanych z czarnego, pomarańczowego i białego papieru wyczarowaliśmy postacie duszków, dyni, pająków i nietoperzy. Tegoroczne święto będzie inne, gdyż dzieci ze względu na epidemię pozostaną w domach. Zadbajmy, aby spędziły ten czas kreatywnie.

Czytaj więcej...

Kasztanowe figurki

Szczegóły

kasztanowe figurki34

15 października w naszej świetlicy odbyły się zajęcia kreatywne. Dzieciaki dostały kasztany, druciki kreatywne, ruchome oczka i kolorową plastelinę. Puszczając wodze dziecięcej wyobraźni, świetliczaki stworzyły przepiękne, kolorowe figurki, które zachwycają swoją urodą. Brawo dzieciaki!

Czytaj więcej...

Z okazji Dnia Nauczyciela

Szczegóły

Z okazji Dnia Nauczyciela01

W tak ważnym dniu w roku szkolnym,
w dniu święta wszystkich nauczycieli,
chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia:
dużo zdrowia, cierpliwości, wytrwałości,
sukcesów zawodowych oraz zadowolenia z uczniów!

Czytaj więcej...

Leśne skarby- zajęcia plastyczne

Szczegóły

Leśne skarby01

8 października podczas zajęć plastycznych dzieci pod okiem instruktora wykonały piękne kompozycje plastyczne przedstawiające borowika i muchomorka, czyli skarby które jesienią można spotkać w naszych lasach. Efekty działań twórczych naszych podopiecznych przedstawiamy na fotografiach.

Czytaj więcej...

Pani Jesień

Szczegóły

Pani Jesien01

Czytaj więcej...

Stempelki z liści - zajęcia plastyczne

Szczegóły

stempelki z liści24

Jesienią podczas zajęć plastycznych w świetlicy wykorzystujemy liście, kasztany, żołędzie oraz szyszki do wykonania prac plastycznych. Tym razem dzieci malowały liście kolorowymi farbami, a następnie odbijały jak pieczątki na białej kartce. W rezultacie powstały ciekawe prace, a dzieci były zaskoczone i zadowolone z efektów swoich działań twórczych. 

Czytaj więcej...

Jesienne drzewo - zajęcia z kodowania

Szczegóły

jesienne drzewo14

23 września rozpoczyna się kalendarzowa jesień. Z tej okazji porozmawialiśmy o cechach charakterystycznych dla jesiennej pory: barwach, pogodzie, zbiorach w sadzie i ogrodzie. Jesień poprzez bogactwo kolorów dostarcza wielu inspiracji do zajęć z dziećmi. W tym dniu dzieci w świetlicy podzielone na grupy otrzymały arkusze do kodowania z tajemniczym kodem do narysowania. Celem zajęć było kształtowanie umiejętności społecznych i kompetencji miękkich czyli umiejętności współpracy w grupie, rozbudzanie inwencji twórczej i kreatywności, oraz rozwijanie umiejętności odczytywania, rozumienia symboli i znaków. W trakcie pracy dzieci były ciekawe, jaki powstanie obrazek. Bohaterem naszego kodu okazało się drzewo w jesiennych barwach. 

Czytaj więcej...

Jesienny bukiet - zajęcia plastyczne

Szczegóły

jesienny bukiet09

17 września podczas zajęć plastycznych w świetlicy dzieci wykonały jesienne bukiety. Do przygotowania naszych prac posłużyliśmy się techniką frotażu liści, polegającą na odciskaniu faktury  liści na powierzchni papieru przez przyłożenie papieru do liścia i mocne pocieranie go kredką. 

Czytaj więcej...

Bezpieczny w drodze do szkoły

Szczegóły

bezpieczny w drodze10

8 września w świetlicy odbyły się zajęcia pod tytułem: „Bezpieczny w drodze do szkoły". Celem zajęć było pogłębienie rozumienia zasad bezpieczeństwa na drogach oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych w drodze do szkoły. Uczestnicy zajęć podzieleni za trzy grupy rozwiązali quiz poświęcony podstawowym zasadom ruchu drogowego. Poprawna odpowiedź była nagradzana papierową układanką, z której powstały sygnalizatory świetlne oraz papierowe przejście dla pieszych. Na zakończenie zajęć przypomniano dzieciom zasady prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, które ćwiczyliśmy na świetlicowej „zebrze".

Czytaj więcej...

Świetlicowe drzewko przyjaźni

Szczegóły

drzewko przyjazni01

Rozpoczął się wrzesień, a z nim nowy rok szkolny. Powróciliśmy po wakacjach z nową energią do nauki i zabawy. W tym roku szczególną uwagę zwracamy na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronowirusa. Dzieci często myją i dezynfekują dłonie, używają swoich przyborów szkolnych, każdy ma stałe miejsce przy stoliku oznaczone imieniem. W pierwszym tygodniu zajęć świetlicowych wykonaliśmy plakat zatytułowany: „Świetlicowe drzewko przyjaźni". Świetliczaki odrysowywały swoje dłonie, ozdabiały, podpisywały własnym imieniem, a następnie umieszczały na drzewie przyjaźni, które zawiesiliśmy na świetlicowej gazetce.

Czytaj więcej...

Uwaga rodzice

Szczegóły

 

Od dnia 02 września br. świetlica w Manowie jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 17.00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców obojga pracujących. Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w świetlicy podczas zagrożenia epidemicznego.

 

PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO COVID-19


W związku z otwarciem instytucji kultury w stanie epidemii COVID-19, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie informuje, że od 2 września 2020r. do odwołania, świetlice w Grzybnicy, Manowie, Rosnowie i Wyszeborzu będą otwarte dla uczestników zajęć z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa, określonych w niniejszym aneksie:

1. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 11.00-17.00.
2. W świetlicy może przebywać jednocześnie do 12 dzieci.
3. Zostają zawieszone w świetlicach ,do odwołania, zajęcia edukacyjne, koncerty, warsztaty, wykłady i inne formy działalności dedykowane liczniejszemu/ powyżej 12 osób/ gronu odbiorców.
4. Przed wejściem do świetlicy dzieci i rodzice zobowiązani są do założenia maseczki zakrywającej usta i nos i dezynfekcji rąk. Podczas zajęć nie ma obowiązku noszenia maseczek ale należy zachować dystans społeczny oraz edukować dzieci o zasadach i procedurach obowiązujących w okresie epidemii. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci zapisane, nie ma możliwość udziału w zajęciach w dowolnej chwili i czasie.
5. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci bez wyraźnych objawów chorobowych/ kaszel, katar, podwyższona temperatura ciała/. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka w ciągu jednej godziny.
6. W toalecie zostanie zaostrzony reżim sanitarny. Będą w niej umieszczone instrukcje mycia i dezynfekcji rąk. W toalecie mogą przebywać dwie osoby.
7. Dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w świetlicy będzie przeprowadzana codziennie, przed rozpoczęciem zajęć z dziećmi.
7. Pracownicy zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, lecz pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
8. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie wdroży procedury ustalone przez Ministerstwo Zdrowia. Pracownik zostanie niezwłocznie odsunięty od pracy i odesłany transportem indywidualnym do domu lub – w przypadku, gdy jest to niemożliwe – będzie oczekiwał na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, odizolowany od innych osób. Na obszarze, na którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzone zostanie rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami zakładowymi, oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych (klamek, poręczy, uchwytów itp.). Zostanie też ustalona lista osób (współpracowników i gości), które mogły mieć kontakt z potencjalnym chorym.
9. We wszystkich działaniach dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w okresie pandemii.

 

Kosmiczne kamienie emocji - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

kosmiczne kamienie01

Zajęcia świetlicowe w dniu 30 lipca zaczęliśmy od spaceru. Podczas wyprawy do lasu dzieci dostały zadanie, aby znaleźć gładkie kamienie. Po powrocie  wytłumaczyłam świetliczakom po co będą nam potrzebne kamienie przyniesione ze spaceru.                                                                                                    Brzydkie, obraźliwe, krzywdzące nas słowa porównałam do kamieni rzucanych w naszą stronę. Wyrazy takie najczęściej wywołują smutek, ból i negatywne emocje. Nasze kamienie mają inne zadanie. Pomalowaliśmy je na kolorowo, a następnie obsypaliśmy brokatem. W ten sposób nasze kamienie zyskały kosmiczną moc. Oznaczają teraz wyrazy pozytywne, sprawiające radość i wywołujące uśmiech na twarzy osoby, w której strone trafiają. Mam nadzieję, że zajęcia uświadomiły dzieciakom, jaką rolę odgrywają słowa kierowane do kolegów, rodziców i innych osób z naszego otoczenia.

Czytaj więcej...

Lemoniadowy dzień w świetlicy

Szczegóły

lemoniada13

28 lipca bohaterką dnia w naszej świetlicy była lemoniada. Podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy pracę plastyczną - "Błyszcząca lemoniada". Do wykonania plastycznej lemoniady użyliśmy farb plakatowych, plasikowej rurki, kolorowych cekinów oraz folii. Następnie w drugiej części dnia przyrządziliśmy w kuchni domową lemoniadę. Wycisnęliśmy sok z kilku cytryn, dodaliśmy wodę mineralną, posłodziliśmy miodem. Na koniec dodaliśmy kilka plasterków cytryny. Lemoniada to zdrowy napój, bogaty w witaminę C, wzmacniający naszą odporność. Idealnie orzeźwia w upalne, letnie dni.

Czytaj więcej...

Piłka nożna -zajęcia plastyczne

Szczegóły

piłka04

27 lipca w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, których bohaterką była piłka nożna. Chłopcy uwielbiają grać w piłkę nożną na naszym boisku. Model piłki wyklejali plasteliną, każdy według własnego pomysłu. W drugiej części zajęć, zadaniem chłopców było zaprojektowanie wzoru wymarzonej piłki nożnej.

Czytaj więcej...

Akwarium - zajęcia plastyczne

Szczegóły

akwarium01

24 lipca podczas zajęć plastycznych w świetlicy, dzieci dostały za zadanie namalować akwarium. Na folii spożywczej owiniętej wokół nóg stołu namalowaliśmy roślinki, kolorowe ryby oraz wodę. Świetliczaki ochoczo zabarały się do pracy. Nasze świetlicowe akwarium jest piękne, trzeba przyznać, że wygląda bardzo realistycznie.

Czytaj więcej...

Rosnowo - zabawa na plaży

Szczegóły

plaża rosnowo01

17 lipca, podopieczni naszej świetlicy wspólnie z dziećmi z Wyszewa i Grzybnicy, zostali zaproszeni przez Stowarzyszenie Chess and Laser War do Rosnowa. Na plaży w Rosnowie czekało na  dzieci mnóstwo atrakcji: mobilna arena laserowa, strzelanie z łuków do celu, gra w szachy i smaczny posiłek. Bawiliśmy się wspaniale. Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę.

Czytaj więcej...

Ramka na wakacyjne zdjęcie - zajęcia plastyczne

Szczegóły

wakacyjna ramka11

16 lipca, podczas zajęć plastycznych w świetlicy, wykonaliśmy kolorowe ramki na zdjęcie z wakacyjnych podróży. Ramka będzie wspaniałą ozdobą dziecięcych pokojów. Z pewnością, ilekroć dzieci spojrzą na zdjęcie umieszczone w ramce, będzie przywoływało słoneczne, wakacyjne wspomnienia.

Czytaj więcej...

Szaszłyki owocowe - zajęcia kulinarne

Szczegóły

szaszlyki owocowe04

15 lipca w naszej świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne, podczas których przygotowaliśmy szaszłyki owocowe. Owocowa przekąska cieszyła nasze oczy różnobarwnymi kolorami, smakowała wybornie, a przede wszystkim była bogata w witaminy. 

Czytaj więcej...

Łapacze snów - zajęcia plastyczne

Szczegóły

 

lapacze snow01

14 lipca podczas zajęć plastycznych wykonaliśmy łapacze snów - amulety, które wyłapują złe sny.  Łapacz snu to obręcz w kształcie okręgu, wewnątrz której rozpostarta jest siatka, do złudzenia przypominająca pajęczą sieć. Zawiesza się go nad łóżkiem. Nasze łapacze wykonaliśmy z tekturowego okręgu, kolorowych tasiemek i piórek. Wierzymy, że będą spełniały wzorowo swoją funkcję.

Czytaj więcej...

Glutek - zabawa sensoryczna

Szczegóły

glutek10

13 lipca w świetlicy zaproponowałam dzieciom udział w zabawie sensorycznej. Zrobiliśmy rozciągliwą, klejącą i pięknie pachnącą masę plastyczną. Zabawy sensoryczne dostarczają wiele radości, satysfakcji z tworzenia, umożliwiają stymulację dotykową, wzrokową i węchową. Dzieciaki uwielbiają eksperymentować i tworzyć.

Czytaj więcej...

Mandala z nasion na domowej ciastolinie

Szczegóły

mandala

10 lipca w świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne. Nasze zadanie, tym razem nie wymagało od nas użycia przyborów plasycznych. Do zajęć wykorzystaliśmy składniki, które znajdują się w każdej kuchni. Użyliśmy mąki, wody, soli oraz różnego rodzaju ziaren: kawy, grochu, siemienia lnianego, ryżu, kaszy oraz makaronu. Na początku zrobiliśmy ciastolinę, a następnie umieszczając ją na talerzyku papierowym, układaliśmy mandalę według własnego pomysłu.

Czytaj więcej...

Jak mogę ochronić się przed koronawirusem? - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

koronawirus

Rozpoczęły się zajęcia wakacyjne w świetlicy. W czasie epidemii musimy szczególnie uważać, aby zachować zasady bezpieczeństwa i nie dać się wirusowi. 6 lipca odbyły się w naszej świetlicy zajęcia profilaktyczne pod tyułem: "Jak mogę ochronić się przed koronawirusem?". Podczas zajęć omówiliśmy podstawowe zasady ochrony przed wirusem oraz wykonaliśmy plakat profilaktyczny.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

zajęcia wakacyjne

Dzień Kobiet w Manowie 2020

Szczegóły

Dzien Kobiet

07 marca o godz. 14.00, w świetlicy w Manowie odbyło się Spotkanie przy muzyce z okazji Dnia Kobiet. Organizatorem wydarzenia była Pani Sołtys Wanda Węgrzyńska, Rada Sołecka oraz świetlica w Manowie.
Dla pań uczestniczących w spotkaniu przygotowano powitalne kwiaty, kawę, herbatę, słodki poczęstunek, toast przy lampce szampana oraz humorystyczne zabawy integracyjne. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnił zespół Manowskie Malwy z Manowa. Dla wielu pań uroczystość w świetlicy byłą doskonałą okazją do spotkania się, rozmów oraz zabawy w dobrym towarzystwie.

Dziękujemy, że były Panie z nami w tym dniu.

Czytaj więcej...

Kwiaty z okazji Dnia Kobiet

Szczegóły

 

papierowe tulipany

6 marca, z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet, w naszej świetlicy odbyły się zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonały kolorowe, papierowe tulipany. Sposób wykonania kwiatów jest bardzo prosty, nie przysporzył dzieciom wiele trudności, a nasze tulipany wyglądają bardzo efektownie. Będą miłym prezentem dla obdarowanych pań.

Wszystkim paniom z okazji ich święta życzymy: pogody ducha, spełnienia pragnień, samych cudownych chwil, miłości, zrozumienia i grona przyjaciół.

Czytaj więcej...

Zakończenie ferii 2020

Szczegóły

Ośrodek Edukacji Ekologicznej07Dziś już ostatni dzień naszej feryjnej zabawy. Na zakończenie wykonaliśmy prace pt. „Moje wymarzone ferie". Na wszystkich pracach widać, że najbardziej brakowało nam śniegu. Może w przyszłym roku na ferie zimowe będzie biało ?? Kto wie? Dziś wybraliśmy się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej PZŁ, czyli po prostu na strzelnicę myśliwską. Pracownicy Ośrodka przygotowali dla nas ognisko, więc nie obeszło się bez pieczenia kiełbasek. Mieliśmy także okazję zwiedzić teren, ostrożnie wejść na ambonę i zwyżki myśliwskie, „przytulić się" do jelenia i sarny, obejrzeć z bliska lisa i borsuka. Dzieci dowiedziały się co to „trzeszcze", „słuchy", „omyk" czy też „turzyca". Pogoda dopisała, a Wam wszystkim polecamy ten teren, a zwłaszcza kiedy PZŁ organizuje tam imprezy nie tylko dla myśliwych. Bardzo dziękujemy Panu Grzegorzowi Mozolewskiemu oraz pracownikom ośrodka.

Czytaj więcej...

Powiedział Bartek, że dziś Tłusty Czwartek…

Szczegóły

Tłusty czwartek04Tradycji stało się zadość i my też dzisiaj postanowiliśmy upiec, zamiast pączków, faworki. Praca wrzała od samego rana. Faworków nam przybywało, więc postanowiliśmy podzielić się nimi. Wybraliśmy się więc do Urzędu Gminy i Nadleśnictwa w Manowie. Wszystkim obdarowanym nasze faworki smakowały.

"Bardzo dziękujemy Pani Sołtys Manowa za słodką niespodziankę na początek dnia, w postaci pączków"

Czytaj więcej...

Kolejne dni zabaw w naszej świetlicy

Szczegóły

Ferie08Minął pierwszy tydzień ferii i czas na kolejny. W ciągu dwóch dni pogoda nam dopisała, więc postanowiliśmy zażyć trochę ruchu na świeżym powietrzu. Wybraliśmy się na wycieczkę, a tu proszę jak niespodzianka- drezyna, którą przyjechali pracownicy, aby dokonać przeglądu przejazdów kolejowych. Korzystając z postoju – rozsiedliśmy się we wnętrzu, bo nie za często jest ku temu okazja. A jak Wam się podoba nasz tor zręcznościowy ? Mało kto z nas pokonał go bez pomyłki. Przed nami kolejne dni. Tym razem będziemy Wam relacjonować na bieżąco.

Czytaj więcej...

Trzeci i czwarty dzień ferii w Manowie- relacja

Szczegóły

 

Trzeci i czwarty dzień ferii w Manowie- relacja

Oj dawno już nie informowaliśmy Was co się u nas dzieje. W środę jak już wiecie wspólnie ze świetlicą w Grzybicy i Wyszewie wybraliśmy się do Play Parku i Multikina, na film „Chłopiec i wilk". W Play Parku oczywiście zabawy było co nie miara. Skokom na trampolinach, wspinaczkom, skokom w piankach nie było końca! Zabawa przednia !
Później oczywiście szybki posiłek w McDonald ( rodzice pozwolili – a co!) i przyszła pora na seans. Film – to historia o Hugo, jego kuzynkach, tacie, wujostwie i Babci, do której Hugo przyjechał wraz z tatą na urodziny. Podczas wspólnego wieczoru Babcia opowiedziała wszystkim historię swojego życia i zakomunikowała , że już niebawem przyjdzie po Nią wilk, któremu obiecała to w dniu, w którym Ją ocalił. Poruszone tym dzieci postanawiają nie oddawać Babci. Poruszająca historia, która pokazuje ile można zrobić dla tych, których kochamy.
W czwartek natomiast zajęliśmy się przygotowywaniem kartek walentynkowych dla swoich najbliższych. Porozmawialiśmy sobie przy tym o swoich uczuciach, co to znaczy kochać innych i szanować ich. Pchani głosem serca, sprawiliśmy, że nasze kartki wyszły wspaniale.
Świecące za oknem słońce sprawiło, że wybraliśmy się na spacer. Za cel przyjęliśmy wejście na Czaplą Górę. Spacer sprawił, że na koniec dnia trochę zgłodnieliśmy, stąd wspólny posiłek na naszych zdjęciach.

Czytaj więcej...

Astronomia dla początkujących

Szczegóły

Sarbinowo 03Kolejny dzień ferii za nami. Dzisiaj pierwszy z serii wspólnych wyjazdów. Razem z uczestnikami zajęć feryjnych z Grzybnicy i Wyszewa, odwiedziliśmy Samorządowe Centrum Kultury w Sarbinowie – Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie, na zajęciach pt. „Astronomia dla początkujących". Dzieci bardzo wiele dowiedziały się dzisiaj o astronomii, budowie teleskopu, obserwacji nieba. Miały okazję poznać mapę nieba – trzymając ją w rękach i odszukując odpowiedzi na zadawane przez prowadzącego pytania. Oczywiście praca przy komputerze także była, bo jakże w dzisiejszych czasach pracować bez nowoczesnych technologii ?
Dodatkowo dzieciaki miały okazję, korzystając z wietrznej pogody zobaczyć jak wygląda sztormowy Bałtyk.
A jutro – kolejny dzień feryjnych przygód....

Czytaj więcej...

Bezpieczne ferie

Szczegóły

Bezpieczne ferie 05Pierwszy dzień ferii zimowych za nami. Dzisiaj rozpoczęliśmy cykl spotkań pt. „Spotkania z ciekawymi ludźmi". Jako pierwszy na zaproszenie uczestników zajęć odpowiedział strażnik gminny Pan Tomasz Mingoć. W bardzo ciekawy sposób opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa zarówno w domu, jak i podczas zabaw na świeżym powietrzu. Pan Tomasz uczulił dzieci o konieczności noszenia emblematów odblaskowych, zwłaszcza podczas szybko zapadającego zmroku. Aby nie być gołosłownym – dzieci otrzymały emblematy odblaskowe oraz książeczki o zasadach bezpieczeństwa. Dzisiaj także odbyły się zajęcia taneczno-gimnastyczne prowadzone przez Panią Paulinę Gryniewicz. Uczestnikom zajęć bardzo spodobała się zarówno rozgrzewka, jak i ćwiczenia gimnastyczne. Byliśmy także z wizytą u manowskich przedszkolaków. Okazało się, że starsze dzieci doskonale poczuły się w roli przedszkolaków. Bardzo dziękujemy Pani Uli za możliwość spędzenia choć paru chwil w gronie tak przemiłych milusińskich.
A jutro kolejny dzień feryjnych atrakcji.

Czytaj więcej...

Plan zajęć - ferie 2020

Szczegóły

Plan zajęć podczas ferii 10-21.02.2020 rok

Odpłatność - 60 zł za tydzień - bilety wstępu podczas wyjazdów

 

Data i godziny zajęć

 

Hasło dnia

 

 

Co się będzie działo

 

Dodatkowe uwagi

10 luty  poniedziałek

1000-1600

 

Nareszcie ferie !!!

 

 

 

 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Bezpieczne ferie

Omówienie planu zajęć, Pogadanka nt. „Moje wymarzone ferie” i rozpoczęcie świetlicowego konkursu plastycznego pod tym samym hasłem.

 

Pierwsze z serii „Spotkań z ciekawymi ludźmi”.

Spotkanie ze strażnikiem gminnym na temat bezpieczeństwa podczas przerwy w nauce. Świetlicowy konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na drodze i nie tylko. Wykonanie plakatu nt. bezpieczeństwa w drodze do domu i do szkoły.

 

11 luty

wtorek

1000-1600

 

WYJAZDOWY WTOREK

 

Wyjazd do Samorządowego Centrum Kultury w Sarbinowie

Zajęcia warsztatowe o tematyce : „Astronomia dla początkujących”.

12 luty

środa

1000-1600

 

WYJAZDOWA ŚRODA

 

Wyjazd do Play Parku i Multikina

Jeśli dzieci mają skarpetki do Play Parku – proszę o zabranie !

 

15 zł dodatkowo na popcorn.

 

13 luty

czwartek

1000-1600

 

Jak karnawał

 to karnawał !!!!!

 

Co to tak naprawdę jest ten karnawał ?? – krótka pogadanka.

 

 Przygotowujemy maski karnawałowe.

 

Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą rzeczy do ozdobienia i wykonania masek – bristol, bibuła, wycinanki, brokat, wstążeczki, itp. Nie muszą być to nowe rzeczy !!! Mogą być to pozostałości z wcześniejszych prac domowych.

14 luty

piątek

1000-1600

 

Walentynkowe szaleństwo

 

Przygotowujemy kartki i upominki walentynkowe.

Bardzo proszę o przyniesienie ze sobą kartek w kolorze czerwonym z bloku technicznego i ozdób do dekoracji kartek walentynkowych.

17 luty

poniedziałek

1000-1600

 

 

 

 

17-18 luty

wtorek

 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Już potrafię

 

 

 

Pomagamy naszym braciom mniejszym…

Tym razem spotkanie z ratownikami przedmedycznymi. Dzieci będą miały okazję poznać lub przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, jak zrobić prawidłowy opatrunek, itp.

 

Rozpoczynamy pracę nad karmikami dla ptaków ze surowców wtórnych.

 

Na spotkanie warto ze sobą przynieść bandaże – elastyczne     i zwykłe.

 

 

Do przygotowania karmików potrzebne będą plastikowe butelki  po napojach. Mogą być większe lub mniejsze. Dodatkowo: zboża, słonecznik, kasza lub inne produkty nadające się na pokarm dla ptaków.

18 luty

wtorek

1000-1400

 

 

1430-1600

Pomagamy naszym braciom mniejszym…

 

 

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Z elektryką za Pan Brat….

Kończymy pracę nad karmikami

 

 

 

 

Warsztaty elektryczne Pana Andrzeja Drąga

 

19 luty

środa

1000 -1600

 

WYJAZDOWA ŚRODA

 

Wyjazd do Yellow Parku  i CUKS-a

 

 

20 luty

czwartek

1000-1600

„Powiedział Bartek, że dziś TŁUSTY CZWARTEK”

Dlaczego „Tłusty czwartek”?

Warsztaty kulinarne z faworkami w roli głównej.

 

Po pracy – wspólna konsumpcja przy herbatce.

Prosimy o przyniesienie ze sobą wałków do ciasta. Jeśli można to bardzo proszę rodziców o wcześniejsze dostarczenie do świetlicy stolnic – znacznie ułatwi nam to pracę.

21 luty

piątek

1000-1400

Spotkanie z ciekawymi ludźmi czyli

Czas na las

Kolejne z serii „Spotkań z ciekawymi ludźmi”.

Spotkanie z leśnikiem-myśliwym, który opowie o myślistwie. Tradycjach łowieckich, ceremoniale łowieckim, gwarze myśliwych.

 

Na spotkanie można przygotować pytania nt. łowiectwa .  Mile widziana pomoc rodziców !!!

 

 

1400

Podsumowanie ferii

Spotkanie podsumowujące ferie w świetlicy. Jeśli pogoda dopisze – ognisko z kiełbaskami na terenie strzelnicy.

Kiełbaski dzieci przynoszą ze sobą.

 

Zapisy na ferie

Szczegóły

Serdecznie zapraszam do zapisywania

 

dzieci na ferie do świetlicy w Manowie.

 

Opłata za ferie wynosi 60 zł/tydzień.

Wpłaty proszę dokonywać do 05.02.2020 r. na konto

 

Pomorski Bank Spółdzielczy w Świdwinie

 Numer rachunku 32858110142024000001130003

 

tytułem: imię i nazwisko dziecka oraz świetlica Manowo.

 

Zapisy dzieci w świetlicy od 03.02.2020.

 

Zapraszam

Zapraszamy na ferie

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy na m

Dzień Babci i Dziadka

Szczegóły

Dzień Babci i Dziadka 01W kalendarzu styczniowych świąt szczególne miejsce zajmują dwa dni – 21 i 22 stycznia, czyli Dzień Babci i Dzień Dziadka. To właśnie z myślą o swoich Babciach i Dziadkach uczestnicy zajęć postanowili, że tym razem przygotują coś specjalnego. Dzień babci i dziadka uczciliśmy piekąc samodzielnie babeczki, a później własnoręcznie je ozdobiliśmy i zapakowaliśmy w formie prezencików. Jeszcze raz WSZYSTKIM Babciom i Dziadkom życzymy zdrowia i cierpliwości do swoich wnucząt na dalsze lata.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie