Kalendarium imprez  

czerwiec 2020
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

SPRAWOZDANIE WAKACJE 2017

Szczegóły

SPRAWOZDANIE Z REALIZACJI ZAJĘĆ WAKACYJNYCH

W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W KRETOMINIE 2017r.

Zajęcia wakacyjne zostały zorganizowane dla dzieci w wieku od 6 do 13 lat w dniach
od 31.07 do 18.08.2017 r. współfinansowane przez Radę Sołecką Kretomina, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, oraz rodziców.

Główne założenia :

- aktywizowanie uczestników do wspólnego spędzania wolnego czasu w różnorodnych formach aktywności;
- kształtowanie pozytywnych kontaktów i relacji interpersonalnych ;
- stymulowanie rozwoju fizycznego i umysłowego ;
- rozwijanie umiejętności wyrażania uczuć, emocji, współdziałania w grupie ;
- poznawanie rodzinnego krajobrazu, ciekawych miejsc;

31.07.2017 –,,Bezpieczni i zdrowi''. Wakacje to czas wypoczynku i wielkich przygód z latem , słońcem, wodą. To również czas, kiedy jesteśmy narażeni na różne zagrożenia. W tym dniu przeprowadzonoz dziećmipogadankę mającą na celu uświadamianie zagrożeń, wynikających z nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa podczas wakacyjnego wypoczynku - odwoływano się do doświadczeń i wiadomości dzieci, ilustracji ukazujących różnorodne zagrożenia.

01.08.2017 – Wycieczka do „Fan – Parku, Pomerania" w Kołobrzegu. Na wycieczkę tę udaliśmy się razem z dziećmi z Bonina. Fantastyczne miejsce do zabawy i wypoczynku czynnego, dużo atrakcji. Można powiedzieć „Zabawowy zawrót głowy".

02.08.2017 – Zajęcia plastyczne prowadzone przez P.Hannę Psiuch ,,Plamy kleksy i kleksiki''.
Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością wyczarowywały barwne kompozycje rozdmuchując kolorowe krople wody za pomocą słomek. Wspaniałe ćwiczenie oddechowe.

03.08. 2017 –Warsztaty techniczne „Źródła energii elektrycznej"/ prowadzone przez instruktora świetlicy/. Dzieci miały okazję poznać podstawowe źródła energii elektrycznej(akumulator samochodowy, akumulator urządzeń elektronicznych, akumulatorki do użytku w pilotach telewizyjnych i innych, dynamo rowerowe ). Dzieci sprawdzały ich właściwości i parametry oraz zbudowały szeregowy i równoległy układ z żarówkami- pstryk i światło ,ale łatwo.

04.08.2017 – ­ ,,Panama pełna żab''- zajęcia prowadzone przez bibliotekarkę z Manowa Panią Barbarę Pelc. Po wysłuchaniu kilku przygód Neli (małej reporterki), ciekawostek o niezwykłych żabach , dzieci rysowały flagę Panamy, stworzyły plakat, którego główną bohaterką była żaba rzekotka.

07.08.2017 – Zajęcia profilaktyczne ,,Pierwsza pomoc przed medyczna''(prowadzone przez instruktora świetlicy ). Dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności w zakresie ratowania ludzkiego życia. Wykonywały ćwiczenia praktyczne na fantomie.

08.08.2017 – ,,Ruch – to zdrowie''. Dzieci z radością uczestniczyły w grach i zabawach na boisku , które sprzyjały podnoszeniu sprawności fizycznej dzieci ,kształtowaniu koleżeńskich postaw, odporności emocjonalnej, integracji.

09.08.2017 –,,Wakacyjnepodróże''. Przejazd szynobusem z Koszalina do Mielna i z powrotem. Rejs statkiem MILA po jeziorze Jamno. Słuchanie ciekawych opowieści kapitana statku i bosmana, obserwacja przyrody ,krajobrazu. Relaksacja nad morzem.

10.08.2017r. – Zabawy i zajęcia edukacyjne w salonie zabaw Madagaskar w Koszalinie. Poznanie afrykańskiego klimatu poprzez różnorodne zabawy z animatorem, bezpośredni kontakt z niektórymi zwierzętami.

11.08.2017 – Strzelanie z pistoletu pneumatycznego. Wielka frajda dla wszystkich uczestników. Dzieci poznały działanie broni pneumatycznej, pistoletu ,,Makarow'', ćwiczyły umiejętność jej obsługi. Miały okazję strzelać do wyznaczonego celu, oceniać skuteczność strzałów, były brawa, drobne nagrody.

14.08.2017 –Zajęcia profilaktyczne ,,Bądź dobry dla swoich płuc''- konkurs na plakat. Dzieci w sposób graficzny ukazały płuca palacza, astmatyka, i chorego na raka. Pogłębiły swoją wiedzę n/t zagrożeń wpływających na powstawanie chorób układu oddechowego.

15.08. 2017- Dzień świąteczny (świetlica nieczynna).

16.08.2017 – Zajęcia literacko – plastyczne prowadzone przez bibliotekarkę Hannę Psiuch inspirowane powieścią Wojciecha Witkowskiego pt: ,,Burzliwe dzieje pirata Rabarbara''. Dzieci słuchały fragmentów tekstów o piratach i ich życiu. Na zakończenie wykonały portret pirata według własnego pomysłu z papierowego talerzyka.

17.08.2017 – Wycieczka autokarowa do Solca Kujawskiego. Wycieczkę tę odbyliśmy wspólnie z dziećmi z Bonina. Fantastyczne miejsce związane z prehistorią (dinozaury – gatunki roślinożerne i drapieżne). Dodatkowo fantastyczne miejsce do zabawy, jak powiedziały dzieci „Zabawy po pachy". Dzieci wróciły późno, zmęczone ale szczęśliwe.

18.08.2017 – Zajęcia kulinarne – komponowanie deserów owocowych wg pomysłów dzieci zdobywanie doświadczeń, umiejętności kulinarnych, uświadamianie konieczności spożywania różnorodnych owoców. Dodatkowo do owoców doszło coś konkretnego w postaci grilla i smacznych kiełbasek, o które zatroszczyła się Pani Sołtys Marzena Ziubrowska oraz członkini rady sołeckiej Magdalena Rudnicka. Bardzo dziękujemy.

Uczestnictwo w zorganizowanych zajęciach wakacyjnych, pozwoliło dzieciom bezpiecznie, przyjemnie i aktywnie spędzić wakacyjny czas , przy wspólnej zabawie i edukacji. Zajęcia upływały w miłej atmosferze. Dzieci z naszej świetlicy wraz z instruktorem składają serdeczne podziękowania wszystkim którzy przyczynili się do spędzenia tegorocznych wakacji w atrakcyjny sposób: Pracownikom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Manowa, Radzie Soleckiej, Rodzicom, Firmie Przewozy osobowo – towarowe „Rumcajs" z Rosnowa.

Sporządził: Instruktor świetlicy – Andrzej Drąg

                                                                                                                                                                                           

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie