maj 2019

Ciekawostki z życia świetlicy

zajęcia wrzesień - grudzień01Minione miesiące od wakacji sierpniowych do końca października w naszej świetlicy upłynęły bardzo ciekawie i "na bogato". Wspomnienia z sierpniowych dni do dzisiaj są "odgrzewane" przez dzieci. Było w tym czasie mnóstwo atrakcji. . Zaczęło się od wizyty w Radiu Koszalin następnie Obserwatorium astronomiczne - dwa razy, dwie wizyty an ciekawych filmach w kinie, prace plastyczne z bibliotekarką Panią Anią Psiuch, wykonywanie przy pomocy sprzętu modelarskiego i narzędzi modelarskich drobnych elementów . Toczenie, wyrzynanie, rzeźbienie. Samodzielne wypiekanie przez dzieci ciasta oraz wykonaniu słodkich deserów, szaleństwo wodne w Aguaparku Koszalin. Zwieńczeniem wszystkich atrakcji był wyjazd do :Pomeranii", gdzie atrakcji było tak wiele, że nie sposób było wszystkie "zaliczyć". W miesiącu wrześniu dzieci wróciły do szkoły, co widać na naszej tablicy "Znowu szkoła", zbieraliśmy płody jesieni i wspólnie ugotowaliśmy leczo warzywno - kiełbaskowe. Po ugotowaniu była wspólna degustacja. Dużo czasu zajmuje dzieciom odrabianie zadań domowych, przy których instruktor udziela pomocy. Dzieci zbierały również kasztany, liście do swoich zielników i pomocy szkolnych. Udekorowaliśmy jesiennie okna i naszą tablicę, oraz zadbaliśmy o kwiatek przed pomieszczeniem. W miesiącu październiku dzieci uczestniczyły w imprezie zorganizowanej przez GOK Wyszewo o tematyce zdrowego życia i odżywiania się. Kierownikiem imprezy była Pani instruktor Małgorzata Kowal. Było wiele ciekawostek z dziedziny zdrowego żywienia, konkursy oraz szaleństwo taneczne tańca nowoczesnego. Na zaproszenie odwiedziła świetlicę mieszkanka naszej wsi, Pani Elżbieta Dutka z młodą suczką i małym szczeniaczkiem. Wszystkie dzieci chciały pogłaskać matkę i jej dziecko. Nie zabrakło również zabawy w "Halloween". Dzieci miały ciekawe stroje, "obrabialiśmy" dynię oraz był konkurs z nagrodami związanymi z tym zwyczajem.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1