Kalendarium imprez  

wrzesień 2019
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - 2018 rok

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy – Grzybnica 2018 rok

 

Od 2 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Radę Sołecką Grzybnicy. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych zajęć. W okresie 02.07.2018-20.07.2018 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach: profilaktycznych, plastycznych, technicznych, kulinarnych, czytelniczych, sportowych oraz warsztatach kul kąpielowych.


Tegoroczne wakacje rozpoczęły się od zapoznania dzieci z programem i regulaminem oraz zasadami bezpieczeństwa w czasie trwania zajęć. Podczas zajęć profilaktycznych zapoznano dzieci z pojęciem środków psychoaktywnych, jako substancji chemicznych, których zażywanie powoduje zmiany samopoczucia oraz zniekształcenie odbioru otaczającej rzeczywistości. Po części teoretycznej, dzieci wykonały plakat pt. „Środki psychoaktywne? Nie dla mnie!". Zajęcia plastyczno-techniczne zawsze spotykają się z dużym zainteresowaniem w naszej świetlicy. Wykonano: „recyklingowe żółwie" z plastikowych butelek i tekturek, „akwarium w słoiku" do którego użyto słoiki, piasek, muszelki, ozdobne kamienie, zafarbowaną na niebiesko wodę, brokatowe rybki i sztuczne liście, „pamiątki z morza", które każdy mógł wykonać wg własnego pomysłu, jednak większość zdecydowała się na kształt serca, które każdy może zawiesić w wybranym przez siebie miejscu. Wykonano również „Kwiaty techniką quiling" to zadanie okazało się dość trudne, ponieważ wymaga ono ogromu cierpliwości i dużych zdolności manualnych, jednak w efekcie końcowym każdy z uczestników był dumny z wykonanej pracy. Wśród wielu zajęć prowadzonych w świetlicy, to zajęcia kulinarne wiodą prym. W okresie wakacyjnym wykonano zielone soki, które składały się m.in. z mięty, pietruszki, jabłek, kiwi, bananów i jarmużu. Wykonano też babeczki z borówkami amerykańskimi oraz deser z galaretek i słodkiego kremu. Podczas zajęć uczestnicy wykazali się dużą wiedzą dotyczącą bezpieczeństwa i higieny pracy w kuchni, a obsługa sprzętów AGD nie stanowiła problemu. W pierwszym tygodniu wakacji odbyły się zajęcia czytelnicze podczas, których uczestnicy wybrali się w „Bajkową podróż" wokół twórczości Danuty Wawiłow. A podróż przebiegała następująco: wręczenie biletów, podróż do krainy bajek przy dźwiękach samolotu, kalambury, bal u Smerfów – poruszanie się w rytm muzyki jako, np. tańcząca Smerfetka, Papa Smerf, smerf Zgrywus, kraina czarów, Dziwna bajeczka – spotkanie z autorką i na koniec bajkowe postacie – wykonanie kolorowych obrazków metodą wydzieranki. Podczas zajęć uczestnicy poznali twórczość D. Wawiłow, ćwiczyli spostrzegawczość, doskonalili sprawność manualną oraz czerpali radość z wspólnej zabawy. W świetlicy odbyły się w też warsztaty kul kąpielowych, wykonano musujące kule do kąpieli o zapachu cytrynowym i lawendowym. Odbył się również dzień tańców i zabaw integracyjnych a były to tańce: Alunelul – taniec rumuński, Nigun Atik – taniec izraelski, Swing w uliczce – taniec amerykański, Specknerin – angielski taniec dworski, a zabawy: zaklepywanie miejsc, atomy łączcie się, statek, stadnina koni, węzeł gordyjski i wiele innych. Tego lata dbaliśmy również o kondycję fizyczną, sprawność i koordynację wzrokowo-ruchową dlatego organizowano szereg gier i zabaw na świeżym powietrzu, przejażdżki rowerowe i spacery po okolicy.


Podopieczni świetlicy wiejskiej w Grzybnicy wraz z instruktorem składają serdeczne podziękowania za sfinansowanie oraz pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć wakacyjnych.

Instruktor Paulina Nowocień

 

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie