Kalendarium imprez  

grudzień 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

Zajęcia wakacyjne lipiec 2019 r

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych – lipiec 2019


     W dniach 01.07.2019 – 19.07.2019 w świetlicy w Grzybnicy odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci. Zajęcia odbywały się w godzinach od 10.00 do 16.00, brały w nich udział dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Tegoroczne zajęcia wakacyjne zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie, Elektrociepłownię Rosnowo, Nadleśnictwo Manowo, Nadleśnictwo Bobolice oraz rodziców. Każdego dnia na dzieci uczęszczające do naszej świetlicy czekały ciekawe zajęcia: plastyczne, ekologiczne, profilaktyczne, techniczne, kulinarne, biblioteczne oraz warsztaty, konkursy i atrakcyjne wycieczki.
     Wakacje rozpoczęliśmy od wzajemnego przywitania się i lepszego poznania. Dzieci zostały zapoznane z programem zajęć wakacyjnych oraz regulaminami: świetlicy i zachowania na wycieczkach. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia profilaktyczne „Bezpieczne wakacje", w czasie których dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz wymieniły się doświadczeniami o niebezpieczeństwach w trakcie wypoczynku, wykonano wakacyjną gazetkę oraz dekorację świetlicy. Wtorek upłynął nam na integracyjnych zabawach na placu rekreacyjnym oraz wykonano pracę plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych papierów pt. "Na żaglówkę". W środę wybraliśmy się na długi spacer do lasu, dzieci mogły swobodnie pobiegać oraz nacieszyć się piękną pogodą i otaczającą nas przyrodą. Po powrocie zmęczone i głodne dzieciaki własnoręcznie przygotowały pyszne burgery. Czwartek był dniem pierwszej wycieczki, wspólnie z dziećmi i instruktorami ze świetlic w Manowie i Wyszewie pojechaliśmy do Kręgielni „Kosmos" w Koszalinie. Zabawa była pełna zdrowej rywalizacji i dobrego humoru, wszystkie dzieci bawiły się bardzo dobrze. Pierwszy tydzień wakacji zakończyliśmy wykonaniem kolorowej i pachnącej masy plastycznej z mąki ziemniaczanej, barwników, olejków eterycznych i balsamu do ciała.
     Drugi tydzień wakacji był równie atrakcyjny. W poniedziałek wykonaliśmy masę piaskową z mąki, piasku, soli i wody z której świetliczaki wykonały zamki z piasku, (po wypieczeniu w piekarniku prace stały się przestrzenne). We wtorek odbył się profilaktyczny konkurs wiedzy o uzależnieniach. Dzieci musiały się wykazać wiedzą o substancjach uzależniających, ich wpływie na organizm i zachowanie człowieka. Konkurs obejmował sześć kategorii tj. krzyżówka, uzupełnianie luk wyrazowych, wiedza ogólna, plakat lub hasło, rozsypanka wyrazowa. Rywalizacja była bardzo zawzięta, wszystkie dzieci wykazały się wiedzą i zaangażowaniem. Konkurs wygrała drużyna II w składzie Hubert, Igor i Szymon. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Środa była dniem aktywnej zabawy w Play Parku w Koszalinie. Dzieci podczas dwugodzinnej zabawy w parku trampolin mogły spalić nadmiar energii oraz poprawić sprawność fizyczną. W czwartek odbyły się warsztaty kulinarne, na których dzieci przygotowały ulubiony letni deser czyli gofry z różnymi dodatkami. Tego dnia wykonaliśmy także masę plastyczną slime z użyciem płynnego kleju, aktywatora oraz różnych dodatków, brokatów czy barwników. Ostatniego dnia tygodnia odwiedziła nas pani Karina Maciejewska z bardzo ciekawymi zajęciami bibliotecznymi pt. „Nela i tajemnice oceanów". W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jakie stworzenia i rośliny mieszkają w oceanach, czym się żywią, jak żyją, zapoznały się także ze sprzętem potrzebnym człowiekowi do nurkowania. Po części teoretycznej dzieci przystąpiły do wykonania rafy koralowej z talerzyków tekturowych i przygotowanych przez Panią Karinę ozdób, prace wyszły piękne i kolorowe. Dziękujemy pani Karinie Maciejewskiej za przygotowanie bardzo interesujących zajęć.

     Ostatni tydzień wakacyjnego wypoczynku zaczęliśmy od zajęć kulinarnych, uczestnicy przygotowali pyszne i chrupiące tosty z wędliną i żółtym serem. Po zajęciach kulinarnych odbył się profilaktyczny turniej gier planszowych i towarzyskich. Celem turnieju było znajdowanie przez dzieci alternatywnych form spędzania czasu wolnego, integracja grupy oraz nauka zdrowej rywalizacji. W trakcie turnieju dzieci podzielone na czteroosobowe grupy grały w: UNO, Jengę, Polski Biznes, Piotrusia oraz Spadające małpki. Za udział w turnieju świetliczaki otrzymały słodkie upominki zasponsorowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. We wtorek wraz z dziećmi z Wyszewa i Manowa udaliśmy się na wycieczkę do Fun Parku Pomerania w Pyszce koło Kołobrzegu. Atrakcjom nie było końca, dzieci korzystały min. z karuzel, rollercoasterów, zjeżdżalni, dmuchanych zamków, autodromów i wielu innych. Ten dzień sprawił wszystkim uczestnikom ogromną frajdę a zmęczone dzieciaki z uśmiechem na buziach wracały do domów. W środę na dzieci czekała dodatkowa atrakcja, były to warsztaty kreatywne przygotowane przez panią Annę Stor. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób przy użyciu różnych materiałów kreatywnych mogą samodzielnie ozdobić i uatrakcyjnić gotowe kule ozdobne cotton bools. Każde dziecko własnoręcznie ozdobiło otrzymany zestaw, który później z dumą zabrały do domu. Czwartek w świetlicy był bardzo kolorowy i pachnący, dzieci zapoznały się ze sztuką wykonywania mydełek glicerynowych. każdy świetliczak samodzielnie wybrał ulubione zapachy i kolory, z których stworzyliśmy niepowtarzalne mydełka z morskim akcentem. Piątek był dniem zakończenia wakacji w świetlicy. Z tej okazji wybraliśmy się na wycieczkę do Multikina w Koszalinie na film pt. „Król lew". Dzieci z zapartym tchem oglądały wzruszającą historię króla dżungli i jego rodziny. Po seansie udaliśmy się do restauracji Mc Donalds, gdzie w doskonałych humorach podsumowaliśmy wspólnie spędzone trzy tygodnie zajęć wakacyjnych.
     Podopieczni świetlicy w Grzybnicy wraz z instruktorem serdecznie dziękują za sfinansowanie oraz pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć wakacyjnych pracownikom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie, Nadleśnictwa Manowo, Nadleśnictwa Bobolice, Elektorciepłowni Rosnowo, Radzie Sołeckiej Grzybnicy oraz rodzicom. Za urozmaicenie zajęć serdecznie dziękujemy pani Karinie Maciejewskiej oraz Annie Stor, które przygotowały dla dzieci niezapomniane zajęcia pełne pasji. Dodatkowo dziękujemy Firmie Przewozy osobowo-towarowe „Rumcajs" z Rosnowa za bezpieczne dowiezienie nas w miejsca wycieczek. Dzięki Wam nasze wakacje były niepowtarzalne, różnorodne i bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że dzięki obfitej współpracy kolejne lata będą równie udane. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc, wsparcie i zrozumienie.
                                                                                                                                                                            Instruktor Joanna Czerwiak

 

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - 2018 rok

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy – Grzybnica 2018 rok

 

Od 2 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Radę Sołecką Grzybnicy. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych zajęć. W okresie 02.07.2018-20.07.2018 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach: profilaktycznych, plastycznych, technicznych, kulinarnych, czytelniczych, sportowych oraz warsztatach kul kąpielowych.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2017

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy - Grzybnica 2017 rok

 

       Od 3 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku7-13 lat. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych zajęć. 
  W okresie 03.07.2017- 21.07.2017 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach: plastycznych, kulinarnych, sportowych, profilaktycznych, warsztatach technicznych, krawieckich oraz wycieczce edukacyjno-rozrywkowej do Koszalina.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - 2017

Szczegóły

     Od 13 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Sołecką Grzybnicy oraz rodziców. Podczas ferii, dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 13.02.2017-24.02.2017 podopieczni uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, edukacyjnych, technicznych, profilaktycznych, bibliotecznych, oraz w wycieczce edukacyjno-rozrywkowej.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych

Szczegóły

Od 2 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia, jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 02.07.2016-22.07.2016 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach: profilaktycznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, bibliotecznych, warsztatach technicznych, VI pikniku rodzinnym w Manowie oraz wycieczkach edukacyjno – rozrywkowych do Zieleniewa/k. Kołobrzegu, Krup/k. Darłowa oraz Sarbska/k. Łeby.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Grzybnica 2016 rok

Szczegóły

       Od 1 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy oraz rodziców. Podczas ferii dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 01.02.2016 r. -12.02.2016 r. podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, kulinarnych, technicznych, bibliotecznych, judo oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki dofinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do: kina w Koszalinie, Centrum nauki „Experyment" oraz „JumpCity" w Gdyni.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy - 2015 rok

Szczegóły

Od 6 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia, jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 06.07.2015-24.07.2015 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach bibliotecznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, profilaktycznych, warsztatach technicznych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki sfinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Iwięcina, Sierakowa Sławińskiego, Niechorza oraz Grudziądza.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Grzybnica 2015 rok

Szczegóły

Od 19 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas ferii dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 19.01.2015-30.01.2015 podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, kulinarnych, plastycznych, technicznych, bibliotecznych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki dofinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do: Multikina w Koszalinie, kręgielni w Koszalinie oraz Parku Wodnego „Jan" w Darłówku.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych – Grzybnica 2014 rok

       Od 7 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia, jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 07.07.2014-25.07.2014 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach bibliotecznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, profilaktycznych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Po raz drugi zostaliśmy uczestnikami ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje", za co otrzymaliśmy certyfikat. Akcja miała na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Przystąpili również do ogólnopolskiego konkursu pt.: „Moje bezpieczne wakacje 2014" (wyniki konkursu w październiku). Dzięki sfinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Paprot, Kołobrzegu, Koszalina, Szymbarku i Darłówka.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych w świetlicy

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć zimowych w świetlicy - Grzybnica 2014 rok

    Od 17 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas ferii dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 17.02.2014-28.02.2014 podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno - plastycznych, kulinarnych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki dofinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do: Ośrodka Hodowlano-Zarybieniowego w Liśnicy, Multikina, Fabryki Zabawek „Plusz kolor" oraz na plac zabaw „Smokuś" i kręgle w Koszalinie, Wyszewa na przedstawienie małych form teatralnych zespołu „Art-Re" oraz Parku Wodnego „Jan" w Darłówku.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie