Kalendarium imprez  

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

Ferie zimowe 2020

Szczegóły

 

Sprawozdanie z zajęć w trakcie ferii zimowych w 2020 r. w Świetlicy w Grzybnicy

     W okresie od 10.02.2020 do 21.02.2020 w świetlicy w Grzybnicy organizowane były zajęcia zimowe dla dzieci i młodzieży. W zajęciach brały udział dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Tegoroczny wypoczynek został sfinansowany przez Radę Sołecką Grzybnicy oraz rodziców. Podczas ferii dzieci skorzystały z licznych atrakcji, odbywały się zajęcia kulinarne, edukacyjne, sportowe, profilaktyczne, techniczne, podopieczni brali udział w warsztatach elektrycznych i kul kąpielowych oraz wyjechali na trzy wycieczki edukacyjno – rozrywkowe.

     W poniedziałek 10 lutego odbyło się pierwsze spotkanie dzieci. Zajęcia rozpoczęliśmy od omówienia zasad obowiązujących w trakcie trwania dwutygodniowych zajęć, następnie odbyły się zajęcia profilaktyczne nt. zasad zachowania w czasie zimy oraz utrwalenia numerów alarmowych. Po zajęciach przygotowujących dzieci do bezpiecznego spędzenia zimy przyszedł czas na pierwszą kreatywną zabawę. Dzieci wykonały sztuczny śnieg, użyliśmy do tego pianki do golenia oraz sody oczyszczonej. Zabawa nie miała końca, świetliczaki długo i radośnie bawiły się uzyskaną namiastką zimy.

     We wtorek 11 lutego udaliśmy się wspólnie z dziećmi ze świetlic w Wyszewie i Manowie do Transgranicznego Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie, gdzie dzieci wzięły udział w zajęciach pt. „Astronomia dla początkujących”. W czasie wykładu dzieci dowiedziały się czym i w jaki sposób obserwować niebo, miały możliwość korzystać z obrotowej mapy nieba oraz mogły samodzielnie przy użyciu programu komputerowego wyszukać wybrane Gwiazdozbiory itp. Po zajęciach edukacyjnych udaliśmy się na spacer po plaży, gdzie dzieci mogły obserwować piękne wzburzone morze w czasie sztormu.

     Środa 12 lutego przyniosła nam kolejną wycieczkę. Wraz ze świetliczakami z Manowa i Wyszewa udaliśmy się najpierw do Play Parku w Koszalinie, gdzie dzieci pod okiem wykwalifikowanego instruktora korzystały z różnych trampolin, skoczni, zjeżdżalni oraz innych atrakcji przygotowanych przez park trampolin. Po wysiłku fizycznym przyszedł czas na rozrywkę „dla ducha”, w tym celu udaliśmy się do Multikina, gdzie dzieci obejrzały film pt. ”Chłopiec i wilk”. Film opowiada o rodzinie  ośmioletniego chłopca o imieniu Hugo, główna akcja toczy się wokół urodzin osiemdziesięcioletniej babci chłopca, na które ma zjechać cała rodzina. Jest to fantastyczna opowieść o rodzinnych więzach, przywiązaniu, miłości i przemijaniu. Wszystkie dzieci oglądały seans z zaangażowaniem i radością.

     Czwartek w świetlicy zaczęliśmy od wizyty strażaków z OSP Kłanino. Strażacy podczas zajęć pt. ”Pierwsza pomoc przedmedyczna” omówili z dziećmi zasady bezpiecznego zachowania, przekazali dzieciom jak ważna jest pierwsza reakcja podczas pożaru czy wypadku. Panowie z OSP pokazali nam także sprzęt, którego używają podczas gaszenia pożarów lub innych interwencji, dzieci miały możliwość zobaczenia jak działa defibrylator oraz przećwiczyły zasady pierwszej pomocy. Po pożegnaniu gości przeszliśmy do zajęć kulinarnych. Dzieciaki samodzielnie przygotowały spaghetti z sosem mięsno warzywnym oraz na deser pancakes (amerykańskie naleśniki) z dowolnymi dodatkami – było pysznie.

     W piątek 14 lutego w świetlicy odbyły się warsztaty kul kąpielowych, w czasie których, dzieci wykonały kule kąpielowe z sody oczyszczonej, kwasku cytrynowego i dowolnie dobranych barwników i aromatów. Zajęcia przyniosły dzieciom dużo radości, pozwoliły im kreować własne połączenia kolorystyczne, zapachowe a także moc wzorów i kształtów. Po południu odwiedził nas pan Andrzej Drąg instruktor ze świetlicy w Kretominie. Pan Andrzej przygotował dla uczestników zajęć wykład i warsztaty pt. „Mały silnik elektryczny”. W trakcie warsztatów dzieci dowiedziały się jak zbudowany jest silnik, co sprawia, że silnik pracuje a później dzieci z pomocą instruktora wykonały własne mini silniki elektryczne z baterii, magnesu i drucika. Na zakończenie zajęć nasz gość przygotował dla świetliczaków wyjątkową niespodziankę, była to możliwość zabawy profesjonalną kolejką elektryczną – dzieci były zachwycone.

     Drugi tydzień ferii w świetlicy zaczęliśmy od wykonania piaskowych obrazków, każdy uczestnik otrzymał obraz, który samodzielnie „malował” piaskiem, dzieci dowolnie łączyły barwy, mieszały kolory, każdemu podobała się taka kreatywna zabawa. Po  zajęciach plastycznych przeszliśmy do przygotowania maślanych ciasteczek. Świetliczaki samodzielnie przygotowały ciasto, uformowały i udekorowały ciasto, które po upieczeniu z apetytem spałaszowały.

     Wtorek 18 lutego upłynął nam pod hasłem eksperymenty. Zajęcia zaczęliśmy od wykonania gipsowego wulkanu, dzieci samodzielnie nadały kształt i kolor gipsowej masie, więc mogliśmy przejść do działania. Wykonaliśmy eksperymenty ze środków powszechnie dostępnych w każdym domu, nasz wulkan wybuchał za sprawą połączenia sody oczyszczonej z octem, jajo umieszczone na kilka godzin w occie stało się elastyczne i skakało jak piłka. Kolejnym elementem było wykonanie domowej lampy lawy z użyciem oleju, wody , barwników spożywczych i musujących tabletek, dzieciaki chciały powtarzać eksperyment jeszcze i jeszcze.

     W środę 19 lutego wybraliśmy się na kolejną wycieczkę, tym razem swoje kroki skierowaliśmy najpierw do Yellow Parku w Koszalinie, tam dzieci pod okiem personelu parku wykonywały różnorodne, bardzo ciekawe doświadczenia. Pracownicy Yellow parku pokazali dzieciom jak można malować na mleku, stworzyć sympatyczny atrament czy przebić balon za pomocą skórki z pomarańczy. Później udaliśmy się do pracowni lizaków Cuks, gdzie dzieci pod okiem właścicielek pracowni zobaczyły jak powstają cukierki oraz samodzielnie stworzyły dla siebie kolorowe lizaki – to były bardzo słodkie warsztaty. Na zakończenie wyjazdu udaliśmy się do uwielbianej przez wszystkie dzieciaki  restauracji Mc Donalds. Po posiłku przyszedł czas na powrót do domu.

     20 lutego przypadał Tłusty czwartek, więc zgodnie z tradycją w świetlicy przygotowaliśmy twarogowe oponki. Dzieci z zapałem pracowały nad uzyskaniem aksamitnego ciasta, z którego wykrajały przy użyciu szklanek o różnej średnicy oponki i małe pączusie. W czasie smażenia pączków przygotowaliśmy bananowe milkshake. Dzieciaki zajadały z apetytem wykonane przez siebie słodkości. Godzina 19.00 była czasem zbiórki świetliczaków na „nockę w świetlicy”. Każde dziecko przyniosło dla siebie materace, karimaty, śpiwory aby spędzić niezapomnianą noc z kolegami w świetlicy. Nockę zaczęliśmy od zabaw i gier integracyjnych, graliśmy w UNO, Chińczyka, Piotrusia, bawiliśmy się w chowanego po ciemku. Wreszcie przyszedł czas na wspólną kolację , przygotowaliśmy pyszne tosty z serem i szynką. Po posiłku nastąpiło wspólne oglądanie filmu. Po seansie udaliśmy się na spoczynek, dzieci spały jak aniołki do samego rana. Rano przyszedł czas na zakończenie ferii, pożegnanie i powrót do domu.

     Za pomoc w organizacji zajęć zimowych składam serdeczne podziękowania Radzie sołeckiej Grzybnicy, strażakom z OSP Kłanino, Pani Sekretarz Irenie Oleksy, rodzicom oraz firmie Przewozy Osobowo Towarowe Rumcajs za bezpieczne dowiezienie nas na miejsca wycieczek.

                                                                                                                   Instruktor Joanna Czerwiak

 

Zajęcia wakacyjne lipiec 2019 r

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych – lipiec 2019


     W dniach 01.07.2019 – 19.07.2019 w świetlicy w Grzybnicy odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci. Zajęcia odbywały się w godzinach od 10.00 do 16.00, brały w nich udział dzieci w wieku od 6 do 15 lat. Tegoroczne zajęcia wakacyjne zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie, Elektrociepłownię Rosnowo, Nadleśnictwo Manowo, Nadleśnictwo Bobolice oraz rodziców. Każdego dnia na dzieci uczęszczające do naszej świetlicy czekały ciekawe zajęcia: plastyczne, ekologiczne, profilaktyczne, techniczne, kulinarne, biblioteczne oraz warsztaty, konkursy i atrakcyjne wycieczki.
     Wakacje rozpoczęliśmy od wzajemnego przywitania się i lepszego poznania. Dzieci zostały zapoznane z programem zajęć wakacyjnych oraz regulaminami: świetlicy i zachowania na wycieczkach. Pierwszego dnia odbyły się zajęcia profilaktyczne „Bezpieczne wakacje", w czasie których dzieci utrwaliły numery alarmowe oraz wymieniły się doświadczeniami o niebezpieczeństwach w trakcie wypoczynku, wykonano wakacyjną gazetkę oraz dekorację świetlicy. Wtorek upłynął nam na integracyjnych zabawach na placu rekreacyjnym oraz wykonano pracę plastyczną z wykorzystaniem różnorodnych papierów pt. "Na żaglówkę". W środę wybraliśmy się na długi spacer do lasu, dzieci mogły swobodnie pobiegać oraz nacieszyć się piękną pogodą i otaczającą nas przyrodą. Po powrocie zmęczone i głodne dzieciaki własnoręcznie przygotowały pyszne burgery. Czwartek był dniem pierwszej wycieczki, wspólnie z dziećmi i instruktorami ze świetlic w Manowie i Wyszewie pojechaliśmy do Kręgielni „Kosmos" w Koszalinie. Zabawa była pełna zdrowej rywalizacji i dobrego humoru, wszystkie dzieci bawiły się bardzo dobrze. Pierwszy tydzień wakacji zakończyliśmy wykonaniem kolorowej i pachnącej masy plastycznej z mąki ziemniaczanej, barwników, olejków eterycznych i balsamu do ciała.
     Drugi tydzień wakacji był równie atrakcyjny. W poniedziałek wykonaliśmy masę piaskową z mąki, piasku, soli i wody z której świetliczaki wykonały zamki z piasku, (po wypieczeniu w piekarniku prace stały się przestrzenne). We wtorek odbył się profilaktyczny konkurs wiedzy o uzależnieniach. Dzieci musiały się wykazać wiedzą o substancjach uzależniających, ich wpływie na organizm i zachowanie człowieka. Konkurs obejmował sześć kategorii tj. krzyżówka, uzupełnianie luk wyrazowych, wiedza ogólna, plakat lub hasło, rozsypanka wyrazowa. Rywalizacja była bardzo zawzięta, wszystkie dzieci wykazały się wiedzą i zaangażowaniem. Konkurs wygrała drużyna II w składzie Hubert, Igor i Szymon. Wszystkie dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Środa była dniem aktywnej zabawy w Play Parku w Koszalinie. Dzieci podczas dwugodzinnej zabawy w parku trampolin mogły spalić nadmiar energii oraz poprawić sprawność fizyczną. W czwartek odbyły się warsztaty kulinarne, na których dzieci przygotowały ulubiony letni deser czyli gofry z różnymi dodatkami. Tego dnia wykonaliśmy także masę plastyczną slime z użyciem płynnego kleju, aktywatora oraz różnych dodatków, brokatów czy barwników. Ostatniego dnia tygodnia odwiedziła nas pani Karina Maciejewska z bardzo ciekawymi zajęciami bibliotecznymi pt. „Nela i tajemnice oceanów". W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się jakie stworzenia i rośliny mieszkają w oceanach, czym się żywią, jak żyją, zapoznały się także ze sprzętem potrzebnym człowiekowi do nurkowania. Po części teoretycznej dzieci przystąpiły do wykonania rafy koralowej z talerzyków tekturowych i przygotowanych przez Panią Karinę ozdób, prace wyszły piękne i kolorowe. Dziękujemy pani Karinie Maciejewskiej za przygotowanie bardzo interesujących zajęć.

     Ostatni tydzień wakacyjnego wypoczynku zaczęliśmy od zajęć kulinarnych, uczestnicy przygotowali pyszne i chrupiące tosty z wędliną i żółtym serem. Po zajęciach kulinarnych odbył się profilaktyczny turniej gier planszowych i towarzyskich. Celem turnieju było znajdowanie przez dzieci alternatywnych form spędzania czasu wolnego, integracja grupy oraz nauka zdrowej rywalizacji. W trakcie turnieju dzieci podzielone na czteroosobowe grupy grały w: UNO, Jengę, Polski Biznes, Piotrusia oraz Spadające małpki. Za udział w turnieju świetliczaki otrzymały słodkie upominki zasponsorowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. We wtorek wraz z dziećmi z Wyszewa i Manowa udaliśmy się na wycieczkę do Fun Parku Pomerania w Pyszce koło Kołobrzegu. Atrakcjom nie było końca, dzieci korzystały min. z karuzel, rollercoasterów, zjeżdżalni, dmuchanych zamków, autodromów i wielu innych. Ten dzień sprawił wszystkim uczestnikom ogromną frajdę a zmęczone dzieciaki z uśmiechem na buziach wracały do domów. W środę na dzieci czekała dodatkowa atrakcja, były to warsztaty kreatywne przygotowane przez panią Annę Stor. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się w jaki sposób przy użyciu różnych materiałów kreatywnych mogą samodzielnie ozdobić i uatrakcyjnić gotowe kule ozdobne cotton bools. Każde dziecko własnoręcznie ozdobiło otrzymany zestaw, który później z dumą zabrały do domu. Czwartek w świetlicy był bardzo kolorowy i pachnący, dzieci zapoznały się ze sztuką wykonywania mydełek glicerynowych. każdy świetliczak samodzielnie wybrał ulubione zapachy i kolory, z których stworzyliśmy niepowtarzalne mydełka z morskim akcentem. Piątek był dniem zakończenia wakacji w świetlicy. Z tej okazji wybraliśmy się na wycieczkę do Multikina w Koszalinie na film pt. „Król lew". Dzieci z zapartym tchem oglądały wzruszającą historię króla dżungli i jego rodziny. Po seansie udaliśmy się do restauracji Mc Donalds, gdzie w doskonałych humorach podsumowaliśmy wspólnie spędzone trzy tygodnie zajęć wakacyjnych.
     Podopieczni świetlicy w Grzybnicy wraz z instruktorem serdecznie dziękują za sfinansowanie oraz pomoc przy organizacji tegorocznych zajęć wakacyjnych pracownikom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie, Nadleśnictwa Manowo, Nadleśnictwa Bobolice, Elektorciepłowni Rosnowo, Radzie Sołeckiej Grzybnicy oraz rodzicom. Za urozmaicenie zajęć serdecznie dziękujemy pani Karinie Maciejewskiej oraz Annie Stor, które przygotowały dla dzieci niezapomniane zajęcia pełne pasji. Dodatkowo dziękujemy Firmie Przewozy osobowo-towarowe „Rumcajs" z Rosnowa za bezpieczne dowiezienie nas w miejsca wycieczek. Dzięki Wam nasze wakacje były niepowtarzalne, różnorodne i bardzo ciekawe. Mamy nadzieję, że dzięki obfitej współpracy kolejne lata będą równie udane. Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc, wsparcie i zrozumienie.
                                                                                                                                                                            Instruktor Joanna Czerwiak

 

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - 2018 rok

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy – Grzybnica 2018 rok

 

Od 2 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Radę Sołecką Grzybnicy. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych zajęć. W okresie 02.07.2018-20.07.2018 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach: profilaktycznych, plastycznych, technicznych, kulinarnych, czytelniczych, sportowych oraz warsztatach kul kąpielowych.

Czytaj więcej...

ZAJĘCIA WAKACYJNE 2017

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy - Grzybnica 2017 rok

 

       Od 3 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku7-13 lat. Zajęcia zostały sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych zajęć. 
  W okresie 03.07.2017- 21.07.2017 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach: plastycznych, kulinarnych, sportowych, profilaktycznych, warsztatach technicznych, krawieckich oraz wycieczce edukacyjno-rozrywkowej do Koszalina.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - 2017

Szczegóły

     Od 13 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia zostały sfinansowane przez Radę Sołecką Grzybnicy oraz rodziców. Podczas ferii, dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 13.02.2017-24.02.2017 podopieczni uczestniczyli w zajęciach kulinarnych, edukacyjnych, technicznych, profilaktycznych, bibliotecznych, oraz w wycieczce edukacyjno-rozrywkowej.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych

Szczegóły

Od 2 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia, jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 02.07.2016-22.07.2016 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach: profilaktycznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, bibliotecznych, warsztatach technicznych, VI pikniku rodzinnym w Manowie oraz wycieczkach edukacyjno – rozrywkowych do Zieleniewa/k. Kołobrzegu, Krup/k. Darłowa oraz Sarbska/k. Łeby.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Grzybnica 2016 rok

Szczegóły

       Od 1 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy oraz rodziców. Podczas ferii dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 01.02.2016 r. -12.02.2016 r. podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, kulinarnych, technicznych, bibliotecznych, judo oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki dofinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do: kina w Koszalinie, Centrum nauki „Experyment" oraz „JumpCity" w Gdyni.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy - 2015 rok

Szczegóły

Od 6 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia, jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 06.07.2015-24.07.2015 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach bibliotecznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, profilaktycznych, warsztatach technicznych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki sfinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Iwięcina, Sierakowa Sławińskiego, Niechorza oraz Grudziądza.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Grzybnica 2015 rok

Szczegóły

Od 19 stycznia br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas ferii dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 19.01.2015-30.01.2015 podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych, kulinarnych, plastycznych, technicznych, bibliotecznych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki dofinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do: Multikina w Koszalinie, kręgielni w Koszalinie oraz Parku Wodnego „Jan" w Darłówku.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych – Grzybnica 2014 rok

       Od 7 lipca br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia, jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas wakacji dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 07.07.2014-25.07.2014 podopieczni uczestniczyli m.in. w zajęciach bibliotecznych, plastycznych, kulinarnych, sportowych, profilaktycznych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Po raz drugi zostaliśmy uczestnikami ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne wakacje", za co otrzymaliśmy certyfikat. Akcja miała na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych. Przystąpili również do ogólnopolskiego konkursu pt.: „Moje bezpieczne wakacje 2014" (wyniki konkursu w październiku). Dzięki sfinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Paprot, Kołobrzegu, Koszalina, Szymbarku i Darłówka.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych w świetlicy

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć zimowych w świetlicy - Grzybnica 2014 rok

    Od 17 lutego br. w świetlicy wiejskiej w Grzybnicy odbyły się zorganizowane zajęcia zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia jak co roku sfinansowane zostały przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Sołecką Grzybnicy, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz rodziców. Podczas ferii dzieci skorzystały z licznie przygotowanych atrakcji. W okresie 17.02.2014-28.02.2014 podopieczni uczestniczyli w zajęciach profilaktyczno - plastycznych, kulinarnych oraz wycieczkach edukacyjno - rozrywkowych. Dzięki dofinansowaniu w/w instytucji dzieci uczestniczyły w wycieczkach do: Ośrodka Hodowlano-Zarybieniowego w Liśnicy, Multikina, Fabryki Zabawek „Plusz kolor" oraz na plac zabaw „Smokuś" i kręgle w Koszalinie, Wyszewa na przedstawienie małych form teatralnych zespołu „Art-Re" oraz Parku Wodnego „Jan" w Darłówku.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie