Kalendarium imprez  

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Tłusty czwartek 2021

Szczegóły

 

Był sobie mały, tłuściutki pączek.
Był okrąglutki i nie miał rączek.
Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę!

 

Dzieci ze świetlicy w Grzybnicy kultywowały tradycję Tłustego czwartku. W ramach zajęć kulinarnych przy drobnej pomocy instruktora wykonały pyszne pączki z konfiturą.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1    

Czytaj więcej...

Maskarada, maskarada!

Szczegóły

"W karnawale
tańczą maski.
Śmiech, muzyka
i oklaski.
Uśmiech trwale
przyklejony.
Drinki, suknie,
kotyliony.
Trwa w najlepsze
bal maskowy."

Styczeń jest miesiącem bali i zabaw karnawałowych. Aby choć odrobinę poczuć atmosferę karnawału świetliczaki wykonały maski karnawałowe i ozdoby.

gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1
gallery1 gallery1 gallery1 gallery1

 

Uwaga rodzice

Szczegóły

Od dnia 02 września br. świetlica w Grzybnicy jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 18.00. Liczba miejsc jest ograniczona, więc w pierwszej kolejności będą przyjmowane dzieci rodziców obojga pracujących. Prosimy o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi w świetlicy podczas zagrożenia epidemicznego.


PROCEDURY
OBOWIĄZUJĄCE W OKRESIE ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO COVID-19
W związku z otwarciem instytucji kultury w stanie epidemii COVID-19, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie informuje, że od 2 września 2020r. do odwołania, świetlice w Grzybnicy, Manowie, Rosnowie i Wyszeborzu będą otwarte dla uczestników zajęć z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego i zasad bezpieczeństwa, określonych w niniejszym aneksie:

1. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach: 12.00-18.00.
2. W świetlicy może przebywać jednocześnie do 12 dzieci.
3. Zostają zawieszone w świetlicach, do odwołania, zajęcia edukacyjne, koncerty, warsztaty, wykłady i inne formy działalności dedykowane liczniejszemu/ powyżej 12 osób/ gronu odbiorców.
4. Przed wejściem do świetlicy dzieci i rodzice zobowiązani są do założenia maseczki zakrywającej usta i nos i dezynfekcji rąk. Podczas zajęć nie ma obowiązku noszenia maseczek ale należy zachować dystans społeczny oraz edukować dzieci o zasadach i procedurach obowiązujących w okresie epidemii. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci zapisane, nie ma możliwość udziału w zajęciach w dowolnej chwili i czasie.
5. W zajęciach mogą brać udział tylko dzieci bez wyraźnych objawów chorobowych/ kaszel, katar, podwyższona temperatura ciała/. W przypadku stwierdzenia niepokojących objawów chorobowych rodzice są zobowiązani do odebrania dziecka w ciągu jednej godziny.
6. W toalecie zostanie zaostrzony reżim sanitarny. Będą w niej umieszczone instrukcje mycia i dezynfekcji rąk. W toalecie mogą przebywać dwie osoby.
7. Dezynfekcja wszystkich pomieszczeń w świetlicy będzie przeprowadzana codziennie, przed rozpoczęciem zajęć z dziećmi.
7. Pracownicy zostali poinstruowani, że w przypadku wystąpienia niepokojących objawów nie powinni przychodzić do pracy, lecz pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną, oddziałem zakaźnym, a w razie pogarszania się stanu zdrowia zadzwonić pod nr 999 lub 112 i poinformować, że mogą być zakażeni koronawirusem.
8. W przypadku wystąpienia u pracownika wykonującego swoje zadania na stanowisku pracy niepokojących objawów, sugerujących zakażenie koronawirusem, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie wdroży procedury ustalone przez Ministerstwo Zdrowia. Pracownik zostanie niezwłocznie odsunięty od pracy i odesłany transportem indywidualnym do domu lub – w przypadku, gdy jest to niemożliwe – będzie oczekiwał na transport w wyznaczonym pomieszczeniu, odizolowany od innych osób. Na obszarze, na którym poruszał się i przebywał pracownik, przeprowadzone zostanie rutynowe sprzątanie, zgodnie z procedurami zakładowymi, oraz dezynfekcja powierzchni dotykowych (klamek, poręczy, uchwytów itp.). Zostanie też ustalona lista osób (współpracowników i gości), które mogły mieć kontakt z potencjalnym chorym.
9. We wszystkich działaniach dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie opiera się na wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w okresie pandemii.

 

Zajęcia wakacyjne lipiec 2020

Szczegóły

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                             Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych 2020

 

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

zaproszenie na wakacje

Dzień Mężczyzn

Szczegóły

dzien mezczyzn09"Dla Najwspanialszego mężczyzny najlepsze życzenia,
Niech świat na lepsze dla niego się zmienia
Beztroskich chwil, udanych momentów
Tylko udanych eksperymentów
Słoneczka latem, mnóstwa śniegu zimą
Niech wszystkie chwile w radości płyną
Miłości dozgonnej i bardzo szczerej
Niech otaczają Cię przyjaciele
Niech życie płynie Ci w rytmie radości

A uśmiech na twarzy Twojej zawsze gości."
 
Z okazji Dnia Mężczyzny dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów słodką niespodziankę.

Czytaj więcej...

Maski karnawałowe

Szczegóły

karnawal10Styczeń jest miesiącem, który kojarzy się głównie z karnawałem. Karnawał to czas zabawy, bali maskowych i przebrań. Dzieci w świetlicy wykonały własnoręcznie piękne i niepowtarzalne maski karnawałowe.

Czytaj więcej...

Święto Babci i Dziadka

Szczegóły

serduszka dla babci i dziadka05"Babcia z dziadkiem dziś świętują,
wszystkie dzieci więc pracują
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.
W kuchni błyszczą już talerze,
wnusia babci bluzkę pierze
Wnusio już podaje kapcie,
bardzo Kocha swoja babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz!
Święto Dziadków ważna rzecz!"

Z okazji Dnia Babci i Dziadka świetliczaki wykonały serduszka z masy solnej w których odbiły swoje dłonie. Z bukietem gorących życzeń zabrały je dla swoich kochanych dziadków.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na ferie

Szczegóły

Serdecznie zapraszamy na m

Kartki dla babci i dziadka

Szczegóły

warsztaty14W środę 15 stycznia w naszej świetlicy odbyły się warsztaty tworzenia przestrzennych kartek okolicznościowych. Warsztaty przeprowadziła Pani Ewa Lewandowska, która w trakcie zajęć pokazała dzieciom jak wykonać piękną kartkę z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wszystkie dzieciaki z zapałem pracowały nad swoimi dziełami, które wkrótce przekażą swoim najbliższym.

Serdecznie dziękujemy Pani Ewie Lewandowskiej za wspaniałe zajęcia oraz Członkom Koła Gospodyń Wiejskich "Pod Grzybkiem" w Grzybnicy za sfinansowanie potrzebnych materiałów.

Czytaj więcej...

Zimowe kalendarze

Szczegóły

kalendarze07Pierwsze dni Nowego Roku sprzyjają przemyśleniom i planom, aby dokładnie umieścić je w czasie dzieciaki wykonały na zajęciach piękne zimowe kalendarze.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie