Kalendarium imprez  

październik 2019
P W Ś C Pt S N
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej 2019

Szczegóły

dzien nauczyciela06"Wszyscy nasi kochani nauczyciele
dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele
Za naukę, za trud jaki jest wkładany
przeogromny bukiet życzeń dziś składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe
z uczniowskich serc płynące.
Jak świeże kwiaty pachnące,
kwitnące na naszej polskiej łące."

Z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej dzieci przygotowały dla swoich ulubionych nauczycieli laurki z życzeniami oraz magnesy z masy porcelanowej.

Czytaj więcej...

Bezpieczni na drodze!

Szczegóły

bezpieczna droga012Bieżący tydzień w naszej świetlicy poświęciliśmy tematyce bezpieczeństwa na drodze. Dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przejścia przez jezdnię oraz wygląd i znaczenie znaków drogowych. Podczas ciekawych zabaw testowaliśmy wiedzę z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne lipiec 2019 r

Szczegóły

wakacje 2019016 

 Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych (kliknij)

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

świetlica

Zajęcia wakacyjne

Szczegóły

wakacje

Żyj eko

Szczegóły

zyj eko20W bieżącym tygodniu skupiliśmy się na tematyce związanej z ochroną środowiska naturalnego. Przeprowadziliśmy szereg zajęć o tym jak dbać o środowisko, jak oszczędzać wodę i jak produkować mniej odpadów. Na zajęciach technicznych dzieci wykonały obrazki z plastikowych butelek i nakrętek oraz wykonały wazoniki ze szklanych butelek i plasteliny.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne - Narkotyki to samo zło!

Szczegóły

narkotyki to samo zło08W trakcie trwania zajęć profilaktycznych dzieci i młodzież zapoznają się z problemem różnego rodzaju uzależnień (od alkoholu, narkotyków, tytoniu), poznają przyczyny ich powstawania oraz sposoby na to, aby uchronić się przed sięganiem po różnego rodzaju używki. Dzieci dowiadują się jakie są negatywne skutki oddziaływania substancji psychoaktywnych nie tylko na organizm człowieka, ale również na jego psychikę. Poprzez różnego rodzaju formy aktywności uczymy się jak uchronić siebie i innych przed uzależnieniem.

Czytaj więcej...

Dla Ciebie Mamo kochana!

Szczegóły

Dzien mamy06"Droga Mamo!
Dziękuję za każdy spędzony
wspólnie z Tobą dzień,
za pokazywanie mi świata,
za uczenie bycia odważnym,
wolnym i otwartym na innych.
Kocham Cię za wszystko
i na zawsze."

Z okazji Dnia Mamy świetliczaki przygotowały dla swoich mam piękne  świeczniki.

Czytaj więcej...

Świetliczaki sprzątały "Kamienne Kręgi"

Szczegóły

kamienne kregi04W sobotę 11 maja odbyło się coroczne sprzątanie rezerwatu "Kamienne Kręgi", zgodnie z tradycją także świetliczaki z Grzybnicy przyłożyły się do pracy i pomogły uporządkować teren rezerwatu po zimie. Praca była ciężka ale w nagrodę dzieci otrzymały napoje i słodkie bułeczki. Dziękujemy.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne - segregacja ważna sprawa

Szczegóły

dzien bez smiecenia11Ostatni tydzień w naszej świetlicy poświęcony był tematyce prawidłowej segregacji odpadów. W trakcie trwania zajęć dzieci utrwaliły wiedzę na temat kolorów pojemników na odpady segregowane oraz tego jak właściwie segregować śmieci. Zwięczeniem zajęć było wykonanie przez dzieci ekologicznych przyborników na kredki.

Czytaj więcej...

Kurczaczek, koszyczek, jajeczko :)

Szczegóły

Czytaj więcej...

Kim chcę być? Zawody

Szczegóły

zawody01Bieżący tydzień poświęciliśmy tematyce zawodów wykonywanych przez naszych bliskich oraz tych, które sami chcemy wykonywać w przyszłości. W trakcie zajęć wykonywaliśmy prace plastyczne, odgrywaliśmy scenki, dyskutowaliśmy jednak największym zainteresowaniem dzieci cieszyła się zabawa z fabułą pt. "Dzień w szkole".

Czytaj więcej...

Poniedziałek w akcji

Szczegóły

poniedzialek w akcji12Ponieważ święta zbliżają się wielkimi krokami dzieci przygotowują przeróżne dekoracje świąteczne. Dzisiaj dekorowały pojemniki, do których później wysiały rzeżuchę. Teraz z niecierpliwością będziemy czekać na pierwsze zielone łodyżki. Pogoda sprzyja, więc spędzamy dużo czasu na świeżym powietrzu. Karuzela, piłka nożna oraz huśtawki to sprawia dzieciom największą frajdę.

Czytaj więcej...

Wiosna gąbką malowana

Szczegóły

wiosna gabka malowana12Piękna wiosenna pogoda sprzyja tworzeniu pięknych prac. Dzieci wykonały pejzaże wiosenne za pomocą zwykłej gąbki kuchennej. Wyszło pięknie.

Czytaj więcej...

Witaj Pani Wiosno!

Szczegóły

witaj wiosnot12"Marzanna, zimowa panna,
w słomianej sukience rozpostarła ręce.
W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
i porą radosną zawitaj nam wiosno!"

Z okazji pierwszego dnia wiosny świetliczaki przygotowały Marzannę, z którą przeszły w wiosennym, wesołym pochodzie. Ze śpiewem na ustach i z powiewającymi wstążkami w rękach uroczyście pożegnano zimę. Zwieńczeniem wyprawy było spalenie Marzanny w ognisku.

Dziękujemy Pani Sołtys i Radzie sołeckiej za sfinansowanie poczęstunku dla dzieci.

Czytaj więcej...

Kwiaty na Dzień Kobiet

Szczegóły

dzien kobiet06Z okazji Dnia Kobiet dzieci wykonały wiosenne kompozycje z krepiny. Urocze bukieciki z krokusów, każde dziecko wraz z życzeniami przekazało wybranej przez siebie kobiecie.

Czytaj więcej...

Lubię czytać

Szczegóły

lubie czytac06Dwa ostatnie tygodnie lutego poświęciliśmy w świetlicy na promocję czytelnictwa. Dzieci wspólnie czytały wybrane przez siebie fragmenty książek. Wszystkim najbardziej do gustu przypadł "Koziołek Matołek" Kornela Makuszyńskiego. Dzieci wykonały piękne ilustracje do czytanych opowieści oraz własnoręcznie przygotowały zakładki do książek aby czytanie było jeszcze przyjemniejsze.

Czytaj więcej...

Tłusty czwartek 2019

Szczegóły

kino i cuksik06Zgodnie z tradycją uczciliśmy tłusty czwartek. Dzieci przygotowały pyszne chrusty drożdżowe, któpre po upieczeniu zostały zjedzone ze smakiem. Było pysznie!

Czytaj więcej...

Walentynki

Szczegóły

walentynki07"Dziś są Walentynki!
Dla chłopca i dziewczynki!
Wszyscy sobie ślą serduszka,
a ja szepnę Ci do uszka:
Już o Tobie wiele wiem,
coraz bardziej lubię Cię!"

Dzieci w świetlicy też świętowały Walentynki, z tej okazji wykonały piękne dekoracje do sali, co wprawiło wszystkich w świąteczny nastrój.

Czytaj więcej...

Ferie zimowe 2019

Szczegóły

ferie zimowe237W dniach od 28 stycznia 2019 do 08 lutego 2019 w Świetlicy w Grzybnicy zostały zorganizowane ferie zimowe dla dzieci. W czasie ferii przeprowadzono  różnorodne zajęcia m in. profilaktyczne, kulinarne, sportowe, krawieckie, plastyczne, czytelnicze i wiele innych. Zorganizowano także wyjazdy: do Multikina na film "O psie, który wrócił do domu", do restauracji McDonald's, do kręgielni MKBowling oraz do Papugarni. Bardzio dziękujemy za dofinansowanie zimowiska Radzie Sołeckiej Grzybnicy, Elektrociepłowni Rosnowo, Nadleśnictwu Manowo oraz Rodzicom.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Szczegóły

dzien babci i dziadka12"Babcia z Dziadkiem dziś świętują
wszystkie wnuki więc pracują.
Zetrą kurze w każdym kątku,
przypilnują dziś porządku.

W kuchni błyszczą już talerze
wnusia babci bluzkę pierze.
Wnusio już podaje kapcie-
-bardzo kocham swoją babcię.
Dzisiaj wszystkie smutki precz
Święto dziadków ważna rzecz!"

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka dzieci przygotowały piękne upominki oraz laurki dla swoich babć i dziadziusiów. Każdy wnuczek i każda wnuczka ze wzruszeniem ruszyli do domów aby złożyć życzenia w dniu tak pięknego święta.

Czytaj więcej...

Wyjazd do kina i "Cuksika" - podsumowanie projektu profilaktycznego

Szczegóły

kino i cuksik0827 grudnia 2018 roku dzieci ze świetlicy wybrały się na wycieczkę do Koszalina. W trakcie wycieczki wybraliśmy się do kina na bajkę "Królowa śniegu - po drugiej stronie lustra" oraz do pracowni lizaków "Cuksik" - gdzie każde dziecko własnoręcznie wykonało kolorowego lizaka, którego później zabrało do domu. Wycieczka integracyjna była podsumowaniem programu profilaktycznego pt."Ciemna strona komputera"

Czytaj więcej...

Spotkanie z Mikołajem

Szczegóły

Spotkanie z Mikołajem3521 grudnia 2018 roku dzieci z sołectwa Grzybnica odwiedził Święty Mikołaj. Wspaniały gość został radośnie przywitany przez wszystkich obecnych oraz zaproszony do wspólnej zabawy. Po szalonych tańcach i zabawie z kolorowymi balonikami dzieci otrzymały słodkie paczki przygotowane przez radę sołecką Grzybnicy. W podziękowaniu Mikołaj otrzymał piękne rysunki wykonane przez dzieci.

Czytaj więcej...

Nagrody w konkurskie "Żyj marzeniami, a nie uzależnieniami"

Szczegóły

Konkurs01W czwartek 20 grudnia dzieci ze świetlicy spotkała niespodzianka. Odwiedziła nas pani Krystyna Lewandowska inspektor do spraw kultury, turystyki i zdrowia, pełnomocnik wójta ds.uzależnień aby w imieniu pana wójta wręczyć dzieciom nagrody za udział w konkursie profilaktycznym pt."Żyj marzeniami a nie uzależnieniami". W konkursie wzięło udział 15 świetliczaków, wykonały one prace różnymi technikami i zaprezentowały różne podejście do tematu. Dzieci z naszej świetlicy świetnie sobie poradziły i zajęły w konkursie gminnym:

I miejsce - Hubert Czerwiak

III miejsce - Hanna Lejmanowicz

wyróżnienie - Amelia Peracka

                    - Filip Czerwiak.

pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia za udział w konkursie.

Czytaj więcej...

Pieczemy pierniczki - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

Pieczemy pierniczki36Wczoraj świetliczaki własnoręcznie przygotowały, upiekły a później pięknie ozdobiły świąteczne pierniczki. Zajęcia pomogły nam poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia a także pokazały dzieciom jak fantastycznym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest pieczenie i dekorowanie ciastek. Wszystkie dzieci bardzo dobrze się bawiły, a efekty swojej pracy zaniosły do domu.

Czytaj więcej...

Listopad

Szczegóły

Czytaj więcej...

Andrzejki - zajęcia profilaktyczne

Szczegóły

Andrzejki - zajÄcia profilaktyczne00130 listopada w naszej świetlicy odbyły się Andrzejki. Były to kolejne zajęcia profilaktyczne, które miały uzmysłowić dzieciom, iż spędzanie czasu z rówieśnikami może być o wiele przyjemniejsze niż granie w gry komputerowe.

Andrzejki to czas wróżb i czarów, tak było i u nas. Dzieci uczestniczyły w różnych wróżbach i zabawach. Po głównych atrakcjach dzieci skorzystały z poczęstunku przygotowanego przez rodziców i radę sołecką.

Czytaj więcej...

Dzień Niepodległości

Szczegóły

DzieńNiepodległości38Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej świetlicy odbył się szereg zajęć związanych tematycznie z tym ważnym wydarzeniem. Dzieci dowiedziały się jaka była droga Polaków do niepodległości oraz jak ważną postacią był Józef Piłsudski. W trakcie zajęć wykonano kotyliony biało-czerwone, ekologiczną flagę, plakat o Dniu Niepodległości oraz obraz Orła Białego. Tygodniowe działania zostały podsumowane zawodami sportowymi ku czci Polski Niepodległej oraz ogniskiem z kiełbaskami zasponsorowanymi przez Panią Sołtys.

Czytaj więcej...

Październik w świetlicy

Szczegóły

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne moje hobby, moje pasje

Szczegóły

zajęcia profilaktyczne nasze hobby nasze pasje2431 października w naszej świetlicy odbyły się kolejne zajęcia profilaktyczne pt. „ Moje hobby, moje pasje", miały one na celu uchronienie dzieci przed uzależnieniem od komputera i internetu. W trakcie zajęć dzieci zapoznały się z rodzajami hobby uprawianych przez ludzi, poznały znaczenie słów hobby, pasja, kolekcjoner oraz podzieliły się między sobą swoimi pasjami. Każdy uczestnik przygotował dla kolegów krótką prezentację dotyczącą swoich zainteresowań. Prezentacje były bardzo ciekawe, dzieci przygotowały stroje sportowe, ulubione książki, gry a nawet żywe zwierzaki. Podsumowaniem zajęć było wykonanie prac plastycznych.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne- bezpieczeństwo w sieci

Szczegóły

bezpieczenstwo w sieci03W dniu 10 października w naszej świetlicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pt. "Bezpieczeństwo w sieci". W trakcie zajęć dzieci powtarzały i utrwalały zdobyte wcześniej informacje na temat bezpiecznego korzystania z internetu. Omawiane zagadnienia zostały przedstawione przez uczestników na kilka sposobów m.in. wykonano prace plastyczne, plakaty, dzieci odgrywały scenki dramowe. Zdobyta wiedza ma na celu ochronę dzieci przed niebezpieczeństwami, które niesie za sobą korzystanie z komputera i internetu.

Czytaj więcej...

Wrzesień w świetlicy

Szczegóły

wrzesien w swietlicy07

Wrzesień w naszej świetlicy upłynął bardzo miło ale i pracowicie. Nowe dzieci zostały przyjęte przez starszych kolegów do świetlicowej społeczności. Dzieci wspólnie wymyśliły i wykonały regulamin świetlicy, który będzie przestrzegany sumiennie przez wszystkich. W pierwszych tygodniach nowego roku szkolnego dzieci utrwalały wiedzę na temat bezpieczeństwa na drodze, kulturalnego zachowania czy odpowiedniego korzystania z internetu. W trakcie zajęć chłopcy i dziewczęta wykonali liczne prace plastyczne. Odbyły się także ulubione zajęcia wszystkich wychowanków czyli warsztaty kulinarne. Korzystaliśmy ze sprzyjającej pogody, dużo czasu spędzaliśmy na spacerach oraz na placu zabaw.

Czytaj więcej...

Zajęcia profilaktyczne pt. "Ciemna strona komputera"

Szczegóły

Program profilaktyczny 1319 września 2018 roku w świetlicy w Grzybnicy odbyły się zajęcia profilaktyczne pt." Ciemna strona komputera". Zajęcia miały na celu wyjaśnienie dzieciom co to jest uzależnienie, jakie są jego symptomy, jak się od niego ustrzec. Miały one uzmysłowić dzieciom jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nieumiejętne i niekontrolowane korzystanie z Internetu. Świetliczaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach, przygotowywały plakaty na których wypisały funkcje Internetu, problemy i zagrożenia oraz właściwe zasady korzystania z sieci. Podzielone na grupy dzieci dyskutowały o tym jak należy korzystać z komputera i co robić aby nie narażać się na niebezpieczeństwo . Po zakończeniu zajęć wszyscy wypełnili ankietę pt. „ czy jestem uzależniony od internetu?"

Czytaj więcej...

Wakacje w świetlicy 2018

Szczegóły

wakacje 40

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych - 2018 r. (kliknij tutaj)

Czytaj więcej...

Zajęcia wakacyjne w Grzybnicy!

Szczegóły

Dzień Dziecka w Rosnowie

Szczegóły

dziendziecka 092 czerwca br. dzieci ze świetlicy wiejskiej w Grzybnicy wzięły udział w Rodzinnym Festynie, który został zorganizowany przez Radę Osiedla Rosnowo, radę rodziców przedszkola samorządowego w Rosnowie, GKRPA w Manowie, Koło PZW nr 61 w Rosnowie, sołectwo Kretomino, sołectwo Wyszebórz oraz sołectwo Grzybnica. O godzinie 10.10 wyruszyliśmy w marsz na orientację. Nasza grupa poradziła sobie doskonale, za co każdy z uczestników otrzymał medal i niespodziankę. Po marszu czekała nas zabawa, podczas której dzieci mogły skorzystać z licznie przygotowanych atrakcji m.in. mini karaoke, animacje i konkursy, przejażdżki konne, dmuchane zjeżdżalnie, przejazd motorówką, foto budka i wiele innych.
Bardzo dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę!

Czytaj więcej...

Maj w świetlicy

Szczegóły

maj 26

Czytaj więcej...

Polska i jej sąsiedzi

Szczegóły

polska 04Dnia 16.05.2018r. odbyły się zajęcia pt. „Polska i jej sąsiedzi". Podczas zajęć uczestnicy wyruszyli w edukacyjną podróż wokół granic administracyjnych Polski. Podróżowanie zawierało w sobie nie tylko elementy dydaktyczne. Była to również okazja do zdobywania nowych wiadomości poprzez konkursy i zagadki.

Czytaj więcej...

Międzynarodowy Dzień Ziemi

Szczegóły

dziemi 01

Czytaj więcej...

"Wybieram zdrowie i dobre odżywianie"

Szczegóły

zdrowie 19Dnia 05.04.2018r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty pod nazwą „Wybieram zdrowie i dobre odżywianie", których celem było kształtowanie nawyków spożywania owoców i warzyw oraz pogłębienie wiadomości na temat zdrowego odżywiania u dzieci. Podczas zajęć zapoznano uczestników z zasadami dotyczącymi zdrowego odżywiania, omówiono piramidę zdrowego żywienia, przeprowadzono zabawę dydaktyczną, wykonano plakat promujący zdrowe odżywianie, a na zakończenie przeprowadzono zajęcia kulinarne – przedstawiono propozycję zdrowych przekąsek.

Czytaj więcej...

Warsztaty Wielkanocne z rodzicami

Szczegóły

warsztaty 04Okres przygotowań do Świąt Wielkanocnych to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. 28 marca w naszej świetlicy odbyły się Wielkanocne warsztaty, na które zostali zaproszeni również rodzice. Dzieci miały okazję wykonać wraz z rodzicami wianki z wykorzystaniem tradycyjnych elementów dekoracyjnych. Spotkanie było radosne i przeniosło wszystkich w nastrój oczekiwania na utęsknione święta. Wspólna praca pozwoliła nam poczuć atmosferę przedświątecznych przygotowań.

Czytaj więcej...

Wiosna w świetlicy

Szczegóły

wiosna 18

Czytaj więcej...

Pierwszy dzień wiosny

Szczegóły

ognisko 02W środę 21 marca tradycyjnie jak co roku obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Kultywowanie tradycji związanych z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny, to dla nas miły obowiązek. Podczas zajęć plastycznych świetliczki wykonały ekologiczną kukłę, którą uroczyście spaliły w gorącym płomieniu, wykrzykując: „Marzanno, marzanno ty zimowa panno, ciebie pożegnamy, wiosnę przywitamy!". Tego dnia przygotowane było dla nas również ognisko z kiełbaskami, dzięki czemu mogliśmy upiec pierwsze w tym sezonie kiełbaski, za co bardzo dziękujemy.

Zajęcia kulinarne

Szczegóły

kulinaria 02W tym tygodniu w naszej świetlicy odbyły się zajęcia kulinarne. Tym razem chłopcy postanowili spróbować swoich sił w kuchni. Przygotowali więc danie słodkie – placuszki z kandyzowaną pomarańczą i płatkami kokosowymi. Dziewczynki były zachwycone efektem pracy kolegów, a chłopcy byli z siebie bardzo dumni. Podczas zajęć doskonalono umiejętność bezpiecznego posługiwania się sprzętem AGD oraz umiejętność samodzielnego przygotowania posiłków.

Czytaj więcej...

Walentynkowe inspiracje

Szczegóły

walentynki 04

Czytaj więcej...

Ferie

Szczegóły

 

ferie 35 

Czytaj więcej...

FERIE-"PAPUGARNIA"

Szczegóły

PAPUGARNIA

Czytaj więcej...

Zajęcia czytelniczo-plastyczne

Szczegóły
Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image /home/gokwww/public_html/images/swietlice/swietlica-grzybnica/2018/ZAJĘCIA_CZYTELNICZO-_PLASTYCZNE020.jpg

ZAJĘCIA CZYTELNICZO- PLASTYCZNE020Spotkanie z twórczością Danuty Wawiłow pod nazwą „Najważniejsza jest… MIŁOŚĆ” miało na celu ukazać dzieciom, czym jest miłość. Po wysłuchaniu wiersza pt. „Marysia i Miś” porozmawialiśmy o sposobach okazywania uczuć i o tym komu można ją okazywać. Omówiliśmy również przymioty miłości.
Na zakończenie wykonaliśmy serca, które każdy z uczestników ozdobił według własnego pomysłu, te wraz z przymiotami miłości, zawiesiliśmy na drzewie tworząc piękną koronę.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie