Kalendarium imprez  

luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Aktualności

Warsztaty bożonarodzeniowe

Szczegóły

warsztaty 1312 grudnia br. Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie zaktywizował mieszkanki sołectwa Cewlino do warsztatów bożonarodzeniowych. Mieszkanki stawiły się liczną grupa w tamtejszej świetlicy i podczas zajęć stworzyły unikatowe wieńce bożonarodzeniowe. Całość warsztatów można obejrzeć w galerii poniżej.

Czytaj więcej...

Warsztaty tworzenia mydeł

Szczegóły

warsztaty 12

 1 CZERWCA W ŚWIETLICY ODBYŁY SIĘ WARSZTATY Z TWORZENIA MYDEŁ, ZAJĘCIA POPROWADZIŁ ZAPROSZONY GOŚĆ - PANI ALINA ASYK z Pracowni Konik Morski, która mieści się w Połczynie Zdroju.

Po krótkim wprowadzeniu mówiącym o historii mydła i instrukcji mówiącej o proporcjach i ilościach dodatków, Panie mogły zająć się komponowaniem własnych mydełek. Najpierw należało odkroić odpowiednią ilość bazy mydlanej, rozpuścić w kuchence mikrofalowej, dodać aromat i kolor . Następnie zanim zacznie zastygać dodać przygotowane wcześniej dodatki, dokładnie wymieszać i przelać do foremki. Dodatkowym bonusem była świetna zabawa przy komponowaniu własnych mydeł. Na dodatek są one dekoracyjne i ładnie opakowane mogą być miłym prezentem dla członków rodziny, jak ich samych Pań. Zabawa z mydłem tak spodobała się Paniom, że już planujemy kolejne po wakacjach.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wakacje

Szczegóły

Cewlino

Dzień Twórczych Kobiet

Szczegóły

Dzień Twórczych Kobiet 04Już po raz trzeci w cewlińskiej świetlicy został zorganizowany Dzień Twórczych Kobiet. Ten jedyny dzień w roku stał się spotkaniem dla kobiet i ich pasji. Spotkały się tu różne kobiety, nie tylko te „w dojrzałym wieku", nie tylko matki i nie tylko żony, ale kobiety o różnych zawodach i o różnym doświadczeniu. Można było porozmawiać, wymienić się doświadczeniami, zawrzeć nowe znajomości. Można było pogłębiać swoją wiedzę, rozwijać już posiadane albo zdobywać nowe umiejętności, odkryć w sobie nowe pasje. Każda z przybyłych kobiet mogła poczuć się kreatywna i przedsiębiorcza, uwierzyć w swoje możliwości i zdolności.Spotkaniu towarzyszyła również oprawa artystyczna. Jako pierwszy zaprezentował się Zespół Legioniści z Koszalina, następnie wystąpił zespół „Magnez" z Rosnowa z pokazem tańca nowoczesnego, jako ostatnich oglądaliśmy podopiecznych szkoły tańca „Pasja" z Koszalina, którzy zachwycili nas tańcem towarzyskim.
I tak, jak już nasza tradycja nakazuje, Radny Cewlina - Pan Michał Bamburak ufundował pysznego torta, Rada Sołectwa Cewlino i Bractwo Cewlińskie przygotowało poczęstunek i szampana dla Pań.

Czytaj więcej...

Warsztaty wiankowe

Szczegóły

Wiosenne wianki 09Z początkiem wiosny w cewlińskiej świetlicy odbyły się warsztaty Wiankowe dla dorosłych. Panie pod okiem instruktora Anny Stor wykonały cudownie kolorowe wianki, które zawisły w ich domach. Wianki również zostały zaprezentowane na spotkaniu "Twórczych Kobiet", gdzie wzbudziły duże zainteresowanie gości. Prace Pań tak przypadły do gustu mieszkanką Cewlina, że w kwietniu zaplanowano już kolejne warsztaty z tego tematu.

Czytaj więcej...

Ferie w świetlicy

Szczegóły

FERIE CewlinoSprawozdanie z zajęć zimowych - Cewlino 2016

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie