Kalendarium imprez  

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Sprawozdania

SPRAWOZDANIE WAKACJE 2017

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy „Iskierka"- Bonin 2017 rok

Po raz kolejny w świetlicy osiedlowej „ISKIERKA" zostały zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat, mieszkających w Boninie. Zajęcia były sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Osiedla Bonin oraz wpłaty rodziców. Zajęcia odbywały się w dniach 31.07 –19.08 2017 roku,uczestniczyło w nich 22 dzieci. Głównymi celami zajęć było poznawanie zasad bezpieczeństwa, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, pobudzanie aktywności fizycznej i intelektualnej, rozwijanie wrażliwości na piękno, rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów, wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, kształtowanie odporności emocjonalnej na lęk i stres, tworzenie klimatu sprzyjającego współpracy, utrwalanie poczuci wspólnoty i solidarności grupowej, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia.

Pierwszy dzień zajęć wakacyjnych był dniem organizacyjnym, dzieci wspólnie z opiekunami opracowały regulamin, zostały zapoznane z programem zajęć, odbyła się ciekawa pogadanka na temat „ Bezpieczne wakacje". . Kolejne dni były pełne atrakcji: trzy wyjazdy do kina, wyjazdy do: „POMERANII" - Dygowo, „LEONARDII" - Krupy , „HORTULUSU" - Dobrzyca oraz „ PARKU JURAJSKIEGO" - Solec Kujawski.
We wtorek 01 sierpnia pojechaliśmy wraz z dziećmi ze świetlicy w Kretominie do „POMERANII" w Dygowie. „POMERANIA" to nowo wybudowany, największy Park Rozrywki na Pomorzu Zachodnim, można go porównać do bajkowego ogrodu, gdzie na ponad 30 hektarach można spędzić wspaniały czas na wspólnej zabawie. Na terenie Parku znajdują się atrakcje zewnętrzne dostępne sezonowo oraz atrakcje całoroczne działające niezależnie od pogody. Głównymi atrakcjami są: karuzele, dmuchany świat zabaw, drabinki i ślizgawki, autodrom, wodny świat, wioska wikingów, hala zabaw. Dzieci bawiły się wspaniale.
W środę 03 sierpnia byliśmy w Multikinie na filmie „Gru, Dru i Minionki", po seansie małe zakupy w"ATRIUM"' lody oraz spacer do „Wodnej doliny". Dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się w mieście oraz kształtowały umiejętność współpracy w grupie zróżnicowanej wiekowo, starsi opiekowali się młodszymi.
W czwartek odbyły się zajęcia artystyczne „Zwierzątkowo" w trakcie zajęć dzieci wykonały maski zwierząt , wykazały się przy tym pomysłowością, każde odkryło w sobie nowy talent,
Pierwszy tydzień zakończyliśmy zajęciami bibliotecznymi przygotowanymi przez Panią Anię. Dzieci wykonały kosmiczne stworki, wszystkie prace wyglądały imponująco. Po zajęciach była wspólna zabawa.
Drugi tydzień rozpoczęliśmy od wyjazdu do „Leonardii". Leonardia to królestwo drewnianych gier, to miejsce odpoczynku i dobrej zabawy. W parku znajduje się ponad sto drewnianych gier zręcznościowych i logicznych, zaprojektowanych i wykonanych ręcznie , przy czym ani jedna nie jest zasilana prądem. Są to zarówno gry jedno - jak i kilkuosobowe. Proste zasady gry sprawiły, że nawet najmłodsi uczestnicy wycieczki nie mieli problemu z ich opanowaniem, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to powrót do spędzania czasu z dala od wirtualnego świata. W Leonardii znajdują się gry, w które można grać samodzielnie, takie które wymagają współpracy. Znajduje się tam również pracownia, gdzie samodzielnie zbudowaliśmy maszyny wymyślone przez samego Leonarda da Vinci. Dzieci bawiły się oraz kupowały pamiątki. Pełni wrażeń wróciliśmy do Bonina. -Wtorek był dniem kulinarnym. Po pogadance na temat zdrowego trybu życia i roli warzyw i owoców w diecie człowieka przystąpiliśmy do pracy. Dzieci podzielone były na trzy grupy, przygotowały ciasto na mufinki, wszystkie babeczki były pięknie udekorowane i bardzo smaczne.
Środa jest dniem wyjazdów do kina, tym razem obejrzeliśmy film „Kosmiczna jazda. Hau hau mamy problem", po seansie poszliśmy do „Sportowej doliny". Wszyscy bawili się wesoło.
W czwartek pojechaliśmy do ogrodów „HORTULUS" w Dobrzycy. Ogrody Hortulus Spectabilis zajmują pow. 6 ha. Znajduje się tam największy na świecie, wielohektarowy labirynt grabowy i wieża widokowa. Została ona wykonana w formie ażurowej konstrukcji stalowej, która jest przykładem architektury organicznej - kształtowanej w analogii do natury. Inspiracją do stworzenia projektu wieży była podwójna nić DNA. Do centralnego placu z wieżą prowadzą trzy drogi, które na pewnych odcinkach pokrywają się ze sobą. Posiada on ślepe zaułki, oraz pętle, które mogą prowadzić zwiedzającego ciągle w to samo miejsce. W labiryncie przejście każdą z trzech możliwych dróg prowadzi ostatecznie do placu z wieżą widokową. Przejście labiryntu przyniosło nam mnóstwo radości, a na pewno zintegrowało cała grupę, podczas poszukiwania wyjścia.
W piątek gościliśmy Panią Małgorzatę Szutko, poprowadziła zajęcia artystyczne na których dzieci zrobiły proporce wakacyjne metodą scrapbookingu, dzięki swojej wyobraźni i pomysłowości w wykorzystaniu materiałów powstał piękne proporce. Po zajęciach artystycznych poszliśmy na plac zabaw.
Ostatni tydzień rozpoczął się zajęciami zorganizowanymi przez Panią Anię. Dzieci z czerwonego i czarnego kartonu wycinały elementy z których po sklejeni powstały piękne biedronki. Po zajęciach poszliśmy na spacer nad jezioro Lubiatowskie, zapoznaliśmy się z regulaminem rezerwatu, dzieci pomoczył nogi, z czego miały wielką frajdę.
Tradycyjnie w środę pojechaliśmy do kina na film „Dzielna syrenka i Piraci z Kraboidów", po seansie był spacer po mieście, w pizzerii Pikolo zamówiliśmy pizzę, którą z apetytem zjedliśmy na świetlicy.
Ostatnia najdłuższa wycieczka do Solca Kujawskiego odbyła się w czwartek. Był to wyjazd całodniowy, integracyjny wraz z nami pojechały dzieci ze świetlicy w Kretominie. W Parku Jurajskiego spacerowaliśmy po pięknie urządzonym terenie, przewodnik opowiadał o erze dinozaurów, dzieci z zaciekawieniem słuchały, zadawały dużo pytań. Odbyły się warsztaty na których dzieci malowały farbami odlewy gipsowe dinozaurów. Oprócz dinozaurów jest tam wiele innych atrakcji: ogromny plac zabaw, strefa dmuchańców, muzeum, kino,wesołe miasteczko. Później był czas wolny, dzieci bawiły się na placu zabaw oraz kupowały pamiątki. Pełni wrażeń wróciliśmy do Bonina.
Ostatnią atrakcją była nocka w świetlicy. Dzieci tego samego dnia przyszły na godz.16:00. Wspólnie spędziliśmy wiele godzin. Starsi pomagali w przygotowywaniu posiłków, ścieleniu łóżek, utrzymaniu czystości w świetlicy, troskliwą opieką otaczały młodsze dzieci. Na zakończenie zajęć wakacyjnych dzieci otrzymały drobne upominki, podzieliliśmy się wrażeniami i z utęsknieniem czekamy na ferie zimowe.
Dzieci wraz z opiekunem serdecznie dziękują za sfinansowanie oraz wszelką okazaną pomoc przy zorganizowaniu tegorocznego wypoczynku pracownikom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Ośrodka Kultury, Radzie Osiedla, Rodzicom, Pani Eli Tasak, Pani Iwonie Sobko, Pani Oli Lenio, Pani Hani Psiuch, Firmie „Rumcajs". Dzięki Waszej pomocy i wsparciu zrealizowaliśmy tegoroczny plan. Jesteśmy wdzięczni za pomoc i życzliwość. DZIĘKUJEMY!
Instruktor Jolanta Lemm

Sprawozdanie z ferii zimowych 2017

Szczegóły

Sprawozdanie z zimowego wypoczynku dzieci,

 organizowanego w świetlicy „ISKIERKA” w Boninie

w dniach od 13 do 24 lutego 2017 roku

 

 

W okresie od 13 do 24lutego 2017 roku w świetlicy osiedlowej w Boninie odbyły się ferie zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia były sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Osiedla, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie i wpłaty rodziców. Z tegorocznego zimowiska skorzystało 24 dzieci, mieszkańców Bonina.

Głównym celem który realizowaliśmy w czasie tegorocznych ferii to rozbudzenie w dzieciach wiary w siebie, zwiększenie poczucia bezpieczeństwa i zaufania w grupie zróżnicowanej wiekowo, uwrażliwienie na potrzeby innych, udoskonalenie technik plastycznych,upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, rozwijanie umiejętności twórczego myślenia, tworzenie okazji do budowania konstruktywnych więzi, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Najważniejsze jednak było to aby dzieci spędziły miło i radośnie ten czas wolny od zajęć szkolnych i z nową siłą energii wróciły do codziennych obowiązków.

    Pierwszy dzień zimowiska był dniem organizacyjnym, dzieci wspólnie z opiekunami opracowały regulamin, zostały zapoznane z programem zajęć, odbyła się ciekawa pogadanka na temat „ Bezpieczne ferie. Kolejny dzień również spędziliśmy na świetlicy, odbyły się warsztaty prowadzone przez panią Małgosię, dzieci wykonały piękne serduszka.

W środę pojechaliśmy do koszalińskiego Multikina na film „Lego Batman” , po seansie udaliśmy się do fabryki bombek, poznały tajniki powstawania pięknych świecących bombek choinkowych, dzieci zadawały mnóstwo pytań dotyczących procesu produkcji.

Kolejny dzień spędziliśmy na basenie w Ustroniu Morskim, kąpiel sprawiła wiele radości, przez trzy godziny dzieci pływały, zjeżdżały ze zjeżdżalni.

Kolejny dzień, to zajęcia kulinarne na których dzieci robiły naleśniki oraz kruche ciasteczka, po wspólnym posiłku nadszedł czas na zajęcia biblioteczne, które poprowadziła Pani Ania. Tematem były znane bajki oraz ich bohaterowie, zajęcia składały się z trzech części: teoretycznej, plastycznej oraz ruchowej.

Poniedziałek spędziliśmy  na  zwiedzaniu Skansenu Chleba, odbyły się warsztaty na których dzieci poznały historię tradycyjnego wypieku chleba „ Od kłosa do bochenka” oraz z kawałka  ciasta zrobiły własny chlebek.   W drodze powrotnej pojechaliśmy do Gąsek na plażę, ogromne wrażenie zrobiły na nas zniszczenia jakie powstały na skutek sztormów

We wtorek gościliśmy teatr z Krakowa, artyści wystawili spektakl „Bazyliszek”, na spektaklu specjalnymi gośćmi były Maluszki z przedszkola w Boninie. Po spektaklu odbyły się zajęcia dowolne, gry i zabawy stolikowe.

Kolejny dzień był również pełen atrakcji, seans w kinie Kryterium „Ratchet i Clank”, po seansie odwiedziliśmy fabrykę pluszaków, wróciliśmy na świetlicę z wielkim żółtym MISIEM.

Wielką atrakcją  była nocka w świetlicy. Dzieci w czwartek przyszły na godz.15:00. Starsze dzieci poszły z panem Kazimierzem Rumianek powiesić domki lęgowe dla ptaszków, które wykonali członkowi koła wędkarskiego. Wspólnie spędziliśmy 20 godzin. Starsi pomagali w przygotowywaniu posiłków, ścieleniu łóżek, utrzymaniu czystości na świetlicy, troskliwą opieką otaczały młodsze dzieci.

      Na zakończenie zajęć zimowych dzieci otrzymały drobne upominki, podzieliliśmy się wrażeniami i z utęsknieniem czekamy na wakacje!

Dzieci wraz z opiekunem serdecznie dziękują za sfinansowanie oraz wszelką okazaną pomoc przy zorganizowaniu tegorocznego wypoczynku pracownikom Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Gminnego Ośrodka Kultury, Radzie Osiedla, Rodzicom, Pani Leokadii Łobodziec,  Pani Ani Psiuch, Pani Małgosi Szutko, Panom Stanisławowi Turowskiemu i Kazimierzowi Rumianek .  Firmie „Rumcajs".  Dzięki Waszej pomocy i wsparciu zrealizowaliśmy tegoroczny plan. Jesteśmy wdzięczni za pomoc i życzliwość. DZIĘKUJEMY!

Instruktor: Jolanta Lemm

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych 2015

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy „Iskierka"- Bonin 2015 rok

     Po raz kolejny w świetlicy osiedlowej „ISKIERKA" zostały zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat, mieszkających w Boninie. Zajęcia były sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Osiedla Bonin oraz wpłaty rodziców. Zajęcia odbywały się w dniach 03 – 21 sierpnia 2015 roku. Głównymi celami zajęć było poznawanie zasad bezpieczeństwa, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, pobudzanie aktywności fizycznej i intelektualnej, rozwijanie wrażliwości na piękno, rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów, wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, kształtowanie odporności emocjonalnej na lęk i stres, tworzenie klimatu sprzyjającego współpracy, utrwalanie poczuci wspólnoty i solidarności grupowej, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych - Bonin 2015 rok

Szczegóły

W okresie od 19 do 30 stycznia 2015 roku w świetlicy osiedlowej w Boninie odbyły się ferie zimowe dla dzieci w wieku 6-13 lat. Zajęcia były sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Osiedla, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie i wpłaty rodziców. Z tegorocznego zimowiska skorzystało 21 dzieci.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć wakacyjnych w świetlicy „Iskierka"- Bonin 2014 rok

 

     Po raz kolejny w świetlicy osiedlowej „ISKIERKA" zostały zorganizowane zajęcia wakacyjne dla dzieci w wieku 6-13 lat, mieszkających w Boninie. Zajęcia były sfinansowane przez Gminną Komisję ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Radę Osiedla Bonin oraz wpłaty rodziców. Zajęcia odbywały się w dniach 04 – 23 sierpnia 2014 roku. Głównymi celami zajęć było poznawanie zasad bezpieczeństwa, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, pobudzanie aktywności fizycznej i intelektualnej, rozwijanie wrażliwości na piękno, rozwijanie umiejętności nawiązywania kontaktów, wdrażanie do kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych, kształtowanie odporności emocjonalnej na lęk i stres, tworzenie klimatu sprzyjającego współpracy, utrwalanie poczuci wspólnoty i solidarności grupowej, poszerzenie wiedzy z różnych dziedzin życia.

Czytaj więcej...

Sprawozdanie z zajęć zimowych w świetlicy

Szczegóły

Sprawozdanie z zajęć zimowych w świetlicy „Iskierka" – Bonin 2014 rok

 

      W okresie od 17 lutego do 01 marca 2014 roku w świetlicy osiedlowej „ ISKIERKA" zorganizowane zostały zajęcia zimowe dla dzieci w wieku od 6 do 13 roku życia. Pobyt dzieci sfinansowany był przez Gminną Komisję do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Manowie, Radę Osiedla w Boninie, Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie oraz z wpłat rodziców. W zorganizowanym wypoczynku wzięło udział 20 dzieci. Zajęcia miały na celu urozmaicenie dzieciom wypoczynku jak również zapewnić im wspaniałą zabawę, co udało się zrealizować w stu procentach, a widać to było po radości na twarzach, oraz po zaangażowaniu we wszystkich zajęciach.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie