Galeria „Na Zakręcie”  

   

Kalendarium imprez  

luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Galeria „Na Zakręcie” - historia

Szczegóły

25 lutego 2011 roku, wystawą prac mieszkańców Cewlina, zainaugurowała działalność „Galeria na Zakręcie", działająca w ramach Gminnego Ośrodka Kultury.

Galeria pokazuje prace plastyczne mieszkańców swojej miejscowości, gminy Manowo i zaproszonych gości.

Dziesięcioro mieszkańców Cewlina wystawiło swoje prace w dziedzinach : malarstwo, rysunek, ceramika, rzeźba w drewnie, haft artystyczny. Wystawę uroczyście otworzyła, reprezentująca Wójta, Pani Irena Oleksy, Sektetarz Gminy Manowo. Wernisażowi towarzyszył koncert poezji śpiewanej w wykonaniu Wiktora Rakoczego.

Otwarcie GaleriiOtwarcie GaleriiOtwarcie GaleriiOtwarcie Galerii

W styczniu i lutym 2011 r. w cewlińskim Klubie odbywał się kurs rysunku studyjnego, prowadzony przez Katarzynę Żerdzicką Jasionek. Rysowano postać ludzką i martwą naturę.

Kurs rysunku studyjnegoKurs rysunku studyjnegoKurs rysunku studyjnego

Podsumowaniem kursu była wystawa, połączona z koncertem z cyklu „MUZYKA W CEWLINIE", w którym wzięła udział orkiestra big-bandowa ze Szkoły Muzycznej i cewliński chór Kanon. Koncerty te odbywają się pod patronatem wójta gminy Manowo, Romana Kłosowskiego. Koncert przygotowała i prowadziła Ewa Szereda.

Wystawa rysunkuWystawa rysunkuWystawa rysunkuWystawa rysunku

W kwietniu 2011 wystawę „Kwiaty w sztuce” zorganizowała Danuta Szatkiewicz. Do udziału w wystawie zaprosiła malarki kwiatów z Koszalina oraz malarki, hafciarki i bukieciarki z Cewlina.

Wystawa „Kwiaty w sztuce”Wystawa „Kwiaty w sztuce”Wystawa „Kwiaty w sztuce”Wystawa „Kwiaty w sztuce”

Podsumowaniem pracy dziecięcego kółka plastycznego, prowadzonego przez Beatę Walczak, była wystawa otwarta 3 czerwca 2011. Dzieci otrzymały drobne podarunki i wspólnie narysowały panoramę swojej miejscowości.

Wystawa dziecięcego kółka plastycznegoWystawa dziecięcego kółka plastycznegoWystawa dziecięcego kółka plastycznegoWystawa dziecięcego kółka plastycznego

We wrześniu, w ramach gminnych dożynek, odbyła się wystawa zatytułowana „Radość tworzenia”. Na wystawie zgromadzono prace artystów i rękodzielników z gminy Manowo. Ekspozycja zlokalizowana była w Rosnowie-Ranczo, gdzie odbywały się dożynkowe uroczystości.

Kuratorem wystawy była Katarzyna Żerdzicka Jasionek.

Wystawa „Radość tworzenia”Wystawa „Radość tworzenia”Wystawa „Radość tworzenia”Wystawa „Radość tworzenia”

Malarstwo i rysunek uczniów Liceum Plastycznego im. Władysława Hasiora z Koszalina zagościło w Galerii w listopadzie 2011 r. Prace młodych artystów powstały pod opieką ich nauczyciela Tadeusza Walczaka. Wystawie towarzyszył koncert z cyklu „Muzyka w Cewlinie", w którym udział wzięli instrumentaliści – uczniowie Szkoły Muzycznej im Grażyny Bacewicz w Koszalinie i chór Kanon, całość pod muzyczną opieką Ewy Szeredy.

Malarstwo i rysunek uczniów Liceum Plastycznego im. Władysława Hasiora z KoszalinaMalarstwo i rysunek uczniów Liceum Plastycznego im. Władysława Hasiora z KoszalinaMalarstwo i rysunek uczniów Liceum Plastycznego im. Władysława Hasiora z KoszalinaMalarstwo i rysunek uczniów Liceum Plastycznego im. Władysława Hasiora z Koszalina

W okresie świąt Bożego Narodzenia na ścianach Galerii zawisły prace dzieci z cewlińskiego kółka plastycznego.

Prace dzieci z cewlińskiego kółka plastycznego

Opracowała Katarzyna Żerdzicka Jasionek

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie