Kalendarium imprez  

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Informacja

Szczegóły

info bib

Bałwan w lodówce

Szczegóły

Bałwan w lodówce

Czytaj więcej...

Wznawiamy działalność!!!

Szczegóły

Od 1 grudnia br. otwieramy biblioteki2

Książka na telefon

Szczegóły

ksiażka na telefonstr

"Przepis na demokrację"

Szczegóły

przepis na demokrację

Czytaj więcej...

Wystawa "Karol Wojtyła. Narodziny"

Szczegóły


Jan Paweł II 1

Czytaj więcej...

"O istocie (przed)" i nie tylko...

Szczegóły

122167593 1131279223937177 284447273888768741 n

Czytaj więcej...

"Lucjan lew, jakiego nie było"

Szczegóły

Lucjan

Czytaj więcej...

"Kosmita"

Szczegóły

Kosmita

Czytaj więcej...

Mała Książka - Wielki Człowiek

Szczegóły

6f54ba2c477d51a97dc266b2da81f48f

Czytaj więcej...

Wznowienie działalności

Szczegóły

Zoo Animals Birthday Poster

Tydzień bibliotek 2020 r.

Szczegóły

Plan Tygodnia Bibliotek 2020 r

Zasady korzystania z zasobów bibliotek

Szczegóły

 

Zasady korzystania z zasobów bibliotek publicznych


w Gminie Manowo 
od 4 maja 2020 r.

1. Od 4 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie oraz Filia w Wyszewie zostaną otwarte dla czytelników. Od 6 maja br. zostanie otwarta Filia w Boninie, od 8 czerwca br. Filia w Rosnowie.
2. W bibliotekach czynna będzie tylko wypożyczalnia, bez wolnego dostępu do księgozbioru i czasopism. W bibliotekach może przebywać tylko jedna osoba, pozostałe muszą poczekać na zewnątrz budynku.
3. Rekomendacja dotycząca uruchomienia czytelni i zajęć z czytelnikami zostanie ogłoszona osobnym komunikatem po zmniejszeniu liczby zakażeń i konsultacji ze służbami sanitarnymi.
4. Zarówno użytkownicy, jak i bibliotekarze, powinni przebywać w bibliotece w maseczkach, z wyjątkiem osób, które nie mają obowiązku noszenia maseczki (ze względów zdrowotnych). W bibliotekach zostaną przygotowane stanowiska do dezynfekcji dłoni.
5. Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek i zachować warunki bezpieczeństwa.


Telefony kontaktowe, adresy email i godziny otwarcia poszczególnych bibliotek:

Biblioteka w Manowie - tel. 730 760 380; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00
Biblioteka w Boninie -tel. 531 671 300: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, środa i piątek-czynna w godz. 11.00-18.00
Biblioteka w Rosnowie - tel 531 632 100; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00
Biblioteka w Wyszewie -tel. 730 800 650; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00


6. Przyjęte od czytelników książki zostaną poddane kwarantannie na okres 3 dni. Po tym okresie zostaną ponownie przekazane do wypożyczalni.
7. Należy pamiętać, by zachować bezpieczną odległość podczas wizyty w bibliotekach i stosować się do ustalonych zasad.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie

 

Procedury dotyczące obsługi czytelników ustalone przez Sanepid

Szczegóły

 

Procedury dotyczące obsługi czytelników


w okresie zagrożenia epidemicznego ustalone przez Sanepid

1. W bibliotece może przebywać 1 czytelnik. Pozostali czytelnicy czekają na zewnątrz w bezpiecznej od siebie odległości.
2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki
i zdezynfekowania rąk. Dla bezpieczeństwa bibliotekarzy czytelnik nie powinien przekraczać wyznaczonej na podłodze linii.
3. Pracownicy obsługują czytelników z zachowaniem wszystkich środków ostrożności (w przyłbicach lub maseczkach i w rękawiczkach). Rękawiczki można zdjąć podczas przerwy w pracy. Zalecamy kilka razy w ciągu dnia czyścić powierzchnie, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowych, blaty, oparcia krzeseł. Zalecamy regularne wietrzenie pomieszczeń. Po zakończonym dniu pracy należy pamiętać o dezynfekcji powierzchni dotykowych, jak słuchawka telefonu, klawiatura i myszka, włączniki świateł czy biurka.
4. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu półek, do odwołania zbiory biblioteczne podaje tylko i wyłącznie bibliotekarz. Czytelnie i stanowiska komputerowe również nie będą udostępniane dla czytelników. Nie wypożyczamy czasopism.
5. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są 3-dniowej kwarantannie. Należy oznaczyć książki zwrócone danego dnia tak, aby po okresie kwarantanny łatwo było przenieść je do wypożyczenia.
6. Do wypożyczenia czytelnikowi rekomendujemy książki bez podawania do rąk, tak aby uniknąć blokowania książek w kwarantannie.
7. Kody Legimi – czytelnik, który przyszedł do biblioteki będzie traktowany priorytetowo i powinien na miejscu otrzymać kod (z pominięciem formularza). Bibliotekarka z filii dzwoni do wypożyczalni po kod dla czytelnika.
8. Zalecamy udostępnianie czytelnikom toalet tylko w wyjątkowych przypadkach.
9. Pracownik, który zauważy u siebie niepokojące objawy choroby nie powinien przychodzić do pracy, powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.

 

Kody Legimi na kwiecień

Szczegóły

android-chrome-384x384Drodzy czytelnicy, w związku z zamknięciem naszych gminnych bibliotek informujemy o możliwości czytania książek elektronicznych za pośrednictwem platformy Legimi. Kody na miesiąc kwiecień dostępne są pod nr telefonu 531 632 100 – ilość kodów ograniczona.
Jak to działa?
Legimi przekazuje bibliotece wybraną liczbę unikalnych kodów, które wydawane są czytelnikom na podstawie ważnych kart bibliotecznych.
Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi i za pomocą otrzymanego kodu aktywuje dostęp do katalogu e-booków. Aktywacji konta można dokonać na stronie www.legimi.pl/kbp.

Czytaj więcej...

Wiosenna pogoda

Szczegóły

Wiosenna pogoda075 marca br. w grupie 3-latków z Przedszkola w Rosnowie odbyły się zajęcia biblioteczne dotyczące wiosennej pogody. Zajęcia rozpoczęły się od zapoznania dzieci z opowiadaniem „Duże kałuże". Następnie zastanawialiśmy się po czym rozpoznać, że już przyszła do nas wiosna oraz o tym jakie zachodzą wtedy zmiany w przyrodzie. Przedszkolanki dowiedziały się także, że wiosenna pogoda może być bardzo kapryśna i warto mieć przy sobie parasol. Na zakończenie dzieci ułożyły puzzle z wiosennym parasolem.

Czytaj więcej...

Dzień Dinozaura

Szczegóły

Dzień Dinozaura 1427 marca br. w grupie 6-latków obchodziliśmy Dzień Dinozaura. Tego dnia przedszkolali uczestniczyły w zajęciach bibliotecznych dotyczących życia tych pradanych stworzeń. Spotkanie rozpoczęte zostało od zapoznania dzieci z treścią bajki o zabawnej czarownicy Winne, jej czarnym kocie i przygodach w kraine dinozaurów. Następnie ruszyliśmy w ilustrowaną podróż do tajemniczego świata prehistorycznych gadów, poznając zadziwiające fakty dotyczące ich wyglądu i życia.

Czytaj więcej...

Bezpiecznie w ferie

Szczegóły

Bezpieczne ferie 0623 stycznia br. w grupie 3-latków z przedszkola w Rosnowie odbyły się zajęcia biblioteczne dotyczące bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania o małym pingwinie Akinie, który wbrew zakazom mamy postanowił udać się na wielka górę i zjechać z niej na brzuszku. Niestety podczas zjeżdżania uległ wypadkowi i trafił do szpitala. Po wysłuchania opowiadania przedszkolaki chętnie wzięły udział w dyskusji na temat zachowania Akina. Rozmawialiśmy także o tym jak bezpiecznie bawić się zimą żeby uniknąć wypadków. Dzieci dowiedziały się także gdzie żyją pingwiny oraz czym się żywią. Na koniec wykonały pracę plastyczną.

Czytaj więcej...

Arktyka i jej mieszkańcy

Szczegóły

Arktyka 0716 stycznia br., po przerwie świątecznej, rozpoczęły się zajęcia biblioteczne w przedszkolu. Podczas nich 6-latki z przedszkola w Rosnowie wysłuchały opowiadania o małym kosmicie Knofelku, który przyleciał na Ziemię, aby zobaczyć gdzie mieszkają Ziemianie. Pierwsze miejsce jakie odwiedziły to Arktyka, która znajduje się w północnej części kuli ziemskiej. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się jaki panuje tam klimat, jakie żyją zwierzęta i ptaki oraz czy rosną jakieś rośliny. Na zakończenie każdy wykonał niedźwiedzia polarnego, który będzie częścią makiety jaką dzieci stworzą na innych zajęciach.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie