Kalendarium imprez  

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Informacja

Szczegóły

majówka przer

UWAGA!

Szczegóły

UWAGA!

Czyste powietrze źródłem zdrowia

Szczegóły

Czyste powietrze 0912 kwietnia br. przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych "Czyste powietrze źródłem zdrowia". Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania H. Okońskiej "Jak wiosna ratowała przyjaciół", po czym wspólnie omówiliśmy treść opowiadania, źródła zanieczyszczeń oraz zachwań, które przyczyniają się do tego, aby nasze powitrze było czyste.

Czytaj więcej...

Nasz czytelnik nagrodzony !!!

Szczegóły

Huber prz

W czasie ferii zimowych w naszej bibliotece zostały zorganizowane zajęcia czytelniczo - plastyczne dotyczace twórczości Adama Bahdaja. Podczas nich powstały ilustracje przedstawiające okładki książek pisarza, które zostaly zgłoszone do powiatowego konkursu plastycznego "Ilustrujemy książki Adama Bahdaja", zorganizowanego przez Koszalińska Bibliotekę Publiczną. Po ogłoszeniu wyników okazało się, iż jeden z naszych czytelników- Hubert Janiec został jego laureatem.

Gratulujemy serdecznie i życzymy kolejnych sukcesów.

Nowy numer telefonu

Szczegóły

Rosnowo tel.2

Na Olimpie

Szczegóły

Na Olimpie 20W czwartkowe przedpołudnie w naszej bibliotece zagościły 4-latki z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie. Tematem naszego spotkania była Grecja i Bogowie olimpijscy. Podczas spotkania dzieci zostały zapoznane z opowiadaniem Małgorzaty Strzałkowskiej „Na Olimpie". Dowiedziały się także gdzie leży Grecja, jaka jest jej stolica i flaga oraz jaki panuje tam klimat. Rozmawialiśmy również o Bogach olimpijskich, a także o pierwszych igrzyskach greckich zorganizowanych w Olimpii ku czci Boga Zeusa. Następnie przedszkolaki wzięły udział w greckiej olimpiadzie, podczas której dwie drużyny zmagały się w różnych dyscyplinach sportowych. Na zakończenie odbyło się uroczyste wręczenie medali.

Czytaj więcej...

Dzień Kobiet

Szczegóły

Dzień Kobiet 028 marca br. w Przedszkolu Samorządowym w Rosnowie odbyły się zajęcia biblioteczne z grupa 6-latków. Z uwagi na to, że 8 marca to Dzień Kobiet, więc i nasze zajęcia dotyczyły tego święta. W pierwszej części spotkana dzieci zostały zapoznane w wierszem L.J. Kerna „Dzień Kobiet", z którego dowiedziały się kiedy obchodzimy to święto, ile jest kobiet na świecie i jak je rozpoznać. Po rozmowie z dziećmi odgadywaliśmy zagadki dotyczące zawodów w jakich pracują kobiety, szukaliśmy także ilustracji do zagadek oraz odpowiednich podpisów. Na zakończenie każde dziecko wykonało samodzielnie postać pielęgniarki.

Czytaj więcej...

Klub Młodych Miłośników Książki

Szczegóły

Królowa prszczół 04W ramach utworzonego Klubu Młodych Miłośników Książki w lutym br. odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których klubowicze zaostali zapoznani z baśnią braci Grimm - "Królowa pszczół". Celem zajęć było przedewszystkim zainteresowanie literaturą dziecięcą. Podczas spotkania kształtowano także postawy tolerancji i akceptacji oraz współpracy w zespole.

Czytaj więcej...

Wystawa plansz komikskowych "Tomek i tajemnica zaginionego pomnika"

Szczegóły

Wystawa 01Wystawa plansz komiksowych pt.: „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika", powstała w ramach projektu promującego twórczość Alfreda Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin. Komiks napisany został podczas warsztatów w bibliotece  m.in. przez dzieci z Rosnowa. Scenariusz powstał pod opieką Małgorzaty Karoliny Piekarskiej, autorki książek dla młodzieży.
Wystawa mieści się przy bibliotece w Rosnowie i jest eksponowana w godzinach jej pracy.
„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"

Czytaj więcej...

Ilustrujemy książki Adama Bahdaja

Szczegóły

Konkurs 1423 stycznia br. dziecięcy czytelnicy naszej biblioteki przystąpili do powiatowego konkursu plastycznego „Ilustrujemy książki Adama Bahdaja". Organizatorem konkursu jest Koszalińska Biblioteka Publiczna, a jego celem przybliżenie twórczości Adama Bahdaja, jednego z najpoczytniejszych polskich pisarzy książek dla dzieci i młodzieży w 100. rocznicę urodzin autora, zachęcanie do czytania i rozwijanie wyobraźni przez udział w konkursie oraz popularyzacja działań plastycznych i poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych umożliwiających dzieciom zaprezentowania swojego talentu.

Czytaj więcej...

Drzewo darów

Szczegóły

Drzewo darów 27„Była sobie raz jabłoń, która kochała małego chłopca", tak zaczyna się niezwykła książka o braniu i dawaniu, o bezwarunkowej miłości, roszczeniowej postawie i pokorze, która pojawia się z wiekiem. Podczas czwartkowych zajęć bibliotecznych opartych na książce Shela Silversteina „Drzewo darów" najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki zostali zapoznani z historią drzewa i chłopca, z historią, która jest wzruszającą interpretacją daru miłości i tego w jaki sposób druga osoba jest w stanie ten dar odwzajemnić. Po zapoznaniu się z lekturą i omówieniu tematu, zadaniem dzieci było stworzenie własnej historii chłopca i drzewa, która została na koniec zaprezentowana w teatrzyku kamishibai.

Czytaj więcej...

W świecie baśni i marzeń

Szczegóły

W świecie baśni i marzeń 23We wtorek 16 stycznia br. dzieci ze świetlicy Rozgłośnia w Rosnowie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Inspiracją do nich były książki Williama Joyce na podstawie, których powstał film dla dzieci „Strażnicy marzeń". Podczas zajęć dzieci z zaciekawieniem wysłuchały fragmentów książki, które omówiliśmy z punktu widzenia dziecka. Podczas drugiej części spotkania, ułożyły puzzle z postaci książkowych i pomalowały je. Celem zajęć było przedstawienie istoty marzeń, ich źródeł, cech oraz powiązań z innymi pojęciami, takimi jak: fantazja, wyobraźnia i sny.

Czytaj więcej...

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

Szczegóły

KARTA MARTA

Pani Zamieć

Szczegóły

Pani zamieć 0914 grudnia br. odbyło sie ostatnie spotkanie tego roku z przedszkolakami z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie. Podczas zajęć dzieci wysłuchały niemieckiej bajki braci Grimm "Pani Zamieć". W kolejnej części zajęć udaliśmy się w podróż do Niemiec, podczas której maluchy zostały zapoznane ze zwyczajami i kulturą tego kraju. Wykonały także flagę Nimiec i "zasadziły" ziemniaki na słynną niemiecką sałatkę ziemniaczaną - Kartoffelsalat.

Czytaj więcej...

Tomek i tajemnica zaginionego pomnika

Szczegóły

Tomek i tajemnica zaginionego pomnika 036 grudnia br. czytelnicy dziecięcy z biblioteki w Rosnowie zostali zaproszeni na uroczysty finał projektu „Tomek i tajemnica zaginionego pomnika". W ramach 6-cio miesięcznego projektu odbył się cykl imprez promujących twórczość Alfreda Szklarskiego w 105. rocznicę jego urodzin. Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia wystawy w Galerii Regin KBP, poświęconej komiksowi stworzonemu przez dzieci z Koszalina i powiatu koszalińskiego, wśród których znajdowała się grupa z Rosnowa. Po wizycie w galerii udaliśmy się na spotkanie z Arkadym Pawłem Fiedlerem, który opowiedział nam o swojej 3,5 miesięcznej podróży „Maluchem" z Egiptu do RPA. Na zakończenie każdy uczestnik projektu otrzymał egzemplarz komiksu oraz pamiątkowy kubek.

Czytaj więcej...

Zimowe sypialnie zwierząt

Szczegóły

Zimowe sypialnie zwierząt 201 grudnia br. do naszej  biblioteki zawitały przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania o krasnalu i wróbelku, którzy przemierzali las i dowiadywali się jak zwierzęta przygotowują się do zimy. Po uważnym wysłuchaniu opowiadania dzieci poprawnie odpowiadały na zadane pytania, rozwiązywały zagadki, a odgadnięte zwierzęta przyporządkowywały do odpowiedniej grupy. Ostatnim zadaniem przedszkolaków było przejście przez labirynt i pomoc wiewiórce Rudej Kitce w gromadzeniu zapasów na zimę.

Czytaj więcej...

"Nieznajomość prawa szkodzi" - spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem

Szczegóły

Spotkanie autorskie 1920 listopada br. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Jakubem Skworzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży. Podczas spotkania nawiązującego do książki „Nieznajomość prawa szkodzi", uczniowie klas III i IV z miejscowej Szkoły Podstawowej zostali zapoznani z podstawowymi pojęciami prawnymi, dowiedzieli się także na czym polega praca prawnika oraz tego, że zbyt korzystne okazje w Internecie mogą być próbą oszustwa. Podczas warsztatów uczestnicy poznali Oskara i jego historię. Razem z prowadzącym odkryli czy nieznajomość prawa ma dla nas konsekwencje oraz co z tego wynika, czy prawnik to osoba zaufana i czy jest w stanie nam pomóc.

Czytaj więcej...

"Dzień i noc"

Szczegóły

Dzień i noc 0227 października br. nasza bibliotekę odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Rosnowie. Podczas zajęć grupa 4-latków wysłuchała opowiadania „Dzień i noc", poznając ich naturalną przemienność. Po wysłuchaniu opowiadania dzieci bez problemu potrafiły odpowiedzieć na zadane pytania, doskonale także poradziły sobie podczas zabawy muzyczno-ruchowej, od której trudno było ich oderwać.

Czytaj więcej...

Mały Europejczyk

Szczegóły

Unia Europejska 13Dnia 12 października br. w ramach promocji czytelnictwa wśród najmłodszych, odbyły się zajęcia biblioteczne dla grup 5 – latków. Tematem zajęć była Europa i Unia Europejska. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się z legendy jak powstał Europa i skąd wzięła się jej nazwa. Następnie na podstawie książki „Unia Europejska" została im przybliżona historia powstania Unii Europejskiej, przedszkolaki poznały także jej flagę, hymn i walutę. Kolejnym etapem zajęć było zapoznanie z flagami państw członkowskich oraz umiejscowienie ich przy odpowiednim państwie. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały „Order Małego Europejczyka". Miłym zakończeniem zajęć było wręczenie dla bibliotekarza własnoręcznie wykonanej książki obrazkowej oraz przepięknej różyczki.

Czytaj więcej...

Wybraliśmy Gminnych Mistrzów Pięknego Czytania

Szczegóły

Mistrz Pięknego Czytania 3627 września br. odbył się XVI Gminny Konkurs „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania" – „Czytamy Chmielewską". W konkursie wzięły udział dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Manowie oraz Szkoły Podstawowej w Rosnowie. Każdy uczestnik reprezentował po dwa fragmenty tekstu – jeden wybrany przez siebie, drugi zaś wylosowany na miejscu. Prezentacje uczestników oceniała komisja w składzie: Barbara Pelc, Ewa Magnowska oraz Karina Maciejewska.

 

 

Finalistami XVI edycji konkursu zostali:
Kategoria „szkoła podstawowa"
I miejsce – Izabela Nierzwicka ze SP w Rosnowie
II miejsce – Aleks Miłaszewski ze SP w Rosnowie
Kategoria „gimnazjum"
I miejsce – Zuzanna Siergiej ze SP w Manowie
II miejsce - Zuzanna Mielnik ze SP w Manowie

Zwycięzcy tegorocznego konkursu będą reprezentować naszą gminę na XVI Powiatowym Konkursie „Wybieramy Mistrza Pięknego Czytania" – „Czytamy Chmielewską" w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej.
Laureaci oraz pozostali uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkim uczestników konkursu serdecznie gratulujemy, a laureatom życzymy powodzenia na konkursie powiatowym.

Czytaj więcej...

Godziny otwarcia

Szczegóły

Prezentacja1

Bajeczne ogrody raf koralowych

Szczegóły

Rafa koralowa 2719 lipca br. naszą bibliotekę „odwiedziła" mała reporterka Nela. Wraz z nią wybraliśmy się na rafy koralowe Morza Czerwonego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się co to jest rafa koralowa, jakie stworzenia morskie ja zamieszkują oraz dlaczego Morze Czerwone jest czerwone. Po części teoretycznej przyszedł czas na zajęcia praktyczne podczas, których "świetliczaki" wykonały łódź podwodną i wspólnie zanurkowały w głębiny Morza Czerwonego czyste, ciepłe wody aby zobaczyć raf koralowych bajeczne ogrody.

 

Czytaj więcej...

Magiczne drzewo

Szczegóły

Magiczne drzewo 3112 lipca br. podczas zorganizowanych zajęć wakacyjnych, dzieci ze świetlicy "Rozgłośnia" w Rosnowie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych. Inspiracją do nich były książki Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo". Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane z przygodami trojga rodzeństwa, ich rodziców i złośliwej ciotki Maryli. Po zapoznaniu się z lekturą przyszedł czas na drugą część zajęć podczas, których dzieci wykonały swoje magiczne drzewo i umieściły na nim swoje marzenia.

Czytaj więcej...

Warsztaty literackie

Szczegóły

Tomek w krainie sztuki 156 lipca br. w bibliotece odbyły sie warsztaty literackie z dziennikarką prasową i telewizyjną, autorką książek dla młodzieży Karoliną Małgorzatą Piekarską podczas, których uczestnicy zorganizowanych zajęć wakacyjnych w Rosnowie pisali wspólnie fabułę do komiksu "Tomek i tajemnica zaginionego pomnika" (komiks współtworzą dzieci z Mielna, Będzina, Biesiekierza,Świeszyna, Dargini, Polanowa oraz Sianowa). Wspólna praca zostanie wydana i zaprezentowana na grudniowych warsztatach podsumowujących cykl spotkań dotyczących twórczości Alfreda Szklarskiego. Warsztaty poprowadzi Paweł Arkady Fiedler.

Czytaj więcej...

Świat oczami młodych - Czas na zdrowie

Szczegóły

 

Zuzanna Salamon

Julia Mikulska 2

Julia Mielnik z

 

 

 

Konkurs na projekt znaczka pocztowego na terenie naszej gminy został rozstrzygnięty. Do konkursu ogólnokrajowego przeszły prace: Zuzanny Salamon z Rosnowa (praca po lewej stronie w góry), Julii Mikulskiej z Manowa (praca po prawej stronie u góry) oraz  Julii Mielnik z Wyszewa (praca po lewej stronie na dole). Te trzy prace wezmą także udział w głosowaniu internałtów, więc prosimy o głosy na prace dziewczyn. Oto jak można oddać swój głos:

Krok 1: REJESTRACJA INTERNAUTY na stronie konkursu: http://www.oczamimlodych.pl/rejestracja
Formularz rejestracyjny znajduje się w górnym prawym rogu strony.
Należy podać jedynie login, hasło oraz adres e-mail, na który zostanie przesłany link aktywujący konto nowego użytkownika.
UWAGA! Jeśli mail nie dotrze proszę sprawdzić SPAM.

Krok 2: POTWIERDZENIE REJESTRACJI.
Należy się zalogować do konta e-mail podanego podczas rejestracji. W celu potwierdzenia rejestracji należy kliknąć w link aktywacyjny, który został przysłany mailem od Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
UWAGA! Jeśli wiadomość nie dotrze proszę sprawdzić SPAM.

Krok 3: LOGOWANIE INTERNAUTY
Link do logowania znajduje się w górnym prawym rogu strony.
Logowanie na stronie konkursu za pomocą loginu i hasła wybranego podczas rejestracji.

Krok 4: WYBÓR 4 PRAC spośród prac opublikowanych w zakładce PROJEKTY.
UWAGA! TRZEBA ZAGŁOSOWAĆ NA 4 PRACE, INACZEJ GŁOS BĘDZIE NIEWAŻNY.

Prosimy o uważne głosowanie, ponieważ nie można cofnąć raz oddanego głosu.

 

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie