listopad 2018

Magiczna mapa Polski, pomysły na wakacje

Magiczna mapa Polski, pomysły na wakacje

9 lipca odbyły się zajęcia biblioteczne z dziećmi ze świetlicy w Manowie. Tematem spotkania były wakacje i podróżowanie.

Na początku uczestnicy zajęć rozwiązali test o lecie. Gdzie poczujemy się najlepiej? Co będzie dla nas ważne podczas tegorocznych wakacji? Tego właśnie dowiedzieliśmy się rozwiązując ten ciekawy test.

Następnie postanowiliśmy odkryć miejsca w Polsce, które są przepełnione... magią. Na mapie naszego kraju umieściliśmy miejscowości, w których znajdują się: duchy, magiczny kanał energii, lustro Mistrza Twardowskiego, magiczna moc dębów, kamienie zapewniające dobrobyt, kręgi stworzone przez UFO, krąg czarownic, festiwal wikingów oraz zamek sprzyjający zakochanym. Pod mapą stworzyliśmy legendę opisującą te miejsca.

Później rozmyślaliśmy o tym, co jeszcze będziemy chcieli zrobić podczas tego lata – tak powstały „Plany na wakacje". Były bardzo interesujące i różnorodne: wybiorę się na plażę, będę dużo, dużo pływać, pobawię się w zaklepywanego, nauczę się pływać, zrobię sobie wycieczkę rowerową, popracuję w ogrodzie, pójdę na lody, będę zbierać owoce, pójdę na spacer do parku, zbiorę plony z działki, spędzę czas z rodziną, nazbieram jagód, odwiedzę dalszą rodzinę, pojeżdżę na rolkach, pobawię się w chowanego.

Na koniec zajęć uczestnicy spotkania zgadywali wakacyjne hasła i przysłowia:
Co lato uzbiera, to zima pożera.
Lipcowe upały, wrzesień doskonały.
Kto latem pracuje, zimą głodu nie czuje.
Ostatnie z nich brzmiało „Życzymy udanych wakacji :)".

Magiczna mapa Polski, pomysły na wakacje Magiczna mapa Polski, pomysły na wakacje Magiczna mapa Polski, pomysły na wakacje Magiczna mapa Polski, pomysły na wakacje