Kalendarium imprez  

listopad 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Piękne i bestie

Szczegóły

Piękne i bestie

4 lipca w świetlicy w Wyszeborzu odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne pt. „Piękne i Bestie". Rozmawialiśmy o owadach – są one przecież tak różnorodne, ciekawe, wspaniałe, a zarazem przerażające. Wzbudzają wiele sprzecznych uczuć w swoich obserwatorach.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, iż te maleńkie stworzonka stosują bardzo wymyślne sztuki obrony. Największą ciekawość wzbudził strzel afrykański – chrabąszcz, który potrafi spryskać swojego przeciwnika gryzącym wrzątkiem wystrzeliwanym pod ciśnieniem z tylnej części odwłoka. Zabawny wydał się wszystkim odorek zieleniak, który wygląda bardzo ładnie, dostojnie i elegancko, jednak w momencie przyjęcia przez niego postawy obronnej, wydziela bardzo nieładnie pachnący płyn. Teraz już wiadomo dlaczego tak został nazwany. Gąsienica potwora buczynówki budzi lęk swoim wyglądem. W swojej obronie np. przed atakiem ptaków, wygina tylną część ciała i unosi w górę przednie odnóża – wygląda to dość osobliwie, groźnie i z pewnością odstraszająco.

Zaznajomiliśmy się także z kilkoma gatunkami najciekawszych gąsienic i z najpiękniejszymi motylami świata. Świat owadów jest naprawdę przebogaty, kolorowy, zachwycający i zróżnicowany.

Podczas spotkania stworzyliśmy także plakat z wymyślonymi przez nas owadami i wspólnie zatytułowaliśmy go „W świecie fantastycznych owadów". Powstały nowe gatunki owadów: mutant skrzydlaty, gonzo: motylo-oso-pierdziawek, biedroneczka kropeczka, tęczowy motyl, motylo–nogi, biedroneczka pupeczka, chrząszcz ognisty oraz widłogonka siwica pienica.  

Piękne i bestie Piękne i bestie Piękne i bestie Piękne i bestie
Piękne i bestie Piękne i bestie Piękne i bestie Piękne i bestie
Piękne i bestie Piękne i bestie Piękne i bestie Piękne i bestie
Piękne i bestie Piękne i bestie Piękne i bestie  

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie