sierpień 2018

Mysz, która chciała być lwem

Mysz, która chciała być lwem29 maja do biblioteki zawitały „Motylki". Manowskie przedszkolaki wysłuchały niezwykłej bajki pt. „Mysz, która chciała być lwem" autorstwa Rachel Bright. To, co urzekło nas wszystkich, to ilustracje Jim'a Field'a, które wraz z tekstem umożliwiają czytanie w sposób „wrażeniowy". Każda kolejna strona była bardzo ciekawa i inna od poprzedniej, zaskakiwała czytelników. Myszka była pomijana przez inne, większe zwierzęta. Podziwiała lwa, którym zachwycali się wszyscy. Chciała, tak jak on, potrafić ryczeć i być zauważoną. Wykazała się ogromną odwagą, żeby zbliżyć się do potężnego i dzielnego lwa. Jak zakończyło się owo spotkanie? Czy lew pożarł małą myszkę? Czy odwaga zawsze popłaca? Czy warto walczyć o samego siebie?

Na te i inne pytania mogliśmy zdobyć odpowiedzi podczas naszej lektury. Dzieci były zachwycone bajką. Po czytaniu wykonaliśmy kilka zabaw ruchowych, podczas których maluchy zostały myszkami i lwami oraz naśladowały ich odgłosy.
Później „Motylki" pokolorowały plakat nawiązujący do wcześniej wysłuchanej książki i pożyczyły sobie do domu książeczki.

Mysz, która chciała być lwem Mysz, która chciała być lwem Mysz, która chciała być lwem Mysz, która chciała być lwem