sierpień 2018

Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej - spotkanie z Janem Wyrwasem

Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej - spotkanie z Janem Wyrwasem10 maja o godzinie 18.00 odbyło się spotkanie z Janem Wyrwasem. Nosiło ono tytuł "Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej".

Pan Jan jest filozofem, a jego biografia pod względem zawodowych jest niezwykle bogata i urozmaicona. Spędził on kilka miesięcy w Palestynie, gdzie pracował jako przewodnik w muzeum. Opowiadając nam o Ziemi Świętej, kolebce trzech największych religii, dzielił się z nami niezwykłymi informacjami i ciekawostkami związanymi z tym miejscem, jego historią, tradycją i ludźmi, którzy tam mieszkają i je odwiedzają. Większość z nas nie miała pojęcia o tak ogromnym bogactwie kulturalnym tego miejsca.

Uczestnicy spotkania bardzo chętnie zadawali pytania dotyczące danego slajdu w prezentacji, która była okraszona wieloma zdjęciami z podróży naszego gościa. Rozmawialiśmy o religiach, historii, Żydach, Polakach, Niemcach, czasach odległych, ale także i o dzisiejszych. Spotkanie było niezwykle interesujące, inspirujące i zachęcające do odkrywania Ziemi Świętej na własną rękę. Każda z przybyłych osób z ogromną chęcią zwiedziłaby te miejsce, a będąc tam osobiście, mogłaby niemalże namacalnie odczuć i odkryć jego niezwykłość...

Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej - spotkanie z Janem Wyrwasem Medytacyjna podróż do Ziemi Świętej - spotkanie z Janem Wyrwasem