Kalendarium imprez  

czerwiec 2019
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

DKK dla dorosłych - "Dziewczyna w walizce"

Szczegóły

DKK dla dorosłych - "Dziewczyna w walizce"9 maja odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych. Rozmawialiśmy o książce pt. "Dziewczyna w walizce" autorstwa Raphaela Montesa.
Publikacja jest... niebywała. Czy kiedykolwiek interesowało was jak zachowuje się, o czym myśli i co czuje psychopata/morderca? Dzięki lekturze "Dziewczyny w walizce" macie okazję się tego dowiedzieć. Od początku, od pierwszych chwil spędzonych na czytaniu wiemy, że z bohaterem jest coś... nie tak. Już na dzień dobry jego fascynacja nowo poznaną kobietą staje się istną obsesją. Czytamy i jesteśmy coraz bardziej przerażeni.

Czytelnicy są ciągle zaskakiwani. Akcja toczy się z prędkością światła, a zdarzenia zmieniają się w sposób nieprzewidywalny.
W książce bywały momenty tak dosadne, mocne i przesadzone, iż wydawały się wprost nieprawdopodobne - jednak zupełnie nie zraża to czytelnika do lektury. Wręcz przeciwnie, odbiorca musi się dowiedzieć, czy istnieje coś, co jest go jeszcze w stanie zakoczyć.
Zakończenie poraża...
Matka pisarza poprosiła go, aby napisał dla niej powieść o miłości. Syn napisał więc "Dziewczynę w walizce", ale chyba nie taką historię jego matka miała na myśli. :)
Właśnie o tych i innych ciekawostkach rozmawialiśmy sobie podczas spotkania. Każda przybyła osoba chętnie dzieliła się z nami swoimi spostrzeżeniami. Poraziło nas uzmysłowienie sobie tego, jak ciężko jest tak naprawdę rozpoznać osobę, która może być niebezpieczna dla otoczenia. Dyskutowaliśmy także nad tym, co oznacza wyrażenie "normalny człowiek" i czy taka osoba w ogóle istnieje. Przecież każdy z nas jest inny, na swój sposób wyjątkowy i nigdy nie wyda się normalny dla innych osób.
Dziękuję wszystkim za przybycie i czynny udział w spotkaniu. Bardzo dziękuję Pani Wandzie Wegrzyńskiej za zapewnienie poczęstunku dla naszych klubowiczów. Kolejne spotkanie odbędzie się po przerwie wakacyjnej, 28 września o 13:30. Będziemy wtedy omawiać książkę Karoliny Wilczyńskiej pt. "Performens". Serdecznie zapraszamy.

DKK dla dorosłych - "Dziewczyna w walizce" DKK dla dorosłych - "Dziewczyna w walizce" DKK dla dorosłych - "Dziewczyna w walizce"  

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie