czerwiec 2018

Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata

Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata21 marca odbyło się spotkanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Manowie z Cecylią Judek. Pani Judek jest Sekretarzem Naukowym Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i często wygłasza prelekcje dla dorosłych i dzieci.

Wykład nosił tytuł „Irena Sendlerowa – Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata". Pani Cecylia podczas ponadgodzinnego spotkania próbowała przybliżyć zgromadzonej młodzieży postać Ireny Sendlerowej. W trakcie swojego 98-letniego życia Sendlerowa osiągnęła naprawdę wiele, stała się niebywałym autorytetem dla wszystkich i istną legendą jeszcze za życia.

Dowiedzieliśmy się wielu ważnych i ciekawych informacji. Warto po tym spotkaniu zapamiętać m.in. takie słowa :

"Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat"

cytat z Pisma Świętego: "Czyńcie innym to, co tobie czyniono".

Po zakończeniu wykładu Pani Judek wpisała się do naszej bibliotecznej kroniki:
„Z ogromną radością spotkałam się z młodzieżą gimnazjalną, by rozmawiać o Irenie Sendlerowej, patronce 2018 roku, Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata. Była to okazja, by zastanowić się, co jest najważniejsze w życiu, by przypomnieć dewizę Sendlerowej: każdemu, kto tonie, należy podać rękę".

Dziękujemy uczniom i nauczycielom Szkoły Podstawowej w Manowie za przybycie.