Kalendarium imprez  

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Nasze ciało

Szczegóły

Nasze ciało22 lutego przyszły do nas przedszkolaki z Manowa. Tematem zajęć było ludzkie ciało.
Dzieci wysłuchały ciekawego wiersza o częściach ciała i pokazywały je w trakcie czytania. Dowiedziały się kilku informacji o nosie, który, o dziwo ;) , nie służy tylko do ozdobienia twarzy - ma przecież o wiele ważniejsze funkcje do spełnienia. Co się dzieje, kiedy jesteśmy chorzy i nasz nos nie działa prawidłowo? Na to i kilka innych pytań razem z przedszkolakami mogliśmy sobie wspólnie odpowiedzieć.

Bajka o wróżkach zapachowych zadziwiła dzieci... Poza wróżkami porządniczkami i wróżkami zębuszkami, istnieją także tyciusieńkie wróżki zapachowe, które mieszkają w naszych noskach. Nie lubią one, kiedy jesteśmy chorzy. Najbardziej jednak obawiają się paluszków dzieci, które bez uprzedzenia dłubią w nosie i je tym straszą. :) Istny horror!

Następnie nasi mali uczestnicy zajęć musieli odgadnąć części ciała. Wierszowane zagadki były dość zabawne, a zgadujący spisali się wyśmienicie.
Później maluchy ponaklejały na szablony głów brakujące usta, oczy, nosy, brwi i uszy. Kompletne prace zostały pokolorowane i dodane do plakatu, któremu nadaliśmy tytuł „NASZE CIAŁO".
Pani bibliotekarka także dowiedziała się czegoś podczas spotkania – kolor ciała, to nie kremowy, czy cielisty, ale „ciałowy". ;) Szałowy "ciałowy". :)

Nasze ciało Nasze ciało Nasze ciało Nasze ciało
Nasze ciało Nasze ciało Nasze ciało Nasze ciało
Nasze ciało Nasze ciało Nasze ciało Nasze ciało
Nasze ciało    

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie