czerwiec 2018

Po prostu koci świat ;) Miau!

Po prostu koci świat ;)17 lutego będziemy obchodzić Dzień Kota. 15 lutego manowskie przedszkolaki ponownie odwiedziły naszą bibliotekę. Tematem zajęć były właśnie koty. Przez chwilkę porozmawialiśmy sobie o tych zwierzętach, zapoznaliśmy się z kotem Filemonem i Bonifacym. Dzieci wysłuchały bajki pt.: "Szukaj Tofika" autorstwa Wiesława Drabika, która należy do serii "Bajki-Szukajki", z którą maluchy ostatnio miały okazję się zapoznać podczas czytania "Weronika ma chomika". Przedszkolaki szukały niegrzecznego kotka Tofika, który zawsze chodził swoimi drogami i właścicielka miała ciągle kłopoty z jego odnalezieniem.

Po wyszukaniu wszystkich kryjówek naszego małego bohatera, uczestnicy zajęć sami zamienili się w kotki: chodzili jak one, miauczeli, myli się, prężyli plecki/grzbiety, bawili się motkiem wełny turlając ją do siebie i dookoła siebie. Każde z dzieci namalowało pastelami własne zwierzątko i nadało mu imię - tak powstał Lucek, Biały i Mruczek. Pani Ula poprosiła dzieci aby znalazły w bibliotece jeszcze jednego kotka. Naszą uśmiechniętą, kocią figurkę wspólnie nazwaliśmy "Twardziel". :) Miau!

Po prostu koci świat ;) Po prostu koci świat ;) Po prostu koci świat ;) Po prostu koci świat ;)
Po prostu koci świat ;)