Kalendarium imprez  

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Lidia Nowosad i Krzysztof Szymanowski

Szczegóły

Barwy miłości9 lutego w naszej bibliotece odbył się wieczór z poezją Pani Lidii Nowosad. Z poetką przyjechał muzyk, Pan Krzysztof Szymanowski, który grał na akordeonie w przerwach pomiędzy czytaniem wierszy.

Spotkanie nosiło tytuł „Barwy miłości". Każdy z nas postrzega miłość w inny sposób i jest wielu adresatów naszej miłości. Pani Lidia poprzez swoją poezję próbowała właśnie ukazać miłość w różnych odcieniach. Autorka zapewniła nam podróż w głąb nas samych, mogliśmy się zamyślić, rozmarzyć i wzruszyć. Spośród czytanych utworów usłyszeliśmy także i takie, które tyczyły się miłości okazywanej w sposób fizyczny, miłości kochanków zatraconych swoją bliskością.

Pan Szymanowski zabrał nas na romantyczną „wycieczkę" – muzycznie „odwiedziliśmy" Francję, Argentynę i Rosję.

Poetka zaprosiła mężczyznę z widowni, który poprzez czytane utwory prowadził z nią dialog. Pani Lidia przedstawiała nam swoje wiersze ukazujące kobiece spojrzenie na miłość, natomiast gość przybliżył nam męski punkt widzenia - czytał utwory m.in. Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Bolesława Leśmiana.

Serdecznie dziękujemy Pani Nowosad i Panu Szymanowskiemu za przyjęcie zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Manowie. To był wspaniały, magiczny wieczór. Uczestnicy spotkania wyszli od nas z głowami pełnymi słów o miłości i romantycznych melodii. Bardzo dobrze się składa – niedługo Walentynki, Dzień Zakochanych. :)

Sponsorem poczęstunku była Rada Sołecka.
Dziękuję Pani Wandzie Węgrzyńskiej i Pani Annie Mikulskiej za pomoc przy organizacji spotkania. 

Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości
Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości
Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości
Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości
Barwy miłości    

 

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie