kwiecień 2018

Lidia Nowosad i Krzysztof Szymanowski

Barwy miłości9 lutego w naszej bibliotece odbył się wieczór z poezją Pani Lidii Nowosad. Z poetką przyjechał muzyk, Pan Krzysztof Szymanowski, który grał na akordeonie w przerwach pomiędzy czytaniem wierszy.

Spotkanie nosiło tytuł „Barwy miłości". Każdy z nas postrzega miłość w inny sposób i jest wielu adresatów naszej miłości. Pani Lidia poprzez swoją poezję próbowała właśnie ukazać miłość w różnych odcieniach. Autorka zapewniła nam podróż w głąb nas samych, mogliśmy się zamyślić, rozmarzyć i wzruszyć. Spośród czytanych utworów usłyszeliśmy także i takie, które tyczyły się miłości okazywanej w sposób fizyczny, miłości kochanków zatraconych swoją bliskością.

Pan Szymanowski zabrał nas na romantyczną „wycieczkę" – muzycznie „odwiedziliśmy" Francję, Argentynę i Rosję.

Poetka zaprosiła mężczyznę z widowni, który poprzez czytane utwory prowadził z nią dialog. Pani Lidia przedstawiała nam swoje wiersze ukazujące kobiece spojrzenie na miłość, natomiast gość przybliżył nam męski punkt widzenia - czytał utwory m.in. Kazimierza Przerwy-Tetmajera i Bolesława Leśmiana.

Serdecznie dziękujemy Pani Nowosad i Panu Szymanowskiemu za przyjęcie zaproszenia do Biblioteki Publicznej w Manowie. To był wspaniały, magiczny wieczór. Uczestnicy spotkania wyszli od nas z głowami pełnymi słów o miłości i romantycznych melodii. Bardzo dobrze się składa – niedługo Walentynki, Dzień Zakochanych. :)

Sponsorem poczęstunku była Rada Sołecka.
Dziękuję Pani Wandzie Węgrzyńskiej i Pani Annie Mikulskiej za pomoc przy organizacji spotkania.

Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości Barwy miłości
Barwy miłości