Kalendarium imprez  

marzec 2019
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Spotkanie „Ksiażkoholików” – „Każdego dnia…” David Levithan

Szczegóły

Młodzieżowe DKK - "Każdego dnia..."2 lutego 2018r. miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla nastolatków. Tematem zajęć była książka młodzieżowa pt.: „Każdego dnia" autorstwa David'a Levithan'a. Dziękuję przybyłej na spotkanie za przepyszny poczęstunek – samodzielnie wypieczone ciasteczka. ;)
Wspólne z uczestniczką poruszałyśmy wiele wątków tej powieści z gatunku fantastyki.

Odpowiadałyśmy sobie m.in. na poniższe pytania:
-Czemu główny bohater nie ma imienia i czy jest mu ono potrzebne?
-Czy tytuł odzwierciedla treść książki?
-Co myślimy o polskich i zagranicznych okładkach „Każdego dnia..."?
-Co nam się w książce podobało, a czym nie byłyśmy zachwycone?
-Jak wyobrażamy sobie ekranizację tej lektury?
-Co byśmy zrobiły na miejscu głównego bohatera?
-Czy książka uczy nas szeroko pojmowanej i rozumianej tolerancji?
-Czy warto dla miłości aż tak się poświęcać?

Książkę czyta się szybko, napisana jest lekkim i przystępnym językiem. Akcja jest porywająca, odświeżająca, budząca naszą ciekawość. Ta publikacja jest po prostu inna od wszystkich i nie przypominamy sobie, abyśmy czytały cokolwiek, co przypominałoby ją treścią. Jest ona bardzo popularna i lubiana wśród młodzieży. Historia przedstawiona przez autora jest troszkę niedopracowana – naszym zdaniem zabrakło w niej większej ilości informacji dotyczących tego, jak powstał byt głównego bohatera, jaka była geneza zaistnienia A. „Każdego dnia..." doczekała się swojej kontynuacji, której tytuł brzmi „Pewnego dnia". Naszym zdaniem, niestety, nie dorównuje ona swojej poprzedniczce - wszystkie wątki zostały w niej „do bólu" powielone. W niedługim czasie na ekrany kin trafi ekranizacja „Każdego dnia...", której nie możemy się doczekać. :) Mamy nadzieję, że się na niej nie zawiedziemy.
Uczestniczka spotkania oznajmiła, że postępowanie A zależy tylko i wyłącznie od niego samego: „My decydujemy, czy jesteśmy źli, czy dobrzy." Nastolatka bardzo polubiła tę książkę i na drzwiach swojego pokoju umieściła jej fragment – „Dowiadujesz się, jak ważny jest każdy dzień, bo wszystkie się od siebie różnią."

Kolejne spotkanie młodzieżowego DKK odbędzie się 13 kwietnia 2018r. o godz. 14.30. Będziemy wtedy omawiać "Odlot na samo dno" Jany Frey. Serdecznie zapraszamy. :)

Młodzieżowe DKK - "Każdego dnia..."

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie