wrzesień 2018

Nasze biblioteczne chomiki

Nasze biblioteczne chomiki1 lutego wraz z „Motylkami" zapoznawaliśmy się z życiem chomików. Dzieci przeglądały książeczki z serii „Misia Marysia", w których towarzyszem tytułowej bohaterki jest chomik Gryzek. Następnie wysłuchały książeczki pt.: „Weronika ma chomika" o niesfornym zwierzątku, które ciągle gdzieś uciekało swojej nowej właścicielce. Publikacja ta pochodzi z serii „Bajki-szukajki", więc przedszkolaki na każdej kolejnej stronie musiały wskazać miejsce, w którym ukrył się chomik Bubuś. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Uczestnicy zajęć obejrzeli zdjęcia różnych odmian chomików, poznali ich zwyczaje i wiedzą już, że są one ciekawskie i lubią różnego rodzaju... labirynty. :)

Zastanawialiśmy się także, co może oznaczać słowo „chomikować". Postanowiliśmy wykonać plakat, na którym umieściliśmy pokolorowane chomiki. Każde dziecko nadało imię swojemu pupilowi. Pracę zatytułowaliśmy „Chomik Bubuś i przyjaciele". Teraz nasz książkowy bohater nigdy nie będzie już samotny. :)

Nasze biblioteczne chomiki Nasze biblioteczne chomiki Nasze biblioteczne chomiki Nasze biblioteczne chomiki
Nasze biblioteczne chomiki