grudzień 2018

Ja chcę zostać poliglotą!

Ja chcę zostać poliglotą!Kto z nas nie chce być poliglotą? Znać wielu języków, umieć się nimi posługiwać? 23 stycznia w Świetlicy w Wyszeborzu odbyły się zajęcia biblioteczne, które wprowadziły dzieci w świat języków. Suahili, chiński, migowy, używaliśmy nawet alfabetu Morse’a.

Uczestnicy zajęć dowiedzieli się wielu ciekawostek o języku suahili i poznali z niego kilka słówek. Czytając wiersz wyszukiwaliśmy obrazków z podpisami w tym języku. Pisaliśmy słowa również w języku chińskim - takie, które najbardziej przypadły nam do gustu. Natomiast przy użyciu alfabetu Morse’a wypisywaliśmy swoje imiona.

Jednak język migowy spodobał nam się najbardziej. Bawiliśmy się w kalambury - dzieci, bez wydawania dźwięków, musiały tak pokazać bohaterów bajek, aby reszta mogła odgadnąć, jaką postać mają na myśli. Za pomocą gestów, mimiki i ruchów głowy próbowano jak najlepiej nakierować zgadujących na prawidłową odpowiedź.

Dziękuję dzieciom i Pani Jolancie Zielińskiej (Instruktor Świetlicy w Wyszeborzu) za udział w zajęciach.

Ja chcę zostać poliglotą! Ja chcę zostać poliglotą! Ja chcę zostać poliglotą! Ja chcę zostać poliglotą!
Ja chcę zostać poliglotą!