maj 2018

Zimowe różności

Zimowe różnościJaka miescowość jest najzimniejsza na świecie? Gdzie ona się znajduje? Jakie zwierzęta tam mieszkają? W jakiej temperaturze powietrza powstają najpiękniejsze śnieżynki? Czy istnieją takie same płatki śniegu? Co wpływa na ich wygląd? Co oznacza termin Ślepota Śnieżna i jak można jej uniknąć? Które mikroskopijne zwierzątka potrafią przetrwać w temperaturze minus 273 stopni, żyć 100 lat bez wody i przeżyć w kosmosie? Gdzie występuje arbuzowy śnieg? Czy arbuzowy śnieg ma zapach arbuza? Czym jest zawłotnia śnieżna? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi z dziećmi ze Świetlicy w Manowie podczas dzisiejszych zajęć.

Następnie uczestnicy spotkania "uczcili" Nowy Rok z bohaterami tekstu Natalii Usenko, dowiedzieli się jak przyjemnie można spędzić sylwestrowe chwile będąc zatrzaśniętym w piwnicy :), policzyli życzenia noworoczne, jakie usłyszał bohater orasz ułożyli obrazki do tekstu w odpowiedniej kolejności.

Koszalińska Biblioteka Publiczna organizuje konkurs pt. "Ilustrujemy książki Adama Bahdaja". 2 stycznia 2018r. obchodziliśmy 100-tną rocznicę urodzin autora. Dzieci stworzyły prace plastyczne, które nawiązywały do utworów Bahdaja. Podczas ich powstawania dziewczynki wysłuchały zabawnych fragmentów książki pisarza pt."Uwaga! Czarny Parasol!".

Dziękuję dzieciom i instruktor świetlicy, Pani Ani Mikulskiej za udział w zajęciach.

Zimowe różności Zimowe różności Zimowe różności Zimowe różności
Zimowe różności Zimowe różności Zimowe różności