luty 2018

Babcia i dziadek

Babcia i dziadek11 stycznia do biblioteki zawitały przedszkolaki "Motylki" z Manowa. Jutro w przedszkolu odbędzie się bal karnawałowy połączony z Dniem Babci i Dzadka. Maluchy opowiedziały nam o tym, za kogo zamierzają się przebrać. Na wcześniejszych zajęciach wykonaliśmy śliczne laurki dla ich babć i dziadków. Teraz dzieci wysłuchały wesołych wierszyków o dziadkach oraz bajki o "Babci i Dziadku oraz magicznym lustrze". Po zakończeniu opowieści zastanawialiśmy się jakie by były nasze trzy życzenia i czym obdarowalibyśmy dziadków. Ciekawe czy magiczne lustro byłoby skłonne spełnić nasze żądania... :)

Rozmawialiśmy także o tym, że dziadkowie też kiedyś byli małymi dziećmi, które dorosły i stały się rodzicami. Po latach mają wnuki i cieszą się swoim doświadczeniem życiowym i spokojną starością. Po kilku innych atrakcjach "Motylki" pożyczyły sobie do domu książeczki, podziękowały za gościnę i wróciły z uśmiechami do przedszkola.

Babcia i dziadek Babcia i dziadek Babcia i dziadek Babcia i dziadek