maj 2018

Reniferki Mikołaja

Reniferki Mikołaja21 grudnia "Motylki" z przedszkola w Manowie odwiedziły nas w tym roku po raz ostatni. Razem przeliczyliśmy na kalendarzu, za ile dni będą już święta. Dzieci dowiedziały się ciekawej historii o ubraniu Mikołaja. Pamiętają także, co mogą uczynić i jak się zachowywać, żeby pomóc swoim rodzicom w przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia. Następnie przedszkolaki słuchały jak urzeczone "Mojej pierwszej książki na święta" z przepięknymi ilustracjami, z której dowiedziały się wielu informacji o życiu Mikołaja, elfów i dzieci mieszkających w innych częściach świata. Później stworzyliśmy wspólnie list do Świętego Mikołaja prosząc w nim m.in. o zdrowie, radość, uśmiechy, pogodę ducha, dużo śniegu i oczywiście o zabawki. :) Maluszki dzięki reniferkowym emblematom poczuły się jak prawdziwe renifery: biegały, zatrzymywały się, chodziły na czworaka, siadały i pokazywały swoje kopytka. Po kilku podróżach dotarły wreszcie do domu i zasnęły zmęczone zasłużonym snem. Ich chrapanie było słychać z daleka. Po kilku innych niespodziankach, przyszedł czas na wręczenie drobniutkich upominków. Okazało się, że także i do biblioteki zawędrował już wcześniej Święty Mikołaj i zostawił malutkie prezenciki dla manowskich przedszkolaków.

Wesołych Świąt wspaniałe "Motylki"!

Reniferki Mikołaja Reniferki Mikołaja Reniferki Mikołaja Reniferki Mikołaja
Reniferki Mikołaja Reniferki Mikołaja