listopad 2017

Spotkanie Młodych Czytelników (SMC)

Spotkania Młodych Czytelników3 sierpnia w naszej bibliotece miały miejsce pierwsze zajęcia z cyklu "Spotkania Młodych Czytelników" (SMC). Dzieci usłyszały kilka słów o Wandzie Chotomskiej, która zmarła w poprzednim dniu i obejrzały sobie upamiętniającą wystawkę poświęconą jej twórczości. Następnie przeczytałam im tekst jej autorstwa pt. "Bajka o słoniowej trąbie i słoniowych uszach".

Uczestnicy spotkania wykonali plastelinowe słonie, potem drogą głosowania, wybraliśmy tego, który wydawał nam się najfajniejszy/najciekawszy. Później tworzyliśmy wyjątkową bajkę o wszystkim, co tylko... możliwe. Użyliśmy do tego kart eduakcyjnych - dzieci wymyślały z nimi ciekawe wątki. Historia była spisywana na bieżąco i na koniec odczytaliśmy sobie ten "niebywały" tekst. Często śmialiśmy się na głos z tego, jakie CUDA udało nam się wspólnie wykombinować. :)

Spotkania Młodych Czytelników Spotkania Młodych Czytelników Spotkania Młodych Czytelników Spotkania Młodych Czytelników
Spotkania Młodych Czytelników Spotkania Młodych Czytelników