wrzesień 2018

Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

3mPracownik Biblioteki Publicznej w Manowie został zaproszony na zakończenie roku do Punktu Przedszkolnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Motylki" w Manowie. Na spotkaniu były dzieci, rodzice i inni zaproszeni goście. Nauczycielki zorganizowały m.in.: wspaniałą zabawę w pociąg, dzięki której najmłodsi mogli odkryć różne przyrodnicze środowiska.

Bibliotekarka poprowadziła krótkie zajęcia, których tematem były bezpieczne wakacje. Pani Basi towarzyszyła Fruzia - nasza biblioteczna maskotka. Fruzia przyniosła swoją kwiatową torebkę, w której znalazły się okulary przeciwsłoneczne, czapeczka chroniąca przed słońcem, dmuchane rękawki do pływania i butelka wody, która była zupełnie... pusta. Tak, podczas upałów trzeba pić dużo wody. Fruzia doskonale o tym wie!

Co zrobić, gdy ugryzie nas owad? Jak zachowujemy się, kiedy zgubimy się w lesie? W  jaki sposób chronić się przed słońcem? Jak bezpiecznie spędzić czas m.in. nad wodą, w lesie, w górach? Udało nam się znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Dzieciom życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje?