Kalendarium imprez  

styczeń 2019
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Jak bezpiecznie spędzić wakacje?

Szczegóły

3mPracownik Biblioteki Publicznej w Manowie został zaproszony na zakończenie roku do Punktu Przedszkolnego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci "Motylki" w Manowie. Na spotkaniu były dzieci, rodzice i inni zaproszeni goście. Nauczycielki zorganizowały m.in.: wspaniałą zabawę w pociąg, dzięki której najmłodsi mogli odkryć różne przyrodnicze środowiska.

Bibliotekarka poprowadziła krótkie zajęcia, których tematem były bezpieczne wakacje. Pani Basi towarzyszyła Fruzia - nasza biblioteczna maskotka. Fruzia przyniosła swoją kwiatową torebkę, w której znalazły się okulary przeciwsłoneczne, czapeczka chroniąca przed słońcem, dmuchane rękawki do pływania i butelka wody, która była zupełnie... pusta. Tak, podczas upałów trzeba pić dużo wody. Fruzia doskonale o tym wie!

Co zrobić, gdy ugryzie nas owad? Jak zachowujemy się, kiedy zgubimy się w lesie? W  jaki sposób chronić się przed słońcem? Jak bezpiecznie spędzić czas m.in. nad wodą, w lesie, w górach? Udało nam się znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Dzieciom życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje?
Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje? Jak bezpiecznie spędzić wakacje?  

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie