Kalendarium imprez  

kwiecień 2018
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Informacja

Szczegóły

majówka przer

Kobieta w wiosennej odsłonie - wieczór z Państwem Kamińskich

Szczegóły

 

"Kobieta w wiosennej odsłonie" - Państwo Kamińscy20 kwietnia w bibliotece odbył się wieczorek poetycko – muzyczny w wykonaniu Elżbiety Anieli Kamińskiej oraz Józefa Kamińskiego. Pani Elżbieta czytała wiersze swojego autorstwa, natomiast Pan Józef śpiewał pieśni. Spotkanie nosiło tytuł „Kobieta w wiosennej odsłonie".

Czytaj więcej...

Podwójne odwiedziny przedszkolaków

Szczegóły

MotylkiWe wtorek (17-go kwietnia) i piątek (20-go kwietnia) odwiedziły nas na krótki czas przedszkolaczki z Manowa wraz z panią Ulą i panią Gabrysią. Z ogromną ochotą pobuszowały po regałach, poprzeglądały ksiegozbiór, gazetki i pożyczyły książki do domu. Dziękujemy za miłe spotkania.

Czytaj więcej...

Zapraszamy uczniów na spotkanie z Robertem Gondkiem

Szczegóły

Robert Gondek

Gminny Przegląd Recytatorski "Joanki"

Szczegóły

Joanki17 kwietnia w bibliotece w Manowie odbył się Gminny Przegląd Recytatorski dla przedszkolaków „Joanki". Powiatowy Przegląd Recytatorski jest organizowany przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie jest organizatorem przeglądu na szczeblu gminnym. W eliminacjach wzięło udział 22 przedszkolaków z przedszkoli w Boninie, Rosnowie i Manowie. Każde z dzieci recytowało jeden wybrany utwór Joanny Kulmowej. W skład komisji oceniającej weszły Elżbieta Aniela Kamińska, Urszula Trębacz i Barbara Pelc. Komisja wyłoniła 3 osoby:
-I miejsce – Lena Drożdż,
-II miejsce - Oliwier Jarosik,
-III miejsce - Lena Wochna.
Zwycięska trójka będzie reprezentowała naszą gminę podczas Finału Przeglądu Powiatowego, który odbędzie się w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej 9 maja 2018r.
Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali dyplomy i nagrody w postaci książek autorstwa Joanny Kulmowej. Gratulujemy dzieciom wspaniałych występów. Laureatom życzymy powodzenia podczas finału.

Czytaj więcej...

UWAGA!

Szczegóły

UWAGA!

Zapraszamy!

Szczegóły

Kobieta w wiosennej odsłonie

Organizatorzy:

Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie

Rada Sołecka w Manowie

Zdrowe zęby to podstawa

Szczegóły

Zdrowe zęby to podstawa7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia, w marcu natomiast Dzień Dentysty. Na zajęciach z "Motylkami" połączyliśmy sobie te dwa tematy i rozmawialiśmy o ZDROWYCH ZĘBACH :) Podczas naszej dyskusji maluchy świetnie orientowały się w jaki sposób mają dbać o swoje ząbki. Czym myjemy zęby? Jak? Kiedy? Jakie jedzenie warto spożywać, a którego unikać lub jeść w małych ilościach ponieważ szkodzi uzębieniu? Następnie dzieci wraz z rodziną Kwiatkowskich, bohaterami książki pt. "Idę do dentysty", "wybrały się" do stomatologa.

Czytaj więcej...

Nasi czytelnicy nagrodzeni!

Szczegóły

Podczas ferii zimowych biblioteka zorganizowała dla uczniów trzy zajęcia czytelniczo-plastyczne i plastyczne podczas których powstały różne prace plastyczne nawiązujące do twórczości Adama Bahdaja. Prace te wzięły udział w Powiatowym konkusie plastycznym pt. "Ilustrujemy książki Adama Bahdaja" zorganizowanym przez Koszalińską Bibliotekę Publiczną.

Czytaj więcej...

Pisankowe zawody sportowe

Szczegóły

Pisankowe zawody sportowe29 marca wraz z manowskimi przedszkolakami rozmawialiśmy sobie o Świętach Wielkanocnych. Dzieci wysłuchały także kilku wierszyków ze zbiorku Rafała Wejnera pt. "Pisankowe bajeczki". Następnie na maluchy czekały zgadywanki i przyczepianie do tablicy świątecznych akcentów. Największą radość sprawiły przedszkolakom sportowe zawody pisankowe - uważne noszenie jajka na łyżce oraz jak najdłuższe obracanie jajka. "Motylki" pokolorowały i ozdobiły malowanki, po czym dodaliśmy je do wspólnego świątecznego koszyczka. Po jeszcze innych atrakcjach, dzieci pożyczyły sobie książki. Na koniec złożyliśmy sobie świąteczne życzenia. Maluchy wspólnie z paniami obdarowały mnie ślicznym, maleńkim, wiosenno-wielkanocnym koszyczkiem. Dziękuję za miłe zajęcia. Do zobaczenia po świętach. :)

Czytaj więcej...

Przyszła WIOSNA taka radosna!

Szczegóły

Przyszła WIOSNA taka radosna!Nadeszła kalendarzowa wiosna. Pomimo, iż pogoda nie dopisuje, to jednak odczuwamy wokół wiosenną radość. Tradycyjnie, jak co czwartek, odwiedziły nas przedszkolaki z Manowa. Po długiej zimie, tak jak każdy z nas, „Motylki" z utęsknieniem czekają na cieplejsze dni, mocniej grzejące promyki słońca, piękne kwiaty, odgłosy budzącej się do życia przyrody. Właśnie o tym i o wielu innych zjawiskach występujących w okresie wiosennym sobie rozmawialiśmy. Dzieci wysłuchały wiosennego wiersza, wspólnie ze mną czytały tekst z obrazkami oraz rozwiązały kilka innych zadań.

Czytaj więcej...

Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata

Szczegóły

Irena Sendlerowa - Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata21 marca odbyło się spotkanie młodzieży ze Szkoły Podstawowej w Manowie z Cecylią Judek. Pani Judek jest Sekretarzem Naukowym Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i często wygłasza prelekcje dla dorosłych i dzieci.

Wykład nosił tytuł „Irena Sendlerowa – Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata". Pani Cecylia podczas ponadgodzinnego spotkania próbowała przybliżyć zgromadzonej młodzieży postać Ireny Sendlerowej. W trakcie swojego 98-letniego życia Sendlerowa osiągnęła naprawdę wiele, stała się niebywałym autorytetem dla wszystkich i istną legendą jeszcze za życia.

Czytaj więcej...

Ostrożnie!

Szczegóły

Ostrożnie!15 marca ponownie odwiedziły nas "Motylki". Tym razem rozmawialiśmy sobie o prądzie i urządzeniach elektrycznych, które mamy w swoich domach. Z prądem należy postępować bardzo ostrożnie, a małe dzieci nie powinny mieć kontaktu z wieloma urządzeniami elektrycznymi.
Po pogadance, wskazywaniu i innych, różnych zadaniach, dzieci nakleiły i pokolorowały rysunki z urządzeniami domowymi. Do nich dokleiły rzeczy, które kojarzą się nam z tymi urządzeniami. Przedszkolaki pożyczyły sobie do domu książeczki.

Czytaj więcej...

DKK dla dorosłych - Czechow

Szczegóły

DKK dorośli-Czechow14 marca ponownie spotkaliśmy się w Dyskusyjnym Klubie Książki w naszej bibliotece. Omawialiśmy klasykę, literaturę rosyjską, a dokładnie Antoniego Czechowa i jego opowiadania: „Śmierć urzędnika", „Smutek", „Gruby i chudy" i „Kameleon". Te wymienione krótkie teksty można odnaleźć w zbiorku pt. „Śmierć urzędnika i inne opowiadania".

Czytaj więcej...

Wykład literacki Cecylii Judek

Szczegóły

Spotkanie z gimnazjalistami

Młode dinozaurki :)

Szczegóły

Małe dinozaurki8 marca odbyły się zajęcia z przedszkolakami. Podczas nich przybliżyliśmy sobie niesamowity, prastary świat dinozaurów. Dzieci wysłuchały różnych informacji i ciekawostek na temat tych niezwykłych zwierząt, obejrzały „dinozaurowe" książeczki i odnalazły wszystkie szczegóły z ilustracji. Następnie maluchy same postanowiły stać się „strasznymi jaszczurami" - udawały tyranozaury, brontozaury, warczały jak one, chodziły, biegały i ganiały się. Chłopcy zamienili się w dinozaurze jaja, a dziewczynki w opiekujące się nimi mamy. Troskliwe matki przytulały swoje jaja, gładziły i ogrzewały. Ich trud się opłacił – z jaj wykluły się małe dinozaurki. :) Było bardzo zabawnie.

Czytaj więcej...

Młodzi, biblioteczni pomocnicy :)

Szczegóły

Młodzi, biblioteczni pomocnicy :)W bibliotece praca wre... Wprowadzam książki do księgozbioru. Poza wolontariuszką, mogę liczyć także na pomoc dzieci - użytkowników naszej biblioteki. :) Pomagają w układaniu i pieczątkowaniu nowych egzemplarzy. Jestem im za to bardzo wdzięczna.

Książki, jeszcze świeżuteńkie, rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Manowskie dzieci i młodzież uwielbiają komiksy. :) W bibliotece lubią spędzać czas nie tylko siedząc przy komputerach - m.in. chętnie czytają też książki po cichu, jak i na głos, innym dzieciom.

Czytaj więcej...

Nasze ciało

Szczegóły

Nasze ciało22 lutego przyszły do nas przedszkolaki z Manowa. Tematem zajęć było ludzkie ciało.
Dzieci wysłuchały ciekawego wiersza o częściach ciała i pokazywały je w trakcie czytania. Dowiedziały się kilku informacji o nosie, który, o dziwo ;) , nie służy tylko do ozdobienia twarzy - ma przecież o wiele ważniejsze funkcje do spełnienia. Co się dzieje, kiedy jesteśmy chorzy i nasz nos nie działa prawidłowo? Na to i kilka innych pytań razem z przedszkolakami mogliśmy sobie wspólnie odpowiedzieć.

Czytaj więcej...

Spotkanie z książką - "Magiczne drzewo"

Szczegóły

Spotkanie z książką - czytanie książek z serii "Magiczne drzewo"19 lutego w bibliotece miało miejsce spotkanie z książką. Dziewczynki chętnie czytały publikacje należące do bardzo popularnej serii pt.: "Magiczne drzewo". To wciągające i pełne napięcia przygody dzieci i psa, w które trudno uwierzyć. Zazdrościmy bohaterom ich udziału w niesamowitych zdarzeniach i momentach przepełnionych magią. Któż z nas nie chciałby mieć takiego magicznego czerwonego krzesła, przyjaciela Kukiego lub wspaniałego pupila - gadającego psa Budynia? Serię gorąco polecamy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Wspaniała rozrywka gwarantowana. :)

Czytaj więcej...

Po prostu koci świat ;) Miau!

Szczegóły

Po prostu koci świat ;)17 lutego będziemy obchodzić Dzień Kota. 15 lutego manowskie przedszkolaki ponownie odwiedziły naszą bibliotekę. Tematem zajęć były właśnie koty. Przez chwilkę porozmawialiśmy sobie o tych zwierzętach, zapoznaliśmy się z kotem Filemonem i Bonifacym. Dzieci wysłuchały bajki pt.: "Szukaj Tofika" autorstwa Wiesława Drabika, która należy do serii "Bajki-Szukajki", z którą maluchy ostatnio miały okazję się zapoznać podczas czytania "Weronika ma chomika". Przedszkolaki szukały niegrzecznego kotka Tofika, który zawsze chodził swoimi drogami i właścicielka miała ciągle kłopoty z jego odnalezieniem.

Czytaj więcej...

Lidia Nowosad i Krzysztof Szymanowski

Szczegóły

Barwy miłości9 lutego w naszej bibliotece odbył się wieczór z poezją Pani Lidii Nowosad. Z poetką przyjechał muzyk, Pan Krzysztof Szymanowski, który grał na akordeonie w przerwach pomiędzy czytaniem wierszy.

Spotkanie nosiło tytuł „Barwy miłości". Każdy z nas postrzega miłość w inny sposób i jest wielu adresatów naszej miłości. Pani Lidia poprzez swoją poezję próbowała właśnie ukazać miłość w różnych odcieniach. Autorka zapewniła nam podróż w głąb nas samych, mogliśmy się zamyślić, rozmarzyć i wzruszyć. Spośród czytanych utworów usłyszeliśmy także i takie, które tyczyły się miłości okazywanej w sposób fizyczny, miłości kochanków zatraconych swoją bliskością.

Czytaj więcej...

Zajęcia pełne... napięcia ;)

Szczegóły


Zajęcia pełne...napięcia9 lutego w Świetlicy w Manowie odbyły się bardzo ciekawe zajęcia dotyczące prądu. Poprowadził je Pan Andrzej Drąg. Po zajęciach bibliotekarka dała dzieciom do przeczytania teksty o elektryczności oraz krzyżówkę, która dotyczyła urządzeń elektrycznych. 

Czytaj więcej...

Karnawałowe zajęcia

Szczegóły

Karnawałowe zajęciaDzisiejszego dnia manowskie przedszkolaki odwiedziły bibliotekę po raz kolejny. Niedługo koniec karnawału, więc postanowiliśmy sobie o nim poczytać i porozmawiać. Dzieci uwielbiają się przebierać! :)

Maluchy usiadły na kocyku i wspólnie ze mną czytały tekst z obrazkami o leśnym balu przebierańców. Wiewiórka Zosia została wróżką, Borsuk Tomek przebrał się za pirata, a zmartwionemu Jeżykowi Igiełce, przez przypadek, w ostatniej chwili udało się „stworzyć" oryginalny strój na karnawał. ;)

Czytaj więcej...

Wieczór z poezją Lidii Nowosad.

Szczegóły

Zapraszamy serdecznie na wieczór z poezją Lidii Nowosad. Pani Lidia dodaje: "Spotkanie będzie ubogacone niespodzianką muzyczną w wykonaniu Krzysztofa Szymanowskiego, grającego na akordeonie. Będzie się działo! Oj, będzie się grało i wiersze prezentowało. :) "

Wieczór z poezją Lidii Nowosad

Spotkanie „Ksiażkoholików” – „Każdego dnia…” David Levithan

Szczegóły

Młodzieżowe DKK - "Każdego dnia..."2 lutego 2018r. miało miejsce kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla nastolatków. Tematem zajęć była książka młodzieżowa pt.: „Każdego dnia" autorstwa David'a Levithan'a. Dziękuję przybyłej na spotkanie za przepyszny poczęstunek – samodzielnie wypieczone ciasteczka. ;)
Wspólne z uczestniczką poruszałyśmy wiele wątków tej powieści z gatunku fantastyki.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie