Kalendarium imprez  

luty 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Nieznajomość prawa szkodzi

Szczegóły

Nieznajomość prawa szkodzi 03Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi) to nie magiczne zaklęcie, to jedna z podstawowych zasad prawa. Zgodnie z nią, nie można zasłaniać się nieznajomością normy prawnej. W praktyce wyraża się ona tym, że nikt nie może powiedzieć, iż zachował się niezgodnie z normą dlatego, że nie wiedział o jej istnieniu. O tym właśnie dowidziały się dzieci z Kretomina podczas piątkowych zajęć bibliotecznych. Zajęcia prowadzone były w oparciu o książkę z serii Prawie bajki Jakuba Skworza „Nieznajomość prawa szkodzi". Prawie bajki to opowieść, która wprowadziła dzieci w świat prawa, nauczyła podstawowych pojęć oraz pokazała, jak wygląda praca prawnika. Nasze zajęcia były też doskonałym pretekstem do dyskusji na temat prawa w codziennym życiu.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Szczegóły

Dzień Babci i Dziadka 23Dziadek i Babcia to osoby, które zajmują szczególne miejsce w sercu każdego dziecka. Co roku w styczniu obchodzą oni swoje święto. Z tej właśnie okazji w bibliotece odbyło się spotkanie z najmłodszymi czytelnikami, które z chęcią opowiadały o swoich bliskich, mówiły za ci kochają Babcie i Dziadków oraz o tym jak bardzo lubią spędzać z nimi czas i jak ważną rolę pełnią w ich życiu. Podczas zajęć dzieci wysłuchały fragmentu książki Grażyny Bąkiewicz „Kosmiczni odkrywcy-Franio i jego babcia", następnie przystąpiły do wykonania laurek, które na pewno będą wspaniałym prezentem.

Czytaj więcej...

Zima wokół nas - krajobraz zimowy

Szczegóły

Zima 1219 grudnia br. przedszkolaki z Ogniska Przedszkolnego TPD „Motylki" wzięły udział w zajęciach bibliotecznych pt. „Zima wokół nas – zimowy krajobraz". Zajęcia odbyły się na podstawie książki Małgorzaty Strzałkowskiej „Zima", którą dzieci wysłuchały z zainteresowaniem. Po zapoznaniu się z treścią książki, mali czytelnicy chętnie rozmawiali o zjawiskach zachodzących w przyrodzie podczas zimy, zasadach bezpiecznej zabawy, pomocy zwierzętom i ptakom zimą oraz o znaczeniu ruchu na świeżym powietrzu. Przedszkolaki wyróżniły się również sprawnością manualną i ogromną wyobraźnią podczas wspólnie wykonanego krajobrazu zimowego.

Czytaj więcej...

Andrzejki w bibliotece

Szczegóły

2d75d47b2d70fba53fba049f4ffa383a30 listopada br. dzieci z oddziału przedszkolnego TPD "Motylki" wzięły udział w zajęciach bibliotecznych, dotyczących tradycji andrzejkowych. Podczas spotkania przybliżone zostały zwyczaje i tradycje ludowe. W andrzejkowy nastrój - w krainę czarów i wróżb - przeniósł nas wiersz Agaty Karpińskiej pt. „Andrzejki". Po wysłuchaniu wiersza rozpoczęliśmy zabawy z wróżbami, podczas których dzieci dowiedziały się co czeka ich w przyszłości. Na zakończenie rozwiązywaliśmy łamigłówki, z którymi „Motylki" poradziły sobie doskonale.

Czytaj więcej...

DKK dla dorosłych - "Wielka samotność" Kirstin Hannah

Szczegóły

DKK dla dorosłych - "Wielka samotność" Kristin Hannah

23 listopada br. Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych spotkał się w tym roku po raz ostatni. Książką, o której rozmawialiśmy, była „Wielka samotność" Kristin Hannah (autorki słynnego „Słowika").

Czytaj więcej...

W barwnym i wesołym świecie papug

Szczegóły

W barwnym i wesołym świecie papug

22 listopada odwiedziły nas „Motylki". Rozmawialiśmy sobie o barwnym i wesołym świecie papug. Wiele dzieci odwiedziło już koszalińską papugarnię i widziało tam m.in. ary, kakadu czy lori. Maluszki podczas dzisiejszego spotkania dowiedziały się sporo ciekawostek o tych kolorowych ptakach.

Czytaj więcej...

Poetyckie Zaduszki

Szczegóły

Poetyckie Zaduszki

15 listopada 2018r. o godz. 17.00 odbyły się „Poetyckie Zaduszki" autorstwa Państwa Kamińskich. Organizatorami spotkania była Biblioteka Publiczna w Manowie, Świetlica w Manowie oraz Rada Sołecka w Manowie. Wystąpili w nich Pani Elżbieta Aniela Kamińska, która czytała przybyłym swoje wiersze, Pan Józef Kamiński, który śpiewał pieśni oraz gościnnie wystąpiło „Babie Lato", czyli Manowski Klub Seniora.

Czytaj więcej...

Zapraszamy na wieczorek z poezją

Szczegóły

Zapraszamy na wieczorek poetycki

 

Zapraszamy Państwa na Wieczorek Poetycki!

WIERSZYK POWITALNY

Nasze spotkania z poezją
- jak Państwo dobrze wiedzą –
są zawsze klimatyczne,
liryczne i muzyczne.

Czytaj więcej...

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie