luty 2020

Elf Bazyli i święta Bożego Narodzenia

Elf Bazyli i świeta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla wszystkich, zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Należy włożyć wiele wysiłku i pracy, aby przygotować się do świąt. Przekonał się o tym bohater bajki „Elf Bazyli i święta Bożego Narodzenia", którą podczas zajęć bibliotecznych wysłuchały sześciolatki z przedszkola w Boninie.
Elf był znudzony przygotowaniami przedświątecznymi, nie przykładał się do swoich obowiązków. Przeglądał zapakowane prezenty, w tym niestarannie wykonaną przez niego lalkę, o którą prosiła mała dziewczynka. Bazyli zdał sobie sprawę, jak duża spoczywa na nim odpowiedzialność, aby zabawki wymarzone przez dzieci były piękne. Naprawił lalkę, starannie ją zapakował , a potem z niecierpliwością czekał na relację św. Mikołaja, czy lalka spełniła oczekiwania dziewczynki. Po wysłuchaniu opowiadania wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób dzieci mogą pomóc swoim rodzicom w przygotowaniach świątecznych. Stworzyliśmy świąteczną listę zadań dla dzieci. Na zakończenie, aby pomóc dzieciom w utrzymaniu porządku na własnych biurkach, przedszkolaki wykonały mikołajkowe pudełeczka na kredki lub inne drobne rzeczy. Spotkanie z przedszkolakami zakończyliśmy wzajemnym złożeniem sobie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.

Elf Bazyli i świeta Bożego Narodzenia Elf Bazyli i świeta Bożego Narodzenia Elf Bazyli i świeta Bożego Narodzenia Elf Bazyli i świeta Bożego Narodzenia