wrzesień 2020

Pierwszy śnieg

Wielkimi krokami zbliża się kalendarzowa zima, a wraz z nią święta Bożego Narodzenia. Wszyscy chcielibyśmy, aby święta były białe, śnieżne. 9 grudnia w grupie sześciolatków z Przedszkola w Boninie odbyły się zajęcia biblioteczne. Dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem: "Pierwszy śnieg", którego bohaterami były przedszkolaki oczekujące z niecierpliwością na pierwszy śnieg. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że one też czekają, kiedy spadnie śnieg. Porozmawialiśmy o tym, jak powstaje śnieg, dlaczego jest biały, a także w jaki sposób można sie bawić na śniegu. Dzieci wspólnie wykonały plakat przedstawiający bałwana. Następnie Pani bibliotekarka zaproponowała dzieciom zabawę w bitwę na śnieżki, które wykonano z pogniecionych kawałków gazety. Po zabawie przedszkolaki wycięły i skleiły mniejsze bałwany, które będą mogły zabrać do domu. Pozostaje nam zatem czekać na pierwszy śnieg. Jesteśmy gotowi!

Pierwszy śnieg Pierwszy śnieg Pierwszy śnieg Pierwszy śnieg