luty 2020

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie

22 listopada w grupie pięciolatków z przedszkola w Boninie odbyły się zajęcia biblioteczne podczas, których rozmawialiśmy o powstaniu państwa polskiego oraz o naszych symbolach narodowych. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, z której dowiedziały się jak powstała pierwsza polska osada, gród o nazwie Gniezno. Przedszkolaki uważnie słuchały, a potem chętnie odpowiadały na pytania pani bibliotekarki dotyczące treści legendy. Doskonale wiedziały jakie są polskie symbole narodowe, które przyklejały na planszy przedstawiającej mapę Polski. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem prac plastycznych. Każde dziecko otrzymało kartkę z mapą Polski, którą miało wykleić czerwonym papierem w taki sposób, aby powstała Polska jako flaga w barwach narodowych.

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie Legenda o Lechu, Czechu i Rusie Legenda o Lechu, Czechu i Rusie Legenda o Lechu, Czechu i Rusie