luty 2020

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strekowską-Zarembą

17 października 2019 r. w Boninie, pod patronatem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Strękowską - Zarembą.
Pani Małgorzata jest pisarką i dziennikarką, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży, autorką podręczników, publikacji w czasopismach dla dzieci. Nasz gość jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, między innymi nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. W 2007 roku została doceniona i wyróżniona przez młodych czytelników nagrodą „Mały Dong". Książka Pani Małgorzaty pt.: „ Złodzieje snów" została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Natomiast książka „Dom nie z tej ziemi" zdobyła uznanie międzynarodowe i trafiła na listę Białych Kruków, czyli listę 200 najlepszych książek dziecięcych na świecie. Na spotkanie z pisarką zaproszono uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Boninie. Podczas spotkania Pani Małgorzata opowiadała o pracy pisarza, zdradziła skąd czerpie pomysły do swoich książek, jak również odczytała fragmenty książek o chłopcu Filipie. Dowiedzieliśmy się, że pierwowzorem bohatera jest znany raper o pseudonimie Taco Hemingway, którego autorka zna osobiście. Spotkanie autorskie zakończyło się wspólnym wykonaniem jednej z rapowych piosenek, które znajdują się w tekście książek.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie, a was dzieciaki zapraszamy do naszych bibliotek, do wypożyczania książek Pani Małgorzaty, które uświetniła swoim autografem.

Sponsorem spotkania autorskiego była Biblioteka Publiczna w Koszalinie im. Joachima Lelewela.

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą