wrzesień 2020

"Pani Zamieć" - spotkanie z bajką

Dzisiaj 14 stycznia miało miejsce magiczne spotkanie z teatrem Kamishibai. W spotkaniu brały udział czterolatki z Przedszkola Gminnego w Boninie wraz z Panią Marzeną Chorążewicz-Dąbrowską.  Bohaterką tego spotkania była piękna, niemiecka baśń ludowa spisana przez Braci Grimm pt. „Pani Zamieć”. Baśń opowiada historię pewnej wdowy i jej dwóch córek – brzydkiej i leniwej oraz pięknej i pracowitej pasierbicy. Obie córki poprzez magiczną studnię trafiają do zaklętej krainy Pani Zamieci. Każda z nich za swoją pracę otrzymuje od śnieżnej królowej inną zapłatę. Pracowita i sumienna dziewczyna za serce i swój wysiłek nagrodzona zostaje złotym deszczem, natomiast do leniwej i zachłannej córki przykleja się błotno-smolista maź. Przedszkolaki z uwagą i skupieniem wsłuchiwały się w treść baśni a po jej wysłuchaniu wysnuły z niej morał, że w życiu nie należy być nigdy leniwym. Spotkanie zakończyliśmy bitwą na papierowe kule.

"Pani Zamieć" spotkanie z bajką. "Pani Zamieć" spotkanie z bajką. "Pani Zamieć" spotkanie z bajką. "Pani Zamieć" spotkanie z bajką.
"Pani Zamieć" spotkanie z bajką.