Kalendarium imprez  

luty 2018
P W Ś C Pt S N
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Dzień Przyjaźni.

Szczegóły

 

19 lutego  miało miejsce spotkanie z dziećmi z Przedszkola Gmninego w Boninie. Tematem spotkania był niedawno obchodzony Dzień Przyjaźni. Wprowadzeniem do zajęć było przeczytanie krótkiego opowiadania pt.: „Pingwinek” autorstwa Ewy Wygodnik - Barzyk  w którym była mowa o tym ,że nie warto się kłócić, bo ….mieć przyjaciół to najwspanialsza sprawa  na świecie.” Wspólne zabawy urozmaiciły spotkanie a na zakończenie maluchy  wykonały plakat  na którym dominowały serduszka – symbol koleżeństwa i przyjaźni.

Dzień przyjaźni. Dzień przyjaźni. Dzień przyjaźni. Dzień przyjaźni.
Dzień przyjaźni. Dzień przyjaźni.   

 

Kotki -zajęcia plastyczne

Szczegóły

Trudno nie lubić zwirząt, które mruczą łaszą się do naszych nóg a po chwili wskakują na nasze kolana i mrużąc zielone albo miodowe oczy domagają się pieszczot. No cóż nasze koty nie mruczą ani nie domagają się pieszczot ale jakie są piękne i dostojne.

Kotki-zajecia plastyczne. Kotki-zajecia plastyczne. Kotki-zajecia plastyczne. Kotki-zajecia plastyczne.
Kotki-zajecia plastyczne. Kotki-zajecia plastyczne. Kotki-zajecia plastyczne. Kotki-zajecia plastyczne.

Serduszka przyjaźni.

Szczegóły

 

Walentynki to święto, które coraz bardziej zakotwicza się w naszej kulturze. Na ogół kojarzone jest jako święto zakochanych. Jednak w szerszym kontekście należy je traktować jako dzień w którym celebruje się więzi rodzinne i przyjaźń.  Z takim właśnie przesłaniem aby przyjaźń towarzyszyła nam nieustannie nie tylko od święta , Zuzia, Tosia i Maja wysłały w świat gorące czerwone serduszka.

Serduszka przyjaźni. Serduszka przyjaźni. Serduszka przyjaźni. Serduszka przyjaźni.

 

DKK - walentynkowe spotkanie

Szczegóły

Walentynki były okazją by z uczestniczkami Dyskusyjnego Klubu Książki porozmawiać o książkach Krystyny Mirek, Doroty Schrammek i Anny Karpińskiej. Panie były zgodne co do tego, że powieści wymienionych autorek dostarczyły im wielu dobrych emocji a perypetie wymyślonych postaci powodowały, że czasem trudno było oderwać się od lektury. Spotkanie urozmaicone było wspólnym rozwiązaniem krzyżówki.

DKK - walentynkowe spotkanie. DKK - walentynkowe spotkanie. DKK - walentynkowe spotkanie. DKK - walentynkowe spotkanie.
DKK - walentynkowe spotkanie.    

Zimowy ludek

Szczegóły

 

Na piątkowych zajęciach dziewiątego lutego Zuzia, Tosia, Maja wykonały lodowego luda z myślą,że może zatrzyma on na dłużej piękną zimową pogodę, którą cieszymy się od kilku dni.

Zimowy ludek. Zimowy ludek. Zimowy ludek. Zimowy ludek.
Zimowy ludek. Zimowy ludek. Zimowy ludek. Zimowy ludek.

 

Bałwanki.

Szczegóły

 

Co zrobić jeśli zima, która kojarzy się ze śniegiem, jazdą na sankach, zabawami na śniegu, bardziej przypomina jesień a o ulepieniu bałwana można tylko pomarzyć? Jednak przy odrobinie wyobraźni przy pomocy pociętego papieru z niszczarki, kleju, białej farby i pędzla,  czwórka uczestników zajęć plastycznych w dniu 2 lutego wykonała bałwany , które na pewno przetrwają do pierwszego dnia wiosny.

Bałwanki. Bałwanki. Bałwanki. Bałwanki.
Bałwanki. Bałwanki. Bałwanki.  

 

Oj, w karmniku zła nowina

Szczegóły

Za oknami śnieg wieje chłodny wiatr. Mroźna zima dokucza małym ptakom, które z trudem zdobywają pożywienie. Trzeba coś wymyślić by pomóc zmarzniętym ptaszkom. A najlepiej zbudować karmniki i sypać do nich smakowite ziarenka. Tak zadecydowały maluchy na spotkaniu w dniu 15 stycznia. Ochoczo zabrały się do pracy i razem ze swoimi mamami zbudowały kolorowe domki - stołówki dla ptaszków.

 Oj, w karmniku zła nowina. Oj, w karmniku zła nowina. Oj, w karmniku zła nowina. Oj, w karmniku zła nowina.
 Oj, w karmniku zła nowina. Oj, w karmniku zła nowina. Oj, w karmniku zła nowina. Oj, w karmniku zła nowina.

Spotkanie DKK

Szczegóły

Za nami pierwsze w Nowym Roku Spotkanie w Dyskusyjnym Klubie Książki. Rozpoczęliśmy je od ustalenia co będziemy czytać w najbliższym czasie. Po namyśle wybór padł na amerykańskiego pisarza Wiliama Whartona. Panie Halinka i Jola, które  już wcześniej zetknęły się z powieściami Whartona stwierdziły, że nie są to łatwe powieści ale ciekawe i warto je przeczytać. Pozostałe uczestniczki spotkania, Panie Halinka i Tereska zdecydowały, że chętnie poznają dostępne w naszej bibliotece „Historie rodzinne” i „Opowieści z Mulin DuBruit” a wrażeniami z przeczytanych lektur podzielą się na następnych spotkaniach.

Spotkanie DKK Spotkanie DKK Spotkanie DKK Spotkanie DKK
Spotkanie DKK Spotkanie DKK Spotkanie DKK  

Hura! Ferie!

Szczegóły

Ferie tuż, tuż. Czas na aktywne spędzanie czasu wolnego od nauki. A w planach; kino, lodowisko, basen, harce na świeżym powietrzu pod warunkiem, że aura dopisze, no i oczywiście komputer. To zajęcia, które z pewnością będą miały wielu zwolenników. A może dla odprężenia miła lektura, która po całym dniu spędzonym aktywnie na licznych zajęciach może być ciekawą rozrywką.? Może warto usiąść wygodnie i „zanurzyć się w słowach płynących z białych kart książki".

Hura!Ferie. Hura!Ferie. Hura!Ferie. Hura!Ferie.
Hura!Ferie. Hura!Ferie. Hura!Ferie.  

 

Przywitanie Nowego Roku

Szczegóły

Rozpoczął się 2018 rok. Ciekawe co się w nim wydarzy? Wszyscy mamy nadzieję, że będzie tak dobry a może lepszy niż ubiegły. W radosnych nastrojach życząc sobie wszystkiego najlepszego, Zuzia, Tosia i Alan w dniu 4 stycznia na pierwszych zajęciach po świątecznej przerwie wykonali pracę pod tytułem  „Przywitanie Nowego 2018 roku”

 Przywitanie Nowego Roku. Przywitanie Nowego Roku. Przywitanie Nowego Roku. Przywitanie Nowego Roku.
 Przywitanie Nowego Roku. Przywitanie Nowego Roku. Przywitanie Nowego Roku. Przywitanie Nowego Roku.
 Przywitanie Nowego Roku. Przywitanie Nowego Roku.   

Zimowy staruszek.

Szczegóły

18 grudnia po raz ostatni w bieżacym roku miało miejsce spotkanie z dziećmi z Gminnego Przedszkola w Boninie. Gościem spotkania był   „Zimowy Staruszek” – bohater opowiadania pod takim samym tytułem. Spotkanie było bardzo żywiołowe.  Bawiliśmy się w „śniegową kulę”  potem wybraliśmy się w podróż pociągiem wypełnionym zabawkami.  Maluchy rozwiązywały zagadki a na koniec spotkania odbyła się bitwa na śnieżki papierowymi kulami.

Zimowy staruszek. Zimowy staruszek. Zimowy staruszek. Zimowy staruszek.
Zimowy staruszek. Zimowy staruszek. Zimowy staruszek.  

Zimowa zabawa

Szczegóły

Zimą – gdy dużo śniegu spadnie, na ziemi robi się bardzo ładnie”. No ale co zrobić, gdy za oknem szaro i pada ale nie śnieg tylko deszcz. Jak ulepić bałwana? A co z bitwą na śnieżki? No cóż w takiej sytuacji pomóc może tylko wyobraźnia. A tej w naszej bibliotece nie brakuje. U nas nawet bitwa na śnieżki jest możliwa. I nieważne, że śnieżki są papierowe ale jaka wspaniała zabawa!

 

Zimowa zabawa. Zimowa zabawa. Zimowa zabawa. Zimowa zabawa.
Zimowa zabawa. Zimowa zabawa. Zimowa zabawa. Zimowa zabawa.
Zimowa zabawa. Zimowa zabawa. Zimowa zabawa. Zimowa zabawa.
Zimowa zabawa.    

Dekorujemy bibliotekę

Szczegóły

Zbliża się Święto Bożego Narodzenia. Wystawy sklepowe mienią się kolorowymi światełkami. W oknach pojawiają się dekoracje. Z kartonów wyciągamy zbierane przez lata ozdoby i stroiki, dzięki którym nasze domy przeniknie atmosfera świąt i staną się przytulne i radosne. Dzisiaj 8 grudnia podczas zajęć plastycznych, Zuzia, Maja, Alan i Kornelia wykonali pierwsze prace którymi przyozdobimy naszą bibliotekę. Chcemy by w naszej bibliotece również zapanowało radosne oczekiwanie na święta.

dekorujemy bibliotekę dekorujemy bibliotekę dekorujemy bibliotekę dekorujemy bibliotekę
dekorujemy bibliotekę dekorujemy bibliotekę dekorujemy bibliotekę dekorujemy bibliotekę

Spotkanie z Mikołajem

Szczegóły

6 grudnia to dzień na który z niecierpliwością czekają wszystkie maluchy. To dzień kiedy Święty Mikołaj obdarowuje wszystkie  grzeczne dzieci  wymarzonymi prezentami. „.. Ten wesoły staruszek na mróz nie narzeka i zawsze się uśmiecha. Serduszko ma mięciutkie i spełnia wszystkie życzenia i te duże i malutkie. Podczas spotkania w dniu 4 grudnia dzieci z Bonina zapewniały że do nich też zawita  Mikołaj, bo przez cały rok były grzeczne. Rodzice uśmiechali się tajemniczo i dzielnie pomagali maluchom wykonać postać Mikołaja z figur geometrycznych.

Spotkanie z Mikołajem Spotkanie z Mikołajem Spotkanie z Mikołajem Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem Spotkanie z Mikołajem Spotkanie z Mikołajem Spotkanie z Mikołajem
Spotkanie z Mikołajem    

Bazyliszek

Szczegóły

27 listopada najmłodszych czytelników naszej biblioteki i ich mamy próbował nastraszyć potwór  z  „.. kogucią głową z ogromnym purpurowym grzebieniem w kształcie korony, wężową szyją i pękatym kadłubem, o nogach kosmatych   długimi pazurami zakończonych. (…) ze strasznymi ślepiami, jarzącymi się to na czerwono , to na żółto.” Okazało się, że maluchów nie tak łatwo przestraszyć. Ze śmiechem wysłuchały , krótkiego opowiadania o bazyliszku przedstawionego za pomocą teatrzyku, po czym z zapałem z pomocą swoich mam stworzyły własne smoki ziejące ogniem.

Bazyliszek. Bazyliszek. Bazyliszek. Bazyliszek.
Bazyliszek. Bazyliszek. Bazyliszek. Bazyliszek.

Złota Rybka

Szczegóły

Za nami kolejne spotkanie w Klubie Aktywnych Rodziców. Dzisiaj 13 listopada w radosnej atmosferze powstały piękne kolorowe Złote Rybki. Dzieci były zachwycone  z końcowego efektu wspólnej pracy. Natomiast mamy ze śmiechem stwierdziły: „fajnie by było gdyby spełniły choć jedno życzenie”.

Złota rybka. Złota rybka. Złota rybka. Złota rybka.
Złota rybka. Złota rybka. Złota rybka. Złota rybka.
Złota rybka.    

Polska - rzecz święta!

Szczegóły

10 listopada w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości z grupą dzieci uczęszczających na zajęcia plastyczne, uczciliśmy to ważne dla naszego kraju święto. Na początku zajęć dzieci rozwiązały krzyżówkę, której hasłem było słowo ojczyzna. Potem metodą płaskiego origami uczestnicy spotkania wykleili najważniejszy Narodowy   Symbol  - Orła  Białego. Dyskutowaliśmy też o znaczeniu słowa patriota.

Polska - rzecz śswięta! Polska - rzecz śswięta! Polska - rzecz śswięta! Polska - rzecz śswięta!
Polska - rzecz śswięta! Polska - rzecz śswięta! Polska - rzecz śswięta!  

Myszy i Popiel

Szczegóły

„W kruszwickim zamku żył Popiel stary
Co za swe zbrodnie doznał słusznej kary
I choć to dziwne, każdy w to wierzy,
Że małe myszki zjadły króla w wieży.”

6 listopada dzieci z Przedszkola w Boninie poznały baśń „Jak myszy zjadły Popiela”. Dowiedziały się co takiego zrobił król, że myszy go zjadły. Próbowały zapamiętać trudne imię żony Popiela oraz nazwę grodu w którym on mieszkał z okrutną żoną Hildegardą. Spotkanie urozmaiciliśmy zabawą „Uciekaj myszko do dziury” a na koniec spotkania wspólnie zbudowaliśmy wieżę, którą następnie maluchy otoczyły myszkami.

Myszy i Popiel. Myszy i Popiel. Myszy i Popiel. Myszy i Popiel.
Myszy i Popiel.    

Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica

Szczegóły

Za nami pierwsze spotkanie w Klubie Aktywnych Rodziców. Tematem spotkania były losy baśniowej „Roszpunki”. Wstępem do zajęć była, krótka historia losów baśniowej bohaterki a następnie mamom i ich pociechom zaproponowano wspólną pracę plastyczną. Mamy z zapałem i zaangażowaniem towarzyszyły maluchom w wykonaniu pięknego warkocza z kolorowej włóczki oraz kolorowaniu obrazka przedstawiającego uwięzioną "Roszpunkę" w wysokiej wieży. Dziękuję za wspólnie spędzony czas i serdecznie zapraszam na kolejne spotkania.

 Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica
 Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica  

Deszcz zacina, wicher wieje.

Szczegóły

Deszcz  zacina wicher wieje, jesień już.. Ale nam ani deszcz ani wicher nie straszy jeśli mamy takie parasolki!

Deszcz zacina wicher wieje. Deszcz zacina wicher wieje. Deszcz zacina wicher wieje. Deszcz zacina wicher wieje.
Deszcz zacina wicher wieje. Deszcz zacina wicher wieje. Deszcz zacina wicher wieje. Deszcz zacina wicher wieje.
Deszcz zacina wicher wieje. Deszcz zacina wicher wieje.   

Aktywny Rodzic.

Szczegóły

Aktywny rodzic.

Nierozłączne trio - zajęcia plastyczne.

Szczegóły

Co roku wspólnie świętują Halloween : duszki, nietoperze i pajączki. Póki co niecierpliwie zaglądają przez okno i czekają, aż nadejdzie północ.

Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne
Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne Nierozłączne trio- zajęcia plastyczne

"Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał"..

Szczegóły

20 października młodzież dwóch klas ze Szkoły Podstawowej w Boninie zapoznała się z tradycyjną sztuką teatralną kamishibai. Uczestnicy spotkania przy pomocy kolejno odkładanych ilustrowanych kart poznali legendę pt.: „Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał”. Legenda ta pochodzi ze zbioru baśni i legend pt.: „O księżniczkach, zbójcach, karzełkach”, którego autorem jest koszaliński pisarz Gracjan Bojar-Fijałkowski.

Spotkanie oprócz niekonwencjonalnego obcowania z książką urozmaicone było quizem o rycerzach oraz mini turniejem w rzutach do tarczy. Symboliczny ceremoniał pasowania na rycerzy zakończył spotkania.

 

Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał.
Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał.
Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał.
Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał.
Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał. Jak rycerz Bonin diabłu duszę sprzedał.  

Jesienne zajęcia plastyczne.

Szczegóły

Za oknami jesienne klimaty, dni są coraz krótsze, deszczu coraz więcej, ciemne chmury często zasłaniają słońce, ale nasze prace plastyczne są kolorowe i piękne.

Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne.
Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne.
Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne. Jesienne zajęcia plastyczne.

Czytelnicy DKK z Gminy Manowo w Koszalińskiej Bibliotece!!!

Szczegóły

Wycieczka do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej.

Członkowie Dyskusyjnych Klubów Książki z bibliotek w Wyszewie i Boninie 6 października br. zwiedzili Koszalińską Bibliotekę Publiczną. Obejrzeliśmy miejsca na co dzień niedostępne dla czytelników- magazyny z książkami, pracownię opracowywania zbiorów ale także czytelnię, dział regionalny i wiele innych miejsc, gdzie można ciekawie spędzić wolny czas.

Autor zdjęć - Bożena Fiedorowicz

 Spotkanie Spotkanie Spotkanie Spotkanie
 Spotkanie Spotkanie Spotkanie  

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie