Kalendarium imprez  

czerwiec 2021
P W Ś C Pt S N
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
   

Polityka bezpieczeństwa  

   

Promocja czytelnictwa

Informacja

Szczegóły

info bib

Wznawiamy działalność!!!

Szczegóły

Od 1 grudnia br. otwieramy biblioteki2

14 listopada - Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

Szczegóły

 

14 listopada-Ogólnopolski Dzień Biblioterapii

14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Biblioterapii.

Czytaj więcej...

Warsztaty tworzenia elektronicznych publikacji

Szczegóły

Warsztaty tworzenia elektronicznych publikacji

Bibliotekarka z Biblioteki Publicznej Gminy Manowo z filii w Boninie wzięła udział w projekcie „Pasja czytania". W dniach 7-27.09.2020r. odbyła szkolenie pt. „Elektroniczne publikacje". Projekt był przeprowadzony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, a szkolenie miało miejsce na platformie elearningowej SBP (http://elearning.sbp.pl). Kurs „Elektroniczne publikacje" poświęcony był zasadom prawidłowej edycji tekstu oraz poznaniu aplikacji umożliwiających publikowanie wywiadów i plików tekstowych, w tym m.in. recenzji książek w postaci e-publikacji.

Czytaj więcej...

Odwołanie spotkania autorskiego z Rafałem Witkiem

Szczegóły

Z przykrością powiadamiamy, iż w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną jesteśmy zmuszeni odwołać spotkanie autorskie z p. Rafałem Witkiem w Szkole Podstawowej w Boninie w dniu 23.10.2020 r.

Mała Książka - Wielki Człowiek

Szczegóły

6f54ba2c477d51a97dc266b2da81f48f

Czytaj więcej...

Warsztaty "Elektroniczne publikacje"

Szczegóły

Warsztaty pt. "Elektroniczne publikacje"

Nowe książki w bibliotece. Zapraszamy!

Szczegóły

Nowe książki w bibliotece.

Serdecznie zapraszamy naszych czytelników po najnowsze książki do biblioteki.

Każdy znajdzie coś dla siebie. :)

Czytaj więcej...

Tydzień bibliotek 2020 r.

Szczegóły

Plan Tygodnia Bibliotek 2020 r

Zasady korzystania z zasobów bibliotek

Szczegóły

 

Zasady korzystania z zasobów bibliotek publicznych


w Gminie Manowo 
od 4 maja 2020r.

1. Od 4 maja br. Gminna Biblioteka Publiczna w Manowie oraz Filia w Wyszewie zostaną otwarte dla czytelników. Od 6 maja br. zostanie otwarta Filia w Boninie, od 8 czerwca br. Filia w Rosnowie.
2. W bibliotekach czynna będzie tylko wypożyczalnia, bez wolnego dostępu do księgozbioru i czasopism. W bibliotekach może przebywać tylko jedna osoba, pozostałe muszą poczekać na zewnątrz budynku.
3. Rekomendacja dotycząca uruchomienia czytelni i zajęć z czytelnikami zostanie ogłoszona osobnym komunikatem po zmniejszeniu liczby zakażeń i konsultacji ze służbami sanitarnymi.
4. Zarówno użytkownicy, jak i bibliotekarze, powinni przebywać w bibliotece w maseczkach, z wyjątkiem osób, które nie mają obowiązku noszenia maseczki (ze względów zdrowotnych). W bibliotekach zostaną przygotowane stanowiska do dezynfekcji dłoni.
5. Zasadne jest wcześniejsze umówienie telefoniczne lub mailowe wizyty na konkretną godzinę, aby uniknąć kolejek i zachować warunki bezpieczeństwa.


Telefony kontaktowe, adresy email i godziny otwarcia poszczególnych bibliotek:

Biblioteka w Manowie- tel.730 760 380; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00
Biblioteka w Boninie-tel. 531 671 300: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, środa i piątek-czynna w godz. 11.00-18.00
Biblioteka w Rosnowie- tel. 531 632 100; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00
Biblioteka w Wyszewie-tel. 730 800 650; Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek- czynna w godz. 10.00-18.00


6. Przyjęte od czytelników książki zostaną poddane kwarantannie na okres 3 dni. Po tym okresie zostaną ponownie przekazane do wypożyczalni.
7. Należy pamiętać, by zachować bezpieczną odległość podczas wizyty w bibliotekach i stosować się do ustalonych zasad.

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie

 

Procedury dotyczące obsługi czytelników ustalone przez Sanepid

Szczegóły

 

Procedury dotyczące obsługi czytelników


w okresie zagrożenia epidemicznego ustalone przez Sanepid

1. W bibliotece może przebywać 1 czytelnik. Pozostali czytelnicy czekają na zewnątrz w bezpiecznej od siebie odległości.
2. Czytelnik wchodzący do biblioteki ma obowiązek noszenia maseczki
i zdezynfekowania rąk. Dla bezpieczeństwa bibliotekarzy czytelnik nie powinien przekraczać wyznaczonej na podłodze linii.
3. Pracownicy obsługują czytelników z zachowaniem wszystkich środków ostrożności (w przyłbicach lub maseczkach i w rękawiczkach). Rękawiczki można zdjąć podczas przerwy w pracy. Zalecamy kilka razy w ciągu dnia czyścić powierzchnie, z którymi stykają się użytkownicy, np. klamki drzwi wejściowych, blaty, oparcia krzeseł. Zalecamy regularne wietrzenie pomieszczeń. Po zakończonym dniu pracy należy pamiętać o dezynfekcji powierzchni dotykowych, jak słuchawka telefonu, klawiatura i myszka, włączniki świateł czy biurka.
4. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu półek, do odwołania zbiory biblioteczne podaje tylko i wyłącznie bibliotekarz. Czytelnie i stanowiska komputerowe również nie będą udostępniane dla czytelników. Nie wypożyczamy czasopism.
5. Wszystkie książki zwrócone przez czytelników poddawane są 3-dniowej kwarantannie. Należy oznaczyć książki zwrócone danego dnia tak, aby po okresie kwarantanny łatwo było przenieść je do wypożyczenia.
6. Do wypożyczenia czytelnikowi rekomendujemy książki bez podawania do rąk, tak aby uniknąć blokowania książek w kwarantannie.
7. Kody Legimi – czytelnik, który przyszedł do biblioteki będzie traktowany priorytetowo i powinien na miejscu otrzymać kod (z pominięciem formularza). Bibliotekarka z filii dzwoni do wypożyczalni po kod dla czytelnika.
8. Zalecamy udostępnianie czytelnikom toalet tylko w wyjątkowych przypadkach.
9. Pracownik, który zauważy u siebie niepokojące objawy choroby nie powinien przychodzić do pracy, powinien pozostać w domu i skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno-epidemiologiczną lub oddziałem zakaźnym.

 

Kody Legimi na kwiecień

Szczegóły

android-chrome-384x384Drodzy czytelnicy, w związku z zamknięciem naszych gminnych bibliotek informujemy o możliwości czytania książek elektronicznych za pośrednictwem platformy Legimi. Kody na miesiąc kwiecień dostępne są pod nr telefonu 531 632 100 – ilość kodów ograniczona.
Jak to działa?
Legimi przekazuje bibliotece wybraną liczbę unikalnych kodów, które wydawane są czytelnikom na podstawie ważnych kart bibliotecznych.
Czytelnik zakłada bezpłatne konto na stronie Legimi i za pomocą otrzymanego kodu aktywuje dostęp do katalogu e-booków. Aktywacji konta można dokonać na stronie www.legimi.pl/kbp.

Czytaj więcej...

Informacja

Szczegóły

informacja

Spotkanie DKK dla dorosłych

Szczegóły

 

Spotkanie DKK dla dorosłych

11 marca 2020 r. odbyło się pierwsze wznowione spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych.

Czytaj więcej...

Zajęcia plastyczno-literackie

Szczegóły

Zajęcia plastyczno-literackie

6 maja 2020r. w bibliotece odbyły się pierwsze zajęcia plastyczno-literackie dla dzieci w wieku 7-12 lat.

Czytaj więcej...

DKK dla dorosłych

Szczegóły

dkk plakat1000

Spotkania w bibliotece dla dzieci w wieku 7-12 lat

Szczegóły

zajęcia plastyczne 7-12 lat 1000

Zapraszamy do biblioteki

Szczegóły

Ferie w bibliotece2

Elf Bazyli i święta Bożego Narodzenia

Szczegóły

Elf Bazyli i świeta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas dla wszystkich, zarówno dla dzieci i dla dorosłych. Należy włożyć wiele wysiłku i pracy, aby przygotować się do świąt. Przekonał się o tym bohater bajki „Elf Bazyli i święta Bożego Narodzenia", którą podczas zajęć bibliotecznych wysłuchały sześciolatki z przedszkola w Boninie.
Elf był znudzony przygotowaniami przedświątecznymi, nie przykładał się do swoich obowiązków. Przeglądał zapakowane prezenty, w tym niestarannie wykonaną przez niego lalkę, o którą prosiła mała dziewczynka. Bazyli zdał sobie sprawę, jak duża spoczywa na nim odpowiedzialność, aby zabawki wymarzone przez dzieci były piękne. Naprawił lalkę, starannie ją zapakował , a potem z niecierpliwością czekał na relację św. Mikołaja, czy lalka spełniła oczekiwania dziewczynki. Po wysłuchaniu opowiadania wspólnie zastanawialiśmy się, w jaki sposób dzieci mogą pomóc swoim rodzicom w przygotowaniach świątecznych. Stworzyliśmy świąteczną listę zadań dla dzieci. Na zakończenie, aby pomóc dzieciom w utrzymaniu porządku na własnych biurkach, przedszkolaki wykonały mikołajkowe pudełeczka na kredki lub inne drobne rzeczy. Spotkanie z przedszkolakami zakończyliśmy wzajemnym złożeniem sobie życzeń bożonarodzeniowych i noworocznych.

Czytaj więcej...

Pierwszy śnieg

Szczegóły

Pierwszy śnieg

Wielkimi krokami zbliża się kalendarzowa zima, a wraz z nią święta Bożego Narodzenia. Wszyscy chcielibyśmy, aby święta były białe, śnieżne. 9 grudnia w grupie sześciolatków z Przedszkola w Boninie odbyły się zajęcia biblioteczne. Dzieci wysłuchały opowiadania pod tytułem: "Pierwszy śnieg", którego bohaterami były przedszkolaki oczekujące z niecierpliwością na pierwszy śnieg. Wszystkie dzieci zgodnie przyznały, że one też czekają, kiedy spadnie śnieg. Porozmawialiśmy o tym, jak powstaje śnieg, dlaczego jest biały, a także w jaki sposób można sie bawić na śniegu. Dzieci wspólnie wykonały plakat przedstawiający bałwana. Następnie Pani bibliotekarka zaproponowała dzieciom zabawę w bitwę na śnieżki, które wykonano z pogniecionych kawałków gazety. Po zabawie przedszkolaki wycięły i skleiły mniejsze bałwany, które będą mogły zabrać do domu. Pozostaje nam zatem czekać na pierwszy śnieg. Jesteśmy gotowi!

Czytaj więcej...

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie

Szczegóły

Legenda o Lechu, Czechu i Rusie

22 listopada w grupie pięciolatków z przedszkola w Boninie odbyły się zajęcia biblioteczne podczas, których rozmawialiśmy o powstaniu państwa polskiego oraz o naszych symbolach narodowych. Dzieci wysłuchały legendy o Lechu, Czechu i Rusie, z której dowiedziały się jak powstała pierwsza polska osada, gród o nazwie Gniezno. Przedszkolaki uważnie słuchały, a potem chętnie odpowiadały na pytania pani bibliotekarki dotyczące treści legendy. Doskonale wiedziały jakie są polskie symbole narodowe, które przyklejały na planszy przedstawiającej mapę Polski. Zajęcia zakończyliśmy wykonaniem prac plastycznych. Każde dziecko otrzymało kartkę z mapą Polski, którą miało wykleić czerwonym papierem w taki sposób, aby powstała Polska jako flaga w barwach narodowych.

Czytaj więcej...

Pies moim przyjacielem

Szczegóły

Pies moim przyjacielem

25 października  z okazji Dnia Kundelka, w grupie 6-latków z przedszkola w Boninie przeprowadzono zajęcia pod tytułem „Pies moim przyjacielem". Spotkanie rozpoczęliśmy zabawą w głuchy telefon, podczas której dzieci siedzące w kręgu miały za zadanie przekazać szeptem hasło zajęć – Pies. Następnie wysłuchały opowiadania zatytułowanego „Bąbel", którego bohaterem był Jaś marzący o przygarnięciu psa poznanego podczas wizyty w schronisku. Rozmawialiśmy o zwierzętach, które mieszkają w schroniskach oraz o tych, mieszkających w naszych domach. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach wymieniając bezbłędnie cechy, jakimi powinien charakteryzować się prawdziwy przyjaciel zwierząt. W nagrodę otrzymały kolorowe odznaki – "Przyjaciela Zwierząt". Na zakończenie zajęć wykonano pracę plastyczną, przedstawiającą psa.

Czytaj więcej...

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strękowską-Zarembą

Szczegóły

Spotkanie autorskie z Małgorzatą Strekowską-Zarembą

17 października 2019 r. w Boninie, pod patronatem Koszalińskiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Panią Małgorzatą Strękowską - Zarembą.
Pani Małgorzata jest pisarką i dziennikarką, autorką wielu książek dla dzieci i młodzieży, autorką podręczników, publikacji w czasopismach dla dzieci. Nasz gość jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich, między innymi nagrody im. Kornela Makuszyńskiego. W 2007 roku została doceniona i wyróżniona przez młodych czytelników nagrodą „Mały Dong". Książka Pani Małgorzaty pt.: „ Złodzieje snów" została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Natomiast książka „Dom nie z tej ziemi" zdobyła uznanie międzynarodowe i trafiła na listę Białych Kruków, czyli listę 200 najlepszych książek dziecięcych na świecie. Na spotkanie z pisarką zaproszono uczniów klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Boninie. Podczas spotkania Pani Małgorzata opowiadała o pracy pisarza, zdradziła skąd czerpie pomysły do swoich książek, jak również odczytała fragmenty książek o chłopcu Filipie. Dowiedzieliśmy się, że pierwowzorem bohatera jest znany raper o pseudonimie Taco Hemingway, którego autorka zna osobiście. Spotkanie autorskie zakończyło się wspólnym wykonaniem jednej z rapowych piosenek, które znajdują się w tekście książek.

Dziękujemy za wspaniałe spotkanie, a was dzieciaki zapraszamy do naszych bibliotek, do wypożyczania książek Pani Małgorzaty, które uświetniła swoim autografem.

Sponsorem spotkania autorskiego była Biblioteka Publiczna w Koszalinie im. Joachima Lelewela.

Czytaj więcej...

Piękne księżniczki i dzielni rycerze

Szczegóły

 

Piękne księżniczki i dzielni rycerze to tematy , które były inspiracją podczas spotkania z dziećmi ze świetlicy w Kretominie. Wiadomo, że rycerz musi mieć miecz, herb i zbroję a księżniczka koronę. Dlatego też nasze zajęcia rozpoczęliśmy od pracy plastycznej. Chłopcy wykonali miecze, przyłbice i wymalowali swoje herby.  A damy zaprojektowały korony. Potem nadszedł czas na wspólną zabawę. Księżniczki wybierały swoich rycerzy, była walka z trzygłowym smokiem.  Na koniec uczestnicy spotkania rzutami piłeczką starali się zdobyć kartonowy zamek.

 Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze.
 Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze.
 Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze.
 Piękne księżniczki i dzielni rycerze. Piękne księżniczki i dzielni rycerze.   

 

Akwarium - zajęcia plastyczne.

Szczegóły

 

Stół odwrócony do góry nogami, trochę przezroczystej folii, rolki po papierze toaletowym, pędzle, farby, kolorowy papier. Co można z tego zrobić? Zastanawiały się dzieci ze Świetlicy z Kretomina. Po krótkiej chwili decyzja zapada. Budujemy akwarium. Po czym z zapałem zabrały się do pracy. Końcowy efekt pracy zaskoczył ich samych. Z zadowoleniem przyglądały się wspólnie wykonanemu akwarium.

Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne.
Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne.
Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne. Akwarium-zajecia plastyczne.  

 

Krecik- zajęcia plastyczne .

Szczegóły

 

Sympatyczny mały krecik, który skradł serca milionów widzów był bohaterem  wakacyjnego spotkania podczas zajęć plastycznych w Świetlicy w  Kretominie.  Krecik, po czesku Krtek, to cykl filmów animowanych dla dzieci, którego twórcą jest Zdeněk Miler. Sam Zdeněk Miler w dość przewrotny sposób opisał kiedyś proces powstawania tej znanej na całym świecie postaci: „To taka dziwaczna mysz bez uszu, z długim nosem i do tego nie widzi.(..).  Rysowałem tak długo, aż postać zaczęła mi się całkiem podobać”.  Na naszych zajęciach powstało aż 11 krecików, które można podziwiać na załączonych zdjęciach.  

Krecik - zajęcia plastyczne. Krecik - zajęcia plastyczne. Krecik - zajęcia plastyczne. Krecik - zajęcia plastyczne.
Krecik - zajęcia plastyczne. Krecik - zajęcia plastyczne. Krecik - zajęcia plastyczne.  

 

Za co lubimy lato - zajęcia plastyczne.

Szczegóły

 

Za co lubimy lato?

„Za polne koniki skrzydlate,

za snopy żyta na polu,

za maki, ostróżki i róże,

za kwaśne grona porzeczek,

za tęczę po deszczu na chmurze”.

                                                                                        (Hanna Zdzitowiecka)

Za co,lubimy lato?  - to krótki wiersz , którym rozpoczęliśmy spotkanie z uczesniczkami wakacyjnych zajęć plastycznych. Odpowiedzią na wiersz były piękne prace przedstawiające  ukwiecone kolorowe łąki.

 Za co lubimy lato - zajecia plastyczne. Za co lubimy lato - zajecia plastyczne. Za co lubimy lato - zajecia plastyczne. Za co lubimy lato - zajecia plastyczne.
 Za co lubimy lato - zajecia plastyczne. Za co lubimy lato - zajecia plastyczne. Za co lubimy lato - zajecia plastyczne.  

 

W krainie Winetou.

Szczegóły

 

Na kolejnych wakacyjnych zajęciach wraz z dziećmi ze Świetlicy w Wyszewie udaliśmy się w odwiedziny do indiańskiej wioski.  Rozpoczęliśmy nasze zajęcia od odczytania tajemniczej plecionki, która imitowała indiańskie pismo węzełkowe zwane „Kipu”. Rozszyfrowaniem tajemniczego pisma było imię i nazwisko autora powieści przygodowych – Karol May oraz imię głównego bohatera tych książek- Winetou. Następnie każdemu uczestnikowi spotkania nadano indiańskie imię. Kiedy wszyscy znali już swoje nowe imiona przyszedł czas na wykonanie pióropuszy i pomalowanie twarzy w barwy wojenne. Testami sprawnościowymi, którymi były: bieg przez mokradła, strzelanie z łuku oraz sztuka wiązania węzłów, zakończyliśmy spotkanie.

 W krainie Winetou. W krainie Winetou. W krainie Winetou. W krainie Winetou.
 W krainie Winetou. W krainie Winetou. W krainie Winetou. W krainie Winetou.
 W krainie Winetou. W krainie Winetou. W krainie Winetou. W krainie Winetou.
 W krainie Winetou.    

 

"Mała Syrenka" - spotkanie z bajką.

Szczegóły

 

Mała Syrenka, pół ryba pół kobieta obdarzona pięknym głosem była bohaterką spotkania z pięcio i sześciolatkami  z Przedszkola w Boninie. Kiedy dzieci poznały historię tej niezwykłej istoty zostały zaproszone nad staw by łowić rybki. Połów okazał się zadaniem dość skomplikowanym ale przyniósł wiele radości i satysfakcji gdy na  końcu wędek pojawiały się wyławiane kolorowe rybki.

"Mała Syrenka" -spotkanie z bajką. "Mała Syrenka" -spotkanie z bajką. "Mała Syrenka" -spotkanie z bajką. "Mała Syrenka" -spotkanie z bajką.
"Mała Syrenka" -spotkanie z bajką. "Mała Syrenka" -spotkanie z bajką. "Mała Syrenka" -spotkanie z bajką. "Mała Syrenka" -spotkanie z bajką.
"Mała Syrenka" -spotkanie z bajką.    

 

 

 

 

Z wizytą u Kapitana Nemo.

Szczegóły

 

Z wizytą u Kapitana Nemo.

Wakacyjne spotkanie z dziećmi ze Świetlicy w Wyszewie inspirowane było charyzmatyczną postacią jaką niewątpliwie jest bohater powieści Juliusza Verne’a pod tytułem „20 000 mil podwodnej żeglugi”. Zajęcia rozpoczęliśmy tajemniczym szyfrem, który po rozwiązaniu ujawnił nazwisko autora książki, nazwę statku oraz imię głównego bohatera powieści. Potem przyzedł czas na pracę plastyczną i zabawy sprawnościowe. Na koniec dzieci narysowały własne wersje łodzi podwodnej Kapitana Nemo.

Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo.
Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo.
Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo.
Z wizytą u Kapitana Nemo. Z wizytą u Kapitana Nemo.   

 

Dmuchawce -zajęcia plastyczne

Szczegóły

 

Dmuchawce –  białe kule, w które wystarczy dmuchnąć aby puszyste nasiona  białego puchu mogły być przenoszone na bardzo dalekie odległości, wykonały uczestniczki wakacyjnych zajęć plastycznych. Teraz przy odrobinie wyobraźni można   dmuchnąć w puch i przy okazji przypomnieć sobie przebój Urszuli sprzed lat "Dmuchawce,  latawce, wiatr..”

Dmuchawce - zajęcia plastyczne Dmuchawce - zajęcia plastyczne Dmuchawce - zajęcia plastyczne Dmuchawce - zajęcia plastyczne
Dmuchawce - zajęcia plastyczne Dmuchawce - zajęcia plastyczne Dmuchawce - zajęcia plastyczne  

 

"Zasadził dziadek rzepkę" spotkanie z przedszklakami.

Szczegóły

 

„Zasadził dziadek rzepkę w ogrodzie,

Chodził te rzepkę oglądać co dzień,

Wyrosła rzepka jędrna i krzepka,

Schrupać by rzepkę z kawałkiem chlebka!

Więc ciągnie rzepkę dziadek niebożę,

Ciągnie i ciągnie, wyciągnąć nie może!”

Pierwszą zwrotką wiersza Juliana Tuwima rozpoczęło się spotkanie z dziećmi z Przedszkola w Bonnie. Następnie przedszkolaki czynnie brały udział w poznawaniu kolejnych wersetów tego zabawnego wiersza. Potem przyszedł czas na zadanie specjalne związane z wymienieniem bohaterów „Rzepki” w takim porządku, w jakim pomagały dziadkowi. Na koniec spotkania maluchy z  zapałem wzięły udział w zabawie, którą nazwaliśmy „Sadzimy Rzepkę”

"Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami. "Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami. "Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami. "Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami.
"Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami. "Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami. "Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami. "Posadził dziadek rzepkę"-spotkanie z przedszkolakami.

 

Informacja

Szczegóły

Uwaga czytelnicy

Lato Balbiny - spotkanie z przedszkolakami.

Szczegóły

 

Balbina - to sympatyczna krowa. Bohaterka niezwykłych opowiadań, które napisała Iwona Kopcińska. Przygody jej oraz jej przyjaciół: kota Filipa i psa Nestora zamieściła autorka w zbiorze pod tytułem „ Przygody Krowy Balbiny”. A jedno z tych powiadań zatytułowane „Lato Balbiny” było tematem spotkania z czterolatkami z Przedszkola w Boninie. Podczas spotkania było dużo śmiechu. Szczególnie wtedy gdy maluchy próbowały kolorową piłeczką przymocowaną do tasiemki strącić plastikowe kubeczki. Zabawę nazwaliśmy „Odganiamy natrętne muchy”. Spotkanie zakończyliśmy pracą plastyczną.

Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami. Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami. Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami. Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami.
Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami. Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami. Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami. Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami.
Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami. Lato Balbiny-spotkanie z przedszkolakami.   

 

Konkurs

Szczegóły

Konkurs letni s2019

REGULAMIN

Czytaj więcej...

"Kicia Kocia w bibliotece" spotkanie z przedszkolakami.

Szczegóły

 

Dzisiaj 12 czerwca trzylatki z Przedszkola w Boninie poznały Kicię Kocię. Kicia Kocia jest bohaterką serii książeczek autorstwa Anity Głowińskiej, które opowiadają o rezolutnej kotce i jej przyjaciołach. A na naszym spotkaniu Kicia Kocia zachęcała maluchy do odwiedzin w bibliotece. Przekonywała je, że biblioteka to super miejsce w którym oprócz wypożyczenia książeczki można robić wiele ciekawych rzeczy. Można obejrzeć bajkę, namalować ilustrację do ulubionej  książeczki, nauczyć się składać motylka z papieru. Można też pójść na spotkanie z autorką bajek i otrzymać autograf. Kiedy Kicia Kocia zakończyła przedstawiać zalety odwiedzin w bibliotece przyszedł czas na wspólną zabawę.

"Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a
"Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a
"Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a "Kicia Kocia w bibliotece" - spotkanie zprzedszkolakami.a  

 

 

 

 

Ślimak, ślimak -zajęcia plastyczne.

Szczegóły

 

„Ślimak, ślimak , pokaż rogi,

Dam ci sera na pierogi,

Jak nie sera to kapusty,

Od kapusty będziesz tłusty”.

Ta zabawna wyliczanka  była inspiracją do  zajęć plastycznych  w naszej bibliotece. Kiedy na stołach pojawiły się kolorowe liście nie mogło na nich zabraknąć pięknych  tęczowych ślimaczków.

Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne. Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne. Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne. Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne.
Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne. Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne. Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne. Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne.
Ślimak, Ślimak-zajęcia plastyczne.    

 

Dzień Bociana - spotkanie z przedszkolakami

Szczegóły

 

Dzień Bociana Białego obchodzony 31 maja dzięki inicjatywie Polskiego Towarzystwa  Przyjaciół Przyrody był tematem spotkania z dziećmi z Przedszkola w Boninie. Krótka prezentacja towarzysząca spotkaniu przybliżyła dzieciom najistotniejsze informacje o tych pięknych ptakach. O tym  co jedzą, jak są duże o technice lotu podczas długich i wyczerpujących podróży na zimowiska i lęgowiska, zwanej szybowaniem. Najwięcej jednak  frajdy sprawiły maluchom wesołe zabawy z opaskami na głowach, które przedstawiały wizerunek bociana. 

Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami
Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami
Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami
Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami Dzień bociana - spotkanie z przedszkolakami

 

"Kwiateczki dla mateczki"- święto mam.

Szczegóły

 

Mamo!

Dam ci dziś piękny kwiatek

I wstążkę na dodatek.

Dam ci złoty pierścionek,

na górce mały domek,

ogródek malowany,

ławkę pod wielkim

kasztanem.

Dam ci słońce nad domem,

Słońce – złotą koronę.

I dam ci księżyc, wiesz?

I jeszcze… co tylko chcesz.

Bo jestem bardzo bogaty,

Dostałem kredki od taty.

                                               /Danuta Gellnerowa/

 "Kwiateczki dla mateczki" - swięto mam. "Kwiateczki dla mateczki" - swięto mam. "Kwiateczki dla mateczki" - swięto mam. "Kwiateczki dla mateczki" - swięto mam.
 "Kwiateczki dla mateczki" - swięto mam. "Kwiateczki dla mateczki" - swięto mam.   

 

# biblioteka - Tydzień Bibliotek

Szczegóły

 

Zakończyła się XVI edycja programu Tydzień Bibliotek. Współczesna biblioteka nieustanne poszukuje nowych użytkowników i zachęca do czytania  oraz korzystania z innych form czytelnictwa. Tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek przebiegały pod hasłem  „# biblioteka. (..) „Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania”. Aby uhonorować tegoroczne święto biblioteka w Boninie zorganizowała 6 spotkań dla różnych grup użytkowników. Były 2 zajęcia plastyczne. Na jednych dzieci ze świetlicy w Kretominie wykonały własne zoo a podczas  kolejnych zajęć powstało kolorowe hasło tegorocznego Święta Bibliotek. Na spotkaniu w Dyskusyjnym Klubie Książki pasjonatki literatury dzieliły się swoimi opiniami na temat powieści Jakuba Małeckiego pt: „Dygot”. Szczególną wagę biblioteka przywiązuje do spotkań z przedszkolakami dlatego dwukrotnie odwiedziliśmy Przedszkole w Boninie. Czterolatki poznały  bohaterów „Doliny Muminków” a sześciolatki na spotkaniu zatytułowanym „Czyta elita” podpisały się pod sentencją „kto czyta nie błądzi i dobrze się bawi”. Ostatniego dnia Tygodnia Bibliotek   gościliśmy rodziców i ich pociechy, uczestników Klubu Aktywnego Rodzica. Wszystkim uczestnikom, którzy brali udział w  spotkaniach z okazji Tygodnia Bibliotek serdecznie dziękuję za poświecony czas, humor i zaangażowanie.

# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.
# biblioteka - Tydzień Bibliotek. # biblioteka - Tydzień Bibliotek.   

 

 

 

Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne

Szczegóły

 

Na kilka dni przed Wielkanocą uczestnicy zajęć plastycznych wykonali zawieszki z wizerunkiem śmiesznej kurki. Wykonanie ozdoby upłynęło w radosnej atmosferze i sprawiło młodym artystom wiele radości i satysfakcji z własnoręcznie wykonanej pracy.

Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne. Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne. Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne. Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne.
Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne. Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne. Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne. Świąteczna ozdoba-zajęcia plastyczne.

 

Wielkanocne zajączki

Szczegóły

 

W oczekiwaniu na zbliżające się święta w naszej bibliotece miało miejsce kolejne spotkanie w Klubie Aktywnego Rodzica. Krótkie historyjki o kurczaczku i zajączku były wstępem do zajęć.  Żeby maluchy się nie nudziły dostały kilka zadań do samodzielnego wykonania. Najpierw były puzzle, potem  pracowicie uzupełniały szlaczki na pisankach. Jednak najwięcej uciechy sprawiło dzieciom i ich mamom wykonanie zajączka z kolorowego brystolu. Powszechnie wiadomo, że  wykonanie ozdób wielkanocnych jest wspaniałą tradycją  a gdy jeszcze wykonane są samodzielnie sprawiają wiele radości.

Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki.
Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki.
Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki. Wielkanocne zajączki.

 

Żonkile - zajęcia plastyczne.

Szczegóły

 

Wiosna to temat, który nadal króluje na naszych zajęciach plastycznych. Tym razem nasi młodzi plastycy wykonali piękne żonkile. A inspiracją do tych prac był fragment następującego wiersza:

„Wiosną przychodzą żonkile
w żółtych płatkach słońca tyle
ich złote trąbki od rana grają
wiosenną melodią świat witają.” (*)

(*) źródło wiersze.annet.pl

Żonkile - zajęcia plastyczne. Żonkile - zajęcia plastyczne. Żonkile - zajęcia plastyczne. Żonkile - zajęcia plastyczne.
Żonkile - zajęcia plastyczne. Żonkile - zajęcia plastyczne. Żonkile - zajęcia plastyczne. Żonkile - zajęcia plastyczne.
Żonkile - zajęcia plastyczne. Żonkile - zajęcia plastyczne.   

 

Jaskółki - spotkanie z przedszkolakmi

Szczegóły

 

Nie ma lepszej lotniczki
Ogon niczym nożyczki
Lepi gniazdo pod strzechą,
Jest dla ludzi pociechą,
W powietrzu toczy kółka,
Kto to taki(...)? – jaskółka

Taką zagadką rozpoczęliśmy spotkanie z sześciolatkami z Przedszkola w Bonine dzisiaj 3 kwietnia. Następnie dzieci chwaliły się swoją wiedzą o tych wdzięcznych ptakach. O tym, że budują błotne gniazda w pobliżu naszych domów i tam, gdzie tylko znajdą odpowiednie miejsce, że zjadają muchy, komary i że śpiewają bardzo radośnie . Później z uwagą wysłuchały  co przydarzyło się jaskółkom, bohaterkom opowiadania Marii Dąbrowskiej. Spotkanie zakończyliśmy zabawą i pracą plastyczną.

Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami
Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami
Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami Jaskółki-spotkanie z przedszkolakami

 

Wiosna do nas pędzi już - spotkanie z przedszkolakami.

Szczegóły

 

 

„Wiosna do nas pędzi już!

I przyniesie nam za chwilę

Pszczółki, chrząszcze i motyle,

Much, mrówki, bąki, stonki,

Krety, kleszcze i biedronki!”

Takim zabawnym wierszykiem, którego autorką jest Małgorzata Strzałkowska rozpoczęły się zajęcia z czterolatkami z Przedszkola w Boninie. Spotkaniu towarzyszyła zabawa i słowna i ruchowa. Dzieci słuchały zagadek i kończyły podając rozwiązanie. Podczas zabawy „ Biedroneczko zgadnij kogo nie ma” musiały wykazać się uwagą i spostrzegawczością.  A zabawy „Biedroneczko oddaj kropkę” i „Biedroneczko goń mnie” wywołały wiele emocji i śmiechu. Zakończyliśmy spotkanie wykonaniem papierowej biedronki.

Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b
Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b
Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b Wiosna do nas pędzi -spotkanie z przedszkolakamioneczki.b   

 

 

 

 

Ptasie gniazdka - zajęcia plastyczne.

Szczegóły

 

Wkrótce pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Drzewa obsypią się młodymi zielonymi listkami a wśród gałęzi pojawią się ptasie gniazda. Nasze młode plastyczki, które też marzą o wiośnie i radosnymi ptasimi koncertami, wykonały piękne gniazdka z kolorowymi ptaszkami. Szkoda tylko, że ich ptasi muzycy   nie koncertują radośnie.

 Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne.
 Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne.
 Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne. Ptasie gniazdka - zajecia plastyczne.

 

Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica

Szczegóły

 

 Nadchodząca wiosna była tematem podczas pierwszego w tym toku spotkania w Klubie Aktywnego  Rodzica. Wstępem do zajęć była prezentacja dotycząca wiosny oraz krótkie opowiadanie o przygodzie zajączka Antosia. Byty też zagadki i kilka zadań, które dzieci wykonały samodzielnie. Na zakończenie spotkania dzieci z pomocą mam wykonały wesołe wiosenne żabki.

Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica
Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica
Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica
Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica Spotkanie z bajką w Klubie Aktywnego Rodzica   

 

Odwiedziny przedszkolaków z Bonina

Szczegóły

 

Nasza bibliotekę odwiedziły przedszkolaki i ich wychowawczyni Pani Małgorzata Kułak z Przedszkola w Boninie.  Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, że każda książka ma swoje ustalone na półce miejsce po to, żeby odnaleźć  tę, która nas  w danej chwili interesuje.  Aby przedszkolaki mogły łatwiej zrozumieć na czym polega ład w bibliotece wysłuchały opowiadanie pod tytułem „Bałagan w bibliotece”. Następnie chwaliły się znajomością popularnych bajek przedstawionych w formie prezentacji. Kilka zabaw z książką w roli głównej urozmaiciło spotkanie. Na koniec każde dziecko otrzymało kolorową zakładkę na której widnieje motto zachęcające do częstych odwiedzin naszej biblioteki.

 Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina.
 Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina.
 Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina. Odwiedziny przedszkolaków z Bonina.

 

Miś Koralik - spotkanie z przedszkolakami

Szczegóły

 

25 lutego trzylatki z Przedszkola w Boninie spotkały się z Misiem Koralikiem. Miś Koralik to seria książeczek dla najmłodszych opowiadających nieskomplikowane ale zabawne historie o Misiu, który jest dociekliwym obserwatorem świata. Historyjka, którą maluchy poznały podczas spotkania mówi o „niewidzialnym przyjacielu o imieniu Bulbul, który "przemawia" do niego z rur. Koralik lubi się z nim bawić, dlatego puszcza duże ilości wody, co nie spotyka się z aprobatą mamusi. Pani Misiowa przestrzega synka przed marnowaniem wody i zachęca go do podlania kwiatów. Ku swemu zdziwieniu Miś odkrywa, że znajome "bul bul" słychać także w doniczce, czajniku, pralce i wannie, i dochodzi do wniosku, że Bulbul mieszka w wodzie, dlatego trzeba ją oszczędzać.”(1) Ta mądra książeczka ostrzega przed bezmyślnym marnowaniem wody, która jest potrzebna do wielu celów, a której, przy nieroztropnym używaniu, pewnego dnia może zabraknąć.

(1) źródło: lubimy czytać.pl

Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami. Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami. Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami. Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami.
Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami. Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami. Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami. Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami.
Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami. Miś koralik- spotkanie z przedszkolakami.   

 

 

Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami.

Szczegóły

 

Przesympatyczny krokodyl Maks bohater opowiadania pod tytułem „Krokodyl Maks na Czekoladowej  Wyspie”  był kiedyś najmniejszym krokodylem świata. Dlaczego? Bo jadł tylko czekoladę. Jednak po wyprawie na Czekoladową Wyspę, gdzie wszystko było z czekolady, nawet deszcz, nabrał ochoty na inne przysmaki. Zaczął jeść warzywa, owoce i dania we wszystkich kolorach tęczy i… wreszcie urósł tak, że mógł grać w piłkę, puszczać latawce, a nawet podnieść olbrzymiego słonia! Ta prosta, zabawna, ale i mądra historia była tematem spotkania z czterolatkami i Panią Marzeną Chorążewicz-Dabrowską  z Przedszkola w Boninie w dniu 25 lutego. Podczas spotkania dzieci poznały kolory i dowiedziały się dlaczego ważne jest zdrowe odżywianie.

Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami. Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami. Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami. Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami.
Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami. Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami. Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami. Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami.
Krokodyl Maks na Czekoladowej Wyspie - spotkanie z przedszkolakami.    

 

   
© Gminny Ośrodek Kultury w Wyszewie