listopad 2018

Dzieciństwo w obiektywie

Dnia 2 października br. w świetlicy w Cewlinie odbyła się wystawa fotograficzna „Dzieciństwo o obiektywie". Wystawa była podsumowaniem wspólnej pracy - Pani Anieli i instruktora Anny Stor. Panie wraz z dziećmi, z Cewlina spotkały się trzy razy, w ferie zimowe, wakacje oraz na kilka dni przed wystawą. Wystawa została podzielona na trzy etapy. I etap to fotografie wykonane w klimacie lat 20-stych. Dzieci zostały odpowiednio przygotowane do tej sesji: kapelusze, pióropusze, kreacje oraz tło – odpowiadało tamtym latom. II etap lato i zboża, rzepak i wianki. III i ostatni etap to pola kukurydzy. Jednak najważniejsze na fotografiach były dzieci i ich promienny i beztroski uśmiech. Sama autorka wystawy powiedziała: „ dzieciństwo to najwspanialszy okres życia człowieka. Pozbawiony problemów, wstydu, zahamowani. Z dzieci można czytać jak z otwartej książki. Nie ukrywają emocji, mówią prosto czego oczekują. .. wydawać by się mogło, że współpraca z nimi jest prosta – dzieci są szczere, kreatywne i wyraziste. A jednak mówi się, że praca z nimi to jedno z najtrudniejszych wyzwań. Fotograf musi mieć nieskończone pokłady cierpliwości i serce by uchwycić ten jeden niepowtarzalny moment. Ten błysk w oku i uśmiech szczęścia. Ulotną chwilę, która pozostanie na zawsze pod postacią fotografii". Wystawa uświęcił występ wokalny Moniki Reiske – córki autorki wystawy. Na sam koniec modelki i modele zaśpiewali wspólnie znaną piosenkę „Happy Day".

Dziękujemy Pani Anieli Reiske za bezinteresowny udział w życiu świetlicy i mamy nadzieję, na dalszą współpracę.

Dzieciństwo w obiektywie 01 Dzieciństwo w obiektywie 01 Dzieciństwo w obiektywie 01 Dzieciństwo w obiektywie 01
Dzieciństwo w obiektywie 01