listopad 2017

Czytali Gałczyńskiego.

28 września 2015 r. w Bibliotece w Rosnowie  odbyły się Eliminacje do XIV edycji Powiatowego Konkursu „WYBIERAMY MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA"  Tegoroczny konkurs przebiega pod hasłem „Czytamy Gałczyńskiego” a jego celem jest popularyzacja twórczości Konstanego Ildefonsa Gałczyńskiego w 110 rocznicę urodzin poety.

Uczestnikami Eliminacji Gminnych byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Manowo. Podczas konkursu zaprezentowało się 23 wykonawców. Każdy uczestnik zaprezentował dwa teksty: jeden wybrany przez siebie, drugi - wylosowany (przygotowany przez organizatora). Jurorzy: pani Bogumiła Wasilewska Prezes Stowarzyszenia Ziemi Manowskiej oraz pani Aneta Kurek nauczyciel Gimnazjum w Manowie, wytypowali 4 finalistów, którzy będą reprezentować naszą Gminę w Turnieju Powiatowym, który odbędzie się  7 października 2015 r. w Koszalińskiej Bibliotece. Wśród laureatów Eliminacji Gminnych znaleźli się:

Eryka Mendyk – Szkoła Podstawowa w Boninie.

Marta Urbanowicz – Szkoła Podstawowa w Boninie.

Hubert Zmuda-Trzebiatowski – Gimnazjum w Manowie.

Michał Olesiak – Gimnazjum w Manowie.

Wśród wyróżnionych znaleźli się: Zuzanna Siergiej - Gimnazjum w Manowie oraz Rahma Cristina Abdelfattah – Szkoła Podstawowa w Rosnowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w Turnieju Gminnym.  Kierujemy również podziękowania do pedagogów, którzy przygotowywali swoich uczniów a laureatom życzymy sukcesów na szczeblu powiatowym.

Czytali Gałczynskiego Czytali Gałczynskiego Czytali Gałczynskiego Czytali Gałczynskiego
Czytali Gałczynskiego