listopad 2017

Spotkanie z aktorką Dorotą Stalińską

8 maja, w pierwszym dniu obchodów Tygodnia Bibliotek, czytelnicy Gminy Manowo spotkali się z charakterystyczną polską aktorką filmową, teatralną i estradową Dorotą Stalińską.   Pani Dorota wykreowała   postacie głównych bohaterek filmów wyreżyserowanych przez Barbarę Sass. Grała  min. w  „Człowiek z marmuru", „Bez miłości", „Debiutantka", „Miłość ci wszystko wybaczy „Seksmisja". Za rolę Marianny „Perełki” w filmie „Krzyk”, w 1982 roku, otrzymała między innymi : nagrodę aktorską na Festiwalu w San Sebastian.

Zebranym widzom ujawniła się jako osoba niezwykle silna i z wielkim optymizmem patrząca w przyszłość, pomimo wielu rys na szkle, towarzyszących jej życiu. W sposób dynamiczny i pełen ekspresji zaprezentowała fragmenty swojej twórczości. W przeciągu krótkiej chwili, dzięki swojej grze aktorskiej, ukazała nam naturę kobiecą – jej siłę i piękno. Z całą pewnością, w swoich monodramach tj. przejmującej  „Żmii” czy też  historii o miłości „Zgaga”, poruszyła publiczność i wywołała silne emocje. Nakłoniła też do refleksji recytując napisane przez siebie wzruszające wiersze, które zostały opublikowane w tomikach „Agape”, „Pożyczone natchnienie” i „Niewierny czas”.Ujawniła się czytelnikom jako zwykła kobieta o niezwykłych umiejętnościach. Pani Dorota jest bowiem niezależną aktorka, która wciąż realizuje swoje marzenia. Jest także prezesem fundacji Nadzieja, która działa na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Śpiewa, pisze wiersze, propaguje sportowy styl życia.  Na zakończenie czytelnicy mieli czas na pamiątkowe zdjęcie i autografy artystki. Wszystkim obecnym dziękujemy za ten magiczny wieczór.

Dorota Stalińska