wrzesień 2018

Gminny konkurs recytatorski - Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne!

27 kwietnia w Bibliotece Publicznej w Wyszewie odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego „Ptaki, ptaszki i ptaszęta polne". Wzorem lat ubiegłych do konkursu przystąpili uczestnicy z trzech kategorii wiekowych: Ptaszęta- uczniowie klas I-III, Ptaszki-uczniowie kl. IV-VI oraz Ptaki uczniowie klas gimnazjalnych. Łącznie zaprezentowało się 25 wykonawców. Repertuar był zróżnicowany i ciekawy. Komisja konkursowa oceniając interpretację, , dykcję, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny wytypowała 6 finalistów,

którzy wezmą udział w Powiatowym Konkursie w Koszalińskiej Bibliotece w dniach od 18 do 20 maja. Finalistami zmagań gminnych zostali :Natalia Romańska- Szkoła Podstawowa w Boninie, Kinga Prusek, Izabela Nierzwicka, Weronika Olesiak- Szkoła Podstawowa w Rosnowie oraz Katarzyna Adamowicz i Hubert Zmuda-Trzebiatowski – Gimnazjum w Manowie. Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książki.

Wszystkim uczestnikom  serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju Gminnym. Kierujemy również podziękowania do pedagogów, którzy przygotowywali swoich uczniów a finalistom życzymy sukcesów w zmaganiach na szczeblu powiatowym.

Konkurs  Konkurs  Konkurs  Konkurs
 Konkurs  Konkurs