listopad 2018

Warsztaty artystyczne w "Trzech Kurkach"

warsztaty 04W listopadzie i w grudniu dzieci z instruktorem Anną Stor oraz mieszkanki Cewlina wzięły udział w warsztatach artystycznych pt.: "Tajemnice naszego regionu", których organizatorem była pracownia "Trzy Kurki" - Kamila Łukawska i Anna Zaręba. Dzieci miały możliwość poznać historię powstania pierwszych naczyń tj.: kubek, talerz, miska - oraz samemu stworzyć takie naczynie. Zabawa z gliną była bardzo kreatywna, każde dziecko stworzyło przecudowną pracę od aniołka po zamek, od miseczki po talerzyk. Warsztaty z gliny zostały podzielone na dwa etapy wyrabianie gliny i tworzenie naczyń oraz szkliwienie. Starsze dzieci miały możliwość zabawy z papierem, tworzenie kartek świątecznych oraz notatników sprawiło dzieciom wiele radości. Ostatnim wyzwaniem jakim podołała młodzież i mieszkanki Cewlina była maszyna do szycia. Było to nie lada wyzwanie, ponieważ wiele dziewczyn i kobiet pierwszy raz miało do czynienia z takim sprzętem. Jednak pod czujnym okiem Pani Kamili i Anny, powstały przecudowne Anioły, które w swoim wizerunku odzwierciedliły duszę artysty.
20 grudnia z okazji zakończenia owocnych warsztatów, odbyła się w Świetlicy w Cewlinie wystawa wszystkich prac, które powstały w Pracowni Trzy Kurki. Na wystawę zjechali się wszyscy mali, jak i dorośli artyści gmin Pomorza Środkowego. Wystawę uświetnił koncert kolęd małych mieszkanek Cewlina oraz chór Kanon pod kierownictwem muzycznym Pana Radosława Wilkiewicza.

warsztaty 01 warsztaty 01 warsztaty 01 warsztaty 01
warsztaty 01 warsztaty 01 warsztaty 01