marzec 2020

Świąteczna choinka

Świąteczna choinka

Najważniejszym drzewkiem w czasie Bożego Narodzenia jest choinka, która w wielu kulturach jest symbolem życia. 17 grudnia w bibliotece w Wyszewie odbyły się zajęcia biblioteczne dla dzieci, podczas których rozmawialiśmy o świątecznej choince i ozdobach, jakie wieszamy w swoich domach na choinkach. Dzieci poznały znaczenie symboliczne gwiazdy betlejemskiej, bombek, aniołów, jabłek, orzechów, jemioły oraz innych ozdób choinkowych. Rozwiązywały krzyżówkę, zagadki i rebusy o tematyce świątecznej. Rozmawialiśmy także o wartości ozdób choinkowych wykonanych samodzielnie. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że ozdoby takie mają dużą wartość sentymentalną. W części plastycznej wykonaliśmy własnoręcznie piękne, kolorowe bombki z papieru i filcu oraz plakat świąteczny, przedstawiający świąteczną choinkę.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim "książkowych" prezentów pod choinką. Niech świąteczny czas upłynie nam w zdrowiu , radości, spokoju oraz w rodzinnym gronie, wśród najbliższych.

Świąteczna choinka Świąteczna choinka Świąteczna choinka Świąteczna choinka