luty 2020

Ciekawe, dlaczego... w Halloween straszy?

Ciekawe, dlaczego w Halloween straszy

31 października w wielu krajach na świecie obchodzone jest święto Halloween, które oznacza wigilię Wszystkich Świętych. Zwyczaj ten dotarł także do Polski. Szczególnie święto to uwielbiają najmłodsi. Dzisiaj w bibliotece rozmawialiśmy o historii pochodzenia święta, jak obchodzą je ludzie na świecie oraz my sami. Dzieci odgadywały zagadki o duchach, mumiach, zmorach i wampirach , rozwiązały krzyżówkę, odczytaliśmy rymowanki i wierszyki, które możemy wypowiadać wędrując po ulicach i domach naszej najbliższej okolicy. Na zakończenie wykonaliśmy pracę plastyczną, przedstawiającą ducha, którą dzieci mogą ozdobić okno lub drzwi w swoim pokoju.

Ciekawe, dlaczego w Halloween straszy Ciekawe, dlaczego w Halloween straszy Ciekawe, dlaczego w Halloween straszy Ciekawe, dlaczego w Halloween straszy
Ciekawe, dlaczego w Halloween straszy Ciekawe, dlaczego w Halloween straszy